موفقیت یک انتخاب است

جان مکسول به شما می‌آموزد چگونه دست به انتخاب‌هایی بزنید که شما را به موفقیت می‌رساند

ادامه مطلبShow less
75,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
10645
دوست داشتن0
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

به انتخاب‌هایی دست بزنید که موفقیت به‌همراه دارند

موفقیت از کجا ناشی می‌شود؟ ادوارد پایرون، شاعر و نمایشنامه‌نویس فرانسوی، می‌گوید: «موفق باشید و همیشه ابلهانی وجود دارند که بگویند استعداد دارید». وقتی افراد به چیزهای بزرگ دست پیدا می‌کنند، دیگران داشتن همه چیز را تنها به استعداد ربط می‌دهند، اما این شیوه‌ای اشتباه و گمراه‌کننده در نگاه به موفقیت است. اگر تنها استعداد کافی بود، پس چرا من و شما افراد بسیار بااستعدادی را می‌شناسیم که موفقیت‌های بزرگی ندارند؟ 

هرگز استعداد به‌تنهایی کافی نیست. پیتر داکر، پدر مدیریت مدرن، می‌گوید: «به نظر می‌رسد که بین مؤثر بودن یک نفر با هوش، خیال‌پردازی و دانش او، ارتباط ضعیفی وجود دارد ... هوش، قدرت تخیل و دانش، عناصری ضروری و اساسی هستند، اما تنها اثربخشی آن‌ها را به نتیجه می‌رساند، وگرنه آن‌ها به‌خودی‌خود یک‌سری محدودیت‌ها ایجاد می‌کنند». اگر استعداد به‌تنهایی کافی بود، درآن‌صورت مؤثرترین و اثربخش‌ترین افراد، همواره بااستعدادترین‌ها بودند، اما اغلب این‌طور نیست. به این نمونه‌ها توجه کنید: 

بیش از پنجاه درصد از مدیرعامل‌های شرکت‌های فورچون 500 ، در دانشگاه معدل بالایی نداشتند.

شصت‌وپنج درصد سناتورهای امریکایی در دبیرستان شاگرد تنبل بوده‌اند.

هفتادوپنج درصد رئیس‌جمهوران امریکا در مدرسه جزء شاگردان ضعیف بوده‌اند. 

بیش از پنجاه درصد کارآفرینان میلیاردر، تحصیلات خود در دانشگاه را به پایان نرسانده‌اند.

به‌وضوح می‌بینید که استعداد همه چیز نیست. پس چه چیز این تفاوت را ایجاد می‌کند؟

آیا آنچه باعث موفقیت می‌شود را دارید؟

پس چه چیز باعث موفقیت می‌شود؟ آیا هرکسی می‌تواند موفق شود؟ و درکل نقش استعداد در این میان چیست؟ چیزهایی را که باور دارم را در اینجا آورده‌ام:

1. همه استعداد دارند.

انسان‌ها برابرند، اما همه از موهبت‌های یکسان برخوردار نیستند. به نظر می‌رسد برخی افراد از موهبت‌های زیادی برخوردارند. بیشتر ما توانایی‌های کمتری داریم، اما این را بدانید که همة ما چیزی داریم که بتوانیم خیلی خوب انجامش دهیم.

مارکوس باکینگهام و دونالد کلیفتون در کتابشان با نام  اکنون نقاط‌قوت خود را کشف کنید، بیان می‌کنند که هرکسی می‌تواند کاری را بهتر از ده‌هزار نفر دیگر انجام دهد و این ادعایشان را با پژوهش‌های جامعی که انجام داده‌اند، ثابت می‌کنند. آن‌ها این محدوده را قلمرو قدرت می‌نامند و همه را تشویق می‌کنند که قلمرو قدرت خود را پیدا کنند و از آن بیشترین بهره را ببرند. اینکه چطور از توانمندی‌هایتان آگاهی پیدا کنید، چه برداشتی نسبت‌به خودتان داشته باشید، یا اینکه پیش‌تر به موفقیت‌هایی دست پیدا کرده‌اید یا نه، مهم نیست. شما همانی هستید که هستید و استعداد دارید؛ استعدادی که می‌توانید آن را پرورش دهید. 

2. استعدادی که دارید را پرورش دهید، نه چیزی را که می‌خواهید.

اگر از شما بپرسم چه کسی می‌تواند موفق‌تر باشد، کسی که فقط به استعدادش متکی است یا کسی که استعدادش را می‌شناسد و آن را پرورش می‌دهد، جواب کاملاً واضح است. اکنون از شما این سؤال را می‌پرسم: چرا بسیاری از مردم بیشتر وقتشان را صرف تقویت نقاط‌ضعفشان می‌کنند؟ 

یکی از چیزهایی که من در کنفرانس‌هایم به مردم آموزش می‌دهم، این است که از آن‌ها می‌خواهم کار روی نقاط‌ضعفشان را متوقف کنند و روی نقاط‌قوتشان کار کنند (منظورم توانمندی‌هاست، نه طرز برخوردها و موارد شخصیتی که باید اصلاح شوند). مشاهدات من نشان می‌دهد که افراد می‌توانند توانمندی‌شان را در یک مورد ویژه فقط تا دو امتیاز (در مقیاس یک تا ده) افزایش دهند. 

برای مثال، اگر استعداد ذاتی شما در یک مورد 4 باشد می‌توانید، با سخت‌کوشی آن را به 6 برسانید؛ به‌عبارت‌دیگر، شما می‌توانید از حد متوسط پایین به حد متوسط بالا برسید، اما اگر جایی را پیدا کنید که در آن امتیازتان هفت است، به‌طور بالقوه می‌توانید به امتیاز نُه برسید، یا شاید ده، به‌شرطی‌که بزرگ‌ترین نقطه‌قوتتان باشد و در این مورد سخت کار کنید! این کار باعث می‌شود که استعدادتان از 1 نفر در ده‌هزار نفر به یک نفر در صدهزار نفر برسد، تنها به‌شرطی‌که کارهای دیگری را که لازم است استعداد شما را به حداکثر برساند انجام دهید.

3. هرکسی می‌تواند انتخاب‌هایی داشته باشد که ارزش استعداد را بالا ببرد.

پس اگر باید روی پرورش بهترین استعدادهایتان کار کنید و نه روی نقاط‌ضعفتان، کجا باید انرژی‌تان را صرف کنید؟ روی انتخاب‌های‌تان. انتخابی که می‌کنید ــ جدا از استعداد ذاتی‌ای که پیش‌تر داشته‌اید ــ شما را از دیگرانی که فقط استعداد دارند، متمایز می‌کند. ویلیام جنینگز برایان، سخنران، وکیل‌مدافع و رهبر سیاسی، می‌گوید: «سرنوشت، شانس نیست، یک انتخاب است. چیزی نیست که باید منتظرش بود، چیزی است که باید به آن رسید.»

موفقیت، انتخاب شماست. اگر خودتان را متعهد کنید که انتخاب‌های درست داشته باشید، می‌توانید به موفقیت دست یابید. من چهارده انتخاب کلیدی کشف کرده‌ام که می‌تواند دگرگون‌کننده باشد.

به انتخاب‌هایی دست بزنید که موفقیت به‌همراه دارند.

به خودتان باور داشته باشید.

اشتیاقتان را شعله‌ور کنید.

اقدام کنید (دست‌به‌کار شوید).

انرژی‌تان را متمرکز کنید.

ارزش‌هایتان را تعیین کنید.

تمرین کنید.

پشتکار داشته باشید.

شجاعت داشته باشید.

آموزش‌پذیرتر شوید.

نقاط‌قوتتان را تقویت کنید و پرورش دهید.

روابط خوب برقرار کنید.

مسئولیت‌پذیر باشید.

یاد بگیرید کار تیمی انجام دهید.

تصمیم بگیرید این‌طور باشید، آن‌وقت به فرد موفقی که همیشه آرزو داشته‌اید تبدیل می‌شوید.

شما می‌توانید!

من باور دارم ایده‌هایی که در این کتاب هست، می‌تواند به شما کمک کند. زندگی آمیزه‌ای از انتخاب‌هاست و هر انتخابی که می‌کنید، شما را می‌سازد. چه شغلی را انتخاب می‌کنید؟ با چه کسی ازدواج می‌کنید؟ تا چه اندازه در تحصیل پیش می‌روید؟ با امروزتان چه‌کار می‌کنید؟ اما مهم‌ترین چیزی که انتخاب می‌کنید، این است که می‌خواهید چه کسی باشید! زندگی فقط دست خوب داشتن و خوب بازی کردن نیست که به کارت‌های بازی بستگی داشته باشد و شما به کارت‌ها امید داشته باشید. بازی ورق با چیزی شروع می‌شود که به شما بستگی ندارد. استعداد خدادادی است. زندگی کار بزرگ دستی است که با آن روبه‌رو هستید. انتخاب‌های شما این بازی را تعیین می‌کند.

فهرست

 • فصل 1. به انتخاب‌هایی دست بزنید که موفقیت  به‌همراه دارند
 • فصل 2. به خودتان باور داشته باشید
 • فصل 3. اشتیاقتان را شعله‌ور کنید
 • فصل 4. ابتکار عمل
 • فصل 5. انرژی‌تان را متمرکز کنید
 • فصل 6. ارزش آماده‌سازی
 • فصل 7. از تمرین استقبال کنید
 • فصل 8. تجسم بخشیدن به پشتکار
 • فصل 9. شجاعت نشان دهید
 • فصل 10. آموزش‌پذیرتر شوید
 • فصل 11. شخصیتتان را قوی کنید
 • فصل 12. روابط خوب را گسترش دهید
 • فصل 13. نسبت‌به مسئولیت‌پذیری متعهد شوید
 • فصل 14. به کار گروهی تکیه کنید
ادامه مطلبShow less
شناسنامه
10645

مشخصات

کد کتاب
10645
شابک
978-622-220-769-4
نام کتاب
موفقیت یک انتخاب است
نام اصلی
Success is a Choice
نویسنده (ها)
جان سی مکسول - جیم دورنان
مترجم (ها)
شراره معصومی
موضوع کتاب
موفقیت و مدیریت
قطع
رقعی
صفحات
200
تاریخ چاپ
سال 1401
نوبت چاپ
چاپ اول
سال چاپ اول
1401
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
با آرامش خاطر ثروتمند شوید با آرامش خاطر ثروتمند شوید
چاپ جدید
دوست داشتن
119,900 تومان
با خواندن این کتاب یاد می‌گیریم:  1 ذهن خود را بشناسید و زندگی خود را بگذرانید 2 درها را روی گذشته ببندید 3 نگرش ذهنی مثبت که ثروت و آرامش خاطر به‌ بار می‌آورد 4 وقتی عاری از ترس هستید، آزاد زندگی می‌کنید. 5 شما بر...
دوست داشتن
دانش پول دانش پول
چاپ جدید
دوست داشتن
99,900 تومان
چگونه درآمدتان را افزایش دهید و ثروتمند شوید. در هر رشته علمی، به تعریف واژه‌هایی نیاز داریم که درباره مطلب مورد مطالعه و قواعد اساسی حاکم بر تئوری‌های آن به کار می‌روند. در این جلسه، برایان کمک خواهد کرد تا واژه‌های...
دوست داشتن
زندگی بدون اضطراب زندگی بدون اضطراب
چاپ جدید
دوست داشتن
69,900 تومان
هیچ انسانی با مرگ طبیعی از دنیا نمی‌رود. همۀ انسان‌ها خودکشی می‌کنند! هر انسانی هرروز و گاه هر ساعت با دستانی لرزان، زهری کُشنده را درون رگ‌هایش تزریق می‌کند و هر شب کمی می‌میرد تا آنکه سرانجام قلب پریشانش از تپش...
دوست داشتن
89,900 تومان
چرا بعضی از فروشندگان موفق‌اند و به هر کسی که اراده می‌کنند می‌توانند محصولشان را بفروشند و هیچ مشتری‌ای توان مخالفت و مقاومت را در برابرشان ندارد. این فروشندگان ایمان و باور دارند که همه باید به آن‌ها «بله» بگویند و...
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
سوپ جوجه برای روح وقت شکوفایی سوپ جوجه برای روح وقت شکوفایی
ناموجود
دوست داشتن
33,900 تومان
کتابی که در دست دارید، شامل داستان‌هایی واقعی از سرگذشت افرادی معمولی است که توانسته‌اند در بدترین شرایط، ندای درون خود را بشنوند، خود را رشد دهند و قهرمان زندگی خود شوند. 
دوست داشتن
فوتبال اکسیری برای زندگی فوتبال اکسیری برای زندگی
دوست داشتن
29,900 تومان
کتابی برای عاشقان و متنفران فوتبال. آن هایی که فوتبال را عاشقانه دوست دارند و می خواهند با داستان های الهام بخش آن حسابی کیف کنند و آن هایی که فوتبال را هنوز دوست ندارند تا بدانند جادوی این ورزش دوست داشتنی چیست که...
دوست داشتن
69,900 تومان
این کتاب نظام باورهای شما را تغییر می‌دهد، فرضیات شما را به چالش می‌کشاند. شیوه تفکر شما را تغییر می‌دهد و تازه این آغاز ماجراست! رندی گیج استاد و راهنمای رساندن شما به نبوغ کارآفرینی است.
دوست داشتن
تجارت جهانی فروشنده ی پیشرو تجارت جهانی فروشنده ی پیشرو
ناموجود
دوست داشتن
4,900 تومان
تجارت جهانی کالا و خدمات از دو جنبه‌ی مهم اهمیت دارد، اول اقتصادها از طریق تجارت نیازهای یکدیگر را با حداقل هزینه برای طرفین تأمین می‌کنند. از این منظر با توجه به مزیت‌های نسبی مختلفی که در کشورها وجود دارد، تقسیم کار...
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم