چراغ

«چراغ» مجموعه‌ای از تجارب و مطالعات انجام شده پیرامون زندگی و روابط زناشویی است كه با هدف آشنایی داوطلبان محترم ازدواج و همچنین خانواده‌های گرامی، با نیازمندی‌های زندگی سعادتمندانه به رشته‌ی تحریر درآمده است.

ادامه مطلبShow less
34,000 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

ناموجود
مرجع:
20157
دوست داشتن0
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
توضیحات

در جایی خواندم «تربیت فرزند، علم پرتاب موشك به فضا نیست؛ بلكه از آن هم سخت‌تر است.»

متاسفم که بگویم موضوع خانواده، مخصوصا مسئولیت همسری آن، که باید بیش از هر موضوع دیگری مورد توجه قرار گیرد، به شدت مورد بی‌مهری و بی‌توجهی است و به همین جهت شاهد نابسامانی‌های زیادی در این حوزه هستیم. لذا طبیعی است در جامعه‌ای كه این مسئولیت خطیر مورد بی‌اعتنایی قرار گیرد، نمی‌توان انتظار زیادی برای درخشش افراد در سایر مسئولیت‌ها داشت.

در كتاب مطلع عشق، كه حاوی گزیده‌ای از رهنمودهای مقام معظم رهبری به زوج‌های جوان و به قلم جناب حاج علی اكبری است، آمده است:«هر كشوری كه در آن بنیان خانواده مستحكم باشد، بسیاری از مشكلات آن كشور، به خصوص مشكلات اخلاقی و معنوی آن به بركت خانواده‌ی سالم ومستحكم، بر طرف می‌شود یا اصلا بوجود نمی‌آید.»

در قسمت دیگری از این كتاب آمده: «خانواده كه نبود، نوجوان نیست، كودك نیست، انسان نیست، مرد و زن صالح نیست، اخلاق نیست، انتقال تجربیات مثبت و خوب و با ارزش نسل گذشته به نسل آینده نیست. خانواده كه نبود، مركز تولید ایمان و دین باوری دیگر نیست.» و باز در همان كتاب آمده: «خانواده كه نبود، همه چیز متلاشی می‌شود»

پذیرش مسئولیت همسری و پدر یا مادر شدن، نیازمند پرورش ویژگی‌هایی نظیر: آگاهی، مهارت، بینش عمیق، عشق و علاقه‌ی بی‌قید و شرط، صداقت، خوش خلقی، صبوری، گذشت، تعهد و مسئولیت‌پذیری و ده‌ها ویژگی ارزشمند دیگر است كه همه‌ی آن‌ها برای دستیابی به زندگی سعادتمندانه ضروری است.

قسمت قابل توجهی از اختلافات زناشویی، ناشی از خودخواهی و نوع نگاه ما به موضوعات مختلف زندگی است. باید بدانیم برای این كه بتوانیم همسر، پدر و یا مادر خوبی باشیم، بیش از هر چیزی لازم است شخصیت خودمان را سامان دهیم و پیش از این كه از همسرمان انتظار و توقع خوب بودن داشته باشیم، باید خودمان همسر خوبی باشیم. چرا كه وقتی خوب و منصفانه نگاه كنیم، خواهیم دید كه در اكثر موارد، خودمان

بیش از هر كس دیگری نیازمند اصلاح و بهبود هستیم ولی خودخواهی‌های‌مان باعث شده‌اند كه عیوب‌مان را نبینیم و خود را از هر عیب و نقصی مبرا بدانیم و بیشتر وقت خود را صرف تمركز بر عیوب و نواقص دیگران كنیم. بدیهی است با این دیدگاه، و اصرار بر ادامه‌ی این رویه‌ی غلط، هیچ‌گاه نخواهیم توانست در مسیر درست زندگی قرار گیریم و روابط‌مان را آن طور كه شایسته است، سامان دهیم.

یكی از مهمترین دلایلی كه زوج‌های بسیاری در زندگی شان با مشكل روبه‌رو هستند و با بهره‌گیری از روش‌های مختلف نیز راه به جایی نمی‌برند، این است كه عمده‌ی آن‌ها به جای اصلاح روش‌های خود، به دنبال تغییر و اصلاح طرف مقابل خود هستند، غافل از این كه، هیچ كسی قادر به تغییر دیگری نیست و تنها می‌تواند خود را تغییر دهد و نه هیچ كس دیگری را.

«چراغ» مجموعه‌ای از تجارب و مطالعات انجام شده پیرامون زندگی و روابط زناشویی است كه با هدف آشنایی داوطلبان محترم ازدواج و همچنین خانواده‌های گرامی، با نیازمندی‌های زندگی سعادتمندانه به رشته‌ی تحریر درآمده است.

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
20157

مشخصات

کد کتاب
20157
شابک
978-964-236-893-8
نام کتاب
چراغ
نویسنده (ها)
قربان خان بابایی
موضوع کتاب
خوب زیستن
قطع
رقعی
صفحات
336
تاریخ چاپ
سال 1397
نوبت چاپ
چاپ سوم
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
چه ساده عاشق حرف های قشنگت شدم (باورهای نادرست در انتخاب همسر) چه ساده عاشق حرف های قشنگت شدم (باورهای نادرست در انتخاب همسر)
دوست داشتن
119,900 تومان
«انتخاب همسر مناسب» و ازدواج مهم‌ترین انتخاب زندگی هر فرد است و یک اشتباه می‌تواند بهشت رؤیاها را به جهنم تبدیل کند. محتوای داستانی و پیشگفتار این کتاب قصد دارد اشتباه‌هایی را که اغلب افراد متأسفانه مرتکب می‌شوند در...
دوست داشتن
82,900 تومان
شما می‌توانید نگرشتان را تغییر دهید و وقتی نگرشتان، باورهای سمی موجود در این کتاب است. شما را به تغییر دادن آن‌ها تشویق می‌کنیم. هر فکر سمی را به دقت در نظر بگیرید و سپس با راهکارهای ارائه شده آن را تغییر دهید.
دوست داشتن
به سوی تعهد در زندگی زناشویی به سوی تعهد در زندگی زناشویی
دوست داشتن
99,900 تومان
کتاب «به سوی تعهد در زندگی زناشویی» نوشته‌ی «دیان رم»، ترجمه‌ی «کیومرث دانشگر» و «محمدرضا دژکام» است. در توضیحات پشت جلد کتاب آمده است: «دیان رم و جان بی.‌رم زن و شوهری هستند که پس از گذشت 42 سال از زندگی زناشویی‌شان،...
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
از عشق تا مهارت، دو راز زندگی زناشویی از عشق تا مهارت، دو راز زندگی زناشویی
ناموجود
دوست داشتن
15,000 تومان
زندگی زناشویی با عشق شروع می‌شود و عشق، هم مهارت است و هم انگیزه‌ای قوی برای یادگیری مهارت‌ها. وقتی عشق را یاد بگیریم، پلی ساختیم برای یادگیری مهارت‌ها. مرحله سوم مشاوره قبل از ازدواج یادگیری مهارت‌های زندگی زناشویی...
دوست داشتن
رازهای زنان متاهل خوشبخت رازهای زنان متاهل خوشبخت
ناموجود
دوست داشتن
24,900 تومان
زنان بهتر قادرند احساساتشان را بیان کنند و نسبت به مشکلات زناشویی، رادار بسیار حساسی دارند. زنان قدرت شگفت‌انگیزی در تربیت، حمایت و پشت‌گرمی دادن به دیگران دارند، نه از طریق صرف‌نظر کردن از نیازهای‌شان که با آن مواجه...
دوست داشتن
حاملگی زیباست حاملگی زیباست
ناموجود
دوست داشتن
18,900 تومان
این کتاب علاوه بر زوج‌های جوان و خانم‌ها حامله، برای خانواده‌هایی که فرزندانی زیر 12 سال دارند نیز مفید است و برای هر خانواده‌ای که فرزندی کوچک دارد و یا در انتظار فرزندی است، ضروری است...
دوست داشتن
بازی های روانی در زندگی زناشویی بازی های روانی در زندگی زناشویی
ناموجود
دوست داشتن
25,900 تومان
یک زن و شوهر، بایستی این بازی‌های روانی را شناسایی و راه‌حلي بالغانه برای آن‌ها بیابند. مثلاً بایستی تکلیف خود را با دروغ گفتن تحت هر عنوانی روشن کنند، چرا‌که دروغ، ریشه‌ی تمام بازی‌های روانی است و وقتی بنیان آن...
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم