ذهنت را هک کن

چگونه می‌توانیم مغزمان را برای متوقف کردن فکر و خیال، ایجاد عادت‌های بهتر و تحقق اهداف زندگی بازسازی کنیم

ادامه مطلبShow less
پیشنهاد ویژه مدت محدود:
41,310 تومان 45,900 تومان
‎−10%
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
30108
دوست داشتن2
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

شاید به‌جرئت بتوان گفت که اندک افرادی وجود دارند که توانسته‌اند ذهن خود را شخصاً در کنترل خود قرار دهند، اما در مقابل، تعداد بسیاری هستند که برای این کار نیاز به اطلاعات، راهکارها و استراتژی‌های علمی و کاربردی دارند. این کتاب با همۀ مطالبی که در اختیار شما می‌گذارد، یکی از بهترین‌ها در این عرصه است. این فقط یک تبلیغ نیست، نه، زیرا من بیشتر از اینکه یک مترجم باشم، مددکار اجتماعی و مشاور آسیب‌های روحی هستم و همیشه تلاش کردم در زمینه کاری، مطالب جدیدی بیاموزم و در صورت کاربردی بودنشان از آن‌ها استفاده کنم. 

من قبل از اینکه تصمیم به ترجمه این کتاب بگیرم، خود در زندگی شخصی و همچنین در مشاوره و همراهی افرادی که به چنین اتفاق بزرگی در زندگی نیاز داشتند، از تکنیک‌ها و مطالب کتاب استفاده کردم. نتیجه فوق‌العاده بود و تغییر را می‌شد بسیار سریع و آسان مشاهده کرد. این نتایج فوق‌العاده باعث افزایش انگیزه در فرد می‌شد تا بتواند همه تمرین‌ها را انجام دهد و به آنچه انتظارش را داشت، برسد. 

من به شما قول می‌دهم که این کتاب می‌تواند مسیر زندگی شما را تغییر دهد و شما را به‌سویی سوق دهد که دوست دارید بروید و انتظارش را از زندگی دارید. اما مهم‌ترین اصل خود شما هستید. قبل از شروع به خواندن این کتاب ابتدا باید به این نتیجه برسید که می‌خواهید در زندگی‌تان تغییر ایجاد کنید. باور کنید که همه تغییرات ممکن، به خود شما وابسته‌اند. اگر به این نقطه از خواستن رسیدید، شروع کنید. موفقیت در انتظار شماست.

مقدمه نویسنده

چند سال پیش، مطالعاتی به همراه مجموعه‌ای از داده‌های نگران‌کننده درمورد انسان و فناوری و اینکه چگونه رابطه بین این دو، علت کاهش میانگین زمان توجه افراد به محیط پیرامون خود به حدود هشت ثانیه است، منتشر شد. همه ما بیانیه‌های مشابهی را در رسانه‌ها و مقالات خبری در این زمینه شنیده‌ایم که چگونه فناوری، باعث تغییر مغز ما می‌شود، چگونه به تلفن‌هایمان اعتیاد پیدا می‌کنیم و اینکه چگونه این‌ها روی فعل و انفعالات شخصی‌مان، یک‌به‌یک تأثیر می‌گذارند. 

این فقط یکی از دلایل بسیاری است که چرا «راه‌اندازی مجدد» مغز ما ضروری است تا همه اطلاعات اضافی را که هر روز مغزمان را با آن‌ها پر می‌کنیم، پاک شوند. اصطلاحی شناخته‌شده در این زمینه وجود دارد: سرریز اطلاعات . سرریز اطلاعات یا داده‌ها محصول جامعه سریع و بدون توقفی است که در آن زندگی می‌کنیم؛ جایی که در آن تمام وسایل الکترونیکی، بیلبوردها و ساختمان‌ها از تبلیغات، خبرهای زرد، شایعات زندگی افراد مشهور، مجموعه‌ای بی‌پایان از ویدیوهای سرگرم‌کننده، مسابقات، عکس‌ها، گیف‌ها و... پوشیده شده‌اند. تنها راه مقابله با حملات پی‌درپی آن‌ها، خداحافظی با دنیای فناوری است. متأسفانه بسیاری از ما به دلایلی مشخص با فناوری گره خورده‌ایم و کنار گذاشتن فقط چند ساعت دستگاه‌های الکترونیکی برای اکثر ما به‌دلیل امکان نگران کردن خانواده یا استرس‌های کاری به‌خاطر از دست دادن ارتباط با رؤسا یا مشتریان، امکان‌پذیر نیست. 

درنتیجه تعداد زیادی از مردم روزانه به داخل طوفان سرریز داده‌ها کشیده می‌شوند؛ چیزی که باعث ایجاد استرس، اضطراب و افسردگی آن‌ها در پایان روز خواهد شد. اگرچه استرس می‌تواند از عوامل مختلف دیگری در زندگی ما به وجود بیاید، سرریز اطلاعات و فناوری در بالای لیست عوامل ایجاد آن قرار دارد، چه آن را متوجه شویم، چه نشویم. 

اگر فشار محل کار، مشکلات روابط خانوادگی، دوستان، روابط اجتماعی و مراقبت از فرزندان را هم به هجوم اطلاعات روزانه اضافه کنیم، باعث پرورش محیطی کامل برای ایجاد اضطراب و افسردگی خواهد شد. استرس همچنین به‌عنوان یکی از عوامل مؤثر در بسیاری از بیماری‌های مزمن، ازجمله مواردی است که بر سلامت قلب و عروق تأثیر می‌گذارد. فشار برای ادامه دادن و موفق شدن در جامعه به این دلیل که ما هر روز مغزمان را با دیدن نمایش افرادی مشغول می‌کنیم که در فضای مجازی خود را در بهترین شکل، موفق‌ترین و خوشحال‌ترین وضعیت نشان می‌دهند، افزایش می‌یابد. کاملاً طبیعی است که با دیدن این افراد احساس کنیم در بعضی از موارد به اندازه کافی تلاش نمی‌کنیم، به اندازه کافی پول درنمی‌آوریم، به اندازه کافی ورزش نمی‌کنیم یا به‌طورکلی در هیچ موردی کامل نیستیم. این همان لحظه‌ای است که اعتمادبه‌نفسِ پایین، اضطراب و افسردگی به وجود می‌آید. بنابراین اگر شما استرس ندارید، به وسیله سیل اطلاعات رسانه‌ها که به شما می‌گوید باید تقریباً در همه جنبه‌های زندگی‌تان بهتر عمل کنید، دچار استرس خواهید شد. 

چه کاری باید انجام دهیم؟ خب، جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم مدام در حال تغییر است که باعث می‌شود در واکنش به این تغییرات، روزانه استراتژی‌ها و برنامه‌های بی‌شماری به بازار عرضه شوند. از یوگا، رژیم و برنامه‌های ورزشی گرفته تا نوشیدنی‌های انرژی‌زا، ویتامین‌ها و همایش‌های انگیزشی، همه به‌عنوان راه‌حل‌های بالقوه برای مشکلات تمام افراد در بازار عرضه شده‌اند: این محصول استرس شما را کاهش می‌دهد، با خرید این محصول احساس خوبی نسبت به خودتان خواهید داشت، این لباس به شما احساس اعتمادبه‌نفس بیشتری می‌دهد و بسیاری دیگر از موارد مشابه. لیستی بی‌پایان از این جملات وجود دارد، زیرا بازاریابان همچنان راه‌هایی را برای متقاعد کردن شما به اینکه اگر فقط محصولات آن‌ها را بخرید، تمام مشکلاتتان برطرف خواهد شد، پیدا خواهند کرد. پس چرا همه افراد کامل، زیبا، شاد و سالم نیستند؟

مشکل اینجاست، زمانی‌که یک فرد نواقص خود را درک و مشاهده کرد، تلاش خواهد کرد با خریدن یک‌سری از محصولات، این مشکلات را رفع کند. حتماً دلیلی وجود دارد که عبارت «شما نمی‌توانید شادی را بخرید» سال‌هاست که ماندگار مانده است. وقتی مردم برای برطرف کردن یک مشکل پول می‌پردازند، درواقع فقط صورت‌مسئله را حذف کرده‌اند و مشکل همچنان به قوت خود باقی است و به محض اینکه استفاده از آن محصول را تمام کنند، مشکل باز خواهد گشت. منظور من این نیست که اگر شما برای فرار از استرسی که در طول روز تحمل کرده‌اید و به شما لطمه زده است، به همراه خانواده به سینما بروید، راه‌حلی اشتباه است، نه، بلکه می‌خواهم به شما بگویم که این راه‌حل موقتی از میزان استرس شما می‌کاهد و شما باید در جست‌وجوی یک راه‌حل هدفمند و دائمی برای حل کردن مشکل خود باشید. 

همه این راه‌حل‌های سریع از جایی خارج از ذهن و مغز انسان می‌آیند. بازاریابان و تبلیغات همیشه در حال ایجاد میل و علاقه در شما به محصولات و خدماتی‌اند که به‌عنوان منبعی از آرامش، سلامتی و شادی معرفی می‌کنند. اما مشکل اساسی در اینجا نهفته است که این چیزها فقط می‌توانند از درون ما شکل واقعی پیدا کنند، نه از بیرون.

هر فردی اهدافی را در زندگی دنبال می‌کند. این هدف می‌تواند یافتن چیزهایی باشد که شما را خوشحال می‌کنند؛ چیزهایی که آرزوهایتان را برآورده می‌کنند یا چیزهایی که شما را به اهدافتان نزدیک می‌کنند. جز خود شما، هیچ‌کس نمی‌تواند این اهداف را برایتان تعیین کند و تحقق بخشد. مطمئناً مردم می‌توانند مشاوره دهند و راه‌های رسیدن به اهداف را به شما نشان دهند، اما دستیابی به آن اهداف به خود شما بستگی دارد؛ برای مثال، شما می‌توانید همه مربیان بدنسازی خصوصی دنیا را استخدام کنید، اما اگر خودتان تمرین نکنید، به‌هیچ‌وجه تغییراتی که انتظارش را داشتید، در بدن شما ایجاد نخواهد شد. 

به‌همین‌ترتیب، انجام دادن و درآمیختن زندگی‌تان با استراتژی‌ها و نکاتی که در این کتاب به شما خواهم گفت، به خود شما بستگی دارد. شادی و خوشبختی تجربیات شخصی و معناداری هستند که فقط از درون خودتان آغاز خواهند شد. درنهایت اینکه شما چه کاری انجام می‌دهید و چگونه فکر می‌کنید، باعث تعیین رویکرد بلندمدت شما در زندگی‌تان می‌شود نه خرید یک محصول. این کتاب شما را به چالش خواهد کشید تا با نگاهی عمیق به درونتان، الگوهای فکری‌ای که شما را از حرکت به‌سوی جلو باز می‌دارند، بیابید.

در فصل 1، ما نگاهی دقیق‌تر به معنی و مفهوم هک کردن ذهن خواهیم داشت. چگونه می‌توان ذهن را هک کرد؟ آیا واقعاً می‌توانیم مغزمان را تغییر دهیم؟

در فصل 2، ما کمی عمیق‌تر به دانشی که درمورد احساسات و مغز وجود دارد، خواهیم پرداخت؛ اینکه مغز چگونه می‌تواند ارتباطی بین تجربه و احساس برقرار کند و این ارتباط به ما دیکته می‌کند که چگونه در برابر دیگر تجربه‌های مشابه که در آینده قرار است اتفاق بیفتد، واکنش نشان دهیم. در فصل 3، چگونگی تبدیل یک احساس به رفتار را یاد خواهیم گرفت. 

فصل 4 پدیده علمی و اثبات‌شده «انعطاف‌پذیری عصبی» را توضیح خواهد داد؛ مفهومی که چرایی امکان تغییر مغز را اثبات خواهد کرد. ما با استفاده از مثال‌های خاص درمورد این پدیده بحث خواهیم کرد و شما چگونگی اجرا کردن آن را در زندگی‌تان یاد خواهید گرفت. 

در فصل 5، به برخی از شایع‌ترین گرفتاری‌های جامعه مدرن ازجمله نگرانی‌های بیش‌از‌حد، فکر و خیال و اضطراب خواهیم پرداخت. 

در فصل‌های 6، 7 و 8 شما مرحله‌به‌مرحله یاد خواهید گرفت که چگونه به کمک تمرینات روزانه و مستمر، شروع به تغییر مغز خود کنید. در ابتدا شناسایی و مشخص کردن اهداف شخصی، حذف تأثیرات منفی و رفع درهم‌ریختگی مسیرتان را یاد خواهید گرفت. سپس اولین قدم‌های خود را در جهت رشد عادت‌های جدید و تحقق اهداف شخصی که می‌تواند هر چیزی باشد، برمی‌دارید. توجه به این نکته حائز اهمیت است که از این راهنمای گام‌به‌گام می‌توان تقریباً در هر هدفی که در زندگی دارید، استفاده کرد.

در فصل 9، ما چند تکنیک مدیتیشن ثابت‌شده برای جلا دادن به ذهن و تمرکز بهتر بر اهدافتان را معرفی خواهیم کرد. هیچ‌چیزی بهتر از یک مدیتیشن روزانه برای کمک به مغز نیست تا بتواند اطلاعات اضافه را پاک، بازسازی و سپس دوباره تمرکز کند.

سرانجام در فصل 10، ما ده تمرین روزانه معرفی خواهیم کرد؛ تمریناتی که باعث افزایش اعتمادبه‌نفستان می‌شوند و درنتیجه شانس موفقیت شما را افزایش می‌دهند. برای حرکت به‌سوی جلو، باید به خود و توانایی‌هایتان ایمان داشته باشید. ما می‌دانیم که شما می‌توانید این کار را انجام دهید و از اینکه به شما در این کتاب، رازهای هک کردن ذهن را بیان می‌کنیم، بسیار هیجان‌زده هستیم؛ پس همین حالا شروع کن!

فهرست

مقدمه مترجم

مقدمه نویسنده

فصل1: هک کردن ذهن به چه معنی است؟

فصل 2: احساس و مغز شما

فصل 3: چگونه احساس تبدیل به رفتار می‌شود: خوب، بد و زشت

فصل 4: انعطاف‌پذیری عصبی و علم پنهان شده در پشت..

فصل 5: رهایی از نگرانی، فکروخیال و اضطراب

فصل 6: گام اول برای هک کردن ذهن: تأثیرات و عادت‌های...

فصل 7: گام دوم برای هک کردن ذهن: اهداف خود را...

فصل 8: گام سوم برای هک کردن ذهن: هر بار یک قدم

فصل 9: تکنیک‌های مدیتیشن

فصل10: حرکت به‌سمت جلو: ده تمرین روزانه برای تقویت...

نتیجه

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
30108

مشخصات

کد کتاب
30108
شابک
978-622-220-701-4
نام کتاب
ذهنت را هک کن
نام اصلی
Mind Hacking
نویسنده (ها)
جنیفر فرگوسن
مترجم (ها)
حسین کریمی مقدم
موضوع کتاب
تحول
قطع
رقعی
صفحات
128
تاریخ چاپ
سال 1401
نوبت چاپ
چاپ اول
سال چاپ اول
1401
نظرات
بدون نظر
خوانندگان این کتاب، به شما کتب زیر را پیشنهاد می‌کنند:
قله‌ها و دره‌ها قله‌ها و دره‌ها
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
49,410 تومان 54,900 تومان
‎−10%
قله‌ها و دره‌ها، داستان مرد جوانی است که از زندگی در دره راضی و خوشحال نیست. او به ملاقات پیرمردی می‌رود که بر روی قله‌ای زندگی می‌کند و این ملاقات، زندگی و کار او را برای همیشه تغییر می‌دهد.
دوست داشتن
قانون 50ام - قانون پنجاه ام قانون 50ام - قانون پنجاه ام
New
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
86,310 تومان 95,900 تومان
‎−10%
در کتاب قانون پنجاهم، رابرت گرین با دید تیزبین خود از دل درد و رنج و تاریکی‌های زندگی کورتیس جکسون که در محله فقیرنشین ساوت‌ساید کوئینز زندگی می‌کرد، قوانین بی بدیل استخراج می‌کند. 
دوست داشتن
معجزه ی سپاس گزاری معجزه ی سپاس گزاری
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
71,910 تومان 79,900 تومان
‎−10%
معجزه زندگی به راستی واقعیت دارد. این معجزه بسیار شگفت‌انگیز، روحیه‌بخش و حیرت‌آور است. شما می‌توانید زندگی مناسب و دلخواه خود را بیافرینید.
دوست داشتن
12 گام تا موفقیت نهایی 12 گام تا موفقیت نهایی
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
4,410 تومان 4,900 تومان
‎−10%
در کتاب 12 گام تا موفقیت نهایی درباره نگرش‌ها و راه‌های موفق شدن به تفصیل صحبت شده است تا شما به‌راحتی موفقیت واقعی را برای خودتان معنا کنید و زندگی‌تان را با آن درآمیزید. 
دوست داشتن
بیندیشید و ثروتمند شوید بیندیشید و ثروتمند شوید
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
89,910 تومان 99,900 تومان
‎−10%
بیندیشید و ثروتمند شوید اثری سازنده از ناپلئون هیل، راز انباشتن ثروت کلان ‌را براساس این نظریه فاش کرد که اگر ما بتوانیم یاد بگیریم مانند ثروتمندان بیندیشیم، می‌توانیم موفقیت و ثروت را کشف کنیم. اما چگونه بیندیشیم؟
دوست داشتن
13 اشتباه مهلک مدیران و طریقه اجتناب از آنها 13 اشتباه مهلک مدیران و طریقه اجتناب از آنها
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
89,910 تومان 99,900 تومان
‎−10%
این کتاب تحلیلی جذاب و واقع‌گرایانه از اقدام خوب مدیریت و رفتارهای نادرست آن در اختیار شما قرار می‌دهد. این کتاب باید در در کشوی اول میز هر مدیری باشد و این کشو باید همیشه نیمه‌باز بماند...
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
انسان شفابخش انسان شفابخش
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
134,910 تومان 149,900 تومان
‎−10%
کتاب انسان شفابخش اثری دیگر از خوزه سیلوا است که به شکلی کامل به آموزش گام‌به‌گام شفابخشی با متد سیلوا می‌پردازد و همراه با cd آلفا است...
دوست داشتن
هماهنگ بودن در زندگی هماهنگ بودن در زندگی
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
ناموجودSold out
4,410 تومان 4,900 تومان
‎−10%
9 اصل برای آفرینش عادت‌هایی هماهنگ با آروزهای راستین در این کتاب آمده است تا نشان دهد که چگونه می‌توانید آرامش و تعادل طبیعی را دوباره به همه زمینه‌های زندگی‌تان باز گردانید
دوست داشتن
تو کله خر هستی تو کله خر هستی
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
98,910 تومان 109,900 تومان
‎−10%
پرفروشترین کتاب نمایشگاه ۱۳۹۶ تهران - تو کله‌خر هستی: کله‌خرها نمی‌ترسند، پیش می‌روند و موفق می‌شوند تو دل و جرات داری، نتر برو پیش
دوست داشتن
تعالیم حکیمانه تعالیم حکیمانه
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
9,810 تومان 10,900 تومان
‎−10%
استفان کاوی به شما اصول اولیه موفقیت و زندگی را مانند، اصل جوابگویی، تعادل، همکاری، شجاعت، اثربخشی، همدلی، رهبری، عشق، توانمندی، انضباط شخصی، اعتماد، حقیقت و برنده برنده بودن را با مثال‌ها و تعالیمی حکیمانه، یاد می‌دهد.
دوست داشتن
شما می تواندی معجزه زندگی خود باشید شما می تواندی معجزه زندگی خود باشید
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
ناموجودSold out
12,510 تومان 13,900 تومان
‎−10%
پدر منتظر و بی‌قرار در راهرویی كه به اتاق عمل بیمارستان منتهی می‌شد، پیاپی بالا و پایین می‌رفت. در گام‌هایش به‌خوبی می‌شد اضطراب و نگرانی را حس كرد. او چشم‌انتظار بود كه پرستار در اتاق عمل را باز كند و بگوید كه فرزندش...
دوست داشتن
چگونه افراد را به انجام کاری ترغیب کنیم چگونه افراد را به انجام کاری ترغیب کنیم
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
42,210 تومان 46,900 تومان
‎−10%
یکی از شروط موفقیت، ایجاد انگیزه و شکل‌دهی یک هدف در اشخاص مختلف است. در این کتاب به شما آموزش داده می‌شود چگونه یک فرد را به انجام کاری ترغیب کنید.
دوست داشتن
افسانه خودباوری افسانه خودباوری
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
ناموجودSold out
12,330 تومان 13,700 تومان
‎−10%
موفقیت ناخوشایند! نیاز شما به خودباوری سبب می‌شود با احتمال كمتری به آن برسید و وقتی هم آن را به‌دست می‌آورید، بیشتر مضطرب شوید. مگر این‌كه شخص كاملی باشید كه آن هم بسیار غیر محتمل است. 
دوست داشتن
ابهام را در آغوش بگیر ابهام را در آغوش بگیر
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
44,010 تومان 48,900 تومان
‎−10%
کسب آرامش ذهنی در مواجهه با ناشناخته‌ها، این کتاب یکی از آرامش‌بخش‌ترین کتاب‌هایی است که تاکنون در تصدیق زندگی خوانده‌اید. این کتاب در جهانی سرشار از تغییرات مداوم و دوره‌های سرشار از ابهامی که در زندگی پیش رو دارید،...
دوست داشتن
شکستن عادت های خود شکستن عادت های خود
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
ناموجودSold out
66,510 تومان 73,900 تومان
‎−10%
در این کتاب نه تنها به شما دانش لازم برای تغییر دادن هر  جنبه‌ای از زندگی‌تان آموزش داده می‌شود، بلکه گام به گام ابزارهایی در اختیارتان قرار داده می‌شود تا آنچه را می‌آموزید به کار بگیرید و تغییراتی محسوس و قابل...
دوست داشتن
می توان شاد بود حتی در سختی ها می توان شاد بود حتی در سختی ها
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
10,710 تومان 11,900 تومان
‎−10%
دکتر کارلسون در این کتاب توضیح می‌دهد که زندگی دشمن شما نیست؛ اما افکار شما می‌توانند دشمنان سرسخت شما باشند. می‌توانیم بياموزيم با عشق و صبوری زندگی کنیم یا اين‌كه با آن به جدال و کشمکش برخيزيم. صرف‌نظر از چالش‌هایی...
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم