مقابله با آدم های مشکل دار به زبان ساده

خونسردی تات را حفظ کنید! نمی‌توانید با همه کسانی که ملاقات می‌کنید کنار بیایید، کتاب مقابله با آدم های مشکل دار به زبان ساده راهکارهای موٍری معفری می‌کند تا در موقعیت‌های سخت و حاد از آن ها استفاده کنید و از عصانیت به خونسردی برسید.

ادامه مطلبShow less
139,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
20214
دوست داشتن0
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

ویل راجرز، طنزپرداز سرشناس امریکایی، می‌گوید: «هرگز کسی را ندیده‌ام که او را دوست نداشته باشم». او به این کتاب نیاز ندارد، اما سایرین راهکارهایی می‌خواهند تا با کسانی که آن‌ها را ناراحت می‌کنند، رنجش ایجاد می‌کنند و می‌رنجانند، برخورد کنند. اغلب می‌گوییم او «آدم را دیوانه می‌کند»، اما واقعیت این است که آن‌ها درصورتی موفق می‌شوند که ما به آن‌ها این اجازه را بدهیم. بااین‌حساب، حالا زمان آن رسیده است که پشت فرمان بنشینیم و اوضاع را کنترل کنیم.

اما با آدم‌های مشکل چگونه می‌توان برخورد کرد؟ وودی آلن پیشنهاد می‌کند آن‌ها را در یک سُس گرم فروکنیم، اما این‌هم به نظر می‌رسد که اختلالی ایجاد می‌کند. شخصیت نمایشنامۀ رام کردن زن وحشی  از شکسپیر توصیه می‌کند برای برخورد با این قبیل آدم‌ها، باید به آن‌ها گرسنگی بدهیم یا از خواب محرومشان کنیم، اما آن‌هم به نظر می‌رسد که راه‌حل خوبی نباشد. هنری هفتم کسانی را که او را ناراحت می‌کردند گردن می‌زد، اما در دنیای مثبت‌اندیش ما هم این اقدام از رده خارج شده است.

واقعیت این است که خردمندترین راه برخورد با آدم‌های مشکل این است که یاد بگیریم چگونه باید با آن‌ها روبه‌رو شویم: خودخواه، خودمحور، بی‌ادب، پرخاشگر، انفعالی، مخالف‌های همیشگی، اشخاص پست و بدبرخورد. در هر محیط و مکانی که با آدم‌های مشکل روبه‌رو شویم، باید راه برخورد منطقی با او را بیاموزیم و نه اینکه به‌شکلی منفی به آن‌ها واکنش نشان دهیم که این بر وخامت شرایط می‌افزاید یا به آن‌ها اجازه می‌دهد که از موقعیت سوءاستفاده کنند که این به‌سرعت به‌شکل یک عادت درمی‌آید.

بنابراین، به این مهم می‌رسیم که رفتار خود را مدیریت کنیم. هرچه بیشتر برای روبه‌رو شدن با آدم‌های مشکل برنامه‌ریزی کنیم، نتایج بهتری به دست خواهیم آورد. هدف این کتاب آموختن راه‌های برنامه‌ریزی درست برای روبه‌رو شدن با این اشخاص است؛ در محل کار، در زندگی خصوصی و به‌طورکلی در زندگی.

آدم‌های مشکل همه‌جا هستند. نمی‌توانیم عصای جادویی بیندازیم تا آن‌ها به‌کلی ما را تنها بگذارند، اما می‌توانیم مهارت‌های احساسی‌ای را بیاموزیم تا بتوانیم با این آدم‌های مشکل برخورد کنیم. 

ساختار این کتاب

این کتاب به شش بخش تقسیم شده است. هر بخش به برخورد با آدم‌های مشکل مختلف اختصاص یافته است.

بخش 1: «اپیدمی مدرن آدم‌های مشکل»: در این بخش، توضیح داده شده است که چگونه می‌توانیم اشخاص به‌طور مزمن دشوار را شناسایی کنیم. در این بخش، به راه‌ها و اقداماتی اشاره شده است که با رعایت آن‌ها می‌توانید با آدم‌های مشکل روبه‌رو شوید.

بخش 2: «خودمحورها»: به چالش‌های برخورد با آدم‌های خودمحور در محل کار، در روابط شخصی و در موقعیت‌های اجتماعی اشاره دارد.

بخش 3: «کنترل‌کننده‌ها»: در این بخش آمده است که چگونه می‌توانیم با کسانی که می‌خواهند کنترل‌کننده باشند برخورد کنیم.

بخش 4: «مانع‌تراش‌ها»: در این بخش، طرز برخورد با کسانی را مطرح می‌کنیم که در محل کار مانع از پیشرفت ما می‌شوند؛ در خانه، در محل کار و در دنیا به مقیاس وسیع و این کار را با بدبینی، عدم احساس مسئولیت و تردید و دودلی انجام می‌دهند.

بخش 5: «اشخاص به‌راستی سمی»: در این بخش، راه‌هایی را برای برخورد و مقابله با کسانی که از حد آدم‌های مشکل جدا و به موجوداتی خطرناک و ظالم تبدیل شده‌اند ارائه می‌دهیم. در این بخش، به راهکارهایی اشاره شده است که با قربانی شدن مقابله می‌کنند.

بخش 6: «نگرش‌های سازگاری پیشرفته»: این بخش به شما کمک می‌کند تا دربارۀ مهارت‌ها و طرز برخورد با انواع کسانی که هم‌زمان در «چند زمینه» به آدم‌های مشکل تبدیل شده‌اند، مطالب فراوان بیاموزید. درضمن، به کسانی اشاره شده است که در زندگی ما چالش ایجاد می‌کنند. توضیح داده‌ایم که چگونه می‌توانید با دیگران برخورد و مقابله کنید.

فهرست

مقدمه

بخش1 الفبای «آدم‌های دشوار»

فصل 1 آن‌ها همه‌جا وجود دارند یا این‌گونه به نظر می‌رسد!

فصل 2 شناسایی اشخاص مشکل

فصل 3 اصول اولیۀ راهکارهای حمایت از خود

بخش2 خودشیفته

فصل 4 همه‌چیز در من خلاصه می‌شود

فصل 5 مقابله با خودمحورها در محل کار

فصل 6 برقراری رابطه با خودشیفته‌ها در یک رابطۀ زناشویی

فصل 7 با نارسیست‌های حاضر در جامعه چه باید کرد

بخش3 کنترل‌کننده‌ها

فصل 8 آنچه دربارۀ کنترل‌کننده باید بدانید

فصل 9 مقابله با کنترل‌کنندگان در محیط کار

فصل 10 کنترل کردن خودتان با کنترل‌کنندگان روابط

فصل 11 برخورد با سلطه‌جویان در جهات مختلف

بخش4 کارشکن‌ها

فصل 12 آنچه دربارۀ کارشکن‌ها باید بدانید

فصل 13 مقابله با کارشکن‌ها در محل کار

فصل 14 برخورد با کارشکن‌ها در روابط زناشویی

فصل 15 غلبه بر موانع اجتماعی

بخش5 واقعاً سمّی

فصل 16 عبور از خط

فصل 17 واکنش به ظلم در محل کار

فصل 18 دفاع از خود در روابط زناشویی

فصل 19 واکنش به غریبه‌های خطرناک

بخش6 نگرش پیشرفته

فصل 20 برخورد با گونه‌های مختلف آدم‌های مشکل

فصل 21 وقتی آدم‌های خوب روزهای مشکلی دارند

فصل 22 از آدم‌های مشکل یاد بگیرید

فصل 23 مشکل نباشید

 

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
20214

مشخصات

کد کتاب
20214
شابک
978-622-220-734-2
نام کتاب
مقابله با آدم های مشکل دار به زبان ساده
نام اصلی
idiot's guide
نویسنده (ها)
ارلن ماتیوس اوهل
مترجم (ها)
مهدی قراچه داغی
موضوع کتاب
خوب زیستن
قطع
رقعی
صفحات
367
تاریخ چاپ
سال 1401
نوبت چاپ
چاپ اول
سال چاپ اول
1401
نظرات
بدون نظر
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
آرامش نصیب بهترین ها می شود آرامش نصیب بهترین ها می شود
ناموجود
دوست داشتن
16,900 تومان
کتابی که پیش رو دارید حاصل تجربیات شخصی سوزان جفرز، روان شناس امریکایی است که خود با وقایع به ظاهر تلخ و در باطن درس های دشواری از کتاب زندگی مثل تجربه سرطان، طلاق و ... روبه رو شده است و حالا در این اثر خرد و حکمتی...
دوست داشتن
69,900 تومان
كودك درون در دنیای توقعات بزرگسالان، كم‌كم به‌واسطه‌ی رقابت و مقایسه‌های پی‌درپی، عصبی می‌شود و یاد می‌گیرد كه بجنگد تا خودش را اثبات كند و در این کار اصرار داشته باشد، زیرا با لج‌بازی‌های پی‌درپی می‌خواهد ثابت كند كه...
دوست داشتن
119,900 تومان
چگونه نوابغ، غول‌های دنیای تجارت صبحشان را می‌گذرانند تا به موفقیت‌های بزرگ برسند. فرمول ساده‌ای که می‌توانید به راحتی از آن برای زود از خواب بیدار شدن و بهره ‌گیری از الهام برای رسیدن به یک روز بزرگ استفاده کیند ....
دوست داشتن
هفت مسیر معنوی به سوی خدا هفت مسیر معنوی به سوی خدا
دوست داشتن
11,900 تومان
در این کتاب، هفت مسیر مختلف به‌ سوی فیض و برکت الهی مشخص شده است که با شناخت این مسیرها و پیگیری دوره‌ای بیست‌ و هشت روزه یاد می‌گیری شخصاً عمل شفابخشی روحی و روانی را انجام دهی، مجرای انرژی الهی شوی و زمینه را برای...
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم