قانون 50ام - قانون پنجاه ام

در کتاب قانون پنجاهم، رابرت گرین با دید تیزبین خود از دل درد و رنج و تاریکی‌های زندگی کورتیس جکسون که در محله فقیرنشین ساوت‌ساید کوئینز زندگی می‌کرد، قوانین بی بدیل استخراج می‌کند. 

ادامه مطلبShow less
پیشنهاد ویژه مدت محدود:
86,310 تومان 95,900 تومان
‎−10%
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
10638
دوست داشتن3
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها(1)
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

درباره نویسندگان

رابرت گرین نویسنده و سخنگوی مشهور امریکایی است که تألیفاتش در زمینه‎های استراتژی، قدرت و اغواگری از شهرتی جهانی برخوردار است. همة آثار این نویسندة بزرگ به‌همت انتشارات نسل ‎نواندیش و با ترجمة روان فاطمه باغستانی به خوانندگان ایرانی معرفی شده و بسیار از آن استقبال شده است.

رابرت گرین در لس‌آنجلس بزرگ شد و پس از پایان تحصیلاتش در دانشگاه ویسکانسین-مدیسن با مدرک کارشناسی علوم کلاسیک وارد دانشگاه کالیفرنیا برکلی شد. 

کتاب‎های پرفروشی چون ۴۸ قانون قدرت، ۳۳ استراتژی جنگ، استادی، قوانین طبیعت انسان، دام‎های اغواگری و قانون پنجاهم از آثار برجستة وی هستند.

کورتیس جیمز جکسون، معروف به فیفتی سنت، رپر و بازیگر امریکایی است که با انتشار آلبوم‎هایی چون پولدار شو یا در این راه بمیر و قتل عام به شهرت رسید. کورتیس از دوازده‌سالگی یعنی هم‌زمان با بحران فراگیر شدن کرک در دهة ۸۰ در ایالات متحده به قاچاق مواد مخدر روی آورد. او در این مسیر تا پای مرگ رفت، اما سرانجام به‌دلیل علاقه‎اش به موسیقی رپ دست از قاچاق مواد کشید. کورتیس برای تحقق رؤیایش با شرکت ضبط موسیقی کلمبیا رکوردز قرار داد بست، اما در سال ۲۰۰۰ به‌دلیل سابقه‎اش در قاچاق مورد اصابت نه گلوله قرار گرفت. همین تجربة قرابت با مرگ زندگی او را برای همیشه دگرگون کرد و او به یکی از چهره‎های مشهور و ثروتمند دنیای موسیقی تبدیل شد.

 

پیشگفتار

نخستین‌بار فیفتی سنت را در زمستان 2006 دیدم. او یکی از طرفداران کتاب پرفروشم، 48 قانون قدرت، بود و علاقه‌مند بود در یکی از کتاب‎هایم با من همکاری داشته باشد. ما در ما در جلسه‌ای دربارۀ جنگ، تروریسم و کسب‌وکار موسیقی صحبت کردیم. آنچه بیشتر از هرچیز مرا تحت‌تأثیر قرار داد، نگاه مشترکمان به دنیا بود، نگاهی که ما را ورای تفاوت بسیارمان در گذشته و سوابق خانوادگی به هم نزدیک کرده بود؛ برای مثال، در بحث بازی‎ قدرتی که او در آن زمان در کسب‌وکار موسیقی تجربه کرده بود، هر دو ظواهر و نقاب و توجیهات مردم برای رفتارهایشان را نادیده می‌گرفتیم و سعی می‎کردیم به واقعیت درونی آن‌ها پی ببریم. او این روش تفکر را در کف خیابان‎های خطرناک محلة ساوت‌ساید کوئینز یاد گرفته بود، زیرا در آن منطقه این یکی از مهارت‎های ضروری زندگی بود. من نیز با خواندن کتاب‎های متعدد تاریخی و مشاهدۀ مانورهای هوشمندانۀ افراد زیادی در هالیوود به این روش تفکر رسیده بودم، زیرا سال‎های زیادی در هالیوود کار می‎کردم. مهم این بود که چشم‎انداز ما یکی بود.

ما تصمیم‌گیری دربارۀ پروژۀ کاری آینده را باز گذاشتیم و جلسه را ترک کردیم. وقتی پس از آن ماه‎ها دربارۀ موضوع احتمالی این کتاب تأمل کردم، این ایده به ذهنم رسید که بهتر است جهان هر دومان را تلفیق کنیم. آنچه دربارۀ امریکا برای من هیجان‎آور است، تحرک اجتماعی و این حقیقت است که مردم مدام از سطح پایین به سطح بالا می‎رسند و در طول این روند، فرهنگ را تغییر می‎دهند. اما از نگاهی دیگر، ما کشوری باقی مانده‎ایم که در گتو های اجتماعی زندگی می‎کنیم. هنرپیشه‎های معروف اغلب با هنرپیشه‎های دیگر، روشنفکران و چهره‎های علمی با افرادی شبیه خود تعامل دارند و مردم دوست دارند با هم‎فکرهای خودشان ارتباط برقرار کنند. اگر این دنیاهای باریک و تنگ را ترک کنیم، به مشاهده‎گر یا توریستی تبدیل می‎شویم که روش زندگی جدیدی را تجربه می‎کند. آنچه در اینجا احتمال جالبی به نظر می‌‎رسد، این است که ما تفاوت‎های سطحی را تا جایی که ممکن باشد، نادیده می‌گیریم و در سطح عقاید و ایده‎ها باهم همکاری می‎کنیم و همین نگرش حقایقی را دربارۀ طبیعت انسان فاش می‎کند؛ طبیعتی که فراتر از سطح طبقاتی یا نژادی جاری است.

من با ذهنی باز و به‎دنبال اینکه این کتاب چه و چگونه باشد، بخش زیادی از سال 2007 را با فیفتی سنت سپری کردم. دسترسی نسبتاً خوبی به دنیای او داشتم. در بسیاری از جلسات مهم او را همراهی کردم، گوشه‎ای نشستم و کارهایش را تماشا کردم. یک روز شاهد مشت‎زنی پرخشونتی بین دو نفر از کارمندانش بودم و فیفتی سنت مجبور بود خودش شخصاً به این دعوا خاتمه دهد. من بحرانی ساختگی را دیدم که خود فیفتی سنت با هدف شهرت بیشتر برای مطبوعات ترتیب داده بود. او را در حال تعامل با دیگر ستارگان، دوستان اراذل و اوباشش، خانواده‎های سلطنتی اروپایی و شخصیت‎های سیاسی زیر نظر گرفتم. خانۀ دوران کودکی او را در ساوت‌ساید کوئینز دیدم. با دوستان دوران سخت او آشنا شدم و به این فکر کردم که بزرگ شدن در چنین جهانی چگونه می‎تواند باشد. هرچه بیشتر او را در همة این ابعاد مشاهده کردم، به این نتیجه رسیدم که فیفتی چقدر مثال زندۀ همة شخصیت‌های تاریخی‌ای است که در سه کتابم دربارۀ آن‌ها نوشته‎ام. او بازیگری ماهر در عرصۀ قدرت است، نوعی ناپلئون بناپارت.

وقتی مشغول نوشتن دربارۀ قدرتمندان تاریخ بودم به این نظریه رسیدم که منشأ موفقیت آن‌ها اکثراً به یک مهارت منحصربه‌فرد یا یک ویژگی خاص برمی‎گردد. ویژگی‌ای که آن‌ها را از دیگران متمایز می‎کند؛ برای مثال، این ویژگی منحصربه‌فرد در ناپلئون، توانایی قابل ملاحظه‎اش در توجه به جزئیات فراوان و سازماندهی آن‌ها در ذهنش بود. همین توانمندی به او این امکان را ‎داد تا بیشتر از ژنرال‎های رقیبش از رویدادها آگاه باشد. پس از مشاهدۀ فیفتی و صحبت دربارۀ گذشته‌اش، فهمیدم که منبع قدرتش در بی‎باکی تمام‎عیارش است.

این ویژگی در فریاد کشیدن‎ها یا تاکتیک‎های آشکار ارعاب دیگران نمود نداشت. هربار که فیفتی در جمع چنین رفتارهایی نشان می‎داد، یک نمایش راه انداخته بود. در پشت صحنه او آرام و محاسبه‎گر است. نبود ترس را می‎توان در نگرش و اقداماتش دید. او آن‌قدر در طول زندگی زدوخوردهای خطرناکی در خیابان دیده و داشته است که در دنیای کسب‌وکار هیچ‌چیزی آزارش نمی‎دهد. اگر معامله‎ای به مذاقش خوش نیاید، بی‎آنکه ثانیه‎ای ذهنش را درگیر کند، از کنارش رد می‎شود. اگر نیاز داشته باشد که کمی سرسخت باشد و بازی کثیفی راه بیندازد، بدون اینکه ذهنش را درگیر کند، همان کار را انجام می‎دهد. او به خودش اعتمادی عالی دارد. زندگی در دنیایی که بیشتر مردم در آن ترسو و محافظه‎کارند، برایش این مزیت را داشته است که در کار کردن شور بیشتری داشته باشد، بیشتر خطر کند و عرف و قرارداد را در نظر نگیرد. او که در محیطی به دنیا آمده که کسی انتظار نداشته است بیشتر از 25سالگی را ببیند، یاد گرفته است که چیزی برای از دست دادن ندارد و همین نگرش به او قدرتی عظیم داده است.

هرچه بیشتر به این قدرت خاص او فکر می‎کردم، بیشتر برایم الهام‎بخش و روشنگرانه بود. می‎توانستم خودم را ببینم که از این نمونه سود می‎برم و بر ترس‎هایم فائق می‎آیم. به این نتیجه رسیدم که شجاعت در هر نوع آن باید موضوع این کتاب باشد.

روند نگارش قانون پنجاهم ساده بود. در مشاهده و صحبت با فیفتی، به الگوهای رفتاری و موضوعاتی خاص برخوردم که ناگاه به ده فصل این کتاب تبدیل شدند. وقتی داشتم دربارۀ این موضوعات تصمیم می‎گرفتم، آن‌ها را با فیفتی در میان گذاشتم و ما باهم بقیۀ کار را پیش بردیم. ما دربارۀ فائق آمدن بر ترس از مرگ، توانایی پذیرش آشفتگی و تغییر و این کیمیای ذهنی که می‎توانید هرگونه تنوع و تغییری را فرصتی برای قدرت بیشتر بدانید، صحبت کردیم. ما این ایده‎ها را با تجربه‌های خودمان از زندگی ارتباط دادیم. سپس این مباحث را با تحقیقات خودم مرتبط کردم، نمونۀ فیفتی را با داستان دیگر افراد در طول تاریخ ترکیب کردم، افرادی که همین جسارت و بی‎باکی را نمایش داده‎اند.

خلاصه اینکه کتاب قانون پنجاهم فلسفة خاصی از زندگی است که می‎توان آن را به این شکل جمع‎بندی کرد: ترس‎های شما نوعی زندان‌اند که شما را درون طیف محدودی از اقدامات حبس می‎کنند. هرچه کمتر بترسید، قدرت بیشتری خواهید داشت و زندگی را کامل‎تر خواهید زیست. امیدواریم قانون پنجاهم الهام‎بخشتان باشد تا قدرت خود را بیابید.

 

مقدمه

بزرگ‎ترین دشمنی که انسان می‎تواند داشته باشد، بالای سرش ایستاده است: ترس! می‎دانم برخی از شما از شنیدن حقیقت می‎ترسید. شما با همین ترس بزرگ شده‎اید و دروغ می‎گویید، اما قصد دارم موعظه‎تان کنم و آن‌قدر برایتان از حقیقت بگویم تا از اسارت ترس بیرون آیید.

- مالکوم ایکس 

فهرست

درباره نویسندگان

پیشگفتار

مقدمه

فصل 1: مسائل را آن‌طور که هستند، ببینید: واقع‎گرایی عمیق

فصل 2: همه‌چیز را از آنِ خود کنید : خوداتکایی

فصل 3: شرنگ را عسل کنید: فرصت‌طلبی

فصل 4: به حرکت ادامه دهید: شتاب محاسبه‎شده

فصل 5: بدانید چه زمانی بد باشید: پرخاشگری

فصل 6: از جبهه هدایت کنید: قدرت

فصل 7: محیط خود را از درون به بیرون بشناسید: ارتباط

فصل 8: به روند احترام بگذارید: استادی

فصل 9: از محدودیت‌هایتان فراتر بروید: خودباوری

فصل 10: با فناپذیری خود روبه‌رو شوید: تعالی

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
10638

مشخصات

کد کتاب
10638
شابک
978-622-220-747-2
نام کتاب
قانون پنجاهم
نام اصلی
The 50th Law
نویسنده (ها)
رابرت گرین - فیفتی سنت
مترجم (ها)
فاطمه باغستانی
موضوع کتاب
موفقیت و مدیریت
قطع
رقعی
صفحات
270
تاریخ چاپ
سال 1401
نوبت چاپ
چاپ دوم
سال چاپ اول
1401
نظرات
بدون نظر
خوانندگان این کتاب، به شما کتب زیر را پیشنهاد می‌کنند:
درد همیشه راه را نشان می دهد درد همیشه راه را نشان می دهد
New
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
53,910 تومان 59,900 تومان
‎−10%
هنر این نیست که خوب صحبت کنی، هنر واقعی شنونده ی خوب بودن است. چون کسانیکه خوب و تاثیر گذار صحبت می کنند همیشه همان هایی هستند که میتوانند شنونده ی خوبی باشند.  انسان امروزه از هر جهت در شتابزدگی و عجله به سر می برد،...
دوست داشتن
48 قانون قدرت 48 قانون قدرت
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
ناموجودSold out
194,310 تومان 215,900 تومان
‎−10%
48 قانون قدرت پرفروش ترین کتاب برای کسانی است که خواهان قدرت هستند یا می خواهند خود را در برابر قدرت دیگران تجهیز کنند. با کمک این کتاب شارلاتان‌ها را می‌شناسیم و فریب آن‌ها را چه در کار و چه زندگی مشترک نمی‌خوریم!
دوست داشتن
قله‌ها و دره‌ها قله‌ها و دره‌ها
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
49,410 تومان 54,900 تومان
‎−10%
قله‌ها و دره‌ها، داستان مرد جوانی است که از زندگی در دره راضی و خوشحال نیست. او به ملاقات پیرمردی می‌رود که بر روی قله‌ای زندگی می‌کند و این ملاقات، زندگی و کار او را برای همیشه تغییر می‌دهد.
دوست داشتن
هنر گفتگو هنر گفتگو
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
116,910 تومان 129,900 تومان
‎−10%
کتاب هنر گفتگو با هرکس در هر جا بر پایه ی این درک و فهم مشترک بنا شده است و بدون اینکه به چرای گفتگو کردن توجه داشته باشد، چگونگی آن را به شما می آموزد.
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
کلید های ورود به قلب مشتری در بیمه های عمر کلید های ورود به قلب مشتری در بیمه های عمر
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
ناموجودSold out
27,810 تومان 30,900 تومان
‎−10%
به جای مغز مشتری به قلب مشتری وارد شوید. فروش بیمه یعنی فروش احساسات، هر فروشی با احساس انجام می‌شود و احساسات از قلب آدم‌ها سرچشمه می‌گیرد و اگر شما بتوانید وارد قلب آدم‌ها شوید و آن را تسخیر کنید به بی‌نهایت می‌رسید.
دوست داشتن
تجربیات یک فروشنده بیمه عمر تجربیات یک فروشنده بیمه عمر
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
ناموجودSold out
40,410 تومان 44,900 تومان
‎−10%
با این کار از مدیر خود چند درس بزرگ یاد گرفتم: 1ـ مشکلم را خودم با تکیه به توانایی‌های شخصی‌ام حل کنم. 2ـ فروش عالی من در ماه‌های اول کارم طبع من را بلند کرد و به این ترتیب توقعم از خودم بالاتر رفت و به همین خاطر در...
دوست داشتن
تاملی بر افکار استیو جابز تاملی بر افکار استیو جابز
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
13,410 تومان 14,900 تومان
‎−10%
«این کتاب، بسیار جذاب و جالب توجه است و نگاهی اجمالی به انگیزه‌های مردی دارد که شرکت را به گونه‌ای رهبری کرد که هیچ مدیر ارشد اجرایی تا امروز موفق به انجام این کار نشده است.»
دوست داشتن
1001 راه به سوی دانایی 1001 راه به سوی دانایی
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
17,910 تومان 19,900 تومان
‎−10%
دانایی چیزی فراتر از دانش است و قضاوت، تجربه، هوشمندی، همدلی و ویژگی‌های دیگری را در خود جای می‌دهد. چگونه دانایی کسب کنیم؟ چه نیازی به آن داریم و چه زمانی از آن بهره خواهیم برد؟
دوست داشتن
۱۰ فرمان فروش ۱۰ فرمان فروش
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
ناموجودSold out
17,910 تومان 19,900 تومان
‎−10%
فروشندگی یکی از سخت‌ترین شغل‌های جهان است و در این ‌بین فروش بیمه به‌خصوص بیمه‌های زندگی از سخت‌ترین آن‌هاست. اما در این میان فروشندگانی وجود دارند که به‌راحتی به هرکسی و در هر جایی بیمه می‌فروشند. به‌راستی راز ماجرا...
دوست داشتن
چگونه مثل یک بیلیونر فکر کنید چگونه مثل یک بیلیونر فکر کنید
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
ناموجودSold out
26,010 تومان 28,900 تومان
‎−10%
در دنیایی که بیش از شش میلیارد جمعیت دارد، فقط پانصد و هشتاد و هفت بیلیونر وجود دارد. این یک باشگاه بسیار اختصاصی است. آیا دوست دارید به ما بپیوندید؟
دوست داشتن
عامل شانس عامل شانس
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
ناموجودSold out
13,410 تومان 14,900 تومان
‎−10%
سلام. من برایان تریسی هستم و در این کتاب به بررسی عوامل مؤثر در خوش‌شانسی خواهم پرداخت. هر فردی دوست دارد در تمام جنبه‌های زندگی‌اش، سلامت‌تر‌، ثروتمندتر، خوشحال‌تر‌ و راضی‌تر‌ باشد؛ اما تنها تعداد محدودی قادرند یک...
دوست داشتن
قورباغه ات را ببوس قورباغه ات را ببوس
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
53,910 تومان 59,900 تومان
‎−10%
همه‌ی ما چه می‌خواهیم؟ یکی از اهداف مهم زندگی بشری این است که از شادی و آرامش ذهنی بهره‌مند باشیم. هر انسانی به‌طور طبیعی می‌خواهد از احساساتی مثبت همچون عشق، شادی، رضایت‌خاطر و موفقیت بهره‌مند باشد و لذت ببرد. 
دوست داشتن
جاده موفقیت جاده موفقیت
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
ناموجودSold out
13,410 تومان 14,900 تومان
‎−10%
هدف قطعی در زندگی! قبل از غروب خورشید باید تصمیم بگیرید که هدف مهم شما در زندگی کدام است. پس از این‌که تصمیم گرفتید، باید این هدف را به شکل واضح و روشن روی ورق کاغذی بنویسید. نوشته شما باید به قدری واضح باشد که هر کس...
دوست داشتن
سرسختی در زمینه پول آفرینی سرسختی در زمینه پول آفرینی
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
ناموجودSold out
71,910 تومان 79,900 تومان
‎−10%
رابینز بار دیگر کتابی را به‌شیوه‌ای حیرت‌انگیز نوشته است که هم برای بازیکنان تازه‌کار عرصه‌ی پول‌آفرینی و هم برای ماهرترین سوارکاران این رشته‌ تأثیرگذار و دوست‌داشتنی به‌نظر می‌رسد. (استیو فوربس )
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم