انسان در جستجوی اقتدار

بگذار با شکرگزاری آغاز کنیم

خداوندا، تو را شکر می‌گویم. تو را به‌خاطر این کتاب و این زندگی و شگفتی این لحظه شکر می‌گویم. تو را به‌خاطر تمام چیزهایی که تاکنون برایم اتفاق افتاده است، هم‌‌اينك اتفاق می‌افتد، و در آینده خواهد افتاد، شکر می‌گویم، چراکه تمام آن‌ها کمال دَم بعدی و شکوه «کسی که قرار است بشوم» را برایم به‌ارمغان می‌آورد.

ادامه مطلبShow less
پیشنهاد ویژه مدت محدود:
47,920 تومان 59,900 تومان
‎−20%
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
دوست داشتن0
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

خوب شد حالا در صفحه‌ی اول کتاب، تاریخ امروزت را یادداشت کن. بعدها حتماً دلت می‌خواهد امروز را به‌خاطر بیاوری، چون قرار است راهكارهايي برای کل زندگی به تو داده شود که تمام تجربه‌های روزمره‌‌ات را تغییر خواهد داد؛ مگر این‌که خودت نخواهی! و امروز آن روزی است که آن تصمیم را می‌گیری

 

روزی روزگاری مرد جوانِ باهوشی می‌خواست قدم در راه كشف حقیقت بگذارد و شناخت بیشتر و بهتری از خود، کاينات و درنهایت از قوانین زندگی داشته باشد. او احساس شکست می‌کرد؛ اما کورسویی از امید در وجودش سوسو مي‌زد.

او مدیرفروش یک شرکت انتشاراتی کوچک بود و همچنان امیدوار به روزهاي آتي زندگي‌اش. احساس سردرگمی و بی‌هدفی می‌کرد و خلئي از درون او را مي‌آزرد. پرسش‌های بسياري داشت و هرگز نتوانسته بود با شرکت در کلاس‌های موفقیت، معنویت و مطالعه‌ي کتاب‌هایی در این زمینه پاسخي مناسب برای آن‌ها بيابد. با استادان بسياري نيز درباره‌ي آن‌ها صحبت کرده بود؛ اما فایده‌ای نداشت.

همواره در رؤياي این بود که نگاه تازه‌ای نسبت به زندگی پیدا کند، شاید کتابي خاص را بخواند یا با استادي فرزانه آشنا شود که نگاه او را نسبت به زندگی و جهان هستی دگرگون سازد و مشکلات درونی‌اش را یکباره و برای همیشه خاتمه دهد.

چندين سال بود که هیچ معنا و هدفی در زندگی‌اش نداشت و تک‌تک ثانیه‌های زندگی‌اش، به کابوس تبدیل شده بود. در محل کار و خانه نيز با همه مشکل داشت و احساس سردرگمی می‌کرد.

اطرافيانش ازجمله همکارانش، دوستان صمیمی‌اش و حتی اعضای خانواده‌اش نیز در زندگي احساس سردرگمی می‌کردند، انگار که از گذر ايام خسته شده بودند. به‌نظر می‌رسید همه‌ي اطرافیانش، پاک هوش و حواسشان را از دست داده بودند و جملگی هیچ هدف و معنایی در زندگی‌شان نداشتند. از اين رو جرئت نداشت به اطرافیانش درباره‌ی مشکلات و پرسش‌هايي که در سر دارد چیزی بگوید و ابراز كند كه قصد دارد زندگي‌اش را تغییر دهد. او می‌دانست که آن‌ها حرفش را یک شوخی مي‌پندارند و مسخره‌اش می‌کنند.

هر شنبه صبح از خودش می‌پرسید که چطور یک هفته‌ي دیگر را در زندگی دوام بیاورد. او با خانواده‌اش، دوستانش و همکارانش احساس بیگانگی می‌کرد. نمی‌دانست از زندگی چه می‌خواهد. مدتی پیش می‌خواست کارش را رها کند و برای خودش باشد و کمی بیشتر به پرسش‌هايي که در سر داشت فکر کند. حتی چند ماه پیش استعفانامه‌اش را نوشته بود و چندین بار پا به اتاق رئیسش گذاشته بود؛ اما هرگز نتوانسته بود کار را به پایان برساند و احساس مي‌كرد جرئت و جسارت همیشگی خود را که در گذشته همواره در رسیدن به خواسته‌هایش ياري‌اش مي‌دادند، از دست داده است.

او همچنان منتظر فرصتي مناسب بود و با توسل به هر عذر و بهانه‌ای از اقدامات عجولانه در زندگی‌اش پرهیز می‌کرد و نگران بود که آیا بالاخره پاسخ سؤالاتی را که دارد می‌تواند پیدا کند یا نه. آیا این سؤالات را فقط او در ذهنش داشت یا دیگران نیز به همین شدت در زندگي‌شان احساس سردرگمی می‌کردند؟ یا فقط به این علت بود که داشت پیر می‌شد، يعني همان فرایندی که بی‌گمان با از دست دادن رؤیاهای آینده‌مان آغاز می‌شود؟

یک روز که در کمال ناامیدی به‌سر می‌برد، ناگهان به فکر دیدار یکی از دوستان پدرش افتاد که با بصیرتی ژرف به زندگی می‌نگریست و استادي فرزانه بود. او اميد داشت دوست پدرش بتواند به او پندهایی بدهد تا بتواند در مسیري درست حرکت کند و پاسخ تمام پرسش‌هايش را بيابد.

دوستِ پدرش، بسيار خونگرم و صمیمی بود و بي‌درنگ پذیرفت او را ببیند؛ اما قبول نکرد که پاسخ تمام پرسش‌هايش را بدهد، زیرا معتقد بود هر کس به سبک و سیرت خود باید راه خودش را نه کسب بلکه کشف و نه تقلید که تحقیق و نه در اقتباس که در ابتکار بیابد و فضیلت و فرزانگیِ انسان با اقتدار ميسر است و وابسته به آن است که با تكيه بر طریقت خود راه تمایز یافته و واگرای خود را در میان انبوهي از راه‌های مشاور و مجاور، شناسایی و تعیّن بخشد.

ادامه مطلبShow less
شناسنامه

مشخصات

کد کتاب
20027
شابک
978-964-236-581-4
نام کتاب
انسان در جستجوی اقتدار
نویسنده (ها)
سعید گل‌محمدی
موضوع کتاب
خوب زیستن
قطع
رقعی
صفحات
168
تاریخ چاپ
سال 1394
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
آسمان پرستاره ی وجود آسمان پرستاره ی وجود
تجدید چاپ
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
71,920 تومان 89,900 تومان
‎−20%
آسمان پرستاره ی وجود آخرین کتاب دبی فورد است.  این کتاب همچون دعوت‌نامه‌ای به‌نظر می‌رسد برای این‌که شما بکوشید هستی خودتان را قدر بدانید؛ به جنبه‌ی پاک و الهی وجودتان پی ببرید و پیوندی ناگسستنی را با خالقتان برقرار...
دوست داشتن
اشتباهاتم از سر تنهایی است اشتباهاتم از سر تنهایی است
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
39,920 تومان 49,900 تومان
‎−20%
فقط خوب انجام دادن کاری، آن را به کار مورد علاقة ما تبدیل نمی‌کند؛ بلکه چون کاری مورد علاقة ماست، شروع به خوب انجام دادنش می‌کنیم. برای نویسنده شدن، شروع کردن به نوشتن برای نقاش شدن، شروع کردن به کشیدن نقاشی برای...
دوست داشتن
پاکسازی آگاهی در 21 روز پاکسازی آگاهی در 21 روز
تجدید چاپ
ناموجود
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
55,920 تومان 69,900 تومان
‎−20%
پاکسازی آگاهی در بیست‌ویک روز راهی است که بیست‌ویک شبانه‌روز را به ایجاد رابطه‌ای عمیق و عاشقانه میان روح و نیرویی بیکران اختصاص می‌دهد. 
دوست داشتن
راز سایه راز سایه
تجدید چاپ
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
68,720 تومان 85,900 تومان
‎−20%
دبی فورد اين بار نيز به شيوه‌ای كاملاً مجاب‌كننده رويكردهای ما را به زندگی دگرگون میكند، ابزار و فرايندهایی در اختيارمان میگذارد تا بتوانيم از محدوديت‌های داستان زندگی مان رها شويم. 
دوست داشتن
راه به قدم های تو روشن می شود راه به قدم های تو روشن می شود
چاپ جدید
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
59,120 تومان 73,900 تومان
‎−20%
همه چیز منتظرموعد مقرر است.  نه گل پیش از موعدش باز می‌شود و نه خورشید پیش از موعد خود طلوع می‌کند. کمی صبر کن. آنچه متعلق به توست به سویت می‌آید.
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
برنامه ریزی به منظور کامیابی در کار و زندگی - 50 دقیقه ای برنامه ریزی به منظور کامیابی در کار و زندگی - 50 دقیقه ای
چاپ جدید
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
39,920 تومان 49,900 تومان
‎−20%
کسب و کار در سراسر دنیا بر اساس برنامه‌های تجاری بنا نهاده شده است تا فعالان، به اهداف مالی خود دست یابند. برنامه‌ریزی به منظور کامیابی در کار و زندگی می‌تواند به افراد، زوج‌ها و حتی کل خانواده کمک کند تا با...
دوست داشتن
مقابله با افسردگی در جوانان مقابله با افسردگی در جوانان
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
44,720 تومان 55,900 تومان
‎−20%
توصیه‌ها، تذكرات و پیشنهادات این کتاب بوسیله مادری جمع‌آوری شده كه خود صاحب چهار فرزند است و مطالب را از پدران، مادران، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها گرد‌آوری نموده است. 
دوست داشتن
اندیشه های دل اندیشه های دل
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
39,920 تومان 49,900 تومان
‎−20%
این كتاب مجموعه‌ای است از مراقبه‌ها، درمان‌های معنوی و گزینه‌هایی از سخنرانی‌های من كه همه آن‌ها روی جنبه‌های تجربیات هر روز ما تمركز دارند و می‌خواهند ما را در زمینه‌هایی كه با مشكل روبه‌رو هستیم، كمك و راهنمایی كنند.
دوست داشتن
احساسات منفی را خالی کنید احساسات منفی را خالی کنید
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
39,920 تومان 49,900 تومان
‎−20%
 زندگی خود را مانند ظرفی تصور کنید. شما آفریده شده‌اید تا زندگی‌تان پر از شادی، آرامش، اعتمادبه‌نفس و خلاقیت باشد؛ اما اگر اجازه دهید نگرانی زندگی‌تان را پر کند، جایی برای صلح باقی نخواهد ماند. در ذهن و زندگی شما جای...
دوست داشتن
چرا زنان تا به این حد خسته به نظر می رسند چرا زنان تا به این حد خسته به نظر می رسند
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
39,920 تومان 49,900 تومان
‎−20%
در این کتاب برخی علل خستگی و افسردگی زنان بازگو شده است. علاوه بر آن، به چگونگی مصرف صحیح ویتامین‌ها، همچنین مبارزه با بی‌خوابی و یا تغییر عادات روزمره اشاره گردیده است. در کتاب همچنین توصیه‌هایی درباره راه و رسم...
دوست داشتن
برای بهینه سازی  ارتباط - 50 دقیقه ای برای بهینه سازی  ارتباط - 50 دقیقه ای
چاپ جدید
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
39,920 تومان 49,900 تومان
‎−20%
کتاب حاضر از سری کتاب‌های 50 دقیقه‌ای کاربردی است، و نگارنده در آن به معرفی نکته‌ها و مهارت‌هایی می‌پردازد که ارتباط تجاری را مفیدتر و شفاف‌تر می‌سازد. برخی از این نکات عبارت‌اند از: دربارة اهداف فکر کنید نه دربارة...
دوست داشتن
روش های آسان برای لذت بردن از نوه هایتان روش های آسان برای لذت بردن از نوه هایتان
چاپ جدید
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
37,520 تومان 46,900 تومان
‎−20%
این کتاب مصور که برای پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها نگاشته شده، مشتمل است بر نحوه‌ی آموزش به نوه‌ها و سهیم شدن در لذتی که آن‌ها فراهم می‌کنند. 
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم