سرنوشت عاشق نیست توست

این رمان برگرفته از داستانی واقعی است

ادامه مطلبShow less
67,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
70097
دوست داشتن0
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

ساعت سه بامداد بود و تلفن روی میز بدون وقفه زنگ می‌خورد. همین‌طور که تلفن روی میز می‌لرزید هرکسی که دور میز نشسته بود، به صورتم نگاه می‌کرد. دستم خیلی خوب بود و همان‌طور که به صورت پر از خشمِ همه چشم می‌گرداندم، به دوستانم گفتم: «من می‌برم، کسی روی دستم نیست...» هرچند زنگ خوردن تلفن قطع نمی‌شد، همه طوری به یکدیگر نگاه می‌کردند که گویی در دلشان می‌گویند: «خیال می‌کنی، من پادشاه این بازی‌ام». نمی‌دانم آیا بدترین جنبة این بازی این است که هرکس برنده می‌شود واقعاً احساس پادشاهی می‌کند.

شاید هم هیچ‌کدام از کسانی که دور میز نشسته بودند به آن پول احتیاج نداشتند، درنتیجه بازی سر میلیون‌ها دلار نبود! وقتی به زندگی کاری‌مان نگاهی می‌انداختیم رقم‌های بسیار کوچکی بود. شاید هم برای من دیگر پول‌هایی با رقم‌های درشت مناسب بود.

گویی همة آن‌ها منتظر بودند به تلفن جواب بدهم یا اعصابشان دیگر از روند بازی خرد شده بود، درهرصورت کیفم کوک بود، چون واقعاً دستم محشر بود و به‌یقین و به‌حتم من برنده می‌شدم!

زنگ تلفن قطع شد و پیامی آمد. نوشته شده بود: پلیس‌ها به خانه آمده‌اند. نمی‌گویند دنبال چه هستند. خانه را کلاً زیرورو کرده‌اند. بچه‌ها می‌ترسند، من هم می‌ترسم. کجایی؟

نفهمیدم چه شده است، تنها کسی که می‌توانست خودش را به‌سرعت به خانه برساند برادر بزرگم بود. بلافاصله به او زنگ زدم؛ اما اصلاً جواب نداد. با همسرم تماس گرفتم. ساعت 3:30 شده بود.

همین که ملک گوشی را جواب داد با فریاد پرسید: «معلوم هست کجایی؟»، با صدایی بلند گریه می‌کرد. هق‌هق او در قلبم پیچید. صدای گریة کودکان هم در کنار گریة او به گوشم رسید و صدای مردی که پرسید: «با چه کسی صحبت می‌کنی؟»

پرسیدم: «او چه کسی است؟»

یعنی چه اتفاقی افتاده بود؟ مَلَک با هق‌هق‌هایش نمی‌توانست چیزی به من بفهماند. از بین هق‌هق‌هایش فقط «بیا» را متوجه شدم.

نمی‌دانستند که من خارج از کشورم. من فردی بودم که بی‌مسئولیت ولخرجی می‌کردم  و قمارباز بودم و به‌جز حال خودم در فکر هیچ‌چیز دیگری نبودم!

بله من نمی‌دانستم مسئولیت‌پذیری چیست، شاید هم در چشمان تو فردی عاجزم!

بله بله، من عاجز بودم!

باید بلافاصله بلیت برگشت می‌گرفتم، وقتی سر میز بازگشتم، همه بسیار سرد نگاهم می‌کردند و سرزنشم کردند که چرا منتظرشان گذاشته و بازی را نیمه‌تمام رها کرده‌ام.

همة پولی را که برنده شده و پولی را که با خود برده بودم، روی میز گذاشتم، دیگر هیچ‌چیز برایم مهم نبود.

مثل احمقی که از عصبانیت و استرس مرواریدوار عرق می‌کند و نمی‌داند باید چه کاری انجام دهد مدام این‌طرف و آن‌طرف قدم می‌زدم و منتظر گذشتن ساعت بودم. می‌خواستم بلافاصله برگردم. 

شاید اولین‌باری بود که آن‌قدر مایل بودم پیش همسر و فرزندانم باشم و نشان بدهم در کنارشان هستم.

تنها کاری که باید می‌کردم این بود که سوار هواپیما شوم تا پیش همسر و فرزندانم باشم. بااین‌حال هنوز درک نکرده بودم که چه اتفاقی رخ داده است. یعنی چه شده است؟ چرا پلیس‌ها خانه‌ام را تفتیش کرده بودند؟ در ذهنم سؤال و جواب‌های زیادی بود؛ اما برای اینکه مسئله‌ای پیش بیاید خیلی زود بود. همه‌چیز را حل کرده بودم. امکان نداشت چنین مسئله‌ای رخ بدهد. موضوع از چه قرار بود؟ مغز انسان واقعاً از کار می‌افتد... با اینکه مدام می‌گفتم باید دغدغه‌های کوچکی داشته باشم، چرا این اتفاقات در ماه‌های اخیر بر سرم می‌آمد؟

زمانی تنها دغدغه‌ام بنزین زدن به فندک زیپوام بود یا اینکه آیا برای کفش نو خود کت‌و‌شلوار جدید بخرم یا نه... حال الانم را ببین!

سوار هواپیما شدم و به آنکارا رفتم.

از هواپیما پیاده شدم و...

  

آیا می‌دانی زندگی برایت چه رویدادی را رقم خواهد می‌زند؟

می‌دانی چرا روال زندگی به این‌صورت است؟

امروز خیلی خوش و خوب هستی...

اما آیا می‌توانی چیزی دربارة فردا بگویی؟

فرصت تو برای فکر کردن فقط امروز است!

برای نجات فردا امروز را داری!

سیلی تقدیر با عشوه خواهد آمد!

عشوه که زیباست، اما اگر سیلی را نوش جان کنی باز هم می‌توانی بگویی خوب هستم؟

زود باش بگو، خواهی توانست؟

  

گاهی لحظاتی پیش می‌آید که می‌خواهی دنیا بایستد!

نه، نه!

می‌گویی دنیا نابود شود!

زندگی تو را به چالش می‌کشد،

تقدیر تو را می‌آزماید!

درد که بر تو عارض شد بال‌و‌پرت را می‌شکند!

کاری نمی‌توانی بکنی!

نه، نه!

قادر به انجام دادن هیچ کاری نیستی.

از درون می‌سوزی،

به‌جز خودت کسی را نمی‌توانی بسوزانی.

شاید عصبانی شوی.

نه، نه!

تو که عصبانی نمی‌شوی،

تو فردی خوش‌نیت هستی!

کسی که فکر می‌کند باخته اما درنهایت برنده است،

همان که نیتش خوب است اما تجربه‌ای بد را از سر می‌گذراند!

مبادا فراموش کنی، پایان شب سیه سپید است!

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
70097

مشخصات

کد کتاب
70097
شابک
978-622-220-754-0
نام کتاب
سرنوشت عاشق نیست توست
نام اصلی
Nasip Niyete Vurgundur
نویسنده (ها)
اتهم امین نموتلو
مترجم (ها)
فائزه پورعلی
موضوع کتاب
داستان و رمان
قطع
رقعی
صفحات
164
تاریخ چاپ
سال 1401
نوبت چاپ
چاپ اول
سال چاپ اول
1401
نظرات
بدون نظر
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
بوی نا بوی نا
ناموجود
دوست داشتن
24,900 تومان
«روزگار عجيبي‌يه! آدم وقتي دقت كنه، مي‌بينه كه چه اتفاقاتي، همين دور و ور خودش افتاده كه واقعاً باور نكردنيه! مثل همين خاطره يا داستاني كه مي‌خوام براتون بگم! مي‌خوام داستان خانواده‌ي حاج عباس جوكارِ بولاتپه‌لوش و حاج...
دوست داشتن
139,900 تومان
در معمای لاینحل عشق گرفتار مانده‌ام. تو محبوب و مطلوبی، پیجیده در بلا و بدبختی. عاشقانه می‌خواهمت، تاب دوری‌ات را ندارم، اما مشکلاتت را چه کنم؟ نمی‌خواهم وصال محال شود. حتی اگر تقدیر برای من و تو خواب شیشه و سنگ دیده...
دوست داشتن
چهل قانون عشق چهل قانون عشق
دوست داشتن
59,900 تومان
رمانی شگفت‌انگیز و سرشار از پیام که می‌تواند پدیده‌ی جدید نشر جهانی باشد. داستانی روشنگر و احساسی؛ پیروزی‌نامه‌ای اندوهناک در گستره‌ی ایمان و عشق. رمانی با ماجراهای رنگارنگ به هم تنیده، هوشمندانه و مسحورکننده.
دوست داشتن
رمان زخم های عادی رمان زخم های عادی
دوست داشتن
89,900 تومان
در یک ‌جایی از زندگی آدم‌ها تصمیم می‌گیرند روی پای خودشان بایستند. درست زمانی که شوکی به آن‌ها وارد می‌شود و دیگر برخی از دردها را نمی‌توانند پنهان کنند. درست همان زمان که دیگر نمی‌خواهند کسی از آن‌ها حمایت کند و...
دوست داشتن
179,900 تومان
در این کتاب ما شما را با یک جوان دانشجو خل و چل دیوانه آشنا می کنیم و به شما نشان میدهیم که با کدام پا میشود به بخت خود لگد زد.در این کتاب ما به شما آموزش میدهیم که شما بایک دختری پول دار آشنا شوید و یک عمر در ناز و...
دوست داشتن
زمان دار زمان دار
دوست داشتن
11,500 تومان
خواننده‌ی عزیز، میچ آلبوم در کتابی که پیش رو دارید بار دیگر درباره‌ی مرگ و زندگی و فرصتی نوشته که میان این دو بی‌نهایت در اختیار آدمی گذاشته شده است. زمان‌دار آخرین اثر هنری و تأثیرگذار میچ آلبوم است که باز هم انسان...
دوست داشتن
جایی بالاتر از رنجیدن جایی بالاتر از رنجیدن
دوست داشتن
12,900 تومان
احمد درحالی‌که با پاهایش ضرب گرفته بود، زیر لب می­خواند: من یه پرنده‌م…          آرزو دارم…                    تو باغم باشی من یه خونه‌ی…         تنگ و تاریکم…              كاشكي تو بیایي چراغم باشی...
دوست داشتن
99,900 تومان
فریاد زد: «روتو از من برنگردون، رویا! با من این‌طوری رفتار نکن.» چرخیدم و یک بار دیگر نگاهش کردم. چهره‌ای که زمانی برایم بسیار زیبا و دوست‌داشتنی بود، اکنون کریه و ناآشنا به نظرم می‌رسید. گفتم: «برو؛ دیگه همه‌چی بین...
دوست داشتن
زندگانی زندگانی
دوست داشتن
18,000 تومان
نقطه عطفی در زندگی‌ام شکل گرفته بود. گویا در برابر دیدگانم از رازی عظیم پرده ‌برداشتند. تمام حواسم معطوف به افکار، گفتار و اعمالم شده بود. زرتشت چه زیبا گفت: «پندار نیک، گفتار نیک، کردار نیک».
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم