بدن سخن می گوید

این کتاب را بخوانید و اطلاعات غیر کلامی‌تان را افزایش بدهید. نویسنده‌ی اثر حاضر، نحوه‌ی درک حالات افراد را توضیح می‌دهد. احساسات و رفتارها را رمزگشایی و از مشکلات پنهان اجتناب کنید و به‌دنبال رفتارهای فریبکارانه بگردید.

ادامه مطلبShow less
319,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
10085
دوست داشتن11
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها(1)
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

وقتی شروع به نوشتن اولین پیش‌نویس‌های این كتاب كردم، فهمیدم مدت‌هاست كه این پروژه شروع شده است. این پروژه با توجه به مطالعاتم درباره‌ی رفتار غیر كلامی یا به‌طور آكادمیك پیگیری كردن آن، در دایره‌ی پلیس تجسس شروع نشد، بلكه سال‌ها قبل با خانواده‌ی من شروع شد.
من از والدین و مادربزرگم آموختم از طریق حركات بدن، ذهن دیگران را بخوانم و هر یك از آن‌ها به‌شیوه‌ی خود چیز متفاوتی در مورد اهمیت و قدرت ارتباطات غیر كلامی به من یاد دادند. من از مادرم یاد گرفتم رفتارهای غیر كلامی هنگام مواجهه با دیگران بسیار ارزشمند است. او به من یاد داد یك رفتار ظریف ممكن است یك وضعیت نامناسب را برطرف كند یا فردی را به‌طور كامل معذب كند. این مهارتی بود كه او در تمام عمر خود اجرا كرده بود. من از پدرم قدرت لحن بیان را آموختم. او با یك نگاه می‌تواند مطالب بسیاری را به‌درستی مطرح كند. مردی است كه فقط با احترام به دیگران فرمان می‌دهد و از مادربزرگم، كه این كتاب را به او تقدیم می‌كنم، یاد گرفتم رفتارهای كوچك اهمیت چشمگیری دارند. یك لبخند، خم كردن سر و به‌آرامی لمس كردن در زمان مناسب مطالب خیلی زیادی را بیان می‌كنند كه این رفتارها حتی ممكن است التیام‌بخش باشد. آن‌ها هر روز این چیزها را به من یاد می‌دادند و با انجام این كار من را آماده‌ی مشاهده‌ی دقیق‌تر جهان اطرافم می‌كردند. تعالیم آن‌ها و همچنین تعالیم افراد بسیار دیگری در شكل‌گیری این كتاب مؤثر بوده است.
وقتی در دانشگاه درس می‌خواندم، مطالب بسیاری در مورد كار پلیس و مشاهده‌ی مجرمان یاد گرفتم. بعدها در مقام افسر پلیس تجسس، تفاوت‌های ظریف رفتار جاسوسی و ضد اطلاعات را آموختم و به این دلیل از همه‌ی كسانی كه در این امر یاری‌ام دادند، متشكرم و از همكاران و افراد دیگر در بخش امنیت ملی، به‌خاطر تمام حمایت‌هایشان سپاسگزاری می‌كنم.
تحقیقات و نوشته‌های آن‌ها زندگی‌ام را من را غنی ساخته است و من نحوه‌ی كار آن‌ها را در این كتاب گرد آورده‌ام.
درحالی‌كه این افراد چارچوب آكادمیك را فراهم ساختند، افراد دیگر به‌شیوه‌ی خود به این پروژه كمك كردند و من باید از تك‌تك آن‌ها تشكر كنم.
تمام این افراد به‌گونه‌ای به شكل‌گیری این كتاب كمك كرده‌اند و دانش و آگاهی آن‌ها، بزرگ و كوچك، از طریق این كتاب با شما در میان گذاشته می‌شود. هنگامی‌كه این كتاب را می‌نوشتم، مطمئن بودم كه بسیاری از شما از این اطلاعات در زندگی روزمره‌تان استفاده خواهید كرد. به همین دلیل، كوشیده‌ام تمام علم و اطلاعات تجربی‌ام را به‌روشنی با شما در میان بگذارم. اگر خطایی در این كتاب وجود دارد، مسؤولیتش با من است.
یك ضرب‌المثل لاتین قدیمی می‌گوید: «كسی كه یاد می‌دهد، یاد می‌گیرد.» از بسیاری جهات، نوشتن نتیجه‌ی یاد دادن نیست، بلكه فرایند یادگیری و فهمیدن است. امیدوارم وقتی به پایان این كتاب رسیدید، شما نیز آگاهی عمیقی از این موضوع پیدا كرده باشید كه ما چطور به‌صورت غیركلامی ارتباط برقرار می‌كنیم و با دانستن آنچه بدن هر كس می‌گوید، زندگی شما غنی شود، همانند زندگی من.

جو ناوارو
تامپا، فلوریدا
آگوست 2007


می‌بینم
به چه‌چیز فكر می‌كنید
مرد صبورانه در انتهای میز نشست و با دقت به سؤالات مأمور پلیس جواب داد. او در پرونده‌ی قتل، مظنون اصلی نبود. دلیل او قابل باور بود و جواب‌هایش صادقانه به‌نظر می‌رسید. با وجود این مأمور بازجویی او را تحت فشار گذاشت. با رضایت مظنون، از او در مورد آلت قتل چند سؤال كردند:
اگر تو مرتكب این قتل شده بودی، از تفنگ استفاده می‌كردی؟
اگر تو مرتكب این قتل شده بودی، از چاقو استفاده می‌كردی؟
اگر تو مرتكب این قتل شده بودی، از یخ‌شكن استفاده می‌كردی؟
اگر تو مرتكب این قتل شده بودی، از چكش استفاده می‌كردی؟
یكی از این آلت‌ها، یعنی یخ‌شكن، در ارتكاب جرم استفاده شده بود؛ اما این اطلاعات منتشر نشده بود. بنابراین، فقط قاتل می‌دانست كدام‌یك از آن‌ها آلت قتل واقعی است. وقتی مأمور پلیس فهرست اسلحه‌ها را می‌خواند، با دقت به مظنون نگاه می‌كرد. وقتی اسم یخ‌شكن آورده شد، پلك‌های مرد پایین آمد و تا به میان آمدن نام اسلحه‌ی بعدی پایین ماند. مأمور به‌سرعت اهمیت رفتار پلك مشاهده‌شده را فهمید و از آن لحظه به بعد مظنون «فرعی»، فرد اصلی در بازرسی شد. پس از مدتی او به جرم خود اعتراف كرد.
جو ناوارو فرد مهمی است كه علاوه‌بر افشای قاتل یخ‌شكن، طی بیست‌وپنج سال فعالیت در دایره‌ی پلیس تجسس، هزاران مجرم از جمله «جاسوس‌های حرفه‌ای» را دستگیر كرده است. او چطور توانست این كار را انجام بدهد؟ اگر از او بپرسید، به‌آرامی جواب می‌دهد: «این كار را مدیون توانایی خواندن زبان بدن دیگران هستم.»
جو تمام وقتش را برای بررسی، بهبود بخشیدن و به‌كار بردن علم ارتباطات غیركلامی سپری كرده است، اظهارات صورت، حالت‌های تصنعی، حركات فیزیكی، فاصله‌ی بدن، لمس كردن، حالت بدن، حتی لباس پوشیدن، تا رمزگشایی كند مردم به چه‌چیز فكر می‌كنند، قصد دارند چگونه رفتار كنند و آیا اظهارات آن‌ها صحت دارد؟ این خبر خوبی برای مجرمان، تروریست‌ها و جاسوس‌ها نیست كه تحت بررسی دقیق او، سیگنال‌های بدنی غیر كلامی كافی برای آشكار ساختن افكار و نیاتشان می‌فرستند.
در هر صورت این موضوع برای شما خوانندگان، خبر خوبی است، چون همان دانش غیر كلامی كه جو برای استاد شدن در «دستگیری جاسوس»، «دروغ‌سنجی انسان» و مربی‌گری در دایره‌ی پلیس تجسس به آن اتكا كرده است، چیزی است كه به شما خواهد گفت تا بتوانید احساسات، افكار و نیات اطرافیان خود را بهتر بفهمید. جو به‌عنوان یك نویسنده و تعلیم‌دهنده‌ی معروف، به شما خواهد آموخت چطور مثل یك متخصص مشاهده و رفتارهای غیركلامی دیگران را رمزگشایی كنید تا بتوانید تعامل موفق‌تری با آن‌ها داشته باشید. برای كسب‌وكار یا سرگرمی، این دانش و آگاهی، زندگی شما را غنی می‌كند.
قسمت عمده‌ی چیزی كه جو در این كتاب با شما در میان می‌گذارد، پانزده سال قبل حتی توسط جامعه‌ی علمی تأیید نشده بود. تنها به‌واسطه‌ی پیشرفت‌های اخیر در فن‌آوری اسكن مغز و تصویربرداری عصبی بوده است كه دانشمندان توانسته‌اند رفتارهایی را ثابت كنند كه جو، آن‌ها را شرح خواهد داد. با توجه به جدیدترین كشفیات در روان‌شناسی، نوروبیولوژی، پزشكی، جامعه‌شناسی، جرم‌شناسی، مطالعات ارتباطات و انسان‌شناسی، به‌اضافه‌ی ربع قرن تجربه برای استفاده از رفتار غیر كلامی در كار خود در سمت مأمور ویژه‌ی پلیس تجسس، وی به‌طور منحصربه‌فردی واجد شرایط كمك به شما برای موفقیت در درك ارتباطات غیر كلامی است. علاوه‌بر مصاحبه‌های مكرر در برنامه‌ی تلویزیونی، او به برگزاری سمینار‌هایی در مورد ارتباطات غیر كلامی برای پلیس تجسس و جنایی و نیز برای اعضای جامعه‌ی اطلاعات ادامه می‌دهد. او مشاور صنعت‌های بانكداری، بیمه و شركت‌های قانونی بزرگ در بسیاری كشورهای توسعه یافته است و در دانشگاه «سنت لئو» و در دانشكده‌های پزشكی مختلفی تدریس می‌كند كه در آن‌جا اطلاعات منحصربه‌فردش در مورد ارتباطات غیر كلامی مخاطبان بسیاری دارد، از جمله پزشكانی كه مایل هستند بیماران را با سرعت و دقت بیشتر ارزیابی كنند. تركیب مهارت‌های دانشگاهی و صلاحیت‌های شغلی جو همراه تجزیه و تحلیل استادانه‌اش از ارتباطات غیر كلامی در موقعیت‌های مهم زندگی، او را در زمینه‌ی ارتباط غیر كلامی متخصص و متمایز كرده و در رأس آن قرار داده است، همان‌گونه كه در این كتاب خواهید خواند.
پس از كار كردن با جو حضور در سمینارهایش و عملی ساختن ایده‌های او در زندگی خودم، باور دارم كه مطالب مطرح‌شده در این صفحات باعث پیشرفت چشمگیری برای درك ما از تمام موضوعات غیركلامی خواهد شد. من این موضوع را به‌عنوان یك روان‌شناس تعلیم‌دیده می‌گویم كه به این دلیل درگیر نوشتن این كتاب شدم كه كار پیشگامانه‌ی جو در مهار كردن دانش علمی ارتباطات غیر كلامی برای رسیدن به اهداف حرفه‌ای و موفقیت فردی باعث ایجاد هیجان و انگیزه در من شد.
من تحت تأثیر رویكرد مستدل و دقیق او با این موضوع مواجه شدم. برای مثال، درحالی‌كه مشاهده‌ی مطالب غیر كلامی این امكان را ایجاد می‌كند كه «خوانش دقیقی» از انواع بسیاری از رفتارها داشته باشیم، جو به ما هشدار می‌دهد استفاده از تُن گفتار برای آشكار ساختن فریب و دروغ، كاری بسیار مشكل و چالش‌برانگیز است. این موضوع بسیار مهم است، زیرا مردم عادی یا جامعه اجرای این قانون را به‌ندرت به رسمیت می‌شناسند و این موضوع بسیار مهم و دردناك را یادآوری می‌كنم كه پیش از اعلام صداقت یا بی‌صداقتی یك فرد بر اساس رفتارهایی غیر كلامی‌اش باید بسیار دقت كرد.
برخلاف بسیاری از كتاب‌های دیگر در مورد رفتار غیر كلامی، اطلاعات ارائه‌شده در این كتاب بر اساس حقایق علمی و یافته‌های
امتحان شده‌ی میدانی به‌جای عقاید فردی و فرضیات ذهنی است. علاوه‌بر این، در این كتاب موضوعی مطرح می‌شود كه كتاب‌های منتشرشده‌ی دیگر اغلب اوقات نادیده می‌گیرند: «نقش بسیار مهم سیستم اعضا و جوارح مغز انسان برای درك و استفاده‌ی مؤثر از سرنخ‌های غیر كلامی.»
شما می‌توانید بر زبان ساكت بدن مسلط باشید. خواه به‌دلیل پیشرفت در شغلتان زبان غیر كلامی را مطالعه كنید و خواه به‌سادگی به‌دلیل بهتر سر كردن با دوستان و خانواده‌تان، در هر دو حالت این كتاب برای شما طراحی شده است. كسب مهارت، مستلزم بررسی دقیق فصل‌های آینده و تعهد جدی به استفاده از وقت و انرژی برای یادگیری و كاربرد تعالیم جو در كارهای روزمره‌تان است.
درك صحیح رفتار بدن افراد، یادگیری، رمزگشایی و استفاده از رفتار غیركلامی برای پیش‌بینی اقدامات انسان، توانایی‌هایی است كه ارزش جلب توجه شما را دارد كه در قبال تلاش به‌كار رفته نتایج بسیار زیادی به‌بار می‌آورد. پس جاپایتان را محكم كنید، به صفحه‌ی بعد بروید و آماده‌ی یادگیری و مشاهده‌ی رفتارهای غیر كلامی بسیار مهمی شوید كه جو به شما خواهد آموخت. چندان طول نخواهد كشید كه فقط با یك نگاه بفهمید، هر بدن چه می‌گوید.
دكتر ماروین كارلینز


ادامه مطلبShow less
شناسنامه
10085

مشخصات

کد کتاب
10085
شابک
978-964-236-507-4
نام کتاب
بدن سخن می گوید
نویسنده (ها)
جو ناوارو
مترجم (ها)
آزیتا نجات‌مهر
موضوع کتاب
موفقیت و مدیریت
قطع
رقعی
صفحات
288
تاریخ چاپ
سال 1402
نوبت چاپ
چاپ هشتم
سال چاپ اول
1399
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
جایگاه بازاریابی شبکه ای در عصر الکترونیک جایگاه بازاریابی شبکه ای در عصر الکترونیک
دوست داشتن
249,900 تومان
قصد این کتاب، معرفی بازاریابی شبکه‌ای به عنوان حرفه‌ای نو و شغلی متعلق به فرداست که بر خلاف اغلب حرفه‌های دیگر، با گذر زمان، رونق بیشتری پیدا نموده و تقاضا برای آن افزایش پیدا می‌کند. بنابراین دست‌اندرکاران آن، اعم از...
دوست داشتن
تجارت جهانی فروشنده ی نخبه تجارت جهانی فروشنده ی نخبه
ناموجود
دوست داشتن
229,900 تومان
تجارت جهانی کالا و خدمات از دو جنبه‌ی مهم اهمیت دارد، اول اقتصادها از طریق تجارت نیازهای یکدیگر را با حداقل هزینه برای طرفین تأمین می‌کنند. از این منظر با توجه به مزیت‌های نسبی مختلفی که در کشورها وجود دارد، تقسیم کار...
دوست داشتن
مبانی تغذیه (بیلیارد، بولینگ و بولس) مبانی تغذیه (بیلیارد، بولینگ و بولس)
دوست داشتن
59,900 تومان
با پیشرفت سریع و روز‌افزون دانش علوم ورزشی و ارائة برنامه‌های مدون برای ورزشکاران به منظور توانایی رقابت در بالاترین سطح رشتة ورزشی خود و همین‌طور پژوهش‌های متعدد مرتبط با عملکرد ورزشکاران، حساسیت و اهمیت این علوم را...
دوست داشتن
چگونه بر امپراتوری خود فرمانروایی کنید چگونه بر امپراتوری خود فرمانروایی کنید
ناموجود
دوست داشتن
6,900 تومان
«دنیای كسب‌و‌كار از آغاز پیدایش تاكنون حتی لحظه‌ای از جنگ دور نبوده است.»  رقابت، ماهیت اصلی هر كسب‌ و ‌كار است و چیزی نیست مگر نبردی سهمگین برای به‌چنگ آوردن سهم بیشتری از بازار كه لحظه به لحظه میان رقبا در جریان...
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
189,900 تومان
همه‌ی ما چه می‌خواهیم؟ یکی از اهداف مهم زندگی بشری این است که از شادی و آرامش ذهنی بهره‌مند باشیم. هر انسانی به‌طور طبیعی می‌خواهد از احساساتی مثبت همچون عشق، شادی، رضایت‌خاطر و موفقیت بهره‌مند باشد و لذت ببرد. 
دوست داشتن
459,900 تومان
 داستان هاروارد شولتز به وضوح یادآور موفقیت است، موفقیتی که نه فقط با عزم و اراده فردی، بلکه با مشارکت و همکاری حاصل شد. دیدن دستاوردهای بعدی او باید بسیار هیجان انگیز باشد.  «بیل گیتس»
دوست داشتن
کتاب نترسید انجام دهید کتاب نترسید انجام دهید
ناموجود
دوست داشتن
189,900 تومان
اگر در شروع به انتها فکر کنید، اگر به همه مایل‌هایی که می‌خواهید طی کنید بیندیشید و اگر به همه خطراتی که ممکن است با آن‌ها روبه‌رو شوید نظر کنید، ممکن است هرگز قدم اول را بر ندارید. در زندگی اگر برای رسیدن به هر آنچه...
دوست داشتن
269,900 تومان
این کتاب نشان می‌دهد؛ چگونه می‌توانید به سرعتی که هرگز در مورد آن فکر نمی‌کردید، به بیست درصد افرادی بپیوندید که هشتاد درصد درآمدها را کسب می‌کنند. آنتونی رابینز این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کند. 
دوست داشتن
تجارت جهانی برهم زدن معامله ی فروش تجارت جهانی برهم زدن معامله ی فروش
دوست داشتن
269,900 تومان
صنعت فروش می‌تواند زمینه‌ی رشد‌ خطاکاران را فراهم كند. فروشندگان خطاکار محصولاتی نامرغوب را به مشتریان خطاکار می‌فروشند. اگر همه‌ی ما فروشندگان، کارمان را به بهترین شكل انجام می‌دادیم و همه‌ی مشتریان راضی بودند، نیازی...
دوست داشتن
تا توکیو راهی نیست تا توکیو راهی نیست
ناموجود
دوست داشتن
19,900 تومان
همیشه برایم سوال بود کشور‌های پیشرفته دنیا چه رویکردی دارند که ما نداریم؟ مسولان آنها با مسولان ما چه تفاوت هایی دارند؟ راز موفقیتشان چیست؟ مرمشان با ما چه تفاوت‌هایی دارند؟ و ده‌ها سوال ریز و درشت دیگر، در سفری که به...
دوست داشتن
12 گام تا مدیریت موفق 12 گام تا مدیریت موفق
دوست داشتن
129,900 تومان
كتاب 12 گام تا مدیریت موفق به شما پاسخ خواهد داد كه چگونه می‌توانید علاوه بر این‌كه اقتدار مدیریتی خود را حفظ كرده و به كارها با كمال دقت رسیدگی كنید، با كارمندانتان صمیمی و راحت بوده و از مسائلی نظیر از زیر كار در...
دوست داشتن
برو! تا هر چه بیشتر اعتماد به نفس به دست آوری برو! تا هر چه بیشتر اعتماد به نفس به دست آوری
دوست داشتن
169,900 تومان
اوا ولدارک در کتاب برو! تا هر چه بیشتر اعتماد به نفس به دست آوری، نشان می‌دهد که چگونه در تفکر، رفتار، زبان و ظاهر شدن در مجامع، اجتماع، خانواده و امور شخصی، اصلاحات و تغییرات زیر بنایی ایجاد کنیم تا بتوانیم در برابر...
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم