اثر سایه

نگارش این کتاب با هدف شناساندن یکی از بزرگ‌ترین هدایای زندگی یعنی «سایه» آغاز شد. در صفحاتی که پیش رو دارید هر یک از ما سه آموزگار با سه رویکرد منحصر به خود، به معرفی این موضوع می‌پردازیم.

ادامه مطلبShow less
85,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
30071
دوست داشتن2
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها(1)
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

تضاد میان آنکه هستیم و آنکه می‌خواهیم باشیم همواره محوراصلی تمام کشمکش‌های انسان بوده است. درحقیقت، دوگانگی مرکز اصلی اغلب تجربه‌های بشری است. زندگی و مرگ،خیرو شر،نیکی و بدی،امید و نا امیدی در همه ما انسان‌ها همواره درکنار هم وجود داشته و هرکدام به نحوی اثر خود را بربخشی از زندگی ما می‌‌گذارد. اگرشجاعت را می‌‌شناسیم به این‌خاطر است که زمانی ترس را تجربه کرده‌ایم. اگرصداقت را تشخیص می‌‌دهیم به این خاطر است که زمانی خیانت را شناخته‌ایم.با وجود این ما اغلب طبیعت دوگانه خود را انکار می‌‌کنیم یا نادیده می‌‌گیریم.

اگر ما بر این باوریم که فقط در یک سوی این دوگانگی قرار داریم و در دامنه محدودی از ویژگی‌های بشری زندگی می‌کنیم، باید از خود بپرسیم پس چرا در حال حاضر از زندگی خود راضی نیستم. چرا با وجود اینکه به خرد و آگاهی والایی رسیده‌ایم، قدرت و شجاعت انتخاب‌های مقتدرانه و تحقق بخشیدن به رؤیاهایمان را نداریم و از همه مهم‌تر چرا همواره دست به کارهایی می‌زنیم که بر خلاف نظام ارزشی و منافع ماست. ما در اینجا ثابت می‌کنیم که دلیل تمام این‌ها در نیمه تاریک‌تر وجود ما، آن وجه نیازموده زندگی و سایه‌هایمان است، همان‌جا که قدرت ما نیز نهفته است. همان‌جاست که می‌توانیم کلید گشایش قدرت، شادمانی و توانایی محقق ساختن رؤیاهایمان را پیدا کنیم.

ما عادت کرده‌ایم از سایه زندگی و سایه خودمان واهمه داشته باشیم. هنگامی که خود را در حال اندیشیدن به افکار منفی یا رفتارهای به اصطلاح ناشایست می‌یابیم، از ترس فرار می‌کنیم و در پناهگاه خود پنهان می‌شویم. بی‌آنکه آن‌ها را بررسی کنیم دست به دعا برمی‌داریم که این افکار یا رفتارها دیگر سراغمان نیاید. هیچ از خود پرسیده‌اید چرا این کار را می‌کنیم؟ زیرا می‌ترسیم هر چه تلاش کنیم نتوانیم از این بخش از وجودمان خلاص شویم و اگر چه نادیده گرفتن یا سرکوب کردن نیمه تاریک وجودمان امری طبیعی است، اما حقیقت تلخ‌تر این است که فرار از سایه‌هایمان فقط قدرت آن‌ها را بیشتر می‌کند. انکار آن‌ها فقط موجب رنج، پشیمانی و ناامیدی می‌شود. اگر نتوانیم مسئولیت خویش را بپذیریم و خرد نهفته زیر پوست ذهن خودآگاهمان را درک کنیم، سایه ما وجودمان را تسخیر می‌کند و به جای آنکه ما کنترل او را به دست بگیریم او کنترل همه چیز را به دست گرفته و اثر سایه را بیشتر دامن می‌زند. آن‌گاه نیمه تاریکمان وارد عمل می‌شود و برای ما تصمیم می‌گیرد، حق مسلم ما را برای انتخاب‌های آگاهانه از انتخاب غذا گرفته تا میزان پول خرج کردن و عادت‌هایمان سلب می‌کند. سایه ما به کارهایی وادارمان می‌کند که حتی تصورش را هم نمی‌کردیم و انرژی حیاتی‌مان صرف عادت‌ها و رفتارهای بیهوده و ناخوشایند می‌شود. سایه ما، ما را از تجلی تمام کمال خویش، بیان حقیقت وجودمان و زندگی خالصانه باز می‌دارد. فقط با پذیرفتن دوگانگی خویش است که می‌توانیم خود را از دام رفتارها و عادت‌هایی که انرژی ما را تحلیل می‌برند، نجات دهیم. اگر نتوانیم تمام آنچه را هستیم در آغوش بگیریم، اثر سایه چشمان ما را به روی حقیقت خواهد بست.

اثر سایه همه جا هست. شواهد حضور فراگیر آن را می‌توانیم در تمام ابعاد زندگی‌مان ببینیم. ما همه جا درباره آن می‌خوانیم و می‌شنویم. آن را در دوستان، بستگان، میان غریبه‌ها، در کوچه و خیابان، همه جا می‌بینیم و از همه مهم‌تر آن را در افکار، رفتار و روابط‌مان با دیگران تشخیص می‌دهیم. ما سعی می‌کنیم تا جایی که می‌توانیم از این سایه فرار کنیم؛ زیرا می‌ترسیم تابش نوری به این تاریکی موجب شرمندگی و سرشکستگی ما بشود. ما از اینکه به درون خود برویم و تاریکی‌هایی پیدا کنیم می‌ترسیم. به همین خاطر به جای عریان کردن آن‌ها سر خود را مانند کبک در برف فرو برده و از مواجهه با حقیقت سر باز می‌زنیم.

اما این کتاب با سه رویکرد تحول‌برانگیز از حقیقتی تازه پرده برمی‌دارد که درحقیقت بر خلاف آنچه می‌ترسیم تجربه کنیم، اتفاق خواهد افتاد. به جای شرمساری احساس همدلی و به جای خجالت احساس شهامت خواهیم کرد. دیگر گمان نمی‌کنیم محدودیم، بلکه آزادی را تجربه می‌کنیم. آن‌گاه قدم از دنیای تاریک سایه بیرون نهاده و دنیایی روشن را زیر پای خود می‌بینیم. با همدلی و گشودن دریچه‌های قلبمان به روی جهان، اعتمادبه‌نفس و شهامت در ما برانگیخته می‌شود.رها از همه ترس‌های گذشته با در آغوش گرفتن سایه خویش، خودِ کامل، اصیل و حقیقی‌مان را دیگر بار تجربه می‌کنیم، قدرت ازدست‌رفته‌مان را باز می‌ستانیم، از بند رها می‌شویم و رؤیاهایمان را تحقق می‌بخشیم.

نگارش این کتاب با هدف شناساندن یکی از بزرگ‌ترین هدایای زندگی یعنی «سایه» آغاز شد. در صفحاتی که پیش رو دارید هر یک از ما سه آموزگار با سه رویکرد منحصر به خود، به معرفی این موضوع می‌پردازیم. هدف ما این است که رویکردی جامع و درعین‌حال چند جانبه از مفهوم سایه در اختیارتان قرار دهیم؛ اینکه چگونه در ما و با ما متولد می‌شود، چگونه در زندگی ما نقش دارد و از همه مهم‌تر برای کشف هدایای سرشت حقیقی خود چه کارهایی باید انجام دهیم. ما به شما قول می‌دهیم پس از خواندن این کتاب دیگر هرگز سایه خود را مانند گذشته نخواهید دید.

در بخش نخست، دیپاک چوپرا نمایی اجمالی از طبیعت دوگانه انسان را به تصویر می‌کشد و نسخه‌ای برای بازگشت به کمال و وحدت به ما می‌دهد. دیپاک چوپرا، استاد ذهن و جسم، تاکنون زندگی میلیون‌ها انسان را با آموزه‌هایش تغییر داده است. دیدگاه کلی‌نگرانه او به ذات تفرقه‌برانگیز و دوگانه سایه، بسیار زیربنایی و تحول‌برانگیز است.

در بخش دوم، من تجربیات پانزده سال آموزش فرایند سایه در سرتاسر جهان را به قلم آورده‌ام تا برداشتی ملموس از فرایند تولد سایه و نقش آن در زندگی روزانه داشته باشید و متوجه شوید چگونه می‌توانید قدرت و شکوه سرشت حقیقی خود را بازیابید.

در بخش سوم، ماریان ویلیامسون با کشف زیبای رابطه میان سایه و روح، قلب و ذهن ما را می‌نوازد. این آموزگار معنوی دست ما را می‌گیرد و ما را به دیدار نبرد میان عشق و ترس می‌برد.

هر یک از ما سه نفر با سال‌ها تجربه می‌آییم و می‌خواهیم یک‌بار برای همیشه طبیعت سایه را برای شما آشکار کنیم. اینکه اگر نتوانید آن را در آغوش بگیرید و بپذیرید، می‌تواند زندگی و جهان شما را تیره و تار کند. هنگامی که ما نمی‌توانیم ضعف‌های خود را بپذیریم و رفتارهای بدمان را تشخیص دهیم، درنهایت جایی در زندگی شخصی یا حرفه‌ای خود با بحران روبه‌رو می‌شویم و همه چیز را نابود می‌کنیم. آن‌گاه سایه ما بر ما پیروز می‌شود. هنگامی که با کودک خود بد حرف می‌زنیم سایه ما پیروز شده است. هنگامی که عزیزانمان را فریب می‌دهیم، سایه ما پیروز شده است. هنگامی که نتوانیم سرشت حقیقی خود را بپذیریم، سایه ما پیروز شده است و سرانجام اگر نتوانیم نور خود را بر ابعاد تاریک وجودمان بتابانیم، سایه ما پیروز شده است. مادامی که تمام حقیقت وجودی خود را نپذیریم، اثر سایه آن‌قدر قدرت خواهد داشت که شادی‌مان را برباید. اگر سایه خود را نشناسیم، مانع از رسیدن ما به کمال و تحقق یافتن رؤیاهایمان می‌شود.

امید ما از نگاشتن این کتاب این است که سایه را از تاریکی درآورده و به روشنایی دعوت کنیم. این فرصت را بهترین مجال برای روشنگری دانستیم. کار سایه چنان که در این کتاب توصیف می‌شود چیزی فراتر از یک فرایند روان‌شناختی یا یک شوخی فلسفی است. کار سایه پاسخی به پرسش‌های بی‌جواب و مشکلات حل نشده است. سفری تحول‌برانگیز است ورای همه تئوری‌های روان‌شناسی؛ زیرا نیمه تاریک وجود انسان را لمس می‌کند. همان نیمه‌ای که برای برترین تجلی زندگی ما باید شناخته شود. ما سرانجام خواهیم آموخت که صرف نظر از رنگ پوست، نژاد، فرهنگ، خانواده، جنسیت، گذشته و تمایلات خود بهتر یا بدتر از هیچ‌کس نیستیم. هیچ‌کس در این جهان وجود ندارد که سایه‌ای نداشته باشد و هنگامی که این سایه را بشناسد و درک کند حقیقتی نو زاده می‌شود. حقیقتی که تمام پرسش‌های ما را پاسخ می‌دهد. اینکه چرا با کودکمان چنین رفتار می‌کنیم. چرا با والدینمان چنین رفتار می‌کنیم. چرا به همسرمان چنین حسی داریم، چرا با افراد جامعه و ملت‌های دیگر چنین یا چنان برخوردی داریم. 

من اعتقاد دارم که سایه یکی از بزرگ‌ترین هدایایی است که انسان در اختیار دارد. کارل یونگ آن را «حریف مقابل» انسان می‌داند؛ زیرا حریفی درون ماست که ضعف‌هایمان را نشان می‌دهد و مهارت‌های ما را قوت می‌بخشد. او آموزگار، مربی و راهنمایی است که ما را به شکوه حقیقی‌مان رهنمون می‌شود. سایه مشکلی نیست که آن را حل کنیم یا دشمنی که بر آن چیره شویم، بلکه زمینی حاصلخیز است که باید آن را آبیاری کنیم. هنگامی که دست‌هایمان را در خاک پربار آن فرو کنیم، دانه‌هایی کشف خواهیم کرد که با کشت آن‌ها همان انسانی می‌شویم که همیشه آرزو داشته‌ایم باشیم.

آرزوی قلبی‌مان این است که با ما راهی این سفر شوید؛ زیرا می‌دانیم چه مقصدی در انتظارتان است.

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
30071

مشخصات

کد کتاب
30071
شابک
978-964-236-880-8
نام کتاب
اثر سایه
نویسنده (ها)
دبی ف‍ورد- دیپاک چ‍وپ‍را- ماریان ویلیامسن
مترجم (ها)
الهام شریف
موضوع کتاب
تحول
قطع
رقعی
صفحات
240
تاریخ چاپ
سال 1401
نوبت چاپ
چاپ چهارم
سال چاپ اول
1396
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
159,900 تومان
دکتر باربارادی آنجلیس یکی از موثرترین آموزگاران در زمینه روابط و رشد شخصی است. در ۲۵ سال گذشته پیام‌های مثبت وی درباره عشق،شادمانی و جستجو برای معنای زندگی، ده‌ها میلیون مخاطب داشته است. کتاب‌های وی به ۲۰ زبان دنیا...
دوست داشتن
زندانبان افکار خود نباشید زندانبان افکار خود نباشید
ناموجود
دوست داشتن
12,900 تومان
نگارنده با الهام از زندگی «ویکتورفرانکل» که توانست در سخت‌ترین شرایط نیز به معنای زندگی دست یابد، به افراد کمک می‌کند تا به معنای زندگی دست یابند. کتاب شامل یازده فصل است و مطالب و عنوان‌های فصل‌ها علاوه بر بررسی...
دوست داشتن
بدن سخن می گوید بدن سخن می گوید
ناموجود
دوست داشتن
51,900 تومان
این کتاب را بخوانید و اطلاعات غیر کلامی‌تان را افزایش بدهید. نویسنده‌ی اثر حاضر، نحوه‌ی درک حالات افراد را توضیح می‌دهد. احساسات و رفتارها را رمزگشایی و از مشکلات پنهان اجتناب کنید و به‌دنبال رفتارهای فریبکارانه بگردید.
دوست داشتن
کتاب کودکان دبستانی بایدها و نبایدها کتاب کودکان دبستانی بایدها و نبایدها
دوست داشتن
13,900 تومان
بدون شک شناخت مربیان در ابعاد مختلف جسمی، عاطفی، اجتماعی، آموزشی و... در هر دوره تحصیلی از سوی اولیا و مربیان تأثیر بسزایی در روند رشد و تربیت آنان خواهد داشت. تحقق این امر مستلزم کسب دانش و آگاهی‌های لازم مربیان از...
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
عطای رویاهایت را به لقایش نبخش عطای رویاهایت را به لقایش نبخش
ناموجود
دوست داشتن
23,900 تومان
اثری كه پيش روی شماست، مجموعه‌ای است از حكايت‌ها، جملات و اشعار الهام‌بخشی كه نگارنده، در زندگی‌اش با آن‌ها آشنا شده است، و به سبب ارزش و اهميت والايی كه دارند، آن‌ها را ترجمه و یا تألیف كرده است. این اثر، نتیجه‌ی...
دوست داشتن
مراقبه روشی برای برقراری ارتباط مراقبه روشی برای برقراری ارتباط
ناموجود
دوست داشتن
39,900 تومان
چرا مراقبه می‌کنیم؟ هر کس این کتاب را مطالعه می‌کند، یک بار یا بیشتر این سوال را از خود می‌پرسد و پاسخ‌های متفاوتی نیز برای آن پیدا می‌کند. کاهش اضطراب و نگرانی، ایجاد آرامش، رفع خستگی، کند کردن مراحل پیری، تقویت...
دوست داشتن
96,900 تومان
گنجی که به دنبالش هستی،درست همان جاست که اکنون ایستاده‌ای .شاعری می‌گفت: «دل، ای دل! این سفر به کجاست؟»تابه‌حال فکر کرده‌ای این قدم‌هایی که در سفر زندگی برمی‌داری تو را به کجا می‌برد؟از کدام گذرگاه، به‌سوی کدام هدف...
دوست داشتن
تو هم می توانی موفق شوی تو هم می توانی موفق شوی
دوست داشتن
39,900 تومان
مطالعه این کتاب را به تمام افرادی که در آغاز راه فروش هستند و همچنین افرادی که رهبری سازمان و شبکه نوپای فروش را برعهده دارند، پیشنهاد می‌کنم. نویسنده در این کتاب از چشم‌انداز تا هدف گذاری و رسیدن به اهداف از پیش...
دوست داشتن
119,900 تومان
نمی‌دانم اگر سراسر روز به‌جای اینکه خودمان را تحقیر کنیم و با افکار منفی سروکله بزنیم، چه اتفاقی می‌افتاد اگر تمام مدت فکر می‌کردیم من یک شاهکارم. من به‌طرزی شگفت‌آور خلق شدم. من با استعدادم. من اصیل هستم. تمام...
دوست داشتن
تحول شخصی با آموزه های گرجیف تحول شخصی با آموزه های گرجیف
دوست داشتن
37,900 تومان
ایده‌ها و مفاهیم بسیاری در این کتاب وجود دارند. از خواننده درخواست نشده است که به هر یک از آن‌ها ایمان بیاورد. خواننده باید این ایده‌ها و روش‌ها را درک کند و از صحت و سقم آن در زندگی‌اش آگاه شود و ممکن است تعدادی از...
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم