مهارت عاشقی

بسیاری عاشق می شوند و معدودی عاشق می مانند! چگونه عاشق شویم و عاشق بمانیم!

ادامه مطلبShow less
43,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

ناموجود
مرجع:
40157
دوست داشتن1
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

انسان‌ها به دلایل مختلفی ازجمله شباهت‌های شخصیتی، خصوصیات مثبت انسانی، جذابیت جنسی، تنهایی، زیبایی چهره، خوش‌اندامی، ثروت، موقعیت اجتماعی، مهربانی، هم‌جوار بودن، خوش‌صدایی، تشابه فکری، رابطه استاد و شاگردی، کشف کمبودهای خود در دیگری، عشق دوران کودکی و... یا حتی با یک نگاه عاشق می‌شوند و با یکدیگر ازدواج می‌کنند. ما در این کتاب قصد نداریم به بررسی این موضوع بپردازیم که عشق چگونه به وجود می‌آید، عشق واقعی چیست یا عاشق شدن یک اتفاق هورمونی یا ماورایی است، زیرا به اندازه کافی در این خصوص صحبت شده است؛ مقالات و کتاب‌های مفیدی هم در این زمینه وجود دارد. در این کتاب می‌خواهیم بگوییم وقتی به هر علتی با دیدن شخص دیگری قلبتان تندتر تپید و احساس کردید کسی هست که زندگی شما را پررنگ‌تر و زیباتر کند و تصمیم گرفتید سرنوشتتان را با سرنوشت او گره بزنید، چگونه مهارت‌هایی را کسب کنید تا هر دو از این همزیستی، لذت، شادی و آرامش بیشتری ببرید. ما می‌خواهیم راه و رسمی را با استفاده از علم روان‌شناسی، مهارت‌های ارتباطی، اصول انسانی و تجربیات انسان‌های موفق در زمینه مهارت عاشقی پیشنهاد دهیم تا این زیباترین احساس انسانی دوام و شکوه بیشتری داشته باشد.

اگرچه بهتر است از همان بدو تولد والدین مهارت عشق‌ورزی را به کودک آموزش دهند؛ زیرا فرزندانی که از پدر و مادر خود توجه کافی دریافت کرده‌اند، کلمات محبت‌آمیز شنیده‌اند و عشق ورزیدن را در رفتار والدین خود دیده‌اند از سلامت روانی و عاطفی بیشتری برخوردارند. شایسته است این مهارت‌ها از کلاس اول ابتدایی در دروس کودک قرار گیرد و تا پایان تحصیلات هر سال تکرار شده و همچنین کامل‌تر شود. حتی رسانه‌ها به این مهارت‌ها بپردازند، تابلوهای تبلیغاتی شهر از عشق به انسان و طبیعت بگویند، روزنامه‌ها صفحه عاشقانه داشته باشند تا در گوشت و پوست و استخوان مردم نهادینه شود. حقیقت تلخ این است که ما حتی برای آموختن رانندگی ساعت‌ها آموزش می‌بینیم، بارها امتحان می‌دهیم تا بتوانیم پشت فرمان اتومبیل بنشینیم، اما برای عاشقی، ازدواج و انتخاب همسر بدون هیچ مهارت و دانشی دل را به دریا می‌زنیم و پیوندی را آغاز می‌کنیم. همین امر باعث می‌شود معدودی به‌صورت کاملاً تصادفی و اتفاقی به ساحل برسند و بسیاری دیگر در دریای مواج زندگی غرق ‌شوند، اما اگر والدینی داشته‌اید که خود مهارت عاشقی نداشته‌اند یا نتوانسته‌اند به‌خوبی به شما آموزش دهند، این کتاب می‌تواند به شما کمک کند تا توانایی لازم را به دست آورید.

بسیاری اعتقاد دارند عشق ذاتاً آن‌قدر مهیج، زیبا و خردمند است و خودش راهش را پیدا می‌کند که نیازی به چهارچوب و آموزش ندارد. بعضی از افراد اعتقاد دارند عشق اصلاً چهارچوب‌پذیر نیست و خودش چهارچوب‌شکن است. آن‌ها می‌گویند اگر برای عشق باید و نباید تعیین شود، معنا و مفهوم آن از بین خواهد رفت. ازیک‌سو این صحبت‌ها درست است، زیرا به ما آموخته‌اند که قانون‌مندی، آگاهی و مهارت از عقل سرچشمه می‌گیرد و عشق از دل و دیوانگی. اما آیا نمی‌توانیم عقل و عشق را درآمیزیم و طرحی نو در اندازیم؟ قرار نیست صفر یا صد باشیم. آیا مهارت و آگاهی در عشق‌ورزی نمی‌تواند باعث استمرار همان عشق با همه ویژگی‌های جذابش شود؟ بیش از 90% از ازدواج‌ها، امروز با عشق آغاز و فردا به نفرت و جدایی تبدیل می‌شوند. این‌همه شکست چه دلیلی می‌تواند داشته باشد؟ اگر نگاهی صلح‌جویانه و عاری از تعصب داشته باشیم می‌توانیم بر این تفکر صحه بگذاریم که برای همزیستی متعالی هم به مهارت نیاز داریم و هم به قلب و احساس!

فهرست

 

مقدمه

فصل اول: شاعرانگی

همسر

شاعرانگی

ثروت احساس

اولین‌های عاشقی

دوستت دارم

آغوش باشکوه

چشم‌های عاشقی

خانه عاشقی

شاهکار باش

نامه‌نگاری

خاطره‌نویسی

تکرار دوست‌داشتنی

تا آخرین نفس

ساعت شنی

الان و اکنون

زندگی غلیظ

عاشق خجالتی

اهلی شدن

سه راز مهم شازده

فصل دوم: آداب عاشقی

ملکه و پادشاه

آداب معاشرت

آداب گفت‌و‌گو

آداب مهمانی

آداب غذا خوردن

آداب هدیه دادن

آداب روابط جنسی

آداب سفر

فصل سوم: هوای ابری

هوای ابری

مالکیت

حسادت

دروغ

قهر

غرور

لجبازی

خیانت

بخشش

آستانه تحمل

پاشنه آشیل

قتل آرزوها

فصل چهارم: آسمان آبی

عشق شادی است

احترام

مهربانی

آرامش

ریزعاشقی‌ها

ساعت صفر عاشقی

فصل پنجم: آگاهی

شناخت

هنر عاشقی

معدل عاشقی

هوش عاطفی(هیجانی)

تعادل در عاشقی

برنامه‌ریزی

زمان در عاشقی

آتش عشق

پینگ‌پنگ عاشقی

نقشه گنج

دیگری

معامله در عاشقی

اقتصاد عاشقی

باهم رشد کنید

حریم‌ها

حرف مردم

مشاور خانواده

معرفی کتاب

منابع

 

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
40157

مشخصات

کد کتاب
40157
شابک
978-622-220-748-9
نام کتاب
مهارت عاشقی
نویسنده (ها)
مصطفی مهرآیین
موضوع کتاب
خانواده
قطع
رقعی
صفحات
142
تاریخ چاپ
سال 1400
نوبت چاپ
چاپ اول
سال چاپ اول
1400
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
86,900 تومان
قرار نیست افراد را قضاوت کنیم؛ می‌خواهیم شناخت بهتری از انسان‌ها داشته باشیم. رفتارها را شاید تشخیص دهیم، اما دلیل شکل‌گیری آن‌ها، شرایط حاکم بر‌صاحب رفتار است. پس سعی کنیم شرایط را درک کنیم.
دوست داشتن
معجزه واقعی خودباوری است معجزه واقعی خودباوری است
دوست داشتن
52,900 تومان
زندگی فقط یک روز است و آن امروز .  باید بتوانی احساسات درونی‌ات را تکامل ببخشی و باید همواره به خاطر داشته باشی که با تکامل‌بخشی به دنیای درونت، در زندگی بیشتر پیش خواهی رفت. همه چیز برای انسان است... اگر فرد دیگری...
دوست داشتن
معجزه آفرینی با اصول ذهن ناخودآگاه معجزه آفرینی با اصول ذهن ناخودآگاه
دوست داشتن
39,900 تومان
آگاهی از اصول تغییر ناپذیر ذهنی کلید تحقق بزرگترین، جنون آمیزترین و بلندپروازانه ترین رویاهای شماست. این کتاب نکته های متافیزیکی لازم درباره تجلی ذهنی، جسمی و معنوی را در همه حوزه های زندگی در اختیار تو قرار می...
دوست داشتن
69,900 تومان
این کتاب نظام باورهای شما را تغییر می‌دهد، فرضیات شما را به چالش می‌کشاند. شیوه تفکر شما را تغییر می‌دهد و تازه این آغاز ماجراست! رندی گیج استاد و راهنمای رساندن شما به نبوغ کارآفرینی است.
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
129,900 تومان
بـازیها، تـو را از خداوندگاری انسانیت پایین میكشند و ذهنت را به صحنهای پر از جنـگ و سـتیز تبدیل خواهند كرد كه بعید میدانم جان سالم به در ببری؛ كوبه های وحشتناكی بـر سر صمیمیت و روابط دوستانه خواهد خورد. 
دوست داشتن
9 دسته از عشاق 9 دسته از عشاق
دوست داشتن
59,900 تومان
با خواندن این کتاب مطالبی درباره‌ی عشق می‌آموزید و می‌توانید روابط خود را به‌کلی بهبود بخشید اعم از این‌که بخواهید رابطه‌ای صمیمانه و نزدیک با کسی برقرار کنید یا از روابط روزمره‌ی خود لذت بیشتری ببرید. 
دوست داشتن
مردان هوشیار مردان هوشیار
دوست داشتن
65,900 تومان
وقتی در مسیر معنویت گام بر می‌داریم، خودخواهی و منیت ما ضعیف می‌شود و میل به خدمت در درون ما رشد می‌کند.وقتی انسان متوجه عظمت و قابلیت‌های خود می‌شود، هوشیاری خود را دوباره به دست می‌آورد و پر از شور و شوق می‌شود،...
دوست داشتن
چرا بعضی مردها خیانت می کنند؟ چرا بعضی مردها خیانت می کنند؟
دوست داشتن
49,900 تومان
نگارنده در کتاب حاضر از دیدگاه روان‌شناسی به بررسی علل خیانت مردان نسبت به همسرانشان در قالب مباحثی از این دست پرداخته است: انواع چند همسری و روان‌شناسی مردان دارای بیش از یک همسر، عواملی که مردان را به داشتن چندهمسر...
دوست داشتن
199,900 تومان
کتاب «معجزه صمیمیت» به لحاظ محتوایی شامل موضوعات گوناگونی در زمینه انتخاب همسر مناسب، موفقیت در ازدواج، بهبود و تعالی فضای عاطفی ازدواج های شکل گرفته و نجات ازدواج های که در معرض نابودی است.
دوست داشتن
مردان زنانی را دوست دارند که خودشان را دوست دارند مردان زنانی را دوست دارند که خودشان را دوست دارند
ناموجود
دوست داشتن
29,900 تومان
در این کتاب می‌آموزید که چطور افکار و احساسات مرد زندگی‌تان را درک کنید. شما درک می‌کنید وقتی صحبت از ارتباطات است، چیزهایی هستند که مردان دوست دارند و چیزهایی هستند که مردان از آن متنفر هستند. مواردی که بسیار جدی و...
دوست داشتن
101 سوال ضروری قبل از ازدواج 101 سوال ضروری قبل از ازدواج
ناموجود
دوست داشتن
7,900 تومان
سوال ضروری قبل از ازدواج مسائل ضروری مرتبط با ازدواج را مطرح می‌كند و به سوالاتی مانند: «آیا او فردی مناسب برای زندگی آینده‌ام است؟» یا «آیا این فرد شخصی است كه بتوانیم بقیه‌ عمرم را در كنار او سپری كنم؟» پاسخ می‌دهد.
دوست داشتن
پنج دقیقه خوب پنج دقیقه خوب
ناموجود
دوست داشتن
3,100 تومان
پنج دقیقه ممكن است زمانی بسیار كوتاه یا بسیار بلند به نظر برسد. زندگی ممکن است بسیار شلوغ، رضایت‌بخش یا سرسام‌آور باشد. به ویژه در این روزها گاهی ممکن است در زندگی احساس پوچی و نارضایتی کنیم. با این حال، دریک چشم برهم...
دوست داشتن
راز رابطه ها راز رابطه ها
دوست داشتن
65,900 تومان
اگر علت اصلی اضطراب، نگرانی و احساس منفی درونی، عدم امنیت در اعمال روزمره باشد، با اطمینان می‌توان گفت سرچشمه‌ی تمام مشكلات ما عدم توانایی در برقراری ارتباط پویا و خلاق است. 
دوست داشتن
شکلات برای قلب مادران شکلات برای قلب مادران
دوست داشتن
65,900 تومان
در کتاب شکلات برای قلب مادران به قلم کی آلن بوخ، داستان‌های حقیقی بسیاری روایت می‌شود که زنانگی و تجربه فراموش نشدنی مادری را به تصویر می‌کشد. داستان‌هایی گوناگون از داستان‌های دلگرم کننده تا داستان‌های تلخ و شیرین.
دوست داشتن
37,900 تومان
استفاده از اصولی كه در این کتاب آمده است، هما‌ن‌طور که به زوج‌های بسیاری در مطبم كمك كرده است، به شما نیز كمك می‌كند این مهارت‌ها را فرا بگیرید و ارتباطتان را تا جایی‌که ممكن است، خوب و کارامد کنید. با به‌كارگیری این...
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم