سرنوشت را باید از سر نوشت

بنده‌ای از خدا پرسید: اگر سرنوشت مرا تو نوشته‌ای پس چرا آرزو کنم؟ خدا گفت: شاید نوشته‌باشم هرچه آرزو کند! این کتاب به شما کمک می‌کند آینده خود را خودتان بسازید و از نظر معنوی شخصیت خود را برای این تغییر، آماده کنید.

ادامه مطلبShow less
269,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
10263
دوست داشتن4
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

در قرن هفدهم میلادی؛ ارزش شما با میزان پولتان سنجیده می‌شد.

درقرنهجدهممیلادی؛ ارزششماراباتوجهبهکشوریکهدرآنمتولدشدهبودید،می‌سنجیدند.

در قرن نوزدهم میلادی؛ ارزش شما را با میزان صنعت و فناوری‌تان می‌سنجیدند.

در قرن بیستم میلادی؛ ارزش شما با میزان اطلاعات شما سنجیده می‌شد.

و در قرن بیست‌و‌یکم میلادی؛ ارزش شما با میزان فکر و اندیشه‌ای که تولید می‌کنید، سنجیده می‌شود.

افکار و احساسات ما از زندگی، دنیایمان را می‌سازد. شاید بارها پیش آمده که در زندگی احساسی ناخوشایند داشته‌ايم و حتی تصور کرده‌ایم به بن‌بست رسیدهایم. در این مواقع انسان مهار ذهن و مغز خود را به‌دست کمبودها و فقدان‌های زندگی می‌سپارد، به هرچیز که می‌نگرد، کاستی‌هایش را می‌بیند و در چنین شرایطی حجمی انبوه از مغز را تصویرهایی از ناتوانی‌های موجود در زندگی انباشته می‌کند. در این صورت تمام تصویرهایی که ما از زندگی داریم، شامل کاستی‌هاست؛ نداشتن خودرو، خانه‌، همسر، فرزند، شغل و پول و هر آنچه در فقدانش به‌سر می‌بريم، مغز ما را پر می‌کند.

هنگامی‌که مغز، سرشار از چنین تصویرها شود، ضمیر ناخودآگاه ما بدون ‌آن‌که بدانیم، شروع به جذب واقعیت‌هایی از همین جنس در زندگی‌مان می‌کند. ما هر روز با موجی بزرگ از همین جنس کاستی‌ها رو‌به‌رو می‌شویم و سازوکار روانی ما، زندگی‌مان را از فراوانی تهی می‌سازد و به‌سمت کاستی‌ها می‌برد.

مغز انسان این توان را دارد که هر چيزي از هر جنسی را در درون آن قرار دهید و پاسخی در همان راستا به ما بدهد. منظور از پاسخ مغز این است که ضمیر ناخودآگاه، ما را بدون آن‌که خودمان بدانیم، در برابر رویدادها، فضاها و زمان‌هایی قرار می‌دهد که همسو با تصویرهای موجود در مغز باشد، بنابراین هرچه تصویرهای موجود در مغز با بار منفی و کاستی‌ها مواجه باشد، واکنش‌های مغزی نیز از همان جنس خواهد بود. اگر به نداشتن پول می‌اندیشیم و همواره از نداشتن پول و زندگی مرفه می‌نالیم، این روش در مغز ما تصویرهایی از جنس فقر، نداری و کاستی‌ها و کمبودهاییاز این قبيل ایجاد می‌کند و هنگامی‌که مغز از این تصاویر انباشته شد، نوبت به ضمیر ناخودآگاه می‌رسد.

ضمیر ناخودآگاه، بدون هیچ هیاهویی همان تصاویر را دریافت و ما را در موقعیت‌هایی از شبیه به آن قرار می‌دهد، سپس به‌صورت ناخودآگاه در کنار کسانی قرار می‌گیریم که ثروتمند نیستند و کسانی را به دوستی برمی‌گزینیم که در مسائل مالی موفق نبوده‌اند، بنابراين بسیار طبیعی به‌نظر می‌رسد، هنگامي‌كه افرادي با این ویژگی‌ها همنشین ما شوند، نه‌تنها راه‌حل یا آموزش و دانشی برای بهبود مسائل مالی و پولی ما نخواهند داشت، بلکه در یک هم‌آوایی مانند ما تنها با ناله و شیون، دردهای خود را بازگو می‌کنند و این بازگویی همان جنس تصویرها را با شکلی دیگر در مغز ما رقم می‌زند و ناخواسته دوره تسلسل روی می‌دهد.

بنابراین نه ما و نه همنشین ما، هیچ‌‌کدام کمکی به یکدیگر نخواهیم کرد و به‌طور كلي چیزی در چنته نداریم که مایه‌ی آموزش یا امید دیگری باشد. بر طبق یک قانون روانی، انسان هنگام درد و رنج‌های روانی، به‌دنبال گوشی شنوا می‌گردد که زبان تایید داشته باشد؛ به این معنا که درد و رنج ما را با سر و زبان تایید کند و تمام حق را به ما بدهد. بر این اساس، با وجود انبوهی از تصویرهای منفی و کاستی‌ها، ضمیر ناخودآگاه خود را به‌صورتي تنظیم می‌کنیم تا در این بخش از روان ما به این‌صورت رفتارسازی‌ها پرداخته شود؛ ما را به‌سمت مکان‌ها، زمان‌ها و فضاهایی که مطابق با درونیات مغزمان است، روانه کند. بدون ‌آن‌که بدانیم، در کنار دوستانی قرار می‌گیریم که نه‌تنها افرادی موفق نیستند، بلکه از جنس برداشت‌های اشتباه ذهنمان هستند و ما و رنج‌هایمان را تایید می‌کنند، بدون‌آن‌که تحلیلی راستین به ما ارايه دهند و حتی در این میان همه‌ی تقصیرهایی را که به گردن محیط پیرامون مي‌اندازيم تایید و به بیانی ساده ما را تشویق می‌کنند که هیچ‌گاه، به جستجوی ریشه‌های ناکارامد یا ناتوانی‌هایمان در زندگی روزمره و زندگی اجتماعی نرویم و همواره عوامل بیرونی را مقصر بدانیم.

می‌دانیم که اگر همنشین یا دوستان و به بیان کلی‌تر محیط پیرامونی ما موفق، کامیاب و راستین‌نگر باشد، به‌یقین تحلیلی درست از وضعیت موجودمان ارايه خواهند داد.

برای مثال، اگر بیمار، بی‌پول و بیکار هستیم یا هر کاستی و ناتوانی دیگری داریم، بخشی از ریشه‌های آن کاستی درون ما خواهد بود؛ زيرا همنشین یا دوستی که با این کاستی‌ها مواجه نباشد، با بیان تجربیات خویش، راهکارهایی برای رسیدن به اهدافمان ارايه خواهد کرد.

اکنون راهکاری ساده برای این دشواری‌ها پیش روی خود قرار می‌دهیم. بر اساس قوانین ذکر‌شده، تنها کافیست تصویرهای مغزی خود را تغییر دهیم؛ به اين معنا كه به‌جای ثبت تصویرهای کاستی‌ها و ناتوانی‌ها، تصویرهای فراوانی‌ها و قابلیت‌های موجودمان را جایگزین سازیم.

به بیانی ساده، ما با بررسی زندگی‌مان در چند ماه یا چند سال گذشته، بی‌گمان با نکات و ویژگی‌هایی رو‌به‌رو ‌مي‌شويم که موجود نبوده‌‌ است؛ ولی توانسته‌ایم آن‌ها را به‌وجود آوریم.

به‌عنوان مثال اگر امروز صاحب یک دوچرخه هستیم و دو سال پیش آن‌را نداشتیم، این یک نقطه‌ی قوت و توانایی است؛ به این معنا که توان این‌را داشته‌ایم که از نداشتن دوچرخه به داشتن آن برسیم.

اگر سه سال پیش بیکار بودیم و امروز یک کارمند ساده هستیم، این نیز یک نقطه‌قوت و توانایی‌ به‌شمار می‌رود؛ از بیکاری و نداشتن کار به اشتغال رسیده‌ایم.

اكنون بیان را ساده‌تر می‌کنم؛ بیایید هرچه در زندگی، از جمله مادیات، توانمندی‌ها و اندیشه‌ها در اختیار داریم، به‌وسیله‌ی نخی نامريی آن‌را به عقب بازگردانیم تا در نهایت به زمانی‌که آن‌را نداشته‌ایم، برسیم. سپس آن‌را چند ثانیه از ذهن پاک کنیم. در این لحظه است که تفاوت میان داشتن و نداشتن را می‌فهمیم و وزن داشته‌هایمان را حس می‌کنیم.

برای مثال، اگر امروز صاحب یک خودرو هستیم، برای چند ثانیه به زمانی بازگرديم که هرگز خودروي نداشتیم و کنار خیابان به انتظار تاکسی یا اتوبوس می‌ایستادیم یا روزهایی سخت که در گرما و سرما در خیابان بدون خودرو پرسه می‌زدیم که بی‌گمان روزهایی دشوار بوده است، سپس بی‌درنگ به زمان حال بازگردیم؛ زمانی‌که صاحب خودرو هستيم، هر چند یک خودرو ارزان‌‌قیمت و مدل‌پایین!

بنابراین مهم این است که ما توانسته‌ایم از نقطه‌ی نداشتن ماشین به نقطه‌ی داشتن آن برسیم و مهم‌تر از همه این‌که کشف کردیم، چندان هم که تصور می‌كنیم، ناتوان یا بی‌چیز نیستیم، بلکه روشن است ما یک خودرو داریم که روزی نداشتیم و توانمندی دستیابی به آن‌را در خود کشف کرده‌ایم.

باور کنید اگر توان به‌دست آوردن یک خودرو 3 یا 4 میلیون تومانی مدل‌پایین را داشتید، براساس همان قانون توانایی، می‌توانید یک خودرو 5 یا 6 میلیون تومانی با مدلی بالاتر نیز داشته باشید و اگر آن‌را به‌دست آوردید، یقین بدانید توانایی داشتن یک ماشین گران‌تر را نیز پیدا خواهید کرد. کافی‌ست دریابید که توانمندی‌های ذهن شما، مانند قوی شدن عضلات است؛ به اين معنا كه اگر عضلات و ماهیچه‌هایتان ظرفیت بلند کردن وزنه‌ی 10 کیلویی را دارد، بنابراين این نیرو می‌تواند به‌منظور برداشتن 15 کیلو نیز افزایش یابد و به‌مرور وزنه‌ی بیست کیلویی را نيز بلند خواهد كرد؛ اما اگر پنج‌کیلویی را بلند نکردید، انتظار برداشتن وزنه‌‌ای ده کیلویی را نداشته باشید. در نتیجه بدانید سلول‌های مغزی شما هر روز گنجایشی تازه پیدا می‌کنند؛ به‌شرط آن‌که به قانون «حرکت پله‌پله» پایبند باشید.

اکنون از شما همراه و همسفر خوبم، پیش از مطالعه‌ی کتاب تقاضایی دارم؛ با خودتان عهدی ببندید که چنانچه این کتاب را مفید یافتید آن‌را به کسانی که دوستشان دارید، معرفی و هدیه کنید.

در پایان از تلاش‌ها، زحمات و مساعدت‌های بی‌دریغ همکاران و یاران صمیمی و دوست‌داشتنی‌ام در انتشارات نسل‌نواندیش؛ جناب آقای بیژن علیپور، سرکار خانم‌‌ها الهه‌ایمنی صفحه‌آرا، ندا ایمنی طراح جلد و تمام عزیزانی که زحمت حروفچینی، صفحه‌بندی، ویراستاری، صحافی، چاپ و فعالیت‌های مرتبط با این اثر را کشیده‌اند، سپاس و تشکر صمیمانه‌ی خود را تقدیم وجود نازنینشان می‌کنم و برای همگان آرزوی سلامتی و شادکامی را دارم.

مقدمه کتاب / نوشته علی اصغر سوادکوهی

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
10263

مشخصات

کد کتاب
10263
شابک
978-964-236-629-3
نویسنده (ها)
علی‌اصغر سوادکوهی
موضوع کتاب
موفقیت و مدیریت
قطع
رقعی
صفحات
240
تاریخ چاپ
سال 1402
نوبت چاپ
چاپ دوم
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
259,900 تومان
فاصلة میان «نه» تا «بله» بسیار کوتاه است؛ ولی نتایج آن یک دنیا تفاوت دارد. اگر شما به خواستگاری همسر رؤیایی‌تان بروید و به شما بگویند «نه» چه سرنوشتی خواهید داشت؟ ولی اگر همین جمله را با یک سؤال و یک جمله یا یک دیالوگ...
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
تجارت جهانی هنر موفقیت در ارائه محصول تجارت جهانی هنر موفقیت در ارائه محصول
دوست داشتن
459,900 تومان
تجارت جهانی کالا و خدمات از دو جنبه‌ی مهم اهمیت دارد، اول اقتصادها از طریق تجارت نیازهای یکدیگر را با حداقل هزینه برای طرفین تأمین می‌کنند. از این منظر با توجه به مزیت‌های نسبی مختلفی که در کشورها وجود دارد، تقسیم کار...
دوست داشتن
شاه کلید ثروت شاه کلید ثروت
ناموجود
دوست داشتن
11,600 تومان
دیدگاه ذهنی شما عامل كلیدی و مهمی است كه ممكن است افراد را به سوی شما جذب كند یا باعث دوری آنان شود، با توجه به این‌كه آیا دیدگاه شما مثبت است یا منفی. در این میان، شما تنها فردی هستید كه می‌توانید تصمیم بگیرید كدام...
دوست داشتن
اسرار سخنرانی و ارائه های استیو جابز اسرار سخنرانی و ارائه های استیو جابز
ناموجود
دوست داشتن
26,900 تومان
فنون سخنرانی و ارایه‌ی استیو جابز، برای دیگران نیز قابل دستیابی است. مدیران کسب و کار، کارآفرینان، اساتید و دانشجویان، قادر خواهند بود با پیروی گام‌به‌گام نکات این کتاب، سخنرانی و ارائه‌ی خود را به نحوی حیرت‌آور،...
دوست داشتن
صبحانه ای با طعم استعداد صبحانه ای با طعم استعداد
دوست داشتن
99,900 تومان
صبحانه‌ای با طعم استعداد شامل نکاتی ناب و آموزنده که زمینه ساز کشف، پرورش و به کارگیری استعدادها هستند. نکاتی بی نظیر برای مادرها، معلمین و همه کسانی که نقشی موثر در استعداد یابی فرزندان این مرز و بوم دارند. کسانی که...
دوست داشتن
459,900 تومان
 داستان هاروارد شولتز به وضوح یادآور موفقیت است، موفقیتی که نه فقط با عزم و اراده فردی، بلکه با مشارکت و همکاری حاصل شد. دیدن دستاوردهای بعدی او باید بسیار هیجان انگیز باشد.  «بیل گیتس»
دوست داشتن
مدیریت مشارکتی بهینه - 50 دقیقه ای مدیریت مشارکتی بهینه - 50 دقیقه ای
دوست داشتن
129,900 تومان
سازمان‌های امروزی از یک سو تحت فشار زیاد قرار دارند و از سوی دیگر با فرصت‌های باورنکردنی روبه‌رو هستند، آن‌ها از لحاظ خارجی با رقابت جهانی، تغییرات سریع غیرقابل باور، تقاضای تقسیم مجدد منابع محدود، و تغییرات بدون وقفۀ...
دوست داشتن
نردبان جادویی برای رسیدن به موفقیت نردبان جادویی برای رسیدن به موفقیت
ناموجود
دوست داشتن
16,900 تومان
در این کتاب رازهای موفقیت افراد متنفذ، سرمایه‌گذاران مهم و ناخدایان صنعت را می‌یابید. این‌ها تندیس‌های شاخصی هستند که نام آنان در تاریخ زنده است؛ به عنوان‌سازان امروز، این‌ها نابغه هستند نه جنایتکار؛ برنده‌اند نه...
دوست داشتن
مهارت در حفظ روابط انسانی - 50 دقیقه ای مهارت در حفظ روابط انسانی - 50 دقیقه ای
دوست داشتن
129,900 تومان
کتاب حاضر، از سری کتاب‌های «پنجاه دقیقه‌ای کاربردی» است، که مخاطبان در آن با دوازده استعداد و توانایی حیاتی که اصل و عصاره مدیریت به شمار می‌آیند، آشنا می‌شوند. برنامه‌ریزی خلاقانه، هدف‌مدار بودن، مشورت‌دهی و مربیگری،...
دوست داشتن
جایگاه بازاریابی شبکه ای در عصر الکترونیک جایگاه بازاریابی شبکه ای در عصر الکترونیک
دوست داشتن
249,900 تومان
قصد این کتاب، معرفی بازاریابی شبکه‌ای به عنوان حرفه‌ای نو و شغلی متعلق به فرداست که بر خلاف اغلب حرفه‌های دیگر، با گذر زمان، رونق بیشتری پیدا نموده و تقاضا برای آن افزایش پیدا می‌کند. بنابراین دست‌اندرکاران آن، اعم از...
دوست داشتن
در پس کمان های رستوران مک دونالد در پس کمان های رستوران مک دونالد
دوست داشتن
569,900 تومان
کتاب حاضر، دفتر راهنمای یک شرکت و یا ازآن‌دست سوابق تاریخی‌ای نیست که شرکت‌ها معمولاً جهت یادبود نقاط عطفشان سفارش می‌دهند تا نوشته شود. من روزنامه‌نگاری مستقل هستم و شرکت مک‌دونالد هیچ نظارتی در تهیۀ این اثر نداشته است.
دوست داشتن
اسرار نوآوری های استیو جابز اسرار نوآوری های استیو جابز
ناموجود
دوست داشتن
29,900 تومان
استیو جابز برترین مدیر تاریخ صنعت است. با پیروی از علاقه خود، هدفگذاری جسورانه و فنون ذاتی مدیریتی‌اش، دنیا را برای خود و دیگران به مکان بهتری تبدیل کرد. او می‌تواند بهترین الگوی مدیریتی در کسب و کار باشد.
دوست داشتن
100 کلید موفقیت در کار 100 کلید موفقیت در کار
دوست داشتن
399,900 تومان
نویسنده در این کتاب به بررسی روش‌هايی كه مردم در برابر جدی‌ترين موارد كاری مانند اخراج يا شكست خوردن از رقبای بزرگ‌تر، اختلاس‌های داخلي يا خشونت، يا اجبار به نقل مكان به شهری جديد، اتخاذ می‌كنند پرداخته است. 
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم