بهشت خدا

داستانی معنوی درباره راه‌هایی برای غلبه کردن بر ترس، اضطراب و تنش

ادامه مطلبShow less
39,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
30096
دوست داشتن1
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

مقدمه

یادآوری مهم!

احساس کردم وظیفه دارم نکته‌ای مهم را دربارة این کتاب یادآوری کنم زیرا من به‌منزلة نویسنده‌ای شناخته می‌شوم که داستان‌هایی موفقیتی می‌نویسم و این کتاب در واقع داستانی موفقیتی به‌شمار نمی‌آید. این کتاب با کتاب‌های دیگرم تفاوتی بنیادی دارد. داستان این کتاب در واقع داستانی معنوی است که از ایمان و اعتقادم ریشه می‌گیرد. این داستان در اصل هر گونه ترس، اضطراب و تنشی همه‌گیر و روزافزون را نشانه‌گیری می‌کند که امروزه بر وجود و زندگی میلیون‌ها تن از انسان‌ها در سراسر جهان سایه افکنده است. من با عده‌ای بسیار از مدیران، صاحبان کسب و کارهای بزرگ و کوچک، اعضای تیم‌های ورزشی و ورزشکاران حرفه‌ای کار کرده‌ام. به‌علاوه، به انسان‌هایی بسیار مشاوره داده یا با انسان‌هایی گفت‌وگویی صمیمانه داشته‌ام که به ترس، تنش و اضطراب دچار بوده‌اند. همچنین، در همایش‌هایی فراوان برای دانشجویان و دانش‌آموزان دبیرستانی سخنرانی کرده‌ام. در ضمن، با بسیاری از انسان‌هایی حرف زده و تشویقشان کرده‌ام که در طی چند سال گذشته دستشان را برای یاری‌گرفتن از من به‌سویم دراز کرده‌اند. من همة اصول و مفاهیم مطرح‌شده در این کتاب را برای آنان مطرح کرده و شاهد بوده‌ام که این اصول و مفاهیم به آنان کمک می‌کند تا کشمکش‌های ذهنی‌شان را بهتر درک کنند و بتوانند بر آن‌ها تسلط یابند.

با وجود همة این مطالب و حتی با در نظر گرفتن این حقیقت که بسیاری از مشاوران، روانشناسان ورزشی و کارشناسان سلامت روان، کتاب‌های مرا خوانده و به دیگران معرفی کرده‌اند؛ می‌خواهم بدانید که من هرگز خودم را کارشناس سلامت روان نمی‌دانم. به‌علاوه، با وجود این‌که عده‌ای بسیار از خوانندگان کتاب‌هایم می‌گویند خواندن این کتاب‌ها در بهبود سلامت روان آنان تأثیری سازنده داشته است؛ می‌خواهم این حقیقت را به شما یادآوری کنم: خواندن این کتاب را نمی‌توانید با رفتن نزد یک مشاور و کمک گرفتن از او در سطحی حرفه‌ای برای غلبه‌کردن بر ترس، تنش و اضطراب شدید و اختلال‌گونة خودتان جایگزین کنید. من به نقش‌آفرینی و تلاش مشاوران و کارشناسان سلامت روان در زمینة رسیدگی‌کردن به مسایل مراجعه‌کنندگانشان ارج می‌نهم. آنان به‌‌خوبی می‌توانند به مراجعه‌کنندگانشان کمک کنند تا چالش‌های مربوط به سلامت روانشان را به‌خوبی مدیریت کنند و بر آن‌ها تسلط یابند.

هدف من از نوشتن چنین کتابی این است که به انسان‌ها کمک کنم تا کشمکش‌های ذهنی خودشان را از چشم‌اندازی معنوی درک کنند. ”روان“ در واژه با روح و جان انسان برابری می‌کند. در بسیاری از موقعیت‌ها ذهن ما به اصلاح و بازآفرینی نیاز ندارد. در این‌گونه موقعیت‌ها، روح و روان ما باید شفا یابد. من هم در زندگی‌ام به افسردگی و اضطراب دچار بوده‌ام. در چنین وضعیتی، وقتی روح و ذهنم را با مراقبه، دعا و حقایقی معنوی تقویت می‌کردم؛ به شفا، شادی و آرامشی بیشتر می‌رسیدم. بخشی مهم از فرایند شفایابی من به سخنرانی‌های اروین مک‌مانوس مربوط می‌شود که معنویت را در 35سالگی‌ام به زندگی‌ام هدیه کرد. اروین به من کمک کرد تا پی ببرم انسان با راهکارهای بشری نمی‌تواند در کشمکشی روحی و معنوی پیروز شود. انسان برای پیروزشدن در این زمینه باید از قدرت، حقیقت و نیرویی برتر کمک بگیرد. برنامة دوازده قدم معتادان گمنام نیز بر همین مبنا شکل گرفته است. به‌علاوه، به همین دلیل، در هر یک از این دوازده قدم از نیروی برتر و متعالی‌تر کمک می‌گیریم.

چند سال قبل، درحالی‌که قبل از سخنرانی‌ام برای گروهی از مدیران در خیابان‌های مرکزی شیکاگو قدم می‌زدم؛ پنج عامل بنیادین به ذهنم رسید که آن‌ها را در این کتاب برای شما مطرح می‌کنم. این ماجرا همچون دانلودشدن یک نرم‌افزار در ذهنم اتفاق افتاد و من بی‌درنگ آن‌ها را در گوشی‌ام تایپ کردم. در آن لحظه، آشکارا کشمکشی را دیدم که هر روز با آن روبه‌رو هستیم. به‌علاوه، برنامة پیروزشدن در این کشمکش را نیز در ذهنم مشاهده کردم و می‌دانستم باید این کتاب را بنویسم تا به انسان‌هایی بیشتر کمک کنم بر ترس، تنش و اضطرابشان غلبه کنند و تسلط یابند.

آیا این کتاب به‌راستی یگانه راه موجود را برای جلوگیری‌کردن از همه‌گیری ترس، تنش و اضطراب مطرح می‌کند؟ بی‌گمان چنین نیست. هر چه بیشتر دربارة میکروبیوم (باکتری‌های درون روده) بیاموزیم؛ بیشتر پی می‌بریم تغذیه و سلامت دستگاه گوارش ما چگونه بر سلامت روانمان تأثیر می‌گذارد. در طی سال‌ها، پژوهش‌هایی بسیار نشان داده‌اند خواب و ورزش در واقع دو عامل مهم هستند که در خلق و خوی انسان و چگونگی نگرشش تأثیر می‌گذارند. پژوهش‌های جدید نیز به ما کمک می‌کنند تا درک کنیم که تنهایی، انزوا و فناوری تا چه‌اندازه در سلامت روانمان تأثیرگذار هستند. عوامل مؤثر فراوان وجود دارند که بر چگونگی اندیشه و احساس روزانة ما اثر می‌گذارند. در نتیجه، ما به رویکرد و شیوه‌ای فراگیر و همه‌جانبه نیاز داریم که ذهن، جسم و روان انسان را در بر ‌گیرد. به‌این‌ترتیب، می‌توانیم به انسان‌هایی کمک کنیم که به ترس، تنش و اضطراب بیماری‌گونه دچار هستند.

امیدوار هستم این کتاب به‌راستی چشم‌انداز و گونه‌ای ساختار مؤثر را در اختیار انسان‌ها قرار دهد که بخشی از راه‌حل مشکل دنیای امروز به‌شمار آید. شاید با بعضی مسایل معنوی و اعتقادی چندان موافق نباشید که ماجرای این کتاب از آن‌ها ریشه می‌گیرد یا شاید آن‌ها را به‌گونه‌ای دیگر شنیده‌اید یا باور دارید؛ اما من مطمئن هستم پنج عامل بنیادین و راهکارهای کاربردی مطرح‌شده در این کتاب برای شما مؤثر و سازنده خواهند بود. شاید خودتان به ترس، تنش و اضطراب دچار هستید، شاید یکی از اعضای خانوادة عزیزتان با این مشکل دست‌به‌گریبان است. شاید کارشناس سلامت روان هستید و مراجعه‌کنندگانی دارید که چنین مشکلی دارند. در هر صورت، اگر هر یک از اندیشه‌های مطرح‌شده در این کتاب برای شما، عزیزانتان یا مراجعه‌کنندگان نازنینتان مفید و مؤثر باشد؛ پس، باور دارم خواندن این کتاب به‌راستی به زحمتش می‌ارزد.

با در نظر گرفتن این مقدمه، بهتر است در باغی بهشتی قدم بزنیم و الگویی معنوی را به‌همراه راهکارهایی کاربردی برای غلبه‌کردن بر ترس، تنش و اضطراب بشری بیاموزیم. امیدوار هستم داستان این کتاب به‌معنای‌واقعی وجودتان را از ایمان، عشق و امیدی بیشتر و بیشتر لبریز کند تا بتوانید با آرامش و شادی بیشتر به زندگی‌تان ادامه دهید.

خداوند به شما برکت دهد

جان

 

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
30096

مشخصات

کد کتاب
30096
شابک
978-622-220-690-1
نام کتاب
بهشت خدا
نام اصلی
The Garden
نویسنده (ها)
جان گوردون
مترجم (ها)
سیما فرجی
موضوع کتاب
تحول
قطع
رقعی
صفحات
96
تاریخ چاپ
سال 1401
نوبت چاپ
چاپ دوم
سال چاپ اول
1400
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
96,900 تومان
گنجی که به دنبالش هستی،درست همان جاست که اکنون ایستاده‌ای .شاعری می‌گفت: «دل، ای دل! این سفر به کجاست؟»تابه‌حال فکر کرده‌ای این قدم‌هایی که در سفر زندگی برمی‌داری تو را به کجا می‌برد؟از کدام گذرگاه، به‌سوی کدام هدف...
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
دستان شفابخش دستان شفابخش
ناموجود
دوست داشتن
99,900 تومان
در این کتاب شگفت‌انگیز و ساختار‌شکن، خوزه سیلوا همه‌‌ی آن‌چه را که از سال 1944 تاکنون طی پژوهش‌های راه‌گشای خود درباره‌ی ریشه‌ی روانی بیماری‌های جسمانی آموخته است برای ما آشکار می‌سازد. شما خوانندگان، در این کتاب با...
دوست داشتن
بهانه ها را بی خانمان کنید بهانه ها را بی خانمان کنید
ناموجود
دوست داشتن
29,900 تومان
من مردان و زنانی بسیار را دیده‌ام که به‌سادگی با به‌کارگیری راهکارهای موجود در این کتاب توانسته‌اند اضافه‌وزنشان را کاهش دهند یا اعتیاد بلندمدتشان را کنار بگذارند. اگر شما نیز درباره‌ی تغییردادن اندیشه‌های بلندمدت و...
دوست داشتن
85,900 تومان
دبی فورد اين بار نيز به شيوه‌ای كاملاً مجاب‌كننده رويكردهای ما را به زندگی دگرگون میكند، ابزار و فرايندهایی در اختيارمان میگذارد تا بتوانيم از محدوديت‌های داستان زندگی مان رها شويم. 
دوست داشتن
نه به محدودیت نه به محدودیت
ناموجود
دوست داشتن
51,900 تومان
 در این کتاب جان سی مکسول راه‌های «نه گفتن» به محدودیت‌ها را نشان خواهد داد تا بر آن‌ها غلبه کنیم و بتوانیم به آنچه برای آن به دنیا آمده‌ایم دست پیدا کنیم؛ همچنین برای خودمان رؤیاهایی بیافرینیم و به آن‌ها دست پیدا...
دوست داشتن
ذهن آگاهی سفری به سوی آرامش ذهن آگاهی سفری به سوی آرامش
دوست داشتن
29,900 تومان
ذهن آگاهی اوج آرامش است؛ انتهای همه ی خواسته های بشر است؛ اتصال انسان است به کائنات و اقیانوس بی کران آگاهی. ذهن آگاهی همان حضور در لحظه ی اکنون، شناور شدن در دریای شعور بی انتهای عالم و یکی شدن با کل جهان است.
دوست داشتن
79,900 تومان
بسیار پیش آمده که آدم‌های خوب دوروبرمان را در حال انجام کارهای بد ببینیم! کارمند محترمی که سال‌ها یک مسیر مستقیم را از خانه به محل کار می‌رفته و بعد در آخرین سال کاری او را به جرم اختلاص می‌گیرند. خانم خوبی که ده سال...
دوست داشتن
ابهام را در آغوش بگیر ابهام را در آغوش بگیر
دوست داشتن
48,900 تومان
کسب آرامش ذهنی در مواجهه با ناشناخته‌ها، این کتاب یکی از آرامش‌بخش‌ترین کتاب‌هایی است که تاکنون در تصدیق زندگی خوانده‌اید. این کتاب در جهانی سرشار از تغییرات مداوم و دوره‌های سرشار از ابهامی که در زندگی پیش رو دارید،...
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم