عادت های موفقیت

اصولی برای کامیابی، کامروانی و شادمانی بیشتر. اثری متفاوت از ناپلئون هیل برای اولین بار در دنیا از مجموعه نسخه‌های ناپلئون هیل روی آنتن

ادامه مطلبShow less
59,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
10620
دوست داشتن2
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
توضیحات

پیش‌درآمد

روزی روزگاری ناپلئون هیل، روزنامه‌نگاری جوان از دامنه‌‌‌‌های ویرجینیای جنوب شرقی، برای مصاحبه با اندرو کارنگی[1]، چهرة سرشناس صنعت فولاد امریکا، منصوب شد. آقای کارنگی تحت‌تأثیر هوش و ذکاوت و اشتیاق ناپلئون جوان قرار گرفت و پس از پایان این مصاحبة سه‌روزه از ناپلئون پرسید که آیا حاضر است بیست سال از عمرش را بدون هیچ دستمزدی به تحقیق و نگارش اولین کتاب دربارة رمز موفقیت رهبران و کارآفرینان امریکا بگذارد. ناپلئون با اندکی بیم و تردید پاسخ داد «بله» و به آقای کارنگی اطمینان خاطر داد که نه‌تنها این کار را آغاز خواهد کرد، بلکه آن را به پایان خواهد رساند.

ناپلئون هیل این پروژه را به پایان رساند و بیست سال پس از مصاحبة سال 1908 اولین کتاب خود را با عنوان قانون موفقیت (در سال 1928) چاپ کرد و به دنبال آن در سال 1938 کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید یکی از پرفروش‌‌‌‌‌ترین کتاب‌‌‌‌های همۀ دوران را نوشت. پس از آن، طی دهه‌های آتی ناپلئون هیل ده‌ها کتاب انگیزشی دیگر چاپ کرد و به سخنرانی‌‌‌‌های گسترده در سرتاسر امریکا پرداخت. در دهة 1950 و در اواخر شصت‌سالگی ناپلئون داشت از دوران نیمه‌بازنشستگی خود لذت می‌برد که غول بیمة شیکاگو دابلیو. کلمنت استون، هیل را که بعدها به «دکتر هیل» معروف شد، تشویق کرد تا یک مجموعه‌‌ سخنرانی رادیویی تلویزیونی برگذار نماید. هیل که همیشه مشتاق بود آموزه‌‌‌‌های خود را در راستای اصول موفقیت در اختیار مخاطبان بگذارد، این پیشنهاد را قبول و چندین برنامة سخنرانی با این سبک در امریکا اجرا کرد.

دکتر هیل و همسرش در سال 1962 بنیاد ناپلئون هیل را با این هدف که پس از مرگ هیل نیز آموزش‌‌‌‌هایش ادامه یابد، تأسیس کردند. ناپلئون هیل سال 1970 درگذشت و بنیاد هیل تا امروز مشغول فعالیت است و آموزه‌‌‌‌های او را به صدها زبان مختلف منتشر می‌کند. من از سال 1997 از متولیان و عضو هیئت امنای این بنیاد و از سال 2000 مدیرعامل آن بوده‌‌‌ام.

چند سال پیش در آرشیوهای قدیمی مجموعه به تعدادی از نوارهای خاک‌گرفته و نسخه‌‌‌‌های دستنویس برنامه‌‌‌‌های سخنرانی رادیویی و تلویزیونی دکتر هیل برخوردم که هرگز هیچ‌کجا چاپ نشده بود. متولیان بنیاد از این یافته و فرصتی که برای زنده کردن این گنجینه‌ها به وجود آمده بود شگفت‌زده شدند و این‌گونه بود که مجموعه کتاب‌‌‌‌های ناپلئون هیل روی آنتن متولد شد. کتابی که شما در دست دارید یکی از این مجموعه کتاب‌ها و نسخة چاپی یک مجموعه برنامة رادیویی هفتگی است که در سال 1952 در شهر پاریسِ ایالتِ میسوری[2] پخش می‌شد.

حال چطور ناپلئون هیل حاضر به ارائة یک مجموعه مصاحبة رادیویی در شهر کوچکی مانند پاریسِ میسوری شده بود؟ پاسخ این سؤال در یکی از اصول هفده‌گانة موفقیت هیل که طی بیست سال تحقیق به آن رسید، نهفته است: این اصل که هر سختی و مشقتی در خود به همان اندازه بذر آرامش و راحتی دارد یا به‌عبارتی در هر مشکلی حکمتی نهفته است. چندی قبل دکتر هیل سمیناری در شهر سنت‌لوئیسِ میسوری، که شهر بزرگی در حاشیة رودخانه میسوری است، برگزار کرده بود و آن سمینار بازدهی چندانی نداشت. هزینة برگزاری آن به‌مراتب بیشتر از مبلغی بود که برای هزینة شرکت در سمینار دریافت کرده بودند. اما بیل رابینسون، تاجر موفقی از شهر پاریسِ میسوری و یکی از طرفداران قدیمی ناپلئون هیل، در آن سمینار حضور داشت و همان‌جا از دکتر هیل دعوت کرد که یک مجموعه سخنرانی در پاریس داشته باشد.

شهر پاریس در آن زمان فقط 1400 نفر جمعیت داشت! این شهر در حاشیة شمال شرقی میسوری، در انتهای انشعاب مرکزی رودخانة نمک و بسیار دورتر از شهرهای اصلی این ایالت واقع شده بود. سنت‌لوئیس، نزدیک‌ترین شهر بزرگ به آن، تقریباً 135 مایل [حدود 200 کیلومتر] دورتر بود. جوانان هر روز برای یافتن فرصت‌‌‌‌های شغلی بهتر در شهرهای بزرگ‌تر این شهر را ترک می‌کردند. رابینسون که از این روند رو‌به‌رکود شهر نگران بود، مقدماتی ترتیب داد تا حدود 100 نفر از افراد شهر در مجموعه سخنرانی‌‌‌‌های هیل طی چند هفته شرکت کنند. سخنرانی‌ها از شبکة رادیوی محلی پخش می‌شد و دکتر هیل برای این کار 10هزار دلار دستمزد می‌گرفت. عده‌‌‌ای تردید داشتند که این سخنرانی‌ها بتواند تأثیری بیشتر از یک برنامة رادیویی کسل‌کننده داشته باشد، اما دکتر هیل با پیام‌‌‌‌های تأثیرگذارش به‌زودی این شک و شبهه‌ها را برطرف کرد.

به دنبال این سخنرانی‌‌‌‌های الهام‌بخش، بسیاری از شهروندان پاریس با یکدیگر گروه‌‌‌‌های بحث و هم‌فکری تشکیل دادند. یک کشیش محلی براساس آموزه‌‌‌‌های هیل طی جلساتی در موعظه‌های خود مردم را به همکاری دعوت کرد. تعداد زیادی تاجر جدید تحت‌تأثیر مستقیم سخنرانی‌ها به این شهر کوچک سرازیر شدند. یک سال پس از پخش این سخنرانی‌ها، دکتر هیل گفت یکی از شهروندان مسن‌تر پاریس به او گفته است: «هیچ‌چیز در پنجاه سال گذشته به اندازة آموزه‌‌‌‌های فلسفی او چنین تأثیری روی مردم این شهر نداشته است».

مدتی بعد فیلم صدایی تازه در پاریس ساخته شد که مستندی بود دربارة تغییرات بزرگ در اجتماعی کوچک به دنبال سخنرانی‌‌‌‌های دکتر هیل. این فیلم را صدهاهزار نفر تماشا کردند و به‌نوبة خود سهم بزرگی در اشاعة اصول موفقیت دکتر هیل داشت. متأسفانه این فیلم در گذر زمان فراموش شده است.

ناپلئون هیل عاشق پاریس بود. پاریس برای او به نحوی یک امریکای کوچک بود. مارک تواین نیز نزدیک این شهر در دهکدة فلوریدای ایالت میسوری به دنیا آمده بود که کتاب‌‌‌‌های او بازتاب فرهنگِ صداقت، اراده و سختکوشی غربِ میانه[3] بود. هنرمند نقاش محبوب امریکایی، نورمن راکوِل نیز نقاشی معروفش در سال 1946 را از دفتر روزنامه‌‌‌ای محلی در شهر کوچک پاریس کشیده بود که در روزنامة عصر شنبه چاپ شد. رودخانة خروشان و بلند نمک با سه انشعاب بر زیبایی منطقه می‌افزود و در انتها به رود باشکوه می‌سی‌سی‌پی می‌ریخت. یکی از شاخه‌‌‌‌های رودخانة نمک از زیر یکی از پل‌‌‌‌های زیبای میسوری می‌گذشت.

ناپلئون هیل زمانی در یکی از سخنرانی‌‌‌هایش گفت: «همۀ رودخانه‌ها و البته برخی از مردان را ساده‌‌‌‌‌ترین مسیرها ساخته‌‌‌‌‌‌اند.» این جمله به‌طرز ماهرانه‌‌‌ای مسیر پرپیچ‌و‌تاب رودخانة نمک را به تصویر می‌کشد. همچنین روایتگر مردمان سختکوش شهر پاریس است که باید با تلاش بسیار زندگی خود، خانواده‌‌‌هایشان و جامعة کوچکشان را می‌ساختند.

وقتی این کتاب را که اولین و تنها نسخة چاپی سخنرانی‌‌‌‌های رادیویی دکتر هیل است، می‌خوانید، با مردانی روبه‌رو می‌شوید که آسان‌‌‌‌‌ترین مسیر را انتخاب کرده‌اند؛ اما هیل به ما نشان می‌دهد که با به‌کارگیری اصول موفقیت از این مسیر اجتناب کنیم و برای رسیدن به مقصد به دنبال مسیرهای میانبر نباشیم.

این مجموعه سخنرانی‌ها روی تعدادی از اصول هفده‌گانة موفقیت ناپلئون هیل تمرکز دارد که هیل اعتقاد داشت بیشترین تأثیر را روی نجات پاریس و کمک به مردم آن خواهد داشت. دو سخنرانی اول مربوط به هدفمندی و اهمیتِ داشتن یک هدف قطعی است که به اعتقاد بسیاری از طرفداران ناپلئون هیل مهم‌ترین قانون موفقیت از نظر اوست. دو سخنرانی بعدی بر اهمیت تفکر دقیق تمرکز دارد. در دو سخنرانی بعد هیل توضیح می‌دهد که چگونه ایمان در عمل یا ایمان عملی در به دست آوردن موفقیت ضروری است. دو ‌جلسۀ پس از آن پیرامون دلایل شکست و شیوه‌‌‌‌های فائق آمدن بر آن‌ها با قاطعیت و پشتکار است. در سخنرانی نهم، هیل اهمیت و ضرورت خودانضباطی یا دیسیپلین داشتن در حصول موفقیت را بیان می‌کند. دو سخنرانی بعد در خصوص اهمیت شخصیت دوست‌داشتنی در نیل به موفقیت است و دو ‌جلسۀ آخر سخنرانی نیز دربارة نیروی عادت کیهانی، تنها اصل از اصول هفده گانة ناپلئون هیل است که خود ادعا داشت پیش از او هیچ‌کس این اصل را نه کشف و نه به آن اشاره کرده است.

در سخنرانی‌‌‌‌های مربوط به هدف قطعی دکتر هیل توضیح داده است که چگونه قوانین طبیعت، بازتاب مقصد و هدف قطعی‌اند. او به 9 انگیزة اصلی اشاره می‌کند که انسان‌ها را به تعیین اهداف و رسیدن به مقاصدشان وا می‌دارد. در سخنرانی‌‌‌‌های مربوط‌به تفکر دقیق دکتر هیل تفاوت میان دو شیوة تفکر استنتاجی و استقرایی را توضیح می‌دهد و اینکه چگونه حقایق مهم را از موضوعات بی‌اهمیت تفکیک کنیم. او توضیح می‌دهد که چگونه می‌توانیم با پرسیدن سؤال سادة «از کجا می‌دانید؟» نظرات و افکار دیگران را برای خودمان به چالش بکشیم و به‌راحتی تحت‌تأثیر همة شنیده‌‌‌هایمان قرار نگیریم. هیل اعتقاد دارد که اشتباه بودن نظرات مردم را می‌توان از روی برخی نشانه‌‌‌‌های هشداردهنده متوجه شد و فهرستی از دشمنان تفکر دقیق را که شاید مهم‌ترین آن‌ها این باور باشد که «تفکر دقیق نوعی تفکر خشک و انعطاف‌ناپذیر است» در اختیارمان می‌گذارد.

دکتر هیل در سخنرانی ایمان عملی توضیح می‌دهد که چگونه می‌توان با مشخص کردن هدف قطعی در زندگی، هم‌بستگی ذهن مرکب و یادگیری از مشکلات، ایمان به راه و هدف را در عمل تقویت کرد. او مثال‌‌‌‌های زیادی از صنعتگران و مخترعانی می‌آورد که با ایمان به هدف خود خدمت‌‌‌‌های بزرگی به جامعة بشری کرده‌‌‌‌‌‌اند.

در دو سخنرانی بعد یعنی دلایل شکست ناپلئون هیل با رویکردی متفاوت به موضوع موفقیت می‌پردازد. او در این دو ‌جلسه از سخنرانی خود دلایل عمدة شکست افراد و مثال‌‌‌‌های عینی برای فائق آمدن بر آن‌ها را ارائه می‌دهد. او در این رویکرد امیدوار است که بتواند شنوندگان خود را مجاب کند که دلیل موفق نشدن آن‌ها در اهدافشان نپذیرفتن دلایل شکست است. دکتر هیل در سخنرانی مربوط‌به خودانضباطی از 13 چالش زندگی خود که توانسته است با انضباط نفس بر آن‌ها چیره شود، سخن می‌گوید. او با کلامی شیوا اهمیت نظم و خودانضباطی را در مدیریت هزینه و زمان توضیح می‌دهد.

دکتر هیل در سخن از شخصیت دوست‌داشتنی 25 عامل اصلی دخیل در داشتن یک شخصیت دلپذیر و دوست‌داشتنی را عنوان کرده و از شنوندگان دعوت می‌کند تا این ویژگی‌ها را به دست آورند و در هریک از آن‌ها به خود امتیاز دهند. او اقرار می‌کند که خود نیز همیشه همة این استانداردها را رعایت نکرده است. اما برایمان از افرادی که همواره با این 25 استاندارد زندگی می‌کنند، مثال می‌زند. هیل در این سخنرانی همچنین 15 ویژگی را عنوان می‌کند که هرکسی می‌خواهد شخصیتی دوست‌داشتنی داشته باشد باید از آن‌ها اجتناب کند.

دو سخنرانی آخر در خصوص نیروی عادت کیهانی است که دکتر هیل توضیح می‌دهد این مفهوم را یک سال و نیم پس از نوشتن کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید وقتی مشغول بازخوانی آن بوده است، کشف می‌کند. نیروی عادت کیهانی قانونی است که یک شخص به‌واسطة آن عادت‌‌‌هایی کسب می‌کند که بتواند هدف اصلی خود را در زندگی تحقق بخشد. دکتر هیل چندین راه برای استفاده از این اصل در تحقق اهدافمان معرفی می‌کند.

من اعتقاد دارم که این مجموعه سخنرانی‌ها برای شما بسیار مفید خواهد بود و راه دستیابی به کامرانی و کامروایی را به شما نشان خواهد داد. هدف دکتر هیل از این مجموعة رایویی این بود که به جمعیت شهر کوچک پاریس کمک کند تا برای تغییر زندگی‌‌‌هایشان با استفاده از یک‌سری اصول قطعی بر مشکلات فائق آیند، از مسیرهای به‌ظاهر آسان اجتناب کنند و برای رسیدن به مقصد، راه اصلی و سخت‌کوشی را برگزینند. اگر این سخنرانی‌ها به نجات پاریس کمک کرد، حتم دارم به شما نیز کمک خواهد کرد.

دُن گرین

مدیر اجرایی بنیاد ناپلئون هیل

[1]. Andrew Carnegie؛ (1835-1919)، سرمایه‌دار و نیکوکار اسکاتلندی‌تبار امریکایی و بنیانگذار شرکت فولاد کارنگی معروف به یو. اس. استیل. اندرو کارنگی ارتباطی با سخنران و نویسندة مشهور امریکایی دیل کارنگی Dale Carneigie  (1888-1955) ندارد و فقط تشابه اسمی این دو مرد مشهور، گاه موجب اشتباه و یکی پنداشتن آن‌ها می‌شود. - م.

[2]. Missouri, Paris؛ شهری در ایالت میسوری امریکا که به پاریس امریکا شهرت دارد. ـ م.

[3]. غرب میانه یا Midwest به مناطق جغرافیایی و فرهنگی بخصوصی از امریکا گفته می‌شود که از شمال غربی تا غرب میانه ادامه دارند و به‌عنوان محل تلافی فرهنگ‌‌‌‌های مختلف شناخته می‌شوند. این منطقه به علت زمین‌‌‌‌های زراعی پربار از دیرباز توجه مهاجران اروپایی را جلب کرده است، تنوع نژادی بسیاری داشته و جمعیت بسیاری از سرخپوستان امریکایی نیز در این ایالت‌ها سکونت دارند. ـ م.

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
10620

مشخصات

کد کتاب
10620
شابک
978-622-220-700-7
نام کتاب
عادت های موفقیت
نام اصلی
Success Habits
نویسنده (ها)
ناپلئون هیل
مترجم (ها)
الهام شریف
موضوع کتاب
موفقیت و مدیریت
قطع
رقعی
صفحات
200
تاریخ چاپ
سال 1400
نوبت چاپ
چاپ دوم
سال چاپ اول
1400
نظرات
بدون نظر
خوانندگان این کتاب، به شما کتب زیر را پیشنهاد می‌کنند:
کلوچه خوشبختی کلوچه خوشبختی
دوست داشتن
32,900 تومان
پیش از اینکه بتوانید داستان برندتان را مطرح کنید، باید آن را توسعه دهید. قبل از اینکه مخاطبینتان بتوانند آن را به اشتراک بگذارند، باید آن داستان را خودب درک و در موردش دقت کنند . شما به یک چهارچوب و مکان برای شروع...
دوست داشتن
هنر خلاق اندیشیدن هنر خلاق اندیشیدن
دوست داشتن
ناموجودSold out
39,900 تومان
راد جادکینز ابعاد متفاوت زندگی اندیشمندان خلاق را در طول تاریخ بررسی کرده است. او از بیانیه دادا تا اقتصاددانان برنده جایزه نوبل و از استودیوی اندی وارهول تا میز کار اینشتین را با نگاهی دقیق کاوش کرده است و نتایج عجیب...
دوست داشتن
قانون موفقیت قانون موفقیت
دوست داشتن
199,900 تومان
قانون موفقیت اولین و کامل ترین کتاب ناپلئون هیل استاد برجسته و نویسنده بزرگ کتاب های انگیزشی است. نسخه نفیس قانون موفقیت کتابی است برای همه ادوار، کتاب مرجع و راهنمایی که برای هر خانه ای ضروری است. 
دوست داشتن
چرا آدم های خوب کارهای بد می کنند چرا آدم های خوب کارهای بد می کنند
دوست داشتن
79,900 تومان
بسیار پیش آمده که آدم‌های خوب دوروبرمان را در حال انجام کارهای بد ببینیم! کارمند محترمی که سال‌ها یک مسیر مستقیم را از خانه به محل کار می‌رفته و بعد در آخرین سال کاری او را به جرم اختلاص می‌گیرند. خانم خوبی که ده سال...
دوست داشتن
شیوه نهنگ شیوه نهنگ
دوست داشتن
49,900 تومان
وقتی کسی کاری انجام می دهد که نتیجه مثبتی ندارد، شما چه می کنید؟ بر روی اشتباه تمرکز می کنید؟ ( بیشتر آدم ها این کار را می کنند!) یا انرژی را به جهتی هدایت می کنید که نتیجه مثبتی داشته باشد.
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
ارتش صلح ارتش صلح
دوست داشتن
ناموجودSold out
15,900 تومان
ارتش صلح دلنوشته مردی است که در به چالش کشیدن افکار و عقایدش به درجه استادی رسیده است، ولی مهمتر از شخصیتش ، قلم تندی است که خودنمایی می‌کند و حاصل سال ها تمرین و مهارت  و خودباوری است.
دوست داشتن
زندگی در زندگی زندگی در زندگی
دوست داشتن
ناموجودSold out
57,900 تومان
انسان‌ها بر مبناي ارزش‌ها و اولویت‌های شخصی‌شان زندگي می‌کنند. اين ارزش‌ها را می‌توانیم به صورت يك نردبان تصور كنيم؛ نردبانی که بر بالاترين پلة آن بالاترين ارزش ما قرار دارد و همان‌طوركه از نردبان ارزش‌ها پايين...
دوست داشتن
هوش مصنوعی ناب هوش مصنوعی ناب
دوست داشتن
63,900 تومان
چگونه استارت آپ‌های نوآور از هوش‌مصنوعی برای رشد استفاده می‌کنند؟ همواره راه‌اندازی و رشد یک استارت‌آپ جدید، چالش‌برانگیز بوده است. این امر نیازمند این است که کارآفرینان و رهبران ذهنیت گشوده‌ای نسبت به آزمودن...
دوست داشتن
تا توکیو راهی نیست تا توکیو راهی نیست
دوست داشتن
ناموجودSold out
19,900 تومان
همیشه برایم سوال بود کشور‌های پیشرفته دنیا چه رویکردی دارند که ما نداریم؟ مسولان آنها با مسولان ما چه تفاوت هایی دارند؟ راز موفقیتشان چیست؟ مرمشان با ما چه تفاوت‌هایی دارند؟ و ده‌ها سوال ریز و درشت دیگر، در سفری که به...
دوست داشتن
برای زندگی سرشار از موفقیت احمق باشید برای زندگی سرشار از موفقیت احمق باشید
دوست داشتن
18,900 تومان
به كارآفرینانی که خود را برای دستیابی به رویاهایشان به‌خطر می‌اندازند،‌ علاقه‌ی زیادی دارم و نمی‌توانم این حس را پنهان کنم. توانایی آن‌ها برای سبقت گرفتن از دیگران، تعهد، خطرپذیری و پذیرش شکست احتمالی را در آن‌ها...
دوست داشتن
نیروی شگفتی آفرین اعتماد بنفس نیروی شگفتی آفرین اعتماد بنفس
دوست داشتن
69,900 تومان
خبر خوب این است: شما برای دستیابی به موفقیت، کمال و کامیابی در هر بخش از زندگی‌تان توانایی‌هایی استثنایی دارید. اگر یک‌صد بار دیگر هم به دنیا می‌آمدید؛ باز هم نمی‌توانستید همه‌ی استعدادها و توانایی‌های طبیعی وجودتان...
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم