خیلی عذر می خوام اما دروغ می گه دوست نداره

 گرگ برندت و لیز تاچیلو می‌خواهند به شما نشان دهند که مردها آن‌قدر هم که فکر می‌کنید پیچیده نیستند؛ حتی اگر بخواهند که شما این‌طور فکر کنید. چیزی به نام حرف‌های دوپهلو وجود ندارد. حقایق به‌قدر کافی ساده و گویا هستند، البته اگر اصرار نداشته باشید که خودتان را گول بزنید. پیدا کردن نامزد یا شوهر آسان‌تر از پیدا کردن یک نسخه از این کتاب است.

ادامه مطلبShow less
79,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
40155
دوست داشتن1
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

کتابی که می‌تواند برای همیشه زندگی شما را تغییر دهد. قرن‌هاست که زن‌ها دور هم جمع می‌شوند و به هنگام صرف قهوه یا چای درباره رفتار گیج‌کننده مردها با یکدیگر صحبت می‌کنند تا از آن سر دربیاورند! گرگ برندت و لیز تاچیلو می‌خواهند به شما نشان دهند که مردها آن‌قدر هم که فکر می‌کنید پیچیده نیستند؛ حتی اگر بخواهند که شما این‌طور فکر کنید. چیزی به نام حرف‌های دوپهلو وجود ندارد. حقایق به‌قدر کافی ساده و گویا هستند، البته اگر اصرار نداشته باشید که خودتان را گول بزنید. پیدا کردن نامزد یا شوهر آسان‌تر از پیدا کردن یک نسخه از این کتاب است.

.

سبک نگارش و لحن طنز‌آمیز و گاه تند و نیش‌دار، طعنه‌آمیز و در‌عین‌حال رُک و پوست‌کنده و صمیمی نویسندگان کتاب ظاهراً تنها وسیله و ابزاری بوده که به قول خود آن‌ها «به منظور بازکردن چشم و گوش دختران و زنان زیبا و باهوش، و گاه ساده‌لوح و احیاناً بیش از حد خوش‌بین و خوش‌باور» در اختیار داشته‌اند. دختران و زنانی که خودشان را دست‌کم می‌گیرند و ارزان می‌فروشند.

نگارش و انتشار چنین کتاب‌‎هایی در غرب علاوه بر آنکه گویای انحطاط و سقوط روابط میان دو جنس مخالف در این کشور‌ها می‌باشد، افق‌های جدیدی را در جهت تغییر وضعیت فعلی و درمان و التیام این‌گونه الگوهای ارتباطی گشوده است. لازم به تذکر است که انتشار این‌گونه کتاب‌ها در جامعه‌اي با فرهنگ اسلامی ما هرگز به معنای تشابه الگوهای ارتباطی ما با الگوهای ارتباطی غرب یا خدای نخواسته شیوع و رواج این نوع روابط ناسالم میان دختران و پسران یا زنان و مردان ایران اسلامی نیست؛ بلکه برعکس، می‌تواند به عنوان آموزش‌ها و درس‌هایی مثبت و پندآموز، عبرت‌آمیز و آموزنده عمل کرده با بالا بردن سطح آگاهی اجتماعی، حتی از شکل‌گیری و شیوع و رواج چنین روابطی جلوگیری و پیشگیری نیز بنماید. شاید بتوان ادعا کرد که چنانچه این کتاب (یا کتاب‌های مشابه) در غرب و کشورهایی نظیر امریکا نقش درمانی دارند، بی‌تردید در کشور اسلامی ما به مثابه «پیشگیری» خواهند بود.

نکته دیگری که اشاره به آن ضروری به نظر می‌رسد، معادل فارسی کلمات و واژه‌های متعدد و بی‌شماری است که به منظور توصیف نوع  و درجه صمیمیت و ارتباط و نزدیکی طرفین درگیر در یک رابطه و احیاناً توصیف درجه و میزان درگیری روحی – عاطفی- احساسی (یا احیاناً فیزیکی- جسمانی) آن‌ها در سرتاسر کتاب به کار رفته است. ما برای تمامی این کلمات و واژه‌ها (از هم‌خوابه و معشوقه گرفته تا دوست، دوستدار، مرد زندگی، شریک رمانتیک، خواستگار، نامزد / همسر سابق و نامزد/ همسر فعلی و نامزد / همسر آینده و بالاخره کسی که یک‌بار با شما ازدواج کرده یا می‌خواهد ازدواج بکند یا قرار است به خواستگاری بیاید، با خوش‌بینی تمام معادل فارسی «نامزد» را در نظر گرفته‌ایم و از ذکر جزئیات و حواشی برحذر بوده‌ایم. به نظر ما این واژه تا حد زیادی «چند منظوره» بوده و طیف وسیعی از انواع روابط مختلف را شامل می‌شود و در ضمن از تأثیرات و خواص «خود فریبی» (و حتی در برخی موارد «دیگرفریبی») خوبی نیز برخوردار است! گاهی وقت‌ها نیز صرفاً به ضمیر فاعلی سوم شخص مفرد (او) اکتفا کرده‌ایم.

 بخشی از کتاب:

هی! نامزدتون رو می‌شناسم

باور کنین جدی می‌گم! اون همونیه که همیشه خیلی خسته‌س. خیلی سخت کار می‌کنه. پروژه‌ای که اخیراً روش کار می‌کنه خیلی استرس بهش می‌ده. تازگی‌ها هم با یکی بهم زده و خیلی حالش گرفته‌س. طلاق والدینش در کودکی ضربه عاطفی مهلکی بهش زده. به همین خاطر نمی‌تونه به زن‌ها اعتماد کنه. الان هم باید فقط سرش به کارش باشه و تمام توجه و تمرکزشو به شغلش بده. حالا حالا هم قصد نداره درگیر کسی بشه چون که اول باید زندگیش‌ رو راست و ریس کنه. تازه یک آپارتمان جدید اجاره کرده و جابه‌جایی و اسباب‌کشی پدرشو درآورده. قصد داره در اولین فرصت که اوضاع روبه‌‎راه بشه، از زنش / نامزدش / (یا صرفاً «او» حالا «او» کیه خدا می‌دونه!؟) جدا بشه. دنبال یه شغل بهترم می‌گرده. اوه، خدای من! او خیلی عجیب غریب و اسرار‌آمیزه!

او از عذر و بهانه‌هایی که شما براش می‌تراشین ساخته شده. به مجرد اینکه دیگه براش عذر و بهانه نیارین، برای همیشه از زندگیتون ناپدید می‌شه. آیا واقعاً مردهایی هم وجود دارن که اینقدر سرشون شلوغ باشه یا چنان بلایی سرشون اومده باشه که نتونن به هیچ‌‌کی فکر کنن؟ آره، اما اینقدر تعدادشون کمه که واقعاً به حساب نمی‌یان. همون‌طور که قبلاً هم گفتیم، مردها ترجیح می‌دن زیر پای فیل لگد بشن اما مجبور نشن اعتراف کنن که زیاد از شما خوششون نیومده یا دلشون پیش یکی دیگه‌س! به همین خاطر ما این کتابو نوشتیم. می‌خواستیم این قبیل عذر و بهانه‌ها رو بشناسین. تا دفعه بعد الکی به کسی دل خوش نکنین. چون که این عذر و بهانه‌ها فقط یک چیزه: عذر و بهانه.

این فیلمو یادتون می‌یاد؟ منظورم همون فیلمی که دختره کلی منتظر پسره شد تا بهش پیشنهاد بده. بعد وقتی که پسره براش تره هم خرد نکرد، کلی برای پسره عذر و بهانه آورد که آره خجالتیه!؟ بعد سعی کرد اغواش کنه و بالاخره اینقدر بهش گیر داد تا پسره مجبور شد... بعد هم پسره از یکی دیگه خوشش اومد. اما چون دختر خانوم از اعماق وجودش می‌دونست و ایمان داشت که اگه فقط کمی بیشتر (فقط یه کم!) بیشتر بهش وقت بده و این یک دفعه اونو ببخشه و در ضمن زیاد هم سخت‌گیر نباشه و توقعاتشو پایین نگه داره و زیاد روی پسر مردم عیب نذاره، بالاخره موفق می‌شه دل پسره رو به دست بیاره.

روز عروسی داماد سروکله‌ش دیر پیدا می‌شه. چون که اول می‌بایست می‌رفته و به اصطلاح خودشو می‌ساخته. بعد هم رو می‌شه که بله، آقا معتاده. بعد هم طفلی دختره به پای او می‌سوزه و می‌سازه و جوونیش تباه می‌شه. یادتون نمی‌یاد؟ چی؟ همچین فیلمی رو ندیدین؟ خُب، معلومه، چون ‌که هیچ کارگردانی چنین فیلم احمقانه‌ای نمی‌سازه! فیلم عشقی که اینقدر تلخ و سیاه نمی‌شه! مردم از فیلمی خوششون می‌یاد که لطیف باشه. مردم به خاطر عشق همه کار می‌کنن به غیر از موش‌کشی. فیلم‌هایی که جایزه‌ها رو درو می‌کنن، روابطی رو به تصویر می‌کشن که مردم آرزوشونو دارن. روابطی که فقط وقتی به دست میان که برای خودتون ارزش و احترام قائل باشین. هر چه برای خودتون احترام بیشتری قائل باشین، احتمال اینکه چنین روابطی خلق کنین بیشتر می‌شه. پس این عذر و بهانه‌ها رو بخونین و حسابی بهشون بخندین! بعد هم برای همیشه بندازینشون دور! قدر خودتونو بدونین.

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
40155

مشخصات

کد کتاب
40155
شابک
978-964-236-898-3
نام کتاب
خیلی عذر می خوام اما دروغ می گه دوست نداره
نویسنده (ها)
گرگ برندت
مترجم (ها)
هادی ابراهیمی
موضوع کتاب
خانواده
قطع
رقعی
صفحات
248
تاریخ چاپ
سال 1397
نوبت چاپ
چاپ اول
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
23 باور مخرب در ازدواج 23 باور مخرب در ازدواج
ناموجود
دوست داشتن
65,900 تومان
23 باوری كه در این کتاب مطرح شده است متداول‌ترین باور‌هایی هستند كه نویسنده در فرایند درمانی‌اش یافته‌است. خواندن این کتاب به شما کمک می‌کند باورهای خود درباره ازدواج را بشناسید و در صورت نیاز تغییرشان دهید. 
دوست داشتن
اسرار نوآوری های استیو جابز اسرار نوآوری های استیو جابز
ناموجود
دوست داشتن
29,900 تومان
استیو جابز برترین مدیر تاریخ صنعت است. با پیروی از علاقه خود، هدفگذاری جسورانه و فنون ذاتی مدیریتی‌اش، دنیا را برای خود و دیگران به مکان بهتری تبدیل کرد. او می‌تواند بهترین الگوی مدیریتی در کسب و کار باشد.
دوست داشتن
پنج دقیقه خوب پنج دقیقه خوب
ناموجود
دوست داشتن
3,100 تومان
پنج دقیقه ممكن است زمانی بسیار كوتاه یا بسیار بلند به نظر برسد. زندگی ممکن است بسیار شلوغ، رضایت‌بخش یا سرسام‌آور باشد. به ویژه در این روزها گاهی ممکن است در زندگی احساس پوچی و نارضایتی کنیم. با این حال، دریک چشم برهم...
دوست داشتن
39,900 تومان
در این کتاب، دکتر باربارا دی آنجلیس، متخصص روابط و رشد فردی، به شما نشان خواهد داد که چگونه می توانید به منبع قدرت شخصی خود مربوط باشید و شخصیتی داشته باشید که همیشه خواستار آن بوده اید.
دوست داشتن
کاهش وزن بی خطر کاهش وزن بی خطر
دوست داشتن
169,900 تومان
لوسی بیل كارشناس، مربی و نویسنده‌ی كتاب‌های كاهش وزن و مجموعه‌ی «چگونه جسم، ذهن و روح لاغر داشته باشید» است. او در سال 1982 موفق شد از سایز 44 به سایز 36 برسد و همیشه در این سایز بماند. لوسی نویسنده‌ی موفق مجموعه...
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
ازدواج عاقلانه ازدواج عاقلانه
ناموجود
دوست داشتن
49,900 تومان
شما نیز مجبور نیستید مجرد بمانید،نباید از ازدواج بترسید و تصور کنید نمی توانید همسری مناسب پیدا کنید.مسلم است که می توانید،اگر نگرش ها و باورهای نادرست خود را درباره ی ازدواج،عشق و همسر آرمانی ها رها کنید و در مسیری...
دوست داشتن
37,900 تومان
استفاده از اصولی كه در این کتاب آمده است، هما‌ن‌طور که به زوج‌های بسیاری در مطبم كمك كرده است، به شما نیز كمك می‌كند این مهارت‌ها را فرا بگیرید و ارتباطتان را تا جایی‌که ممكن است، خوب و کارامد کنید. با به‌كارگیری این...
دوست داشتن
چرا زنان حرف می زنند و مردان فرار می کنند چرا زنان حرف می زنند و مردان فرار می کنند
ناموجود
دوست داشتن
32,900 تومان
ما عقيده داريم كه اضطراب مزمن در مورد جدايي كه در نهايت، بسياري از پيوندهاي ميان زن و مرد را تحت تأثير قرار مي‌دهد، از تفاوت ظريفي ناشي مي‌شود كه ميان زنان و مردان، هنگام تجربه‌كردن دو حس ترس و شرم وجود دارد؛ تفاوتي...
دوست داشتن
زنان و مردان عاشق چه کسی می شوند؟ زنان و مردان عاشق چه کسی می شوند؟
چاپ جدید
دوست داشتن
39,900 تومان
در این کتاب، نکاتی درباره‌ روابط زناشویی و ارتباط بهتر همسران و موفقیت در زندگی مشترک درج شده است. برای نمونه: "زن و شوهری از جدال زندگی سربلند بیرون می‌آیند که پیوسته در راه شکوفایی و رشد یک دیگر گام بردارند....
دوست داشتن
85,900 تومان
در این کتاب 101 مبحث برای زندگی عاقلانه آمده است. از جمله راهبردهایی برای عاقل ماندن، ساخت ارتباطات موفق، اقدام مؤثر درباره‌ی افسردگی، خشم و خلق و خو، درباره خودتان سالم فکر کنید. با عمل خود به مذاکره بنشینید و...
دوست داشتن
قدرت ما زنان قدرت ما زنان
ناموجود
دوست داشتن
6,900 تومان
این کتاب شامل موضوعات کنترل (روان شناسی)، موفقیت، زنان، نقش جنسیت، کار و خانواده است. همچنین به مواردی از قبیل رابطه منحصر به فرد زنان با مقوله قدرت و این‌که ما چگونه می‌توانیم به درستی منابع قدرتی درون خود را شناسایی...
دوست داشتن
رهایی از خیانت های زناشویی رهایی از خیانت های زناشویی
ناموجود
دوست داشتن
16,900 تومان
این کتاب به شما در شناخت تمام جوانب خیانت کمک می‌کند. از جمله دلایل رخ دادن بی‌وفایی، چگونگی اتمام بی‌وفایی، چگونگی بازسازی مجدد زندگی مشترک، چگونگی کنترل آزردگی و بازسازی اعتماد.
دوست داشتن
به سوی تعهد در زندگی زناشویی به سوی تعهد در زندگی زناشویی
دوست داشتن
99,900 تومان
کتاب «به سوی تعهد در زندگی زناشویی» نوشته‌ی «دیان رم»، ترجمه‌ی «کیومرث دانشگر» و «محمدرضا دژکام» است. در توضیحات پشت جلد کتاب آمده است: «دیان رم و جان بی.‌رم زن و شوهری هستند که پس از گذشت 42 سال از زندگی زناشویی‌شان،...
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم