زنان توانمند

راهنمای زنان برای رسیدن به زندگی توانمند
موجود
10,900 تومان

ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن تمامی محصولات
7 روز ضمانت تعویض
7 روز ضمانت تعویض
ضمانت تعویض در صورت معیوب بودن
پرداخت آنلاین
پرداخت آنلاین
پذیرش تمامی کارت‌های عضو شتاب

خریدنسخه الکترونیک

به زودی ... اطلاع از انتشار نسخه الکترونیک کتاب در کانال تلگرام انتشارات نسل نواندیش

کتاب الکترونیک چیست؟

نسخه الکترونیک هر کتاب در واقع محتوای آن کتاب با فرمت ویژه EPUB می‌باشد که قابلیت جستجو در متن، بزرگ و کوچک کردن فونت، زیاد و کم کردن فاصله بین خطوط و همچنین دسترسی در همه جا و هر مکانی را برای شما میسر می‌کند. فایل EPUB خریداری شده فقط برای حساب کاربری شما در سایت کتابراه و یا طاقچه و یا فیدیبو می‌باشد.

در وهله اول، لطفاً به‌یاد داشته باشید که همه معلمان صرفاً سنگ زیر بنای شما در مسیر رسیدن به رشد هستند. من هم از این قاعده مستثنا نیستم. من درمانگر نیستم و کسی را درمان نمی‌کنم. هدف من توانمندتر کردن شماست و برای رسیدن به این مهم، عقاید و نظریات خود را با شما در میان می‌گذارم. به شما توصیه می‌کنم که زیاد کتاب‌ بخوانید و از معلمان متعدد بهره بگیرید زیرا هیچ‌کس و هیچ نظامی به‌تنهایی نمی‌تواند همه کارها را انجام دهد. زندگی وسیع‌تر از آن است که کاملاً آن را درک کنیم. زندگی پدیده‌ای همیشه در حال رشد است، بزرگ و وسیع می‌شود. ازاین‌رو بهترین نکات این کتاب را انتخاب کنید، آن‌ها را جذب کنید و به سراغ معلمان بعدی بروید. پیوسته درک خود را از زندگی افزایش دهید و بر عمق آن بیفزایید.

همه زنان، از جمله من و شما، از دوران کودکی خجالت‌زده و سرزنش شده‌ایم. پدر و مادر و جامعه ما را برنامه‌نویسی کرده‌اند تا به طریقی معین فکر و رفتار کنیم و به زن تبدیل شویم، با همه قواعد و مقررات و سرخوردگی‌هایی که با زن بودن همراه است. بعضی از ما از این شرایط راضی هستیم و بسیاری از ما هم راضی نیستیم.

زندگی به شکل امواج و تجربه‌های یادگیری و دوره‌هایی از تکامل از راه می‌رسد. ما زنان مدت‌های مدید به‌گونه‌ای گسترده دستخوش نظام و باورهای مردان بوده‌ایم. به ما گفتند که چه کارهایی می‌توانیم بکنیم و چه موقع و چگونه می‌توانیم آن کارها را انجام دهیم. به یاد دارم وقتی بچه بودم، به من آموزش دادند که دو قدم عقب‌‌تر از مردان راه بروم و از آن‌ها بپرسم: «چه فکری کنم و چه کارهایی انجام دهم؟» البته رسماً از من نمی‌خواستند این‌گونه رفتار کنم اما وقتی به مادرم نگاه می‌کردم، از او الگو می‌گرفتم. این‌گونه بود که روش او را انتخاب کردم. زمینه و سابقه زندگی مادرم به او آموخته بود که از مردان اطاعت کند. بنابراین، مورد بدرفتاری قرار گرفتن برای او بسیار طبیعی بود و برای من هم همین اتفاق افتاد. این مثالی کامل و جامع بود که نشان می‌داد ما چگونه الگوهایمان را یاد می‌گیریم. درواقع از رفتار پدر و مادرمان الگو می‌گیریم و باورها و رفتار آن‌ها را تکرار می‌کنیم.

مدت‌ها طول کشید تا فهمیدم این رفتار هرگز طبیعی و عادی نیست و از اینکه بگذریم، شایسته زنی مثل من هم نیست. به‌تدریج باورهای درونی خود را تغییر دادم. آگاهی‌ام را تغییر دادم. کم‌کم احساس ارزشمند بودن و عزت‌نفس را در خود تقویت کردم و هم‌زمان دنیای بیرونی‌ام هم تغییر کرد و دیگر مردان سلطه‌جو را به زندگی‌ام راه ندادم. مردانی را که مرا آزار می‌دادند به زندگی‌ام راه ندادم. احساس شایستگی و عزت‌نفس مهم‌ترین کیفیاتی هستند که هر زنی می‌تواند داشته باشد. اگر این کیفیات را نداریم، لازم است که آن‌ها را در خود ایجاد کنیم. وقتی احساس لیاقت و شایستگی در ما قوی باشد، دیگر احساس حقارت نمی‌کنیم. احساس نمی‌کنیم از ما سوءاستفاده شده است. ما تنها از این‌رو تسلیم سلطه‌جویی دیگران می‌شویم که می‌پذیریم و باور می‌کنیم «خوب نیستیم» یا نالایق هستیم.

امروز می‌خواهم کارم را بر کمک به زنان برای اینکه به کسی تبدیل شوند که واقعاً سزاوارش هستند، متمرکز کنم. می‌خواهم به زنان کمک کنم تا به احساس مهر به خویشتن، احساس ارزشمند بودن و عزت‌نفس برسند و در جامعه به جایگاهی قدرتمند دست یابند. من هرگز قصد کاستن از حرمت مرد را ندارم. اما خواهان برابری و مساوات میان دو جنس زن و مرد هستم و معتقدم که این به سود همگان است.

همچنان‌که به خواندن کتاب ادامه می‌دهید، به خاطر داشته باشید که تغییر دادن باورهای خود به زمان احتیاج دارد. چه مدتی طول می‌کشد؟ به چه سرعتی می‌توانیم عقاید و باورهای جدید را بیاموزیم؟ باید گفت این مطلبی است که درباره هر کسی تفاوت دارد. قدم‌به‌قدم، لحظه‌به‌لحظه، روزبه‌روز، تمرین و ممارست ما را به جایی که می‌خواهیم می‌رساند.

سایر مشخصات محصول

کد کتاب : 30073
شابک : 978-964-236-896-9
موضوع : تحول
نام کتاب : زنان توانمند
نویسنده (ها) : لوییز ال هی
مترجم (ها) : مهدی قراچه داغی
قطع : رقعی
صفحات : 116
تاریخ چاپ : سال ۱۳۹۷
نوبت چاپ : چاپ اول
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها