پنجره هایی برای رهایی از رنج جلد دوم: معجزه احترام

جلد دوم منتشر شد

ادامه مطلبShow less
59,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
20237
دوست داشتن0
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

آن‌‌گاه که دانستم نمی‌‌‌‌دانم، بیدار شدم در پس سالیانی از اعماق خواب‌‌‌‌های طولانی؛ آن‌‌گاه که بیدار شدم، دریافتم که در خواب‌‌‌‌هایم در تقلّا و تلاش و حرکت بوده‌‌‌‌ام، تقلّا و جست‌‌وجو برای یافتن و حرکت به‌‌سمت جلو؛ کشف راهی، شنا کردن در دریای مواج و پرواز به‌‌سوی زیبایی‌‌‌‌ها، همچون عقابی بر فراز قله‌‌ها جا‌‌گرفتن. اما بسیاری از حرکت‌‌‌‌های این خواب‌‌‌‌ها به‌‌سوی تاریکی و شکست بود، اکتشاف ناقصـی که ره به جایی نمی‌‌‌‌برد. شنای کسی که شنا کردن بلد نیست، در حوض ‌‌خانه‌‌اش هم خفگی خواهد آورد. اول بیداری، آغاز حرکت هشیارانه و عالمانه است. حرکات در خواب، همچون دست‌‌وپا زدن بیهوده در دریاست.

حرکت آگاهانه اگرچه آهسته، دشوار و تدریجی صورت گرفت، اما موفقیت‌‌‌‌های زیادی برایم در پی داشت؛ تا آنجا که در من این انگیزه را ایجاد کرد که خواب‌‌‌‌ها و بیداری‌‌‌‌ها، شکست‌‌‌‌ها و موفقیت‌‌‌‌ها، فرازها و فرودهای خود را به همنوعانم منتقل کنم.

ابتدا با استفاده از منابع اصیل دین (قرآن و احادیث معصومین (علیه‌السلام)) آن را به‌‌شکل علمی و آکادمیک درآوردم، سپس در آموزش‌‌‌‌ها به‌‌صورت مشاوره، سمینار و کلاس ارائه دادم و وقتی اثرات شگرف و جالب ‌‌توجه آن را در این آموزش‌‌‌‌ها ملاحظه کردم، بر آن شدم تا آن آموزه‌‌ها را به‌‌صورت کتاب درآورم و به شما عزیزان تقدیم کنم.

در اینجا از همۀ کسانی که در تشویق نگارش یا تصحیح نوشته‌‌‌‌ها و در طراحی قسمت‌‌‌‌های مختلف کتاب لطف و محبت داشته‌‌‌‌اند، به‌‌خصوص از روان‌‌شناسان محترم، خانم امیدوار، خانم کاوند و خانم اعظمی و دوست عزیزم، خانم حسنخانی، کمال تشکر و قدردانی را دارم.

 

 

مقدمه

همان‌‌طور که در مقدمة کتاب انتظارات توضیح داده شد، عبور از جادة پرپیچ‌‌وخم زندگی درعین‌‌حال که الطاف و نعمت‌‌های الهی همانند باران بر سر ما می‌‌‌‌ریزد، اما حوادث ناگوار یا برخوردهای ناراحت‌‌کننده در تعامل بین فردی، ما را در تنگناها و فشارها قرار می‌‌دهد. در تنگنا و مخمصه قرار گرفتن، احساس رنجوری، ناتوانی، اضطراب و افسردگی را نیز به‌‌دنبال دارد. در این نوشته‌‌‌‌، بر آنیم تا پنجره‌‌هایی برای رهایی از این فشارها معرفی کنیم.

در اولین پنجره، بحث واقعی کردن انتظارات را مطرح و راه‌‌‌‌حل‌‌‌‌ها و راهکارها را معرفی کردیم. امیدوارم مطالب آن بخش را به‌‌دقت خوانده و عمل کرده باشید، از نتایج آن بهره‌‌‌‌مند شده و در رویدادهای روزمره به کارتان آمده باشد. اگر هرآنچه گفته‌‌‌‌ام را با دقت انجام داده باشید، تا حد زیادی شادی و آسایش را از آن خود کرده‌‌اید. اینک به سراغ دومین پنجره برای رهایی از رنج‌‌های متعدد می‌‌رویم، به این امید که به وعدة گشایش برسید.

در همة کلاس‌‌ها و مشاوره‌‌‌‌هایی که داشته‌‌ام، تعریف احترام را از افراد می‌‌خواستم، ولی تاکنون هیچ توضیح کاملی نشنیده‌‌ام. بد نیست هم‌‌‌‌اکنون شما هم چند لحظه به این موضوع فکر کنید که اگر بخواهید تعریف کاملی از احترام ارائه دهید، چه می‌‌گویید؛ مثلاً شنیده‌‌‌‌ام که می‌‌گویند عقیدة هرکس برای خودش محترم است.

·     حیطه و مرزهای این عقیده تا کجاست؟

·     آیا عقیده فقط شامل باورهای مذهبی است یا باورهای فرهنگی را هم دربرمی‌‌گیرد؟

·     آیا عقیده شامل سلیقه‌‌ها و دوست‌‌داشتنی‌‌های آدم‌‌ها هـم می‌‌‌‌شود؟

·     آیا همة آدم‌‌ها محترم‌‌اند یا باید به بعضی از آدم‌‌ها احترام گذاشت؟

·     آیا احترام، متقابل است و اگر دیگری به من احترام نگذاشت، من هم باید به او احترام نگذارم؟

·     اساساً حد و حدود احترام به دیگران چه اندازه است؟

·     در مقابل بی‌‌‌‌احترامی دیگران به خود، چه باید کرد؟

·     وقتی تعریف احترام روشن می‌‌‌‌شود، اولین سؤالی که از طرف مخاطبان دریافت می‌کنم این است که ما به دیگران احترام می‌‌گذاریم، اما با آن‌‌ها که به ما بی‌‌احترامی می‌‌‌‌کنند، چه کنیم؟

·     آیا احترام به خود هم مطرح است یا فقط دیگران مورد بحث و توجه هستند؟

·     چگونه می‌‌‌‌شود هم به خود احترام گذاشت و هم به دیگران؟

·     احترام به دیگران، یعنی مراقب باشیم که آن‌‌ها از دست ما اصلاً ناراحت نشوند؟

·     احترام به خود یعنی چه؟

·     اگر من بخواهم به خود احترام بگذارم، آن‌‌وقت دیگران از من ناراحت و ناراضی می‌‌‌‌شوند و به آن‌‌ها بی‌‌احترامی می‌‌‌‌شود. آیا احترام به خود همان قدرت نه گفتن است؟

·     و چندین سؤال دیگر...

آخرین سؤال مهم این است که مبحث احترام چگونه به باز شدن پنجره‌‌‌‌ای برای رهایی از تنگناها کمک می‌‌‌‌کند؟ چگونه رعایت احترام به خود و دیگران مانع از اضطراب، پریشانی و ناراحتی می‌‌‌‌شود؟ چگونه این موضوع، تنش‌‌‌‌ها را به حداقل می‌‌رساند و رنج را به آسایش تبدیل می‌‌کند؟ در این بخش، به لطف خداوند مهربان - ان‌‌‌‌شاء‌‌الله- می‌‌خواهم به همة این سؤال‌‌ها پاسخ دهم.

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
20237

مشخصات

کد کتاب
20237
شابک
978-622-220-866-0
نام کتاب
پنجره هایی برای رهایی از رنج.جلد دوم:‌معجزه احترام
نویسنده (ها)
دکتر شمسی افتخارزاده
موضوع کتاب
خوب زیستن
قطع
رقعی
نوبت چاپ
چاپ اول
سال چاپ اول
1402
نظرات
بدون نظر
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
خرد معنوی خرد معنوی
دوست داشتن
199,900 تومان
در این کتاب نکته‌ها، توصیه‌ها و دستورالعمل‌هایی برای راه و رسم زندگی، خودشناسی، زندگی معنوی، آرامش ذهنی، مراقبه و نظایر آن مطرح شده است. نگارنده برای مثال خاطرنشان می‌کند: بدشانس‌ترین مردم، کسانی هستند که هیچ گاه...
دوست داشتن
قانون شادی قانون شادی
ناموجود
دوست داشتن
65,900 تومان
راه خوشبختی همان راهی است که خداوند سالهاست ما را به آن جهت هدايت کرده است. شادی و خوشبختی حاصل  " خوب زندگی کردن  " است. و همين بود که موجب شد من قانون شادی را برای عنوان کتابم انتخاب کنم: می خواستم آن دو چيزی را که...
دوست داشتن
معجزه واقعی خودباوری است معجزه واقعی خودباوری است
ناموجود
دوست داشتن
129,900 تومان
زندگی فقط یک روز است و آن امروز .  باید بتوانی احساسات درونی‌ات را تکامل ببخشی و باید همواره به خاطر داشته باشی که با تکامل‌بخشی به دنیای درونت، در زندگی بیشتر پیش خواهی رفت. همه چیز برای انسان است... اگر فرد دیگری...
دوست داشتن
شکوه اشراق شکوه اشراق
ناموجود
دوست داشتن
149,900 تومان
هر یک از ما همین حالا نیز می‌توانیم بدانیم که فرجاممان چه می‌شود... به‌این‌صورت که دریابیم در چه مسیر فکری‌ای قرار داریم. مسیر امروزمان ما را به جایگاه فردا می‌رساند. درعین‌حال یک تصمیم کوچک یا یک تغییر جهت در فکر و...
دوست داشتن
هر چه هست بین دو گوش توست هر چه هست بین دو گوش توست
دوست داشتن
90,000 تومان
فکر منفی می‌گوید: راهی برای موفقیت وجود ندارد. افراد موفق می‌گویند: برای موفقیت هزاران راه وجود دارد. فکر منفی می‌گوید: زندگی من همین است که هست. افراد موفق می‌گویند: زندگی من شگفت‌انگیز است.
دوست داشتن
از کوتهی توست که دیوار باند است از کوتهی توست که دیوار باند است
ناموجود
دوست داشتن
25,900 تومان
اثري كه پيش روي شماست، مجموعه‌اي از حكايت‌ها، جملات و اشعار الهام‌بخشي است كه نگارنده در طول سال‌ها مطالعه و تحقيق در دنياي زيبا و شگفت‌انگيز موفقيت با آن‌ها آشنا شده است و به سبب ارزش و اهميت والايي كه دارند آن‌ها را...
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم