راهنمای زنان آلفا درباره مردان و ازدواج

کتابی خردمندانه و چالش برانگیز برای زنانی که آموخته اند به هر قیمتی مستقل باشند

ادامه مطلبShow less
24,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

ناموجود
مرجع:
50029
دوست داشتن5
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
توضیحات

کتابی که در دست گرفته‌ای یا آن را آنلاین می‌خوانی، شبیه کتاب‌هایی نیست که روان‌شناسان نوشته‌اند، بلکه حرف‌های بیشتری برای گفتن دارد. خواندن این کتاب ساده نیست، باید درکی بالا و ذهنی باز داشته باشی تا بتوانی مطالب آن را هضم کنی؛ وگرنه احتمال دارد عصبی یا پرخاشگر بشوی،زیرا این کتاب تقاضاهای بی‌شماری دارد.

من منتقدی اجتماعی‌ام. طی پانزده سال گذشته تقریباً صدها کتاب، روزنانه و مجله درباره فمینیسم و سیاست‌های جنسیتی خوانده‌ام، در کنفرانس‌ها و سخنرانی‌ها شرکت کرده‌ام و پنج کتاب نوشته‌ام، درنتیجه از سراسر جهان بازخوردهای متفاوت گرفته‌ام.

ادعا نمی‌کنم از همه چیز سر درمی‌آورم؛ اما خوب می‌دانم جامعه می‌خواهد در نقش همسری‌ات شکست بخوری. این کتاب راه‌حلی است برای آنکه تأثیرهای به‌جامانده را کنار بزنی و با همسرت به تفاهم برسی. هدف کتاب نشان دادن تأثیر عشق است و به همین دلیل بیشتر زن‌ها با این مفهوم آشنا نیستند و برای خواندن آن مقاومت می‌کنند.

همچنین داستان خودم را نوشته‌ام. نخستین‌بار در 23سالگی و دومین‌بار در 30سالگی ازدواج کردم. ازدواج اول من چهار سال دوام آورد و بچه‌ای در کار نبود. من و همسر دومم هجده سال با یکدیگر زندگی کردیم و یک دختر و پسر نوجوان داریم. درکل بیشتر از بیست سال می‌شود که متأهلم و به این معنی نیست که همسر خوبی بوده‌ام، زیرا دوست عزیزم! من هم مثل تو آلفا هستم. شاید دلایل آلفا بودن من و شما متفاوت باشند؛ اما نتیجه یکسان است.

به‌سختی یاد گرفتم چگونه به همسرم عشق بورزم.

زنان آلفا پدیده‌ای جدید نیستند؛ اما زمانی نادر بودند. آن‌ها در دوره مادران ما، زنانی بودند که خلاف جهت آب شنا می‌کردند. آن‌ها نویسنده، سیاست‌مدار، بازیگر، دانشمند، پزشک و هنرمند شدند یا همسرانی سنتی بودند که «مادر» شدند و هیچ‌وقت از آن نقش بیرون نیامدند و هدایت و مدیریت همسرشان هم به بچه‌هایشان اضافه شد؛ اما هیچ مردی چنین چیزی را نمی‌خواهد. یکی از دوستان من مردی متأهل، پدر سه فرزند و دندان‌پزشک است. او به من گفت: «دنیا به زنان آلفا نیاز دارد؛ اما من ندارم.»

زن آلفا بیشتر از هرچیز مدیر است. او را در مقام همسر در محل کار یا کنار فرزندانش پیدا می‌کنی. اینکه او روزهای خود را چگونه سپری می‌کند مهم نیست. مهم این است که چه رفتاری در پیش می‌گیرد. او مسئولیت همه چیز و همه کس را به عهده می‌گیرد. در یک کلام، او رئیس است.مشکل اینجاست که هیچ مردی در منزل رئیس یا رقیب نمی‌خواهد. شاید آن رابطه موقت پیش برود؛ اما سرانجام نابود می‌شود. این کتاب برای زنانی است که می‌خواهند از رخ دادن چنین اتفاقی جلوگیری کنند.

سلب مسئولیت

 1.     کتاب راهنمای زنان آلفا درباره مردان و ازدواج برای زنانی نوشته نشده است که همسرانشان معتاد، بیمار روانی یا اهل هرگونه سوءاستفاده‌اند. این کتاب برای زنانی نوشته شده است که همسرانی سالم، هوشیار و مطمئن دارند.
 2.     تمرکز کتاب بر همسران است؛ اما توصیه‌های ارائه‌شده درباره تمام زنانی که رابطه بلندمدت و دوجانبه دارند نیز صدق می‌کند.

راهنمای زنان آلفا به‌طورکلی درباره نیازها و برخوردهای مردان و زنان است. همیشه موارد استثنا وجود دارند؛ اما کماکان یک قانون اصلی برقرار است و این کتاب درباره همان قانون است.

آزمون: آیا شما زن آلفا هستید؟

به سؤال‌های زیر پاسخ دهید تا دریابید چگونه زنی هستید. این آزمون فقط در صورتی مؤثر است که پاسخ‌هایتان کاملاً صادقانه باشند.

 1.     آیا وقتی مسئولیت کاری به عهده شما نیست، عصبی می‌شوید و کنترل خود را از دست می‌دهید؟
 2.     آیا کمال‌گرا و زیاده‌خواه هستید؟
 3.     آیا هنگامی که همسرتان به راهکارهای شما احتیاج دارد، احساس برتری می‌کنید؟ (اینکه چطور لباس بپوشد، چه بگوید، چگونه از مغازه خرید کند، چطور وظیفه پدری خود را انجام دهد و غیره...)
 4.     آیا خستگی‌های روزانه را طوری به همسرتان منتقل می‌کنید که انگار مسبب تمام آن‌ها اوست؟
 5.     آیا به‌طورکلی توقع دارید همسرتان طبق برنامه‌های شما عمل کند و خلاف این موضوع صدق نمی‌کند؟
 6.     آیا وقتی همسرتان صحبت می‌کند بدون اینکه بی‌درنگ در ذهنتان جوابی آماده کنید، به او گوش می‌دهید؟
 7.     آیا وقتی با حرف‌های همسرتان مخالفید یا آن‌ها را ناپسند می‌دانید، پشت چشم نازک می‌کنید؟
 8.     آیا با همسر خود بیشتر مخالفت می‌کنید؟ (اگر پاسختان منفی است، آیا همسرتان این ادعا را قبول دارد؟)
 9.     آیا مانند یک گروهبان هستید؟
 10.                                        آیا در جمع همسرتان را دست می‌اندازید تا به او بی‌احترامی شود؟
 11.                                        آیا نیاز دارید همیشه حق با شما باشد؟
 12.                                        آیا به‌طورمعمول حرف همسرتان را قطع و با او بحث می‌کنید، حتی در حضور جمع؟ (اگر پاسختان منفی است، آیا همسرتان این رفتار را قبول دارد؟)
 13.                                        آیا زندگی زناشویی شما میدان زورآزمایی شده است؟ (اگر پاسختان منفی است، آیا همسرتان این شرایط را قبول دارد؟)

تذکر: اگر به سه سؤال یا بیشتر پاسخ مثبت دادید، درواقع زنی آلفا هستید؛ اما سطح تمام زنان آلفا یکسان نیست. معیاری خوب برای سنجش میزان آلفا وجود دارد، بدین‌ترتیب که هرقدر تعداد پاسخ‌های مثبت و سرعت رخ دادن آن رویدادها بیشتر باشد، شما در سطح بالاتر آلفا قرار دارید.

 

مقدمه مترجم

«و از نشانه‌هاى قدرت اوست كه براي‌تان از جنس خودتان همسرانى آفريد.

تا به ايشان آرامش يابيد و ميان شما دوستى و مهربانى نهاد.

در اين عبرت‌هايى است براى مردمى كه تفكر مى‌كنند.»

سوره روم، آیه 21

احساس «آرامش» یکی از معیارهای مهم افرادی است که پس از بلوغ‌های عاطفی، عقلی و اجتماعی تصمیم به ازدواج گرفته‌اند. این افراد از ویژگی‌های اخلاقی خود آگاه‌اند، شریک زندگی خود را به‌خوبی درک می کنند، تفاوت‌های یکدیگر را به‌راحتی می‌پذیرند، به سلایق و حریم شخصی فرد دیگر احترام می‌گذارند و در ازدواج نقش قربانی را بازی نمی‌کنند. رسیدن به چنین بلوغی مستلزم شناخت خلق و خوی خود و طرف مقابل است و ازآنجایی‌که با طیف وسیعی از عواطف و عقده‌های انسانی روبه‌رو هستیم، نیل به این امر چندان ساده نیست؛ اما امروزه گسترش علوم و کتاب‌های روان‌شناسی تا حدودی به هموار شدن مسیر کمک کرده‌اند.

کتاب پیش رو در زمینه تفاوت‌های زن و مرد نوشته شده است. این کتاب افراد را به دو گروه آلفا و بتا تقسیم می‌کند. نویسنده که گرایش‌های ضدفمینیستی دارد، تلاش کرده است زنان و مردان را برابر بداند؛ اما کماکان ادعا دارد که در بسیاری موارد با یکدیگر یکسان نیستند. سوزان ونکر به‌طورخاص زنان آلفا را مخاطب قرار داده است و برای بهبود روابط این افراد با همسرانشان راهکارهایی ارائه می‌دهد. می‌توان گفت بخش‌هایی از کتاب فقط براساس عرف جامعه، تفکرات شخصی، داده‌های آماری بسیار محدود، فیلم‌ها و کتاب‌های سلیقه‌ای و به نحوی در مقابل موج دوم فمینیسم نوشته شده است. وی در مقدمه خود اذعان داشته است که خواندن این کتاب و پذیرش راهکارهای آن بسیار چالش‌برانگیز است و ذهنی باز می‌طلبد. او به‌صورت پیش‌فرض می‌دانست که امکان دارد خواننده را پرخاشگر و عصبی کند. لازم به ذکر است این کتاب می‌تواند برای خانم‌هایی مفید باشد که به‌شدت سلطه‌جو هستند و تمایل دارند همسرشان را نیز مانند فرزندان یا کارمندان خود مدیریت کنند، ازاین‌رو راهکارهای آن درباره تمام بانوان صدق نمی‌کند. بدیهی است مطالعه طرز فکرهای موافق و مخالف، موجبات رشد بهتر ما را فراهم می‌کند. 

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
50029

مشخصات

کد کتاب
50029
شابک
978-622-220-005-3
نام کتاب
راهنمای زنان آلفا درباره عشق مردان و ازدواج
نویسنده (ها)
سوزان ونکر
مترجم (ها)
افسانه مقدم
موضوع کتاب
تحول
قطع
رقعی
صفحات
184
تاریخ چاپ
1398
نوبت چاپ
اول
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
279,900 تومان
چنین فردی به‌جای این‌که به‌سمت کمال برود به‌سمت کامل‌بودن عصبی در حرکت است و زندگی‌کردن برایش تبدیل به خون دل خوردن و دغدغه‌های مداوم می‌شود. در نتیجه ذهن به‌جای جستجوی صلح، همواره به دنبال به‌چنگ آوردن بهترین‌هاست...
دوست داشتن
239,900 تومان
کتاب همه چیز به فنا رفته! هنر ظریف امیدواری . every thing is f**ked: a book about hope ما در زمانه جالبی زندگی می‌کنیم. همه چیز از لحاظ مادی در بهترین حالت خود قرار دارد، اما هم‌زمان به نظر می‌رسد همه چیز به شکلی...
دوست داشتن
خیلی عذر می خوام اما دروغ می گه دوست نداره خیلی عذر می خوام اما دروغ می گه دوست نداره
دوست داشتن
219,900 تومان
 گرگ برندت و لیز تاچیلو می‌خواهند به شما نشان دهند که مردها آن‌قدر هم که فکر می‌کنید پیچیده نیستند؛ حتی اگر بخواهند که شما این‌طور فکر کنید. چیزی به نام حرف‌های دوپهلو وجود ندارد. حقایق به‌قدر کافی ساده و گویا هستند،...
دوست داشتن
159,900 تومان
وقتی بهتر فکر کنید، بهتر زندگی خواهید کرد نحوه تفکر ما تأثیری شگفت‌انگیز بر سرنوشت ما دارد. در این کتاب راهکاری ارائه می‌شود که با برنامه‌‌ریزی مجدد ذهن توان دستیابی به موفقیت‌ها و اهداف جدید را در سطوح بالاتر به شما...
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
جهان بهترین مشاورازدواج جهان بهترین مشاورازدواج
دوست داشتن
159,900 تومان
هدیه‌ای گران بها به زوج های جوان، کتابی که چشم دختران و پسران را به واقعیت ها می گشاید، ارزش ها و ضدارزش ها را بیان می دارد و با توجه به آن چه که در جهان حقیقی به وقوع می پیوندد نشان می دهد که وجود اضداد و تفاوت ها...
دوست داشتن
همسانی در ازدواج همسانی در ازدواج
ناموجود
دوست داشتن
14,900 تومان
در این کتاب بالغ بر هفتاد همسانی برای نامزدهای ازدواج بررسی مي‌شود و حوزه‌هایی مهم مانند صفات شخصیتی، بستر خانوادگی، ارزش‌ها و نگرش‌ها، تعامل زوجی و منطقی یا عاطفی بودن را در برمي‌گيرد. 
دوست داشتن
چراغ چراغ
ناموجود
دوست داشتن
34,000 تومان
«چراغ» مجموعه‌ای از تجارب و مطالعات انجام شده پیرامون زندگی و روابط زناشویی است كه با هدف آشنایی داوطلبان محترم ازدواج و همچنین خانواده‌های گرامی، با نیازمندی‌های زندگی سعادتمندانه به رشته‌ی تحریر درآمده است.
دوست داشتن
چه ساده عاشق حرف های قشنگت شدم (باورهای نادرست در انتخاب همسر) چه ساده عاشق حرف های قشنگت شدم (باورهای نادرست در انتخاب همسر)
دوست داشتن
319,900 تومان
«انتخاب همسر مناسب» و ازدواج مهم‌ترین انتخاب زندگی هر فرد است و یک اشتباه می‌تواند بهشت رؤیاها را به جهنم تبدیل کند. محتوای داستانی و پیشگفتار این کتاب قصد دارد اشتباه‌هایی را که اغلب افراد متأسفانه مرتکب می‌شوند در...
دوست داشتن
مشاوره جنسی و زناشویی مشاوره جنسی و زناشویی
دوست داشتن
319,900 تومان
مشاوره ازدواج، تعیین و تغییر جنسیت، رفع ناتوانی‌های جنسی، بهبود روابط جنسی، راه‌های پیشگیری از حاملگی، رفع مشکلات جنسی زنان و مردان، درمان بیماری‌های جنسی، علل عقیمی زنان و مردان، یائسگی و تغییرات جنسی، مسائل جنسی...
دوست داشتن
مردان مریخی زنان ونوسی در عصر نوین مردان مریخی زنان ونوسی در عصر نوین
ناموجود
دوست داشتن
32,900 تومان
آیا می‌خواهید همسر خود را بهتر و بیشتر کشف کنید؟ آیا همیشه با مشکل برای شناخت جنس مخالف رو به رو بودید؟ کتاب «مردان مریخی زنان ونوسی در عصر نوین» حتی به شناخت فیزیولوژیکی جنسیت زن و مرد هم می‌پردازد و نیازهای روحی و...
دوست داشتن
راه حل برد برد برای اختلافات زناشویی راه حل برد برد برای اختلافات زناشویی
دوست داشتن
99,900 تومان
گری چاپمن: در این کتاب هدفم این است که به شما کمک کنم یاد بگیرید چگونه همسرتان را درک کنید تا بتوانید به‌جای برنده شدن (یا بازنده شدن) در دعوا، اختلافات را حل کنید. وقتی در یک دعوا برنده می‌‌شوید همسرتان بازنده...
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم