برم ؟! نرم ؟!

همۀ ما با ترس و اضطراب در هنگام ایجاد یک ارتباط جدید، آشنا هستیم. به‌ویژه وقتی می‌خواهیم با کسی که به او احساس خاصی داریم، ارتباط برقرار کنیم. همۀ ما در این موقعیت وحشتناک بوده‌ایم که شخص مورد علاقه‌مان در اطراف ما بوده و ما جرئت باز کردن باب ارتباط با او را نداشته و فقط دزدکی نگاهش کرده‌ایم!

ادامه مطلبShow less
32,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
20204
دوست داشتن0
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

انسان، خود را در ارتباط با جهان پیرامونش می‌شناسد و بخش بزرگی از این شناخت، در روند ارتباط با دیگر انسان‌ها به دست می‌آید. چه آن‌ها که در کنارشان آرامش و لذت را تجربه کرده‌ایم، چه آن‌ها که ما را آزرده‌اند؛ حتی کسانی که ما را رها کردند. هر رابطه، دریچه‌ای است به کشف بخش‌های ناشناختۀ وجود ما. تقدیم به کسانی که با حضورشان در زندگی من، مرا در شناخت هرچه بیشتر خویش یاری کردند.

محمد قنبری

پیشگفتار

این کتاب حاصل دو سال تحقیق شخصی، مصاحبه با افراد مختلف و بررسی آموزش‌های ‌تصویري، صوتی و مقالاتی دربارۀ نحوۀ ایجاد و مدیریت ارتباط به زبان انگلیسی، توسط مربیان روابط در کشور‌های ‌مختلف است. برخی قسمت‌های ‌آن ترجمه، برخی تألیف خود من و بخش‌هایی نیز بومی‌سازی‌شدۀ آموزش‌های ‌خارجی در زمینۀ ارتباطات است. از بین همۀ این منابع، می‌توانم به مهم‌ترین آن‌ها یعنی مقالۀ «با اعتمادبه‌نفس ارتباط ایجاد کنید» نوشتۀ شخصی به نام «مارک جی» اشاره کنم که متأسفانه به دلیل عدم دسترسی به او، نتوانستم منبع دقیقی برای شما ذکر کنم. این کتاب یک نوشتار تجربی است و شما در پذیرفتن یا رد این مطالب کاملاً مختار هستید. مدتی به آموزش‌های ‌این کتاب عمل کنید و اگر نتیجۀ درستی به دست آوردید، آن را با من به اشتراک بگذارید.

مقدمه نویسنده

همۀ ما با ترس و اضطراب در هنگام ایجاد یک ارتباط جدید، آشنا هستیم. به‌ویژه وقتی می‌خواهیم با کسی که به او احساس خاصی داریم، ارتباط برقرار کنیم. همۀ ما در این موقعیت وحشتناک بوده‌ایم که شخص مورد علاقه‌مان در اطراف ما بوده و ما جرئت باز کردن باب ارتباط با او را نداشته و فقط دزدکی نگاهش کرده‌ایم! یا حتی مدت‌ها با او هم‌مسیر بوده‌ایم، اما هیچ‌وقت پیش نرفته و احساس خود را با او در میان نگذاشته‌ایم و هر لحظه از زندگی را در حسرت از دست دادن این فرصت‌ها گذرانده باشیم! این موضوع به‌خصوص در مورد آقایان مصداق بیشتری دارد. ممکن است با تکرار این موقعیت‌ها، احساس کنید که هیچ امیدی به ارتباط با شخص مورد علاقه وجود نداشته باشد و شما محکوم به تنهایی هستید! فکر می‌کنید باید همیشه آهنگ غمگین گوش بدهید و با یادش شعر بنویسید و برای فراموش کردنش به سفر بروید. شاید هم باید عباراتی مثل: «وصال آفت عشق است»، «معشوق وفا ندارد» و «گاهی همۀ دنیا تو را دوست دارند به‌جز کسی که تو او را دوست داری» عمر گرانقدر خود را تلف کنید و خود را از یک رابطۀ سالم محروم کنید! دست نگه دارید! فاصلۀ شما با رابطۀ دلخواهتان با هر کسی که تمایل دارید، به اندازة یک تغییر نگرش بیشتر نیست؛ به اندازة خواندن کتابی که در دست دارید! این تعهد را به شما می‌دهم که با خواندن این کتاب و انجام دادن تمرینات آن، هیچ مشکلی در پا پیش گذاشتن و ایجاد ارتباط با شخص مورد علاقه‌تان نداشته باشید!

شما در این مشکل تنها نیستید، باورتان نمی‌شود که چند درصد افراد از صحبت کردن با کسی که به او علاقه دارند و ابراز احساسشان می‌ترسند! در پس خنده‌ها وحرف‌های خیلی‌ها می‌توان رد پای یک حس بی‌سرانجام، یک علاقۀ مخفی و یک حسرت دست‌نیافتنی را دید؛ حسرتی از نوع دوست داشتن و آرزوی وصال. کافی است عطر آشنای آن شخص به مشامشان برسد یا اسمش را در حضورشان صدا بزنی. ناگهان برق چشمانشان خاموش می‌شود و ساکت می‌شوند. اگر به ما یاد می‌دادند که چگونه حرف دلمان را به طرف مقابل بزنیم، شهر پر از زوج‌هایی بود که خیابان‌ها از خنده‌هایشان پر بود و از برق نگاهشان روشن!

شاید سخت‌ترین نوع ایجاد یک ارتباط جدید، موارد احساسی باشد؛ وقتی به کسی علاقه دارید و با تمام وجود می‌خواهید به او نزدیک شوید و با او رابطه ایجاد کنید و در کنار هم لذت و شادی را تجربه کنید. توجه داشته باشید که برای داشتن ارتباط احساسی دلخواهمان، در ابتدا باید آن را ایجاد کنیم. باید پا پیش بگذاریم و سر صحبت را باز کنیم، اما در این مواقع ضربان قلبمان به 1000 می‌رسد و نفس‌ها به شماره می‌افتد؛ دست و صدایمان می‌لرزد و یک ندای درونی به ما می‌گوید: «جلو نرو؛ فرار کن!». ممکن است از لحظه‌ای که شما شخص مورد نظر را می‌بینید تا لحظه‌ای که پیش بروید و با او ارتباط بگیرید یا اصلاً عقب‌نشینی کنید و آن شخص آنجا را ترک کند، 4 یا 5 دقیقه بیشتر طول نکشد، اما در این زمان کم دقیقاً چه اتفاقی برای ما می‌افتد؟ چه فکر‌هایی ما را به عقب‌نشینی وادار می‌کند؟ چه چیزی باعث افزایش ضربان قلب و به شماره افتادن نفس‌هایمان می‌شود؟ آیا باید تا ابد پا روی دلمان بگذاریم و از اشتیاق خود بگذریم؟

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
20204

مشخصات

کد کتاب
50033
شابک
9786222206789
نام کتاب
برم ؟! نرم ؟!
نویسنده (ها)
محمد قنبری
موضوع کتاب
خانواده
قطع
رقعی
صفحات
168
تاریخ چاپ
سال 1399
نوبت چاپ
چاپ اول
سال چاپ اول
1399
نظرات
بدون نظر
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
شکلات برای قلب مادران شکلات برای قلب مادران
چاپ جدید
دوست داشتن
65,900 تومان
در کتاب شکلات برای قلب مادران به قلم کی آلن بوخ، داستان‌های حقیقی بسیاری روایت می‌شود که زنانگی و تجربه فراموش نشدنی مادری را به تصویر می‌کشد. داستان‌هایی گوناگون از داستان‌های دلگرم کننده تا داستان‌های تلخ و شیرین.
دوست داشتن
آیا می توانم رابطه ام را نجات دهم آیا می توانم رابطه ام را نجات دهم
دوست داشتن
69,900 تومان
این كتاب سؤالات مناسبی در اختیارتان قرار می‌دهد تا بعد از پاسخ به آن‌ها تصمیم بگیرید، در جواب دادن به آن‌ها به شما جهت می‌دهد و اطلاعات و راهبردهایی را كه در تصمیم‌گیری‌هایتان به آن‌ها نیاز خواهید داشت، مهیا می‌كند.
دوست داشتن
چگونه رابطه زناشویی خود را نجات دهید چگونه رابطه زناشویی خود را نجات دهید
ناموجود
دوست داشتن
39,900 تومان
نویسنده می‌گوید: چنانچه رابطه‌ی زناشویی‌تان با مشکل روبه رو شده است، صرف‌نظر از این که مشکل آن کوچک باشد یا بزرگ، روش سر و سامان دادن آن را به شما یاد خواهم داد.
دوست داشتن
199,900 تومان
کتاب «معجزه صمیمیت» به لحاظ محتوایی شامل موضوعات گوناگونی در زمینه انتخاب همسر مناسب، موفقیت در ازدواج، بهبود و تعالی فضای عاطفی ازدواج های شکل گرفته و نجات ازدواج های که در معرض نابودی است.
دوست داشتن
پنج دقیقه خوب پنج دقیقه خوب
ناموجود
دوست داشتن
3,100 تومان
پنج دقیقه ممكن است زمانی بسیار كوتاه یا بسیار بلند به نظر برسد. زندگی ممکن است بسیار شلوغ، رضایت‌بخش یا سرسام‌آور باشد. به ویژه در این روزها گاهی ممکن است در زندگی احساس پوچی و نارضایتی کنیم. با این حال، دریک چشم برهم...
دوست داشتن
119,900 تومان
عاشق شدن کاری است اما خوشبختی و موفقیت در زندگی و ازدواج مستلزم کار و تلاش سخت است و این کتابی بس مهم و ضروری است برای تمام آنانی که به ازدواج فکر می‌کنند.
دوست داشتن
به سوی تعهد در زندگی زناشویی به سوی تعهد در زندگی زناشویی
دوست داشتن
99,900 تومان
کتاب «به سوی تعهد در زندگی زناشویی» نوشته‌ی «دیان رم»، ترجمه‌ی «کیومرث دانشگر» و «محمدرضا دژکام» است. در توضیحات پشت جلد کتاب آمده است: «دیان رم و جان بی.‌رم زن و شوهری هستند که پس از گذشت 42 سال از زندگی زناشویی‌شان،...
دوست داشتن
مشاوره خصوصی با باربارا دی آنجلس مشاوره خصوصی با باربارا دی آنجلس
دوست داشتن
179,900 تومان
با مطالعه این کتاب حقایق بسیاری را درباره خود و روابطتان خواهید آموخت. به خاطر داشته باشید که این کتاب معادل چندین جلسه مشاوره و روانکاوی خصوصی با من است و جانشین خوبی برای آن محسوب می‌شود. این کتاب به گونه‌ای طراحی...
دوست داشتن
ایجاد رابطه ای صمیمانه ایجاد رابطه ای صمیمانه
ناموجود
دوست داشتن
14,900 تومان
رفتار درمانيِ عقلانی هیجانی، در مقایسه با دیگر درمان‌ها بیشتر بر ارتباط با خود تأكید دارد. مبنای اختلال هیجانی – مفهومی پایه‌ای در این رویكرد- بر آنچه دكتر الیس در اصل آن را مناظره‌ی درونی می‌نامد تمركز دارد، كه اشخاص...
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم