چراغ

«چراغ» مجموعه‌ای از تجارب و مطالعات انجام شده پیرامون زندگی و روابط زناشویی است كه با هدف آشنایی داوطلبان محترم ازدواج و همچنین خانواده‌های گرامی، با نیازمندی‌های زندگی سعادتمندانه به رشته‌ی تحریر درآمده است.
موجود
34,000 تومان

ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن تمامی محصولات
7 روز ضمانت تعویض
7 روز ضمانت تعویض
ضمانت تعویض در صورت معیوب بودن
پرداخت آنلاین
پرداخت آنلاین
پذیرش تمامی کارت‌های عضو شتاب

خریدنسخه الکترونیک

به زودی ... اطلاع از انتشار نسخه الکترونیک کتاب در کانال تلگرام انتشارات نسل نواندیش

کتاب الکترونیک چیست؟

نسخه الکترونیک هر کتاب در واقع محتوای آن کتاب با فرمت ویژه EPUB می‌باشد که قابلیت جستجو در متن، بزرگ و کوچک کردن فونت، زیاد و کم کردن فاصله بین خطوط و همچنین دسترسی در همه جا و هر مکانی را برای شما میسر می‌کند. فایل EPUB خریداری شده فقط برای حساب کاربری شما در سایت کتابراه و یا طاقچه و یا فیدیبو می‌باشد.

در جایی خواندم «تربیت فرزند، علم پرتاب موشك به فضا نیست؛ بلكه از آن هم سخت‌تر است.»

متاسفم که بگویم موضوع خانواده، مخصوصا مسئولیت همسری آن، که باید بیش از هر موضوع دیگری مورد توجه قرار گیرد، به شدت مورد بی‌مهری و بی‌توجهی است و به همین جهت شاهد نابسامانی‌های زیادی در این حوزه هستیم. لذا طبیعی است در جامعه‌ای كه این مسئولیت خطیر مورد بی‌اعتنایی قرار گیرد، نمی‌توان انتظار زیادی برای درخشش افراد در سایر مسئولیت‌ها داشت.

در كتاب مطلع عشق، كه حاوی گزیده‌ای از رهنمودهای مقام معظم رهبری به زوج‌های جوان و به قلم جناب حاج علی اكبری است، آمده است:«هر كشوری كه در آن بنیان خانواده مستحكم باشد، بسیاری از مشكلات آن كشور، به خصوص مشكلات اخلاقی و معنوی آن به بركت خانواده‌ی سالم ومستحكم، بر طرف می‌شود یا اصلا بوجود نمی‌آید.»

در قسمت دیگری از این كتاب آمده: «خانواده كه نبود، نوجوان نیست، كودك نیست، انسان نیست، مرد و زن صالح نیست، اخلاق نیست، انتقال تجربیات مثبت و خوب و با ارزش نسل گذشته به نسل آینده نیست. خانواده كه نبود، مركز تولید ایمان و دین باوری دیگر نیست.» و باز در همان كتاب آمده: «خانواده كه نبود، همه چیز متلاشی می‌شود»

پذیرش مسئولیت همسری و پدر یا مادر شدن، نیازمند پرورش ویژگی‌هایی نظیر: آگاهی، مهارت، بینش عمیق، عشق و علاقه‌ی بی‌قید و شرط، صداقت، خوش خلقی، صبوری، گذشت، تعهد و مسئولیت‌پذیری و ده‌ها ویژگی ارزشمند دیگر است كه همه‌ی آن‌ها برای دستیابی به زندگی سعادتمندانه ضروری است.

قسمت قابل توجهی از اختلافات زناشویی، ناشی از خودخواهی و نوع نگاه ما به موضوعات مختلف زندگی است. باید بدانیم برای این كه بتوانیم همسر، پدر و یا مادر خوبی باشیم، بیش از هر چیزی لازم است شخصیت خودمان را سامان دهیم و پیش از این كه از همسرمان انتظار و توقع خوب بودن داشته باشیم، باید خودمان همسر خوبی باشیم. چرا كه وقتی خوب و منصفانه نگاه كنیم، خواهیم دید كه در اكثر موارد، خودمان

بیش از هر كس دیگری نیازمند اصلاح و بهبود هستیم ولی خودخواهی‌های‌مان باعث شده‌اند كه عیوب‌مان را نبینیم و خود را از هر عیب و نقصی مبرا بدانیم و بیشتر وقت خود را صرف تمركز بر عیوب و نواقص دیگران كنیم. بدیهی است با این دیدگاه، و اصرار بر ادامه‌ی این رویه‌ی غلط، هیچ‌گاه نخواهیم توانست در مسیر درست زندگی قرار گیریم و روابط‌مان را آن طور كه شایسته است، سامان دهیم.

یكی از مهمترین دلایلی كه زوج‌های بسیاری در زندگی شان با مشكل روبه‌رو هستند و با بهره‌گیری از روش‌های مختلف نیز راه به جایی نمی‌برند، این است كه عمده‌ی آن‌ها به جای اصلاح روش‌های خود، به دنبال تغییر و اصلاح طرف مقابل خود هستند، غافل از این كه، هیچ كسی قادر به تغییر دیگری نیست و تنها می‌تواند خود را تغییر دهد و نه هیچ كس دیگری را.

«چراغ» مجموعه‌ای از تجارب و مطالعات انجام شده پیرامون زندگی و روابط زناشویی است كه با هدف آشنایی داوطلبان محترم ازدواج و همچنین خانواده‌های گرامی، با نیازمندی‌های زندگی سعادتمندانه به رشته‌ی تحریر درآمده است.

سایر مشخصات محصول

کد کتاب : 20157
شابک : 978-964-236-893-8
موضوع : خوب زیستن
نام کتاب : چراغ
نویسنده (ها) : قربان خان بابایی
قطع : رقعی
صفحات : 336
تاریخ چاپ : سال ۱۳۹۷
نوبت چاپ : چاپ سوم
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها