نابغه دیوانه

این کتاب نظام باورهای شما را تغییر می‌دهد، فرضیات شما را به چالش می‌کشاند. شیوه تفکر شما را تغییر می‌دهد و تازه این آغاز ماجراست! رندی گیج استاد و راهنمای رساندن شما به نبوغ کارآفرینی است.

ادامه مطلبShow less
219,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
10390
دوست داشتن6
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها(1)
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

راستش را می‌خواهید اعتراضی می‌کنم

درباره نبوغی که صاحبش را به شدت شکنجه می‌دهد، چه می‌دانید؟

از نابغۀ دیوانه‌ای به نام «هانتر اس.تامپسون» پرسیدند: چطور این کارهای زیرکانه و برجسته را انجام دادی؟

اگرچه جوابش اندکی دلسرد کننده بود اما گفت: من مخالف مواد مخدر، الکل، خشونت یا بدرفتاری با دیگران هستم، من به آن‌ها معتاد بودم، اما ترک آن‌ها موجب شکوفایی نبوغ من شد.»

ای کاش می‌شد بگویم نکتۀ عجیب و جالب این کتاب الهام گرفتن ناگهانی از نبوغ بود، اما در واقع این کتاب در محیطی پر از نا امیدی مطلق و شرمندگی رشد یافت.

شرمندگی از آن جهت که در گوشه‌ی آپارتمان دراز می‌کشیدم و سعی می‌کردم آثار عیاشی و خوشگذرانی با مواد مخدری چون شیشه را دور بریزیم، اعتیادی که فکر می‌کردم مدت‌ها پیش ترک کرده‌ام.

ناامیدی به این دلیل که خستگی، بی‌خوابی و افسردگی کم‌کم جای شادی را می‌گرفت. معتادان به شیشه به دلایلی که شاید حدس بزنید این روزها را روزهای خودکشی می‌نامند.

حال اگر فکر می‌کنید در چنین محیطی فرصت پرورش نابغۀ خلاق کم است، تا‌حدودی حق با شماست. چون گاهی موقعی که در بدترین حالت خود هستیم و با سخت‌ترین چالش‌ها روبرو می‌شویم، به خود می‌آییم و نیروهای خود را بسیج می‌کنیم و به این نتیجه می‌رسیم که امید، چاره‌ی ناامیدی است.

این مطلب زیاد در این کتاب تکرار می‌شود. اگر تسلیم نشوید جواب نه هرگز معنی ندارد، و شکست پایان کار نیست، چالش‌ها بزرگترین فرصت‌های نوآوری و آفرینش را فراهم می‌‌کنند.

من همیشه و مدام وسوسه می‌شدم، به حال اول برگردم، اما فهمیدم باید بر احساس نا‌امنی و حقارت غلبه کنم.

خبر خوش این که مطمئن بودم دیگر این کار تکرار نمی‌شود. گاهی خود بهتر می‌دانید چه موقع کار شما تمام است. احساس کردم بعد از سر کشیدن آخرین جرعه الکل در جشن تولد بیست سالگی‌ام، دیگر لب به مشروب نخواهم زد. چنین احساسی را داشتم و سی و پنچ سال بعد هرگز یک بار هم هوس نوشیدنش را نکردم. از لحظه‌ای که احساس  کردم زندگی‌ام بدون الکل بهتر است، فهمیدم مصرف تفریحی مواد مخدر نه تنها زندگی‌ام را بهتر نمی‌کند، بلکه آن را نابود می‌کند. پس بین مواد مخدر و زندگی، زندگی را انتخاب کردم.

اما همچنان به طرز وحشتناکی درد می‌کشیدم

از خود پرسیدم آیا هنوز می‌توانم کتاب بنویسم یا الهه‌ی خلاقیت مرا در محراب تنها می‌گذارد؟ آیا هنوز موهبت تشخیص فرصت‌ها و خلق ابتکارات کارآفرینانه را دارم؟

من در کودکی شاهد نوابغی چون جوپلین، هندریکس و موریسون بودم که در اوج شهرت می‌درخشیدند و آن‌گاه در اثر مصرف بی‌رویه مواد می‌مردند. و نویسندگانی چون همینگوی، پو poe، کرووآک، او.هنری و تامپسون را می‌پرستیدم که مواد مخدر و الکل را عناصر اصلی و ضروری نبوغ خلاق خود یا دست کم حلال مشکلاتی می‌دانستند که مانع رسیدن آن‌ها به نبوغ خلاق می‌شد.

خوشبختانه وقتی کتاب «دربارۀ نوشتن» سرگذشت درخشان استپان کینگ، کسی که اعتیادش را ترک کرد را خواندم، کم‌کم به این فکر افتادم با مهار، پرورش و هدایت نبوغ می‌توانم کتابی عالی بیافرینم. و حتی از آن بهتر، می‌‌توانم نحوه کار ذهنیت نابغۀ کارآفرین را کشف کنم.

وقتی ارتباط بین خلاقیت و بیماری روانی را بررسی می‌کردم، به این عبارت برخوردم: «دیوانه‌ها دنیا را به روشی تازه و بکر می‌بینند، که دیگران قادر به دیدن آن نیستند.»

البته کارآفرینان بیمار روانی نیستند. ما فقط استعدادی ‌داریم که دنیا را به شیوه‌ای جدید و بکر می‌بینیم، که دیگران قادر به دیدن آن نیستند.

لحظه‌ای صبر کنید

ما کارآفرینان برای تغییر اوضاع و زندگی کردن طبق قوانین خود و از همه مهم‌تر، برای خلق چیزهای جدید آفریده شده‌ایم. مهم‌ترین نبوغ ما به قسمت آفرینش مربوط می‌شود.

به همین دلیل محصول استیو جابز با پیش‌بینی عالی در بازار جا می‌افتد و ما بیشتر به مسائل مربوط به تجارت اهمیت می‌دهیم تا به جام قهرمانی و اغلب وقتی رقابت قهرمانی کیک استارتر برای ابزار جدید پیش می‌آید بیشتر گیج می‌شویم. ما نبوغ را در عمل می‌بینیم. من در حین تماشای فیلم «پیش از فرا رسیدن شب» به همه این‌ها فکر کردم، فیلم با شکوهی که براساس کتاب عالی رونالد آدناس ساخته شده بود، نابغه‌ای که موهبت‌های یک نفر دیگر را به نمایش گذاشت. وقتی به این‌طور کتاب‌ها یا فیلم‌ها برمی‌خورید کاری از شما ساخته نیست، جز این‌که چیزی شگفت‌‌انگیز بیافرینید. چیزی که تفاوتی ایجاد کند.

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
10390

مشخصات

کد کتاب
10390
شابک
978-964-236-769-6
نام کتاب
نابغه دیوانه
نام اصلی
Mad genius: a manifesto for entrepreneurs Creative ability in business
نویسنده (ها)
رندی گیج
مترجم (ها)
سعید گل‌محمدی - گیتی شهیدی
موضوع کتاب
موفقیت و مدیریت
قطع
رقعی
تاریخ چاپ
سال 1401
نوبت چاپ
چاپ پنجم
سال چاپ اول
1395
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
399,900 تومان
عاشق شدن کاری است اما خوشبختی و موفقیت در زندگی و ازدواج مستلزم کار و تلاش سخت است و این کتابی بس مهم و ضروری است برای تمام آنانی که به ازدواج فکر می‌کنند.
دوست داشتن
توان درونی تان را کشف کنید توان درونی تان را کشف کنید
دوست داشتن
419,900 تومان
برای بسیاری از مردم این پرسش پیش می‌آید که استعداد یا توان درونی واقعاْ یعنی چه و به‌ویژه چگونه آن را می توان کشف و استفاده کرد. کتاب توان درونی تان را کشف کنید ابزاری است که به شما کمک می‌کند توان درونی‌تان را پیدا و...
دوست داشتن
تجارت جهانی برهم زدن معامله ی فروش تجارت جهانی برهم زدن معامله ی فروش
دوست داشتن
269,900 تومان
صنعت فروش می‌تواند زمینه‌ی رشد‌ خطاکاران را فراهم كند. فروشندگان خطاکار محصولاتی نامرغوب را به مشتریان خطاکار می‌فروشند. اگر همه‌ی ما فروشندگان، کارمان را به بهترین شكل انجام می‌دادیم و همه‌ی مشتریان راضی بودند، نیازی...
دوست داشتن
جهشی به سوی تفکر جهشی به سوی تفکر
ناموجود
دوست داشتن
11,900 تومان
اگر طبق دستورالعملی که در این کتاب آورده‌ام، تنها به مدت سه ماه تمرین‌های روزانه را انجام دهی، خودت را در مسیر موفقیت خواهی یافت. متفاوت اندیشیدن می‌تواند تفاوت شگرفی در زندگی تو ایجاد کند!
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
خلقینو در بازاریابی خلقینو در بازاریابی
ناموجود
دوست داشتن
29,900 تومان
طبیعتاً برای اینکه بازاریابی را بررسی کنیم، نیاز داریم تا ابتدا تمام جوانب و فاکتورهای مربوط به بازاریابی را تعریف کنیم. بازاریابی درون یک بازار اتفاق می‌افتد که خود بازار از ارائه‌کننده، ارائه و متقاضی تشکیل شده است....
دوست داشتن
فن بیان سخنران فن بیان سخنران
ناموجود
دوست داشتن
16,900 تومان
حتماً این جمله را شنیده‌اید که می‌گویند فلانی ره صدساله را یک‌شبه طی کرده است. خوب می‌دانیم که تجربه کردن خطرپذیری بالا، ضررها و هزینه‌های فراوان برای ما دارد. همچنین نیک می‌دانیم که انسان‌های باهوش و زیرک همواره از...
دوست داشتن
هنر رهبری هنر رهبری
ناموجود
دوست داشتن
79,900 تومان
عنصری که باعث تمایز این کتاب با دیگر کتب مشابهش می‌شود، تاکید آن بر پرورش همه جانبه شخصیت رهبر و استراتژی‌هایی برای تکامل مواردی مانند هوش احساسی، روابط عمومی فوق‌العاده، ابتکار با قوه تخیل بالا، تیم سازی موثر، وقت...
دوست داشتن
اسرار نوآوری های استیو جابز اسرار نوآوری های استیو جابز
ناموجود
دوست داشتن
29,900 تومان
استیو جابز برترین مدیر تاریخ صنعت است. با پیروی از علاقه خود، هدفگذاری جسورانه و فنون ذاتی مدیریتی‌اش، دنیا را برای خود و دیگران به مکان بهتری تبدیل کرد. او می‌تواند بهترین الگوی مدیریتی در کسب و کار باشد.
دوست داشتن
449,900 تومان
این کتاب نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید منابع شگفت‌انگیز درونی خود را کشف کنید و یاد می‌گیرد که چگونه تمام مردم و منابع مورد نیاز خود را برای رسیدن به هر هدفی که تعیین کرده‌اید به سوی خود جذب کنید.
دوست داشتن
از انگیزش تا حرکت انگیزشی - تعالیم آموزگاران راز (۲) از انگیزش تا حرکت انگیزشی - تعالیم آموزگاران راز (۲)
ناموجود
دوست داشتن
189,900 تومان
«دنیس ویتلی به روشن ترین نحوممکن، تفاوت بین موفقیت‌های سطحی و خیالی و موارد معتبر را به ما نشان می‌دهد.» «دنیس ویلتی به شما می‌گوید که چطور بر موانع غلبه کنید، چطور به اعتماد به نفس برسید و چطور رویکرد عملی او برای...
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم