مردان ویفری زنان اسپاگتی

تفاوت بین زنان و مردان و چگونگی تفکر آنها درباره مسایل ممکن است باعث اختلاف شود. چرا که آنها به یک مسیله مشترک به شکلی متفاوت نگاه میکنند و این را نمی‌دانند! این کتاب به درک و شناخت این تفاوت‌ها کمک می‌کند. 

مردان ویفری و زنان اسپاگتی توسط بیل و پم فارل نوشته شده است. 

ادامه مطلبShow less
پیشنهاد ویژه مدت محدود:
79,920 تومان 99,900 تومان
‎−20%
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
50011
دوست داشتن1
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

مردان ویفری؟ ویفر دقیقا همان شکلی است که یک مرد در زندگی با آن مواجه می‌شود! فکر و ذهن مردان به جعبه‌هایی تقسیم شده که فقط و فقط ظرفیت یک موضوع را دارد. وقتی مردی مشغول به کار است تنها یکی از جعبه‌های او در فعالیت است. دانشمندان علوم اجتماعی این پدیده را «جداسازی» می‌نامند، به عبارت دیگر قرار دادن زندگی و مسیولیت‌ها در محفظه‌های کوچک‌تر.
در مقایسه با این رویکرد، زنان به زندگی مانند بشقابی از اسپاگتی نگاه می‌کنند. اگر به بشقاب اسپاگتی نگاه کنید، با رشته‌های زیادی روبه رو خواهید شد و حتی ممکن است بدون آنکه متوجه شوید، رشته دیگری را دنبال کنید. زنان اینگونه با زندگی روبه رو می‌شوند. هر موضوعی به نحوی به موضوعات دیگر متصل شده است. برخلاف مردان، زندگی برای زنان بیش از یک بعد در آن واحد است.
زنان به همین دلیل، نسبت به مردان در انجام چند فعالیت بهتر عمل می‌کنند. درست به همین دلیل است که زنان در هنگام گفتگو جنبه‌های منطقی، احساسی، ارتباطی و روحی مسایل را بهم ربط می‌دهند و با صحبت‌های طولانی می‌توانند مسایل را درک کنند. چرا که اینگونه رشته‌های درهم پیچیده را می‌توانند جدا کنند.
در همین حال مردان به صورت جداگانه و شخصی به سراغ جعبه‌های خود می‌روند و بررسی‌شان می‌کنند.
این تفاوت یکی از مواردی است که نویسنده به آنها اشاره می‌کند، او می‌گوید این موضوع اغلب سبب استرس زیادی در روابط می‌شود. زیرا وقتی زن سعی می‌کند تا مسایل را بهم ربط دهد، مرد که عصبی شده است از جعبه‌ای به جعبه دیگر می‌پرد و سعی می‌‌کند پا به پای زن با بحث پیش رود. مرد مات و مبهوت می‌ایستد و دریایی از مسایل مختلف، او را غرق می‌کند. وقتی صحبت‌های زن تمام می‌شود مرد حالش کمی بهتر است اما به شدت گیج است.
چقدر با بحث‌های مشابه و این چنینی برخورد داشته‌اید و بدون رسیدن به نتیجه رهایش کرده‌اید؟ اگر پیش از آن بحث این ها را می‌دانستید چند درصد امکان این وجود داشت که بحث‌تان کش پیدا کند؟
بسیاری از مشکلاتی که در اطراف ما اتفاق می‌افتد از روی ناآگاهی و شناخت کم ما نسبت به دنیای اطراف است. شناخت نسبت به این مسئله که در شرایط یکسان ، زن‌ها و مردها چه رفتارهایی نشان می‌دهند و به چه چیزی فکر می‌کنند، می‌تواند جوابی برای این سوال باشد که در اوج استرس مردان به سراغ فوتبال، کامپیوتر و بازی‌های رایانه‌ای می‌روند و زنان این رفتارشان را بی‌خیالی و بی‌ارزشی نسبت به خود تلقی می‌کنند. چرا که آنان نیاز به گفتگو دارند و می‌خواهند همسرشان گوش بدهد و با هم بررسی کنند.
یا اینکه در شرایطی که زنان نیاز به شنیدن دارند و می‌خواهند درباره مشکلات خود صحبت کنند مردان بی طاقت پای حرفهایشان می‌نشینند و هر لحظه به این فکر می‌کنند که چرا راه حل‌هایی که ارایه می‌دهند برای زنان کافی نیست و آنان همچنان در حال حرف زدن هستند. مردان در چنین شرایطی صفت غرغرو را به زنان خود می‌دهند و زودتر می‌خواهند از کنارشان فرار کنند.
در واقع در چنین شرایطی مردان در ارایه راه حل و آرام کردن همسرشان احساس ناامیدی خواهند کرد. چرا که زنان نیاز به این دارند که با گفتگو جنبه‌های مختلف ذهن خود را بررسی کنند، راه‌های ارتباطی بین احساسات، منطق و سیر روایات را پیدا کنند و در نهایت بتوانند به آرامش برسند. در واقع آنها به دنبال راه‌حل نیستند. آن‌ها به دنبال کسی هستند که شاهد تلاش آنها برای حل مسئله‌شان باشد. اما مردان هرگز با مشکلات اینگونه برخورد نمی‌کنند. آنها به سراغ جعبه های خود می‌روند و کاملا مسیله را فراموش می‌کنند. بعد از این فراموشی آنها با جمله‌هایی کوتاه و یک مکالمه کاملا مستقیم و ذهنی روشن راهکار خود را پیدا می‌کنند.
چقدر از اینکه شنیده نشده‌اید از روابط خود دل‌زده شده‌اید؟ چقدر پیش آمده که از جملات پشت سر هم زن‌ها در خود پیچیده باشید و از این همه غرغر در عجب باشید!
در جایی دیگر از کتاب نویسنده به مسئله مهم دیگری در رفتار این دو جنس می‌پردازد. او درباره میزان رضایت شغلی در زنان و مردان می‌گوید. زنان اگر در محل کار رضایت نداشته باشند در خانه نیز ناراحت خواهند بود. از آنجا که زنان همه‌ چیز را در زندگی‌شان به هم ربط می‌دهند، کار و شغل نیز بخشی متصل به زندگی آن‌هاست. شغل زن، روابط او را در خانه و روابط او در خانه، شغل او را تحت تأثیر قرار می‌دهد. . اما مردان بدین شکل نیستند. برای آنان کار و خانواده دو مسئله کاملا جداست. در واقع مردان برای رسیدن به رضایت شغلی به حمایت همکاران خود نیاز دارند؛ بنابراین رضایت شغلی در مردان با حمایت همکاران به اوج خود می‌رسد و حمایت همسر نقش مهمی در آن ندارد.
از دیگر مساپل مهمی که در این کتاب به آن پرداخته شده، بحث تقسیم وظایف است. زن و شوهر چگونه باید مسئولیت‌های زندگی را تقسیم کنند؟ وظایف مرد در خانه چیست؟ زن مسئولیت‌ انجام چه‌ کارهایی را در خانه دارد. چه مسایلی باید همراه همدیگر انجام شود؟ آیا کارهایی هست که زنان آن‌ها را بهتر انجام دهند؟ یا مردان بهتر انجام می‌دهند؟ این‌ها سؤالاتی هستند که ذهن بسیاری از همسران را مشغول کرده است و هر نسلی با توجه به فرهنگ مناسب با آن دوره، جواب‌هایی را ارایه می‌دهد.
از دیرباز، عمده فعالیت‌های زنان در خانه بوده است. فرض بر این بوده است که زنان به داخل خانه تعلق دارند و دارای توانایی ذاتی برای مدیریت خانه هستند. مردان از سوی دیگر به کارهای خارج از خانه و فیزیکی مانند تعمیرات وسایل خانه و غیره تبعید شده‌اند. تصور عامه این است که مردان در انجام این موارد بهتر عمل می‌کنند.
جای تأسف است که این قوانین در طی سال‌ها وضع شده و از نسلی به نسل دیگر منتقل شده‌اند. مردانی وجود دارند که در کار خانه مهارت زیادی دارا هستند و از سوی دیگر زنانی وجود دارند که برای کار با تجهیزات مکانیکی تبحر دارند. اخیراً تحقیقی جالب روی 731 زوج شهر نشین و 178 زوج روستایی نشان داده است که جنسیت تأثیری در توسعه توانایی افراد در انجام کارهای خانه ندارد بلکه در دسترس بودن افراد مهم است. محققان یافتند که «زن و مرد تا حدی که در دسترس باشند و توانایی‌هایشان اجازه دهد، در کارهای خانه به همدیگر کمک می‌کنند.»
همانطور که میبینید تمامی این موارد مکانیزم مختلف رفتار زن‌ها و مردهاست. با پیدا کردن شناخت نسبت به طرف مقابل‌تان می‌توانید تعریف جدیدی از روابط خود داشته باشید و در مواقع بسیاری از احساسات منفی خود را که درباره طرف مقابل در خود حس می‌کنید، به شکلی منطقی بررسی کنید. در این کتاب به خوبی درباره این مسایل توضیح داده شده و با مثال و تست و سوال‌هایی از شما در نهایت می‌تواند شما را به ارزیابی درستی درباره خودتان برساند.

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
50011

مشخصات

کد کتاب
50011
شابک
978-964-236-743-6
نام کتاب
کتاب مردان ویفری زنان اسپاگتی
نام اصلی
Men are like Waffles Women are like Spaghetti
نویسنده (ها)
بیل و پم فارل
مترجم (ها)
بهزاد پزشکی
موضوع کتاب
زناشویی
قطع
رقعی
صفحات
296
تاریخ چاپ
سال 1400
نوبت چاپ
چاپ دوم
سال چاپ اول
1394
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
رنگ شادی رنگ شادی
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
26,320 تومان 32,900 تومان
‎−20%
زندگی هر روز یه رنگ داره. بعضی روزها به دلیل غمناک بودنشون سیاهن، برخی به‌خاطر تقدسشون سبز و بعضی به‌خاطر آرامش‌شون، آبی آسمونی. به دلایلی که بعداً متوجه می‌شید، توی اون سال هر روزِ من یه رنگ داشت، مثل یه جعبه‌ی...
دوست داشتن
زنانی که مردان آنان را دوست دارند زنانی که مردان آنان را ترک می کنند زنانی که مردان آنان را دوست دارند زنانی که مردان آنان را ترک می کنند
ناموجود
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
19,920 تومان 24,900 تومان
‎−20%
چرا عشق در یک پیوند پایدار برای برخی شکوفا می‌شود اما برای بعضی هرگز ریشه نمی‌گیرد و می‌میرد؟ و می‌آموزید مردان عاشق جه نوع زنی می‌شوند و برای همیشه با او می‌مانند و...
دوست داشتن
اسرار زبان بدن اسرار زبان بدن
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
135,920 تومان 169,900 تومان
‎−20%
با خواندن این کتاب: * چگونه در دیگران تأثیر مثبت بگذاریم... * چگونه بفهمیم طرف مقابل دروغ می‌گوید... * چگونه همکاری و مساعدت دیگران را جلب کنیم... * چگونه در مصاحبه و مذاکره موفق باشیم... * چگونه کسی را که با ما...
دوست داشتن
تفاهم تفاهم
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
34,320 تومان 42,900 تومان
‎−20%
چگونه می توانید در مورد خودتان، همسرتان و ارتباط تان به درک بهتری برسید و با یکدیگر به خوبی کنار بیایید...
دوست داشتن
به دنیا آمده ایم تا خوشبخت شویم! به دنیا آمده ایم تا خوشبخت شویم!
ناموجود
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
27,120 تومان 33,900 تومان
‎−20%
زندگی مثل بازی گلف است. تمرکز بر روی هدف و عدم توجه به هر چیز که تمرکز ما را به هم می‌ریزد، لازمه‌ي برنده شدن است و یکی از بزرگ‌ترین عواملی که تمرکز انسان‌ها را در بازی گلف زندگی به هم می‌ریزد، صدای سوت قطار انتقادات...
دوست داشتن
قورباغه ات را ببوس قورباغه ات را ببوس
تجدید چاپ
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
47,920 تومان 59,900 تومان
‎−20%
همه‌ی ما چه می‌خواهیم؟ یکی از اهداف مهم زندگی بشری این است که از شادی و آرامش ذهنی بهره‌مند باشیم. هر انسانی به‌طور طبیعی می‌خواهد از احساساتی مثبت همچون عشق، شادی، رضایت‌خاطر و موفقیت بهره‌مند باشد و لذت ببرد. 
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
راهنمای شناخت مردان از زنان راهنمای شناخت مردان از زنان
تجدید چاپ
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
71,920 تومان 89,900 تومان
‎−20%
اگر در خانواده یا مدرسه فرصت یادگیری ارتباط با یک خانم را نداشتید، جان گاتمن در کتاب «راهنمای مردان برای شناخت زنان» همه چیز را به شما آموزش می‌دهد. حتی روابط جنسی اولیه را!
دوست داشتن
فوت و فن های نوازش فوت و فن های نوازش
تجدید چاپ
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
63,920 تومان 79,900 تومان
‎−20%
شما اگر بتوانید در نوازیدن، مهارت کافی و لازم را پیدا کنید، هر کجا که بروید، مهرة مار خواهید داشت و معجزة نفوذتان، خود را آن‌جا نشان می‌دهد. مهارت در نوازیدن، جزئی از هوش عاطفی به‌شمار می‌رود
دوست داشتن
چه ساده عاشق حرف های قشنگت شدم (باورهای نادرست در انتخاب همسر) چه ساده عاشق حرف های قشنگت شدم (باورهای نادرست در انتخاب همسر)
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
95,920 تومان 119,900 تومان
‎−20%
«انتخاب همسر مناسب» و ازدواج مهم‌ترین انتخاب زندگی هر فرد است و یک اشتباه می‌تواند بهشت رؤیاها را به جهنم تبدیل کند. محتوای داستانی و پیشگفتار این کتاب قصد دارد اشتباه‌هایی را که اغلب افراد متأسفانه مرتکب می‌شوند در...
دوست داشتن
هنر زن بودن هنر زن بودن
ناموجود
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
12,720 تومان 15,900 تومان
‎−20%
خواندن این کتاب پرسش‌های ذهن تو را پاسخ می‌دهد: . عشق و علاقه چگونه ابدی می‌ماند؟ . ریشه اختلاف‌های زناشویی در چیست؟ . چگونه می‌توان بگومگوهای مخرّب را به گفت‌وگوهای سازنده تبدیل کرد؟ . از عشق اصیل چه می‌دانید؟ ....
دوست داشتن
مشاوره جنسی و زناشویی مشاوره جنسی و زناشویی
چاپ جدید
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
119,920 تومان 149,900 تومان
‎−20%
مشاوره ازدواج، تعیین و تغییر جنسیت، رفع ناتوانی‌های جنسی، بهبود روابط جنسی، راه‌های پیشگیری از حاملگی، رفع مشکلات جنسی زنان و مردان، درمان بیماری‌های جنسی، علل عقیمی زنان و مردان، یائسگی و تغییرات جنسی، مسائل جنسی...
دوست داشتن
برم ؟! نرم ؟! برم ؟! نرم ؟!
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
26,320 تومان 32,900 تومان
‎−20%
همۀ ما با ترس و اضطراب در هنگام ایجاد یک ارتباط جدید، آشنا هستیم. به‌ویژه وقتی می‌خواهیم با کسی که به او احساس خاصی داریم، ارتباط برقرار کنیم. همۀ ما در این موقعیت وحشتناک بوده‌ایم که شخص مورد علاقه‌مان در اطراف ما...
دوست داشتن
تفاهم تفاهم
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
34,320 تومان 42,900 تومان
‎−20%
چگونه می توانید در مورد خودتان، همسرتان و ارتباط تان به درک بهتری برسید و با یکدیگر به خوبی کنار بیایید...
دوست داشتن
بازی های روانی در زندگی زناشویی بازی های روانی در زندگی زناشویی
ناموجود
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
20,720 تومان 25,900 تومان
‎−20%
یک زن و شوهر، بایستی این بازی‌های روانی را شناسایی و راه‌حلي بالغانه برای آن‌ها بیابند. مثلاً بایستی تکلیف خود را با دروغ گفتن تحت هر عنوانی روشن کنند، چرا‌که دروغ، ریشه‌ی تمام بازی‌های روانی است و وقتی بنیان آن...
دوست داشتن
رازهای زنان متاهل خوشبخت رازهای زنان متاهل خوشبخت
ناموجود
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
19,920 تومان 24,900 تومان
‎−20%
زنان بهتر قادرند احساساتشان را بیان کنند و نسبت به مشکلات زناشویی، رادار بسیار حساسی دارند. زنان قدرت شگفت‌انگیزی در تربیت، حمایت و پشت‌گرمی دادن به دیگران دارند، نه از طریق صرف‌نظر کردن از نیازهای‌شان که با آن مواجه...
دوست داشتن
چگونه دوران بارداری و زایمان راحتی داشته باشیم چگونه دوران بارداری و زایمان راحتی داشته باشیم
ناموجود
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
15,120 تومان 18,900 تومان
‎−20%
دستورالعمل‌های این کتاب این نوید را می‌دهد تا بهترین دوران بارداری، راحت‌ترین زایمان و موفقیت‌آمیزترین روش برای مراقبت از نوزاد داشته باشید....
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم