نابغه دیوانه

این کتاب نظام باورهای شما را تغییر می‌دهد، فرضیات شما را به چالش می‌کشاند. شیوه تفکر شما را تغییر می‌دهد و تازه این آغاز ماجراست! رندی گیج استاد و راهنمای رساندن شما به نبوغ کارآفرینی است.

ادامه مطلبShow less
69,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
10390
دوست داشتن1
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

راستش را می‌خواهید اعتراضی می‌کنم

درباره نبوغی که صاحبش را به شدت شکنجه می‌دهد، چه می‌دانید؟

از نابغۀ دیوانه‌ای به نام «هانتر اس.تامپسون» پرسیدند: چطور این کارهای زیرکانه و برجسته را انجام دادی؟

اگرچه جوابش اندکی دلسرد کننده بود اما گفت: من مخالف مواد مخدر، الکل، خشونت یا بدرفتاری با دیگران هستم، من به آن‌ها معتاد بودم، اما ترک آن‌ها موجب شکوفایی نبوغ من شد.»

ای کاش می‌شد بگویم نکتۀ عجیب و جالب این کتاب الهام گرفتن ناگهانی از نبوغ بود، اما در واقع این کتاب در محیطی پر از نا امیدی مطلق و شرمندگی رشد یافت.

شرمندگی از آن جهت که در گوشه‌ی آپارتمان دراز می‌کشیدم و سعی می‌کردم آثار عیاشی و خوشگذرانی با مواد مخدری چون شیشه را دور بریزیم، اعتیادی که فکر می‌کردم مدت‌ها پیش ترک کرده‌ام.

ناامیدی به این دلیل که خستگی، بی‌خوابی و افسردگی کم‌کم جای شادی را می‌گرفت. معتادان به شیشه به دلایلی که شاید حدس بزنید این روزها را روزهای خودکشی می‌نامند.

حال اگر فکر می‌کنید در چنین محیطی فرصت پرورش نابغۀ خلاق کم است، تا‌حدودی حق با شماست. چون گاهی موقعی که در بدترین حالت خود هستیم و با سخت‌ترین چالش‌ها روبرو می‌شویم، به خود می‌آییم و نیروهای خود را بسیج می‌کنیم و به این نتیجه می‌رسیم که امید، چاره‌ی ناامیدی است.

این مطلب زیاد در این کتاب تکرار می‌شود. اگر تسلیم نشوید جواب نه هرگز معنی ندارد، و شکست پایان کار نیست، چالش‌ها بزرگترین فرصت‌های نوآوری و آفرینش را فراهم می‌‌کنند.

من همیشه و مدام وسوسه می‌شدم، به حال اول برگردم، اما فهمیدم باید بر احساس نا‌امنی و حقارت غلبه کنم.

خبر خوش این که مطمئن بودم دیگر این کار تکرار نمی‌شود. گاهی خود بهتر می‌دانید چه موقع کار شما تمام است. احساس کردم بعد از سر کشیدن آخرین جرعه الکل در جشن تولد بیست سالگی‌ام، دیگر لب به مشروب نخواهم زد. چنین احساسی را داشتم و سی و پنچ سال بعد هرگز یک بار هم هوس نوشیدنش را نکردم. از لحظه‌ای که احساس  کردم زندگی‌ام بدون الکل بهتر است، فهمیدم مصرف تفریحی مواد مخدر نه تنها زندگی‌ام را بهتر نمی‌کند، بلکه آن را نابود می‌کند. پس بین مواد مخدر و زندگی، زندگی را انتخاب کردم.

اما همچنان به طرز وحشتناکی درد می‌کشیدم

از خود پرسیدم آیا هنوز می‌توانم کتاب بنویسم یا الهه‌ی خلاقیت مرا در محراب تنها می‌گذارد؟ آیا هنوز موهبت تشخیص فرصت‌ها و خلق ابتکارات کارآفرینانه را دارم؟

من در کودکی شاهد نوابغی چون جوپلین، هندریکس و موریسون بودم که در اوج شهرت می‌درخشیدند و آن‌گاه در اثر مصرف بی‌رویه مواد می‌مردند. و نویسندگانی چون همینگوی، پو poe، کرووآک، او.هنری و تامپسون را می‌پرستیدم که مواد مخدر و الکل را عناصر اصلی و ضروری نبوغ خلاق خود یا دست کم حلال مشکلاتی می‌دانستند که مانع رسیدن آن‌ها به نبوغ خلاق می‌شد.

خوشبختانه وقتی کتاب «دربارۀ نوشتن» سرگذشت درخشان استپان کینگ، کسی که اعتیادش را ترک کرد را خواندم، کم‌کم به این فکر افتادم با مهار، پرورش و هدایت نبوغ می‌توانم کتابی عالی بیافرینم. و حتی از آن بهتر، می‌‌توانم نحوه کار ذهنیت نابغۀ کارآفرین را کشف کنم.

وقتی ارتباط بین خلاقیت و بیماری روانی را بررسی می‌کردم، به این عبارت برخوردم: «دیوانه‌ها دنیا را به روشی تازه و بکر می‌بینند، که دیگران قادر به دیدن آن نیستند.»

البته کارآفرینان بیمار روانی نیستند. ما فقط استعدادی ‌داریم که دنیا را به شیوه‌ای جدید و بکر می‌بینیم، که دیگران قادر به دیدن آن نیستند.

لحظه‌ای صبر کنید

ما کارآفرینان برای تغییر اوضاع و زندگی کردن طبق قوانین خود و از همه مهم‌تر، برای خلق چیزهای جدید آفریده شده‌ایم. مهم‌ترین نبوغ ما به قسمت آفرینش مربوط می‌شود.

به همین دلیل محصول استیو جابز با پیش‌بینی عالی در بازار جا می‌افتد و ما بیشتر به مسائل مربوط به تجارت اهمیت می‌دهیم تا به جام قهرمانی و اغلب وقتی رقابت قهرمانی کیک استارتر برای ابزار جدید پیش می‌آید بیشتر گیج می‌شویم. ما نبوغ را در عمل می‌بینیم. من در حین تماشای فیلم «پیش از فرا رسیدن شب» به همه این‌ها فکر کردم، فیلم با شکوهی که براساس کتاب عالی رونالد آدناس ساخته شده بود، نابغه‌ای که موهبت‌های یک نفر دیگر را به نمایش گذاشت. وقتی به این‌طور کتاب‌ها یا فیلم‌ها برمی‌خورید کاری از شما ساخته نیست، جز این‌که چیزی شگفت‌‌انگیز بیافرینید. چیزی که تفاوتی ایجاد کند.

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
10390

مشخصات

کد کتاب
10390
شابک
978-964-236-769-6
نام کتاب
نابغه دیوانه
نام اصلی
Mad genius: a manifesto for entrepreneurs Creative ability in business
نویسنده (ها)
رندی گیج
مترجم (ها)
سعید گل‌محمدی - گیتی شهیدی
موضوع کتاب
موفقیت و مدیریت
قطع
رقعی
تاریخ چاپ
سال 1401
نوبت چاپ
چاپ پنجم
سال چاپ اول
1395
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
استادی استادی
دوست داشتن
119,900 تومان
والاترین شکل قدرت استادی است ! او مسیر مرموزی که قدرتمندترین افراد تاریخ آن را طی کرده‌اند به ما نشان می‌دهد. هر یک از ما درون خویش پتانسیل تبدیل شدن به یک استاد را داریم ، به شرط آنکه انتخاب کنیم آن ها را در طول یک...
دوست داشتن
169,900 تومان
خودآگاهی بنیان بینش روان‌شناختی، و استعدادی است كه دانش روان درمانی عمد‌ه‌ی توجه خود را بر گسترش و تقویت آن معطوف كرده است. درواقع، الگو و نمونه‌ی شاخص هووارد گاردنر برای هوش درون‌شخصیتی، شخص زیگموند فروید،...
دوست داشتن
جاده موفقیت جاده موفقیت
ناموجود
دوست داشتن
14,900 تومان
هدف قطعی در زندگی! قبل از غروب خورشید باید تصمیم بگیرید که هدف مهم شما در زندگی کدام است. پس از این‌که تصمیم گرفتید، باید این هدف را به شکل واضح و روشن روی ورق کاغذی بنویسید. نوشته شما باید به قدری واضح باشد که هر کس...
دوست داشتن
تاملی بر افکار استیو جابز تاملی بر افکار استیو جابز
دوست داشتن
14,900 تومان
«این کتاب، بسیار جذاب و جالب توجه است و نگاهی اجمالی به انگیزه‌های مردی دارد که شرکت را به گونه‌ای رهبری کرد که هیچ مدیر ارشد اجرایی تا امروز موفق به انجام این کار نشده است.»
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
موفقیت شما اینجاست موفقیت شما اینجاست
ناموجود
دوست داشتن
10,900 تومان
با خواندن این كتاب، خواننده به‌راحتی به اطلاعاتی دست پیدا می‌كند كه درواقع از اسرار موفقیت در زندگی به شمار می‌آید و با به‌كارگیری روش‌های معرفی‌شده در این كتاب می‌توان تحولی چشمگیر در رفتارهای شخصی به‌وجود آورد كه...
دوست داشتن
54,900 تومان
قله‌ها و دره‌ها، داستان مرد جوانی است که از زندگی در دره راضی و خوشحال نیست. او به ملاقات پیرمردی می‌رود که بر روی قله‌ای زندگی می‌کند و این ملاقات، زندگی و کار او را برای همیشه تغییر می‌دهد.
دوست داشتن
5 درسی که یک میلیونر درباره زندگی و ثروت به من آموخت 5 درسی که یک میلیونر درباره زندگی و ثروت به من آموخت
دوست داشتن
7,900 تومان
ثروت چیزی بیش از شانس و بخت و اقبال است. فقط دو درصد میلیونرهای امروزی تمام یا بخشی از خانه و ثروت خود را به ارث برده‌اند. کمتر از بیست درصد مردم بخش کوچکی از ثروت خود را به ارث برده‌اند. 
دوست داشتن
اوج کامیابی اوج کامیابی
ناموجود
دوست داشتن
34,900 تومان
این کتاب شامل بهترین نکات در مورد موفقیت است که یکجا گردآوری شده‌اند. برای بیان آن‌ها از اصطلاحات تخصصی یا پیچیده استفاده نشده است؛ نکاتی را که مطرح شده‌اند عملی کنید. مطالب این کتاب تقریباً رمز قفل‌های همه ابعاد...
دوست داشتن
شروعی دوباره شروعی دوباره
ناموجود
دوست داشتن
18,900 تومان
شاید آینده مبهم و نامعلوم به‌نظر برسد؛ اما، درحالی‌که این کتاب را مطالعه می‌کنید، می‌توانم به شما اطمینان ببخشم که باقی‌مانده‌ی زندگی‌تان قرار است به بهترین بخش زندگی‌تان تبدیل شود. 
دوست داشتن
تجارت جهانی برهم زدن معامله ی فروش تجارت جهانی برهم زدن معامله ی فروش
دوست داشتن
4,900 تومان
صنعت فروش می‌تواند زمینه‌ی رشد‌ خطاکاران را فراهم كند. فروشندگان خطاکار محصولاتی نامرغوب را به مشتریان خطاکار می‌فروشند. اگر همه‌ی ما فروشندگان، کارمان را به بهترین شكل انجام می‌دادیم و همه‌ی مشتریان راضی بودند، نیازی...
دوست داشتن
ارتش صلح ارتش صلح
ناموجود
دوست داشتن
15,900 تومان
ارتش صلح دلنوشته مردی است که در به چالش کشیدن افکار و عقایدش به درجه استادی رسیده است، ولی مهمتر از شخصیتش ، قلم تندی است که خودنمایی می‌کند و حاصل سال ها تمرین و مهارت  و خودباوری است.
دوست داشتن
فوتبال اکسیری برای زندگی فوتبال اکسیری برای زندگی
دوست داشتن
29,900 تومان
کتابی برای عاشقان و متنفران فوتبال. آن هایی که فوتبال را عاشقانه دوست دارند و می خواهند با داستان های الهام بخش آن حسابی کیف کنند و آن هایی که فوتبال را هنوز دوست ندارند تا بدانند جادوی این ورزش دوست داشتنی چیست که...
دوست داشتن
باور کن اقدام کن به دست بیار باور کن اقدام کن به دست بیار
ناموجود
دوست داشتن
29,900 تومان
این نوشته ها به انسان تلنگر می‌زنند تا باتلاش مستمر و پشتکار و مثبت اندیشی و ایجاد باور در ذهن خود، خصلت‌های برجسته درونی هر فرد را با ضرب آهنگی منظم، تبدیل به عادت های خود کند و فردی خستگی ناپذیر شود تا بتواند زندگی...
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم