ذهنیت برکت آفرین

چشم‌اندازتان را تغییر دهید تا امکاناتتان تغییر کند.

 

ادامه مطلبShow less
129,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
30118
دوست داشتن5
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
توضیحات

فصل اول

ذهنیتی برکت‌آفرین داشته باشید

رؤیای خداوند برای زندگی شما این است كه چنان از یك زندگی با بركت بهره‌مند شوید كه خودتان بتوانید برای دیگران منبع خیر و رحمت باشید. داوود گفت: «پیمانۀ من لبریز است.» خدای ما خدایی است كه ما را از موهبت‌هایش لبریز می‌كند. اما راه‌حل این است: شما نمی‌توانید به كمبود، عدم كفایت و تقلا كردن فكر كنید و انتظار داشته باشید بركت و فراوانی به زندگیتان وارد شود. اگر مدت‌هاست تحت فشار زندگی هستید و نمی‌توانید دخل و خرجتان را با هم یكی كنید، به‌آسانی در دام یك ذهنیت منفی و محدودكننده گرفتار می‌شوید و می‌گویید: من هرگز نمی‌توانم از این محله بیرون بروم یا هرگز نمی‌توانم از عهدۀ تحصیل فرزندانم در دانشگاه برآیم. شاید اكنون در این وضعیت باشید، اما قرار نیست كه در همین وضع باقی بمانید.

خدای ما خدای قادر متعال است، خدایی است كه بیشتر از قدر كفایت می‌بخشد، نه خدایی كه كمتر از كفایت و نه حتی خدایی كه فقط به قدری می‌بخشد كه زندگیمان را سپری كنیم و زنده بمانیم. او خدایی است كه پیمانه‌ها را لبریز می‌كند. او خدای بركت و فراوانی است.

در كتاب مقدس آمده است: «بگذار آن‌ها پیوسته بگویند خدای من از كامیابی بندگانش خشنود می‌شود.» آن‌ها باید پشت سر هم تكرار می‌كردند: «خدای من از شكوفایی من لذت می‌برد.» این دعا آن‌ها را به ذهنیت برکت‌آفرین سوق می‌داد. زندگی شما به‌سویی پیش می‌رود كه دائماً فكر آن را در سر می‌پرورانید. اگر همواره كمبود، كافی نبودن و تقلا كردن حوزۀ تفكرتان را تشكیل دهد، قطعاً به سمت‌وسوی چیزهای اشتباه قدم برمی‌دارید. سعی كنید در تمام طول روز بر افكاری چون لبریز شدن و فراوانی تمركز كنید و با خود زمزمه كنید خداوند از شكوفایی من غرق لذت می‌شود.

كمتر از كفایت، به حد كفایت، بیشتر از قدر كفایت

در كتاب مقدس آمده است كه قوم بنی‌اسرائیل سال‌های طولانی از عمرشان را در بردگی به سر بردند. آن‌ها در سرزمینی زندگی می‌كردند كه از همه‌چیز كمتر از حد كفایت برخوردار بودند، به‌سختی گذران زندگی می‌كردند و فقط سعی می‌كردند تحمل كنند و زنده بمانند. تا اینكه یك روز خداوند آن‌ها را از بردگی رهانید و به صحرا فرستاد. آنجا سرزمینی بود كه فقط به‌اندازه‌ای داشتند كه زنده بمانند، به حدی كه فقط نیازهایشان برآورده می‌شد، اما بیش از آن چیزی نداشتند. گفته می‌شود كه آن‌ها لباس‌هایشان را به مدت چهل سال پوشیدند و پوسیده نشد. مطمئنم كه خودشان هم شكرگزار بودند. شما را نمی‌دانم، اما من نمی‌توانم یك دست لباس را چهل سال بپوشم. اگر مجبور باشم، شكایتی نمی‌كنم، اما این با ذهنیتی كه من درمورد زندگی بابركت دارم، تفاوت دارد. همان‌طور كه خدا نیز برای بندگانش یك زندگی بابركت می‌خواهد و به‌همین‌خاطر آن‌ها را به سرزمین موعود رساند. آنجا مكانی بود كه همه‌چیز بیشتر از حد كفایت در آنجا یافت می‌شد. غذا و آذوقه فراوان بود. خوشه‌های انگور به‌قدری بزرگ بودند كه دو مرد درشت‌اندام باید آن‌ها را حمل می‌كردند. آنجا به سرزمینی معروف بود كه نهرهای شیر و عسل در آن جریان داشتند. رودهایی كه هرگز متوقف و تمام نمی‌شدند. فراوانی و بركت همچنان ادامه داشت. اینجا همان‌جایی است كه خدا قصد دارد شما را به آنجا ببرد.

شاید اكنون در موقعیتی باشید كه به‌سختی از پسِ مخارج زندگی برآیید و ندانید كه هفتۀ بعد را چگونه می‌خواهید پشت سر بگذارید، اما نگران نباشید. خدا شما را فراموش نكرده است. او كه مزرعه را با سوسن‌های سفید آراسته می‌كند و به پرندگان در آسمان غذا می‌دهد، از شما نیز مراقبت خواهد كرد.

شاید در موقعیتی باشید كه نیازهایتان به حد كفایت برآورده می‌شود. شما سپاسگزارید، اما آن‌قدر ندارید تا بتوانید رؤیایتان را به واقعیت برسانید. خدا می‌گوید: «من از روح خود در شما ندمیدم تا فقط یك زندگی بخورونمیر داشته باشید. من شما را خلق نكردم تا به حد كفایت رضایت دهید.» این واقعیت‌ها فصل‌هایی از زندگی شما هستند و آزمایش الهی محسوب می‌شوند، اما همیشگی نیستند. در آنجا مستقر نشوید. شما از آنجا عبور می‌كنید. آنجا موقتی است. خداوند سرزمین موعود را برای شما در نظر گرفته است. آنجا سرزمین بركت و فراوانی است و شما بیشتر از حد كفایت در اختیار خواهید داشت. جایی كه از توشۀ زندگی لبریز می‌شوید نه فقط یك بار، بلكه به‌طور دائم و همیشگی تا جایی كه از همه‌چیز به مقدار فراوان بهره خواهید برد.

اگر هم‌اكنون در موقعیت كمتر از حد كفایت به سر می‌برید، در آنجا مستقر نشوید. درست است كه در این جایگاه هستید، اما همان شخصی نیستید كه برای آن خلق شده‌اید. این فقط جایگاه فعلی شما را نشان می‌دهد نه هویت واقعی‌تان را. شما بندۀ خداوند قادر متعالید. مهم نیست شرایط چگونه به‌نظر می‌رسد، شما باید ذهنیت برکت‌آفرین خود را حفظ كنید. پیوسته با خود تكرار كنید: «خدا از زندگی با بركت من شادمان می‌شود. من سرافراز هستم نه سرشكسته.»

كتاب مقدس می‌گوید خداوند بنا بر توانگری خودش نیازهای ما را مرتفع می‌سازد. گاهی اوقات ما به شرایطمان نگاهی می‌اندازیم و می‌گوییم: من هرگز پیشرفتی نخواهم كرد. كسب‌وكارم رونقی ندارد یا هرگز نمی‌توانم از مخمصه‌ای كه در آن گرفتار شدم بیرون آیم. اشتباه نكنید، قرار نیست شما با اتكا بر دارایی یا توانایی خودتان آن را به سرانجام برسانید، بلكه خداوند از مخزن دارایی‌های خودش شما را تأمین می‌كند. خبر خوب اینكه خدا مالك مطلق همه‌چیز است. اشارۀ كوچكی از لطف خدا كافی است تا شما را از سرزمینی كه فقط می‌توانید زنده بمانید بلند كند و به سرزمینی وارد كند كه بركت و فراوانی موج می‌زند. خدا روش‌هایی دارد كه فراتر از درآمد طبیعی‌تان و فراتر از آنچه قابل پیش‌بینی است شما را توانگر می‌كند. از گفتن این جملات دست بردارید: «همۀ دارایی من همین است. پدربزرگم یك ورشكسته بود. مادر و پدرم از مال دنیا بی‌نصیب بودند. سگم تحت خدمات اجتماعی است. گربه‌ام بی‌خانمان است.» این افكار را کنار بگذارید و ذهنیتی برکت‌آفرین پرورش دهید. «من در این سطح نمی‌مانم. من كامیاب می‌شوم. من موفق می‌شوم. من به‌سوی لبریز شدن پیش می‌روم. من به یك زندگی سرشار از فراوانی و بركت وارد می‌شوم.»

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
30118

مشخصات

کد کتاب
30118
شابک
9786222208363
نام کتاب
ذهنیت برکت آفرین
نویسنده (ها)
جوئل اوستین
مترجم (ها)
نفیسه تنکابنی
نفیسه تنکابنی
موضوع کتاب
تحول
قطع
رقعی
صفحات
96
تاریخ چاپ
سال 1402
نوبت چاپ
چاپ دوم
سال چاپ اول
1401
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
زندگی لیمونادی زندگی لیمونادی
دوست داشتن
339,900 تومان
پیشگفتار ایست! این کتاب را نخوانید، اگر...   ·      زندگی‌تان کامل است و به تغییر چیزی نیاز ندارید. ·      به دنبال یک‌شبه ثروتمند شدن هستید. ·      انتظار دارید مشکلات زندگی فردا صبح حل شوند. ·      ظاهر را به باطن...
دوست داشتن
479,900 تومان
رابینز بار دیگر کتابی را به‌شیوه‌ای حیرت‌انگیز نوشته است که هم برای بازیکنان تازه‌کار عرصه‌ی پول‌آفرینی و هم برای ماهرترین سوارکاران این رشته‌ تأثیرگذار و دوست‌داشتنی به‌نظر می‌رسد. (استیو فوربس )
دوست داشتن
229,900 تومان
ویراست دوم منتشر شد. کتابی از هاکان منگوچ نویسنده کتاب من نی هستم و دلت که پاک باشد. تقدیرانسان را رها نمیكند، لحظه به لحظه از نو نوشته میشود. لحظاتی میرسد كه كاری را كه گفته بودی انجام نمیدهم، انجام میدهی، چیزی را كه...
دوست داشتن
الفبای کامیابی الفبای کامیابی
دوست داشتن
249,900 تومان
روان‌شناسان با انجام تحقیقات علمی ثابت کرده‌اند که انسان طی شبانه‌روز درگیر کلمات است. ما به‌وسیله‌ی کلمات، سخن می‌گوییم، می‌نویسیم، فکر می‌کنیم و حتی می‌خوابیم. باید بدانیم کلمات، حاوی امواج مثبت و منفی هستند. 
دوست داشتن
دانش کسب عظمت دانش کسب عظمت
ناموجود
دوست داشتن
39,900 تومان
نبوغ چیزی فراتر از استعداد است. شاید استعداد فقط یک توانایی ذهنی باشد که نسبت به توانایی‌های ذهنی دیگر، بیشتر پرورش یافته است؛ اما نبوغ، اتحاد انسان و قدرت خدا در عملکردهای روحی هر فرد است. انسان‌های باعظمت همیشه...
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
369,900 تومان
نمی‌دانم اگر سراسر روز به‌جای اینکه خودمان را تحقیر کنیم و با افکار منفی سروکله بزنیم، چه اتفاقی می‌افتاد اگر تمام مدت فکر می‌کردیم من یک شاهکارم. من به‌طرزی شگفت‌آور خلق شدم. من با استعدادم. من اصیل هستم. تمام...
دوست داشتن
تحول شخصی با آموزه های گرجیف تحول شخصی با آموزه های گرجیف
ناموجود
دوست داشتن
37,900 تومان
ایده‌ها و مفاهیم بسیاری در این کتاب وجود دارند. از خواننده درخواست نشده است که به هر یک از آن‌ها ایمان بیاورد. خواننده باید این ایده‌ها و روش‌ها را درک کند و از صحت و سقم آن در زندگی‌اش آگاه شود و ممکن است تعدادی از...
دوست داشتن
299,900 تومان
کتاب دو بخش دارد. بخش اول، روش‌های برقراری ارتباط با بعد دیگر وجود و بخش دوم، نحوه‌ی کمک گرفتن از بعد دیگر وجود در زمینه‌های سلامتی، موفقیت شغلی، رشد و تحول شخصیت و ... را آموزش می‌دهد.
دوست داشتن
199,900 تومان
همان خدایی که ما را به سوی مراتع سرسبز و چشمه‌های زلال هدایت کرده بود، کمک می‌کند تا از سراشیبی عبور کنیم. جوئل اوستین نویسنده پرفروش نیویورک تایمز نشان می‌دهد که چگونه همه چیز به نفع ما پیش می‌رود.
دوست داشتن
199,900 تومان
كودك درون در دنیای توقعات بزرگسالان، كم‌كم به‌واسطه‌ی رقابت و مقایسه‌های پی‌درپی، عصبی می‌شود و یاد می‌گیرد كه بجنگد تا خودش را اثبات كند و در این کار اصرار داشته باشد، زیرا با لج‌بازی‌های پی‌درپی می‌خواهد ثابت كند كه...
دوست داشتن
مولوی چگونه مولوی شد مولوی چگونه مولوی شد
ناموجود
دوست داشتن
18,900 تومان
اکنون یکی پیدا شده است و راز عسرت و اسارت انسان را برملا کرده است. به انسان می‌گوید که تو، قدر خود را نشناختی، از فزونی آمدی و خود را به کمیت‌ها فروختی. این نشانی که مولوی می‌دهد به یک‌باره آدمی را بیدار می‌کند که...
دوست داشتن
شفای قلب شکسته شفای قلب شکسته
دوست داشتن
149,900 تومان
پیشگفتار یکی از چیزهایی که مردم در نامزدی یا ازدواج از آن می‌ترسند، این است که قربانی دل‌شکستگی شوند. متأسفانه باید گفت هر نامزدی یا ازدواجی را که شروع می‌کنید، ممکن است آن‌طوری که انتظار دارید پیش نرود. یعنی ممکن است...
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم