بازی زندگی

چهار کتاب فلورانس اسکاول شین در یک کتاب به نام بازی زندگی 
به شما روش بازی در زندگی را نشان می دهد.

ادامه مطلبShow less
پیشنهاد ویژه مدت محدود:
95,920 تومان 119,900 تومان
‎−20%
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
80084
دوست داشتن1
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

بیشتر مردم زندگی را میدان جنگ می‌پندارند اما زندگی جنگ نیست، بازی است.
این بازی را نمی‌توان بدون آگاهی از قانون معنویت به خوبی انجام داد. این قوانین در کتاب‌های آسمانی به وضوح روشن شده‌اند. پیامبران الهی به پیروانشان می‌آموزند که زندگی، بازی پرشکوه دادن و ستاندن است.
این عبارت که آدمی هر چه بکارد، درو می‌کند به این معناست که انسان هر چه در سخن و عمل نشان دهد، به او برخواهد گشت؛ هر چیزی که بدهیم همان را خواهیم گرفت.
اگر نفرت بورزیم، نفرت نصیبمان خواهد شد؛ اگر عشق بورزیم، عشق دریافت خواهیم کرد؛ اگر دیگری را سرزنش کنیم، ما نیز سرزنش خواهیم شد. اگر دروغ بگوییم، دروغ خواهیم شنید؛ اگر کسی را فریب دهیم، فریب خواهیم خورد. این را هم خوب می‌دانیم که قدرت تخیل و تصویر سازی، نقشی برجسته در بازی زندگی ایفا می‌کند.
«از رؤیاهایت با عزمی راسخ مراقبت کن چرا که سرچشمه زندگی است.»
هر آن‌چه انسان در خیال خود بپروراند، دیر یا زود در زندگی‌اش آشکار می‌شود. مردی را می‌شناختم که از بیماری خاصی می‌ترسید. این بیماری بسیار نادر بود و تحت شرایط خاصی به انسان منتقل می‌شد اما این مرد آن قدر به این بیماری اندیشید و در مورد آن اطلاعات کسب کرد تا در نهایت همین بیماری در بدن او نمایان شد و او قربانی تصورات معیوب خود شد و فوت کرد.
برای کامیابی در بازی زندگی باید قدرت تخیل و تصور را بشناسیم. باید بیاموزیم که تنها نیکی‌ها را تصور کنیم و با هر آرزوی درونی، سلامتی، ثروت، عشق، دوستی، صمیمیت، دیگر آرزوهای بزرگ را تمنا کنیم تا به والاترین نیکی‌ها دست بیابیم.
تخیل و تجسم خلاق را قیچی ذهن می‌دانند و این قیچی هر لحظه در حال بریدن تصاویری است که آدمی در ذهن خود به آن می‌اندیشد و دیر یا زود این تصاویر، در دنیای واقعی شکلی حقیقی خواهند گرفت. برای یادگیری درست نیروی تجسم، ابتدا باید کارکرد ذهن خویش را بشناسید. یونانی‌ها می‌گویند، «خودت را بشناس تا قدرت یابی.»
ذهن آدمی سه بخش داد: نیمه هوشیار، هوشیار و هوشیار برتر. ذهن نیمه هوشیار، قدرت مطلق است. این بخش مانند نیروی بخار یا نیروی برق عمل می‌کند و با زدن یک کلید روشن می‌شود. هر فرمانی که به او بدهید، انجام خواهد داد و توان تشخیص و تمیز ندارد.
هر آن‌چه با تمام وجود حس کنید یا آن را به روشنی تجسم نمایید، به ذهن نیمه هوشیار می‌رود و موبه‌مو بدون هیچ تغییری متجلی می‌شود.
زنی را می‌شناسم که در زمان کودکی در بازی‌ها و خیال‌پردازی‌هایش خود را بیوه فرض می‌کرد. او سرتاپا سیاه می‌پوشید، توری بلند و تیره روی موهایش می‌کشید و اطرافیانش او را کودکی خلاق می‌دانستند و تشویقش می‌کردند. او بزرگ شد و با مردی ازدواج کرد که دوستش می‌داشت. پس از مدتی کوتاه شوهرش مرد و او برای سال‌های سال سیاه‌پوش شد. تصویری که او از یک زن بیوه در ذهن خود مجسم کرده بود، به ذهن نیمه هوشیار اثر گذاشته بود و در زمان مناسب فارغ از آن که برای این زن چه مصیبت دردناکی است، تجلی یافت.
از آن سو ذهن هوشیار، ذهن نفسانی یا فناپذیر نامیده می‌شود. ذهن هوشیار همان ذهن بشری است و زندگی را همان طوری که به نظر می‌رسد، می‌بیند. این ذهن، مرگ، مصیبت، بیماری، فقر و محدودیت‌ها را می‌بیند و بر ذهن نیمه هوشیار تأثیر می‌گذارد.
ذهن دارای هوشیاری برتر که همان علم الهی نیز نامیده می‌شود، درون هر انسانی به ودیعه گذاشته شده و قلمروی آرمان‌ها و ایده‌های عالی و بی‌عیب و نقص است.
همان طور که افلاطون می‌گوید هر انسانی صاحب طرح یا مشیت الهی است.
«جایی هست که تو و نه هیچ فرد دیگری باید آن را پر کنی و چیزی هست که تو و نه هیچ شخص دیگری توان انجام آن را داری.»
تصویری کامل از این الگوی الهی در هوشیاری برتر هر انسانی وجود دارد و معمولاً خود را به صورت یک رؤیای دست نیافتنی و آرمان و آرزویی چنان متعالی که تحقق آن محال به نظر می‌رسد در ذهن هوشیار نشان می‌دهد.
این همان تقدیر یا سرنوشت و مقصد نهایی هر انسان است که از هوش لایتناهی و الهی که خداوند به ودیعه گذاشته، سرچشمه می‌گیرد.
شمار زیادی از ما از سرنوشت حقیقی خویش ناآگاهیم و دست و پا می‌زنیم تا افراد و چیزهایی را به دست بیاوریم که به ما تعلق ندارند و این تلاش بیهوده پیامدی جز شکست و نارضایتی نخواهد داشت.

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
80084

مشخصات

کد کتاب
80084
شابک
978-964-236-831-0
نام کتاب
بازی زندگی
نام اصلی
The Game of Life and How to play it
نویسنده (ها)
فلورانس اسکاول شین
مترجم (ها)
فاطمه باغستانی
موضوع کتاب
تحول
قطع
رقعی
صفحات
334
تاریخ چاپ
سال 1401
نوبت چاپ
چاپ ششم
سال چاپ اول
1396
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
قدردانی قدردانی
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
63,920 تومان 79,900 تومان
‎−20%
سپاسگزاری باعث افزایش چیزهایی می‎شود که باید برایشان سپاسگزاری کرد. زندگی‎تان را غرق وفور نعمت می‎کند. با قدردانی نکردن، یا شکوه، آنچه موجب خوشحالی شود به‎دست نمی‎آید. افراد شاکی هیچ‎وقت از زندگی‎شان راضی نیستند یا از...
دوست داشتن
نامزدی هدفمند نامزدی هدفمند
ناموجود
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
47,920 تومان 59,900 تومان
‎−20%
بنابراین، ویژگی‌هایی كه زنی را به‌درستی باهوش می‌سازد و فرصت‌های بی‌نظیری برای شادمانی شخصی و احساسی در اختیار او قرار می‌دهد، كدام هستند؟
دوست داشتن
استادی استادی
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
95,920 تومان 119,900 تومان
‎−20%
والاترین شکل قدرت استادی است ! او مسیر مرموزی که قدرتمندترین افراد تاریخ آن را طی کرده‌اند به ما نشان می‌دهد. هر یک از ما درون خویش پتانسیل تبدیل شدن به یک استاد را داریم ، به شرط آنکه انتخاب کنیم آن ها را در طول یک...
دوست داشتن
رویای بهتر شدن رویای بهتر شدن
ناموجود
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
47,920 تومان 59,900 تومان
‎−20%
همه انسان‌ها قدرت انجام دادن کار‌های بزرگ را دارند، چون برای انجام دادن همین کار‌ها به این جهان پا گذاشته‌اند. هر انسانی در هر شرایطی که قرار دارد، فقط دو راه بیشتر پیش رو ندارد: یا شرایط موجود را بپذیرد، یا آن را...
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
تعالیم حکیمانه تعالیم حکیمانه
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
39,920 تومان 49,900 تومان
‎−20%
استفان کاوی به شما اصول اولیه موفقیت و زندگی را مانند، اصل جوابگویی، تعادل، همکاری، شجاعت، اثربخشی، همدلی، رهبری، عشق، توانمندی، انضباط شخصی، اعتماد، حقیقت و برنده برنده بودن را با مثال‌ها و تعالیمی حکیمانه، یاد می‌دهد.
دوست داشتن
قدرت من هستم قدرت من هستم
تجدید چاپ
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
95,920 تومان 119,900 تومان
‎−20%
نمی‌دانم اگر سراسر روز به‌جای اینکه خودمان را تحقیر کنیم و با افکار منفی سروکله بزنیم، چه اتفاقی می‌افتاد اگر تمام مدت فکر می‌کردیم من یک شاهکارم. من به‌طرزی شگفت‌آور خلق شدم. من با استعدادم. من اصیل هستم. تمام...
دوست داشتن
زندگی سفری زیبا و تامل برانگیز زندگی سفری زیبا و تامل برانگیز
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
52,720 تومان 65,900 تومان
‎−20%
کتاب «زندگی، سفری زیبا و تامل‌برانگیز» نوشته‌ی «لوییز ال. هی» و ترجمه‌ی «فاطمه باغستانی» است. این کتاب در 8 فصل با عنوان‌های «مسائل مربوط به دوران کودکی و پیامدهای آن در بزرگسالی»، «زنان خردمند»، «بدن سالم، سیاره...
دوست داشتن
هم خانه با خدا در حیات جاودان هم خانه با خدا در حیات جاودان
ناموجود
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
29,520 تومان 36,900 تومان
‎−20%
 این کتاب برای کسانی است که نمی‌دانند پس از مرگ چه اتفاقی رخ می‌دهد، کسانی که اطلاعاتی اندک دارند و کسانی که نمی‌دانند سازوکار زندگی چگونه است. کسانی که در حیرت به سر می‌برند، کسانی که حیرت نکرده‌اند و در مورد تمام...
دوست داشتن
راز سایه راز سایه
تجدید چاپ
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
68,720 تومان 85,900 تومان
‎−20%
دبی فورد اين بار نيز به شيوه‌ای كاملاً مجاب‌كننده رويكردهای ما را به زندگی دگرگون میكند، ابزار و فرايندهایی در اختيارمان میگذارد تا بتوانيم از محدوديت‌های داستان زندگی مان رها شويم. 
دوست داشتن
دستی بر سر و روی رویاهایت بکش دستی بر سر و روی رویاهایت بکش
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
61,520 تومان 76,900 تومان
‎−20%
 از امروزت که معجزه زندگی توست لذت ببر و برای ساختن فردایی بهتر تلاش کن. همیشه و در همه حال به فکر بهبود نگرش خودت باش  وهرگز خود را بی‌نیاز از آموزش ندان. همیشه به یاد داشته باش که دو عامل برای خوشبختی وجود دارد که...
دوست داشتن
درد همیشه راه را نشان می دهد درد همیشه راه را نشان می دهد
تجدید چاپ
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
47,920 تومان 59,900 تومان
‎−20%
هنر این نیست که خوب صحبت کنی، هنر واقعی شنونده ی خوب بودن است. چون کسانیکه خوب و تاثیر گذار صحبت می کنند همیشه همان هایی هستند که میتوانند شنونده ی خوبی باشند.  انسان امروزه از هر جهت در شتابزدگی و عجله به سر می برد،...
دوست داشتن
سیمای زن در مثنوی معنوی سیمای زن در مثنوی معنوی
چاپ جدید
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
111,920 تومان 139,900 تومان
‎−20%
این کتاب در سه محور «سیمای زن در چهره مادر»، «سیمای زن در چهره همسر» و «سیمای زن در چهره معشوقه» سیمای زن را در مثنوی مولوی بررسی می‌کند.«کمال زن از دیدگاه مولانا»، «سیمای همسر حضرت نوح(ع) در مثنوی»، «آتش عشق»، «آسیه...
دوست داشتن
راه به قدم های تو روشن می شود راه به قدم های تو روشن می شود
چاپ جدید
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
59,120 تومان 73,900 تومان
‎−20%
همه چیز منتظرموعد مقرر است.  نه گل پیش از موعدش باز می‌شود و نه خورشید پیش از موعد خود طلوع می‌کند. کمی صبر کن. آنچه متعلق به توست به سویت می‌آید.
دوست داشتن
آسمان پرستاره ی وجود آسمان پرستاره ی وجود
تجدید چاپ
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
71,920 تومان 89,900 تومان
‎−20%
آسمان پرستاره ی وجود آخرین کتاب دبی فورد است.  این کتاب همچون دعوت‌نامه‌ای به‌نظر می‌رسد برای این‌که شما بکوشید هستی خودتان را قدر بدانید؛ به جنبه‌ی پاک و الهی وجودتان پی ببرید و پیوندی ناگسستنی را با خالقتان برقرار...
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم