راهنمای زنان آلفا درباره مردان و ازدواج

کتابی خردمندانه و چالش برانگیز برای زنانی که آموخته اند به هر قیمتی مستقل باشند

ادامه مطلبShow less
24,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

ناموجود
مرجع:
50029
دوست داشتن2
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
توضیحات

کتابی که در دست گرفته‌ای یا آن را آنلاین می‌خوانی، شبیه کتاب‌هایی نیست که روان‌شناسان نوشته‌اند، بلکه حرف‌های بیشتری برای گفتن دارد. خواندن این کتاب ساده نیست، باید درکی بالا و ذهنی باز داشته باشی تا بتوانی مطالب آن را هضم کنی؛ وگرنه احتمال دارد عصبی یا پرخاشگر بشوی،زیرا این کتاب تقاضاهای بی‌شماری دارد.

من منتقدی اجتماعی‌ام. طی پانزده سال گذشته تقریباً صدها کتاب، روزنانه و مجله درباره فمینیسم و سیاست‌های جنسیتی خوانده‌ام، در کنفرانس‌ها و سخنرانی‌ها شرکت کرده‌ام و پنج کتاب نوشته‌ام، درنتیجه از سراسر جهان بازخوردهای متفاوت گرفته‌ام.

ادعا نمی‌کنم از همه چیز سر درمی‌آورم؛ اما خوب می‌دانم جامعه می‌خواهد در نقش همسری‌ات شکست بخوری. این کتاب راه‌حلی است برای آنکه تأثیرهای به‌جامانده را کنار بزنی و با همسرت به تفاهم برسی. هدف کتاب نشان دادن تأثیر عشق است و به همین دلیل بیشتر زن‌ها با این مفهوم آشنا نیستند و برای خواندن آن مقاومت می‌کنند.

همچنین داستان خودم را نوشته‌ام. نخستین‌بار در 23سالگی و دومین‌بار در 30سالگی ازدواج کردم. ازدواج اول من چهار سال دوام آورد و بچه‌ای در کار نبود. من و همسر دومم هجده سال با یکدیگر زندگی کردیم و یک دختر و پسر نوجوان داریم. درکل بیشتر از بیست سال می‌شود که متأهلم و به این معنی نیست که همسر خوبی بوده‌ام، زیرا دوست عزیزم! من هم مثل تو آلفا هستم. شاید دلایل آلفا بودن من و شما متفاوت باشند؛ اما نتیجه یکسان است.

به‌سختی یاد گرفتم چگونه به همسرم عشق بورزم.

زنان آلفا پدیده‌ای جدید نیستند؛ اما زمانی نادر بودند. آن‌ها در دوره مادران ما، زنانی بودند که خلاف جهت آب شنا می‌کردند. آن‌ها نویسنده، سیاست‌مدار، بازیگر، دانشمند، پزشک و هنرمند شدند یا همسرانی سنتی بودند که «مادر» شدند و هیچ‌وقت از آن نقش بیرون نیامدند و هدایت و مدیریت همسرشان هم به بچه‌هایشان اضافه شد؛ اما هیچ مردی چنین چیزی را نمی‌خواهد. یکی از دوستان من مردی متأهل، پدر سه فرزند و دندان‌پزشک است. او به من گفت: «دنیا به زنان آلفا نیاز دارد؛ اما من ندارم.»

زن آلفا بیشتر از هرچیز مدیر است. او را در مقام همسر در محل کار یا کنار فرزندانش پیدا می‌کنی. اینکه او روزهای خود را چگونه سپری می‌کند مهم نیست. مهم این است که چه رفتاری در پیش می‌گیرد. او مسئولیت همه چیز و همه کس را به عهده می‌گیرد. در یک کلام، او رئیس است.مشکل اینجاست که هیچ مردی در منزل رئیس یا رقیب نمی‌خواهد. شاید آن رابطه موقت پیش برود؛ اما سرانجام نابود می‌شود. این کتاب برای زنانی است که می‌خواهند از رخ دادن چنین اتفاقی جلوگیری کنند.

سلب مسئولیت

 1.     کتاب راهنمای زنان آلفا درباره مردان و ازدواج برای زنانی نوشته نشده است که همسرانشان معتاد، بیمار روانی یا اهل هرگونه سوءاستفاده‌اند. این کتاب برای زنانی نوشته شده است که همسرانی سالم، هوشیار و مطمئن دارند.
 2.     تمرکز کتاب بر همسران است؛ اما توصیه‌های ارائه‌شده درباره تمام زنانی که رابطه بلندمدت و دوجانبه دارند نیز صدق می‌کند.

راهنمای زنان آلفا به‌طورکلی درباره نیازها و برخوردهای مردان و زنان است. همیشه موارد استثنا وجود دارند؛ اما کماکان یک قانون اصلی برقرار است و این کتاب درباره همان قانون است.

آزمون: آیا شما زن آلفا هستید؟

به سؤال‌های زیر پاسخ دهید تا دریابید چگونه زنی هستید. این آزمون فقط در صورتی مؤثر است که پاسخ‌هایتان کاملاً صادقانه باشند.

 1.     آیا وقتی مسئولیت کاری به عهده شما نیست، عصبی می‌شوید و کنترل خود را از دست می‌دهید؟
 2.     آیا کمال‌گرا و زیاده‌خواه هستید؟
 3.     آیا هنگامی که همسرتان به راهکارهای شما احتیاج دارد، احساس برتری می‌کنید؟ (اینکه چطور لباس بپوشد، چه بگوید، چگونه از مغازه خرید کند، چطور وظیفه پدری خود را انجام دهد و غیره...)
 4.     آیا خستگی‌های روزانه را طوری به همسرتان منتقل می‌کنید که انگار مسبب تمام آن‌ها اوست؟
 5.     آیا به‌طورکلی توقع دارید همسرتان طبق برنامه‌های شما عمل کند و خلاف این موضوع صدق نمی‌کند؟
 6.     آیا وقتی همسرتان صحبت می‌کند بدون اینکه بی‌درنگ در ذهنتان جوابی آماده کنید، به او گوش می‌دهید؟
 7.     آیا وقتی با حرف‌های همسرتان مخالفید یا آن‌ها را ناپسند می‌دانید، پشت چشم نازک می‌کنید؟
 8.     آیا با همسر خود بیشتر مخالفت می‌کنید؟ (اگر پاسختان منفی است، آیا همسرتان این ادعا را قبول دارد؟)
 9.     آیا مانند یک گروهبان هستید؟
 10.                                        آیا در جمع همسرتان را دست می‌اندازید تا به او بی‌احترامی شود؟
 11.                                        آیا نیاز دارید همیشه حق با شما باشد؟
 12.                                        آیا به‌طورمعمول حرف همسرتان را قطع و با او بحث می‌کنید، حتی در حضور جمع؟ (اگر پاسختان منفی است، آیا همسرتان این رفتار را قبول دارد؟)
 13.                                        آیا زندگی زناشویی شما میدان زورآزمایی شده است؟ (اگر پاسختان منفی است، آیا همسرتان این شرایط را قبول دارد؟)

تذکر: اگر به سه سؤال یا بیشتر پاسخ مثبت دادید، درواقع زنی آلفا هستید؛ اما سطح تمام زنان آلفا یکسان نیست. معیاری خوب برای سنجش میزان آلفا وجود دارد، بدین‌ترتیب که هرقدر تعداد پاسخ‌های مثبت و سرعت رخ دادن آن رویدادها بیشتر باشد، شما در سطح بالاتر آلفا قرار دارید.

 

مقدمه مترجم

«و از نشانه‌هاى قدرت اوست كه براي‌تان از جنس خودتان همسرانى آفريد.

تا به ايشان آرامش يابيد و ميان شما دوستى و مهربانى نهاد.

در اين عبرت‌هايى است براى مردمى كه تفكر مى‌كنند.»

سوره روم، آیه 21

احساس «آرامش» یکی از معیارهای مهم افرادی است که پس از بلوغ‌های عاطفی، عقلی و اجتماعی تصمیم به ازدواج گرفته‌اند. این افراد از ویژگی‌های اخلاقی خود آگاه‌اند، شریک زندگی خود را به‌خوبی درک می کنند، تفاوت‌های یکدیگر را به‌راحتی می‌پذیرند، به سلایق و حریم شخصی فرد دیگر احترام می‌گذارند و در ازدواج نقش قربانی را بازی نمی‌کنند. رسیدن به چنین بلوغی مستلزم شناخت خلق و خوی خود و طرف مقابل است و ازآنجایی‌که با طیف وسیعی از عواطف و عقده‌های انسانی روبه‌رو هستیم، نیل به این امر چندان ساده نیست؛ اما امروزه گسترش علوم و کتاب‌های روان‌شناسی تا حدودی به هموار شدن مسیر کمک کرده‌اند.

کتاب پیش رو در زمینه تفاوت‌های زن و مرد نوشته شده است. این کتاب افراد را به دو گروه آلفا و بتا تقسیم می‌کند. نویسنده که گرایش‌های ضدفمینیستی دارد، تلاش کرده است زنان و مردان را برابر بداند؛ اما کماکان ادعا دارد که در بسیاری موارد با یکدیگر یکسان نیستند. سوزان ونکر به‌طورخاص زنان آلفا را مخاطب قرار داده است و برای بهبود روابط این افراد با همسرانشان راهکارهایی ارائه می‌دهد. می‌توان گفت بخش‌هایی از کتاب فقط براساس عرف جامعه، تفکرات شخصی، داده‌های آماری بسیار محدود، فیلم‌ها و کتاب‌های سلیقه‌ای و به نحوی در مقابل موج دوم فمینیسم نوشته شده است. وی در مقدمه خود اذعان داشته است که خواندن این کتاب و پذیرش راهکارهای آن بسیار چالش‌برانگیز است و ذهنی باز می‌طلبد. او به‌صورت پیش‌فرض می‌دانست که امکان دارد خواننده را پرخاشگر و عصبی کند. لازم به ذکر است این کتاب می‌تواند برای خانم‌هایی مفید باشد که به‌شدت سلطه‌جو هستند و تمایل دارند همسرشان را نیز مانند فرزندان یا کارمندان خود مدیریت کنند، ازاین‌رو راهکارهای آن درباره تمام بانوان صدق نمی‌کند. بدیهی است مطالعه طرز فکرهای موافق و مخالف، موجبات رشد بهتر ما را فراهم می‌کند. 

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
50029

مشخصات

کد کتاب
50029
شابک
978-622-220-005-3
نام کتاب
راهنمای زنان آلفا درباره عشق مردان و ازدواج
نویسنده (ها)
سوزان ونکر
مترجم (ها)
افسانه مقدم
موضوع کتاب
تحول
قطع
رقعی
صفحات
184
تاریخ چاپ
1398
نوبت چاپ
اول
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
زندگی در زندگی زندگی در زندگی
دوست داشتن
109,900 تومان
انسان‌ها بر مبناي ارزش‌ها و اولویت‌های شخصی‌شان زندگي می‌کنند. اين ارزش‌ها را می‌توانیم به صورت يك نردبان تصور كنيم؛ نردبانی که بر بالاترين پلة آن بالاترين ارزش ما قرار دارد و همان‌طوركه از نردبان ارزش‌ها پايين...
دوست داشتن
229,900 تومان
اگر شما یک مرد هستید: این کتاب را بخوانید تا رؤیاهای همسرتان را تحقق بخشید.اگر یک زن هستید: این کتاب را بخوانید تا خود را بهتر درک کنید. سپس آن را به مرد زندگی‌تان بدهید تا رابطه‌ای را که همواره رویایش را در سر...
دوست داشتن
معادله جادویی معادله جادویی
دوست داشتن
51,900 تومان
ممکن است قفسه‌های کتابخانه شما آن‌قدر با کتاب‌های موفقیت و پیشرفت شخصی پر شده باشد که فرصت خواندن همه آن‌ها را نداشته باشید یا مرتب در انواع سخنرانی‌ها و همایش‌های «چگونه زندگی خود را تغییر دهید» شرکت می‌کنید، اما...
دوست داشتن
89,900 تومان
آسمان پرستاره ی وجود آخرین کتاب دبی فورد است.  این کتاب همچون دعوت‌نامه‌ای به‌نظر می‌رسد برای این‌که شما بکوشید هستی خودتان را قدر بدانید؛ به جنبه‌ی پاک و الهی وجودتان پی ببرید و پیوندی ناگسستنی را با خالقتان برقرار...
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
آیا برای یکدیگر ساخته شده اید آیا برای یکدیگر ساخته شده اید
دوست داشتن
58,900 تومان
واقعاً همسر شما دربارة شما چقدر می‌داند؟ آیا همسر شما وقتی شما صحبت می‌كنید به حرف‌های شما گوش می‌دهد؟ آیا همسر شما بهتر از شما فكر می‌كند؟ عقیدة شما دربارة رانندگی و پارك اتومبیل چه می‌باشد؟ كدام‌یك از شما بهتر...
دوست داشتن
بازی های روانی در زندگی زناشویی بازی های روانی در زندگی زناشویی
ناموجود
دوست داشتن
25,900 تومان
یک زن و شوهر، بایستی این بازی‌های روانی را شناسایی و راه‌حلي بالغانه برای آن‌ها بیابند. مثلاً بایستی تکلیف خود را با دروغ گفتن تحت هر عنوانی روشن کنند، چرا‌که دروغ، ریشه‌ی تمام بازی‌های روانی است و وقتی بنیان آن...
دوست داشتن
79,900 تومان
شما اگر بتوانید در نوازیدن، مهارت کافی و لازم را پیدا کنید، هر کجا که بروید، مهرة مار خواهید داشت و معجزة نفوذتان، خود را آن‌جا نشان می‌دهد. مهارت در نوازیدن، جزئی از هوش عاطفی به‌شمار می‌رود
دوست داشتن
رمز و راز جذابیت یک بانو رمز و راز جذابیت یک بانو
ناموجود
دوست داشتن
15,900 تومان
برخی بانوان می‌پرسند کی به جذابیت و نفوذ کلام می‌رسیم تا دیگر به یادگیری نیاز نداشته باشیم؟ من می‌گویم از این دام بیرون بیایید... زیرا خودسازی بسیار لذت‌بخش است و وقتی در این مسیر قرار می‌گیرید، حس می‌کنید هر روز دری...
دوست داشتن
کتاب مردان ویفری زنان اسپاگتی کتاب مردان ویفری زنان اسپاگتی
دوست داشتن
99,900 تومان
تفاوت بین زنان و مردان و چگونگی تفکر آنها درباره مسایل ممکن است باعث اختلاف شود. چرا که آنها به یک مسیله مشترک به شکلی متفاوت نگاه میکنند و این را نمی‌دانند! این کتاب به درک و شناخت این تفاوت‌ها کمک می‌کند.  مردان...
دوست داشتن
حاملگی زیباست حاملگی زیباست
ناموجود
دوست داشتن
18,900 تومان
این کتاب علاوه بر زوج‌های جوان و خانم‌ها حامله، برای خانواده‌هایی که فرزندانی زیر 12 سال دارند نیز مفید است و برای هر خانواده‌ای که فرزندی کوچک دارد و یا در انتظار فرزندی است، ضروری است...
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم