قدرت هوش کلامی : ده روش برای به‌کارگیری نبوع کلامی

كلمات قدرت اعجاب انگیزی دارند. آن دسته از افرادیكه از قدرت كلام استفاده می‌كنند، قدرت متقاعد ساختن، الهام بخشیدن، مسحور كردن و نفوذ در دیگران را به طرق گوناگون تجربه می‌كنند.

ادامه مطلبShow less
126,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
80032
دوست داشتن2
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

سخنی از بزرگان
بوكسور ایرلندی – بریتانایی كه نامش تاكنون در ردیف جوان‌ترین برگزیده  رشته بوكس در تالار افتخار به ثبت رسیده است.

هنگامی كه در اوج حرفه ورزشی بوكس بودم، هرگز به ذهنم خطور نكرده بود كه شناخت واژگان و كاربرد آن‌ها تا چه اندازه‌ای می‌تواند برایم اهمیت داشته باشد. در آن زمان همه زندگیم به تمرینات سخت، رژیم‌های برای آمادگی جسمانی، نظم كامل، و آگاهی از آنچه داخل رینگ برایم اتفاق می‌افتاد و نیز واكنش سریع و مناسب نسبت به آن، معطوف شده بود!

پس از كناره گیری از بوكس، به حرفه‌ای جالب و تازه روی آوردم: گزارش و تفسیر تلویزیونی مسابقات بوكس. تازه آن زمان پی بردم كه برای بیان شور و شوق بی حد و حدود خود در ارتباط با ورزش كه به تماشای آن می‌نشستم و نیز انتقال هیجان و روند بازی، به واژگان و اصطلاحات بسیار متنوعی نیازمندم. كلام من كه یكی در میان، عبارت معركه‌ای را چاشنی آن می‌ساختم، دیگر به كارم نمی‌آمد. تصمیم گرفتم كاری در این مورد انجام دهم.

شیوه كار دوست عزیزم تونی بورزان موجب شد روش جدیدی برای یادگیری در پیش گیرم كه شور و شوق واقعی را در زندگیم به ارمغان آورده است. خود را به تقویت حافظه و واژگان و نیز یادگیری ده كلمه جدید در هفته و سپس به كار گیری آن‌ها، ابتدا در گفت و شنود‌های روز مره و سپس در حرفه گزارشگری خود، موظف كردم. احساس رهای می‌كردم! تمام آن افكاری كه می‌خواستم بر زبان آورم در درونم حبس شده بودند، به‌طور غیر منتظره‌ای پدیدار شدند.

سالهای متمادی روش تونی را دنبال كردم. بسیاری از كتابهایش را مطالعه و در سمینار‌هایش شركت كردم.

در دنیای پرورش ذهنم، تونی به مثابه مربی درجه یك بوكس برای قهرمان بوكس است. من كماكان روش یادگیری ده كلمه جدید در هفه را دنبال می‌كنم. در عین حال مصمم هستم فرزندانم را در كسب این مهارت ضروری یاری كنم. ما در منزل خود نوعی سرگرمی داریم به این صورت كه چه كسی می‌تواند عجیب و غریب‌ترین  كلمه را بیان كند و به جرات می‌توانم بگویم كه قصد دارم در این مورد هم‌چنان قهرمان خانواده باقی بمانم!

قهرمان واژگان شدن برای هر كسی امكان پذیر است: من و تونی را در اختیار دارید، پس همت كنید و عنوان قهرمانی را بقاپید!

پیش گفتار
آغاز سفر شما به سوی قدرت كلامی

قلم قدرتمند از شمشیر است به شرط آن كه تفكری كه در پشت آن نهفته است بداند چگونه كلمات را بكار گیرد!                                                            تونی بوزان

هوش كلامی چیست؟
هوش كلامی توانایی تردستی با حروف الفبا است: در هم آمیختن آن‌ها در قالب كلمات و جملات بهره هوش كلامی هر فرد را می‌توان بر اساس تعداد و تنوع واژگان و نیز توانایی او در درك روابط بین كلمات سنجید.

چرا هوش كلامی از اهمیت برخوردار است؟
در اوایل قرن بیستم، روانشناسان دریافتند كه بین تعداد واژگان و موفقیت در زندگی ارتباط مستقیی وجود دارد. به بیان دیگر هر چه دایره لغات شما وسیع‌تر و دارای هوش كلامی بالاتری باشید، به‌طور كلی از موفقیت و اعتماد به نفس بیشتری در زندگی‌تان- در كارتان، در زندگی شخصی و اجتماعی‌تان و همینطور رد مطالعات تان- برخوردار خواهید بود.

كلمات قدرت اعجاب انگیزی دارند. آن دسته از افرادیكه از قدرت كلام استفاده می‌كنند، قدرت متقاعد ساختن، الهام بخشیدن، مسحور كردن و نفوذ در دیگران را به طرق گوناگون تجربه می‌كنند. از این رو تعجبی ندارد كه كلمات و قدرت آن‌ها به یكی از مهم‌ترین  مباحث در انقلاب علمی قرن بیست و یكم تبدیل شده اند.

چگونه قدرت هوش كلامی می‌تواند برای من مفید باشد؟
خبر واقعاً مسرت بخش آن است كه رشد و پرورش مهارتهای كلامی و بالا بردن بهره هوش كلامی بیكران شما، كاری است بسیار آسان و این كتاب به شما می‌گوید چگونه از عهده این كار برآیند. بری مك گیگان، كه در فصل 7 درباره او صحبت خواهیم كرد، هنگامی‌كه از كناره گیری از ورزش بوكس، حرفه گزارشگری تلویزیون را انتخاب كرد، آگاهانه سعی در بالا بردن بهره هوش كلامی خود و از آن زمان تا كنون به همان اندازه كه روزگاری در مقام یك بوكسر از نظر جسمانی ورزیده بود، از نظر ذهنی نیز به مهارت‌هایی دست یافته است.

كتاب قدرت هوش كلامی بر آن است تا شما را به یكی از مهیج‌ترین  سفرهای زندگی‌تان رهنمون سازد طی این سفر، شما:

. دنیایی جدید را كشف می‌كنید

. قوه تخیل خود را ارتباط با مفاهیم و ایده‌هایی نو بكاری می‌گیرید

. با بلوكهای اصلی ساختمان كلمات آشنا شوید، در نتیجه قادر خواهید بود با یك حركت آنی، دایره لغات فعلی خود را تا هزاران كلمه افزایش دهید.

. یاد می‌گیرید چگونه از بدنتان برای برقراری ارتباطی كار آمد و مؤثر كمك بگیرید

. از نو لذت سر و كله زندن با كلمات و معانی آن‌ها را تجربه می‌كنید

. به رموز اصلی تند خوانی و درك مطالب بیشتر واقف می‌شوید

. یاد می‌گیرید چگونه دیگران را با زیبایی و قدرت كلامتان مجذوب سازید و از همه مهم‌تر آنكه كتاب قدرت هوش كلامی به گونه‌ای طراحی شده‌اند كه ضمن افزایش قدرت كلام شما، اوقات خوشی را برایتان فراهم سازد.

از همه مهم‌تر كه قدرت هوش كلامی به گونه‌ای طراحی شده است كه ضمن افزایش قدرت كلام شما، برای شما اوقات خوشی فراهم سازد.

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
80032

مشخصات

کد کتاب
80032
شابک
978-964-412-887-5
نام کتاب
قدرت هوش کلامی
نویسنده (ها)
تونی بوزان
مترجم (ها)
ثریا شریفی
موضوع کتاب
یادگیری و تربیتی
قطع
رقعی
صفحات
280
تاریخ چاپ
سال 1397
نوبت چاپ
چاپ سوم
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
جهشی به سوی تفکر جهشی به سوی تفکر
ناموجود
دوست داشتن
11,900 تومان
اگر طبق دستورالعملی که در این کتاب آورده‌ام، تنها به مدت سه ماه تمرین‌های روزانه را انجام دهی، خودت را در مسیر موفقیت خواهی یافت. متفاوت اندیشیدن می‌تواند تفاوت شگرفی در زندگی تو ایجاد کند!
دوست داشتن
رهسپاری رهسپاری
ناموجود
دوست داشتن
16,900 تومان
رهسپاری در حقیقت، فراخوانی برای پی بردن به فرآیند حرکت کردن از یک زندگی بی‌معنا و بی‌هدف و رهسپار شدن به سوی یک زندگی سرشار از معنا و هدف است. همه ما انسان‌ها در طی این سفر باشکوه باید تغییرها یا دگرگونی‌هایی را پشت...
دوست داشتن
آیا می توانم رابطه ام را نجات دهم آیا می توانم رابطه ام را نجات دهم
دوست داشتن
69,900 تومان
این كتاب سؤالات مناسبی در اختیارتان قرار می‌دهد تا بعد از پاسخ به آن‌ها تصمیم بگیرید، در جواب دادن به آن‌ها به شما جهت می‌دهد و اطلاعات و راهبردهایی را كه در تصمیم‌گیری‌هایتان به آن‌ها نیاز خواهید داشت، مهیا می‌كند.
دوست داشتن
199,900 تومان
خودآگاهی بنیان بینش روان‌شناختی، و استعدادی است كه دانش روان درمانی عمد‌ه‌ی توجه خود را بر گسترش و تقویت آن معطوف كرده است. درواقع، الگو و نمونه‌ی شاخص هووارد گاردنر برای هوش درون‌شخصیتی، شخص زیگموند فروید،...
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد بر پایه یوگا و ذهن آگاهی درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد بر پایه یوگا و ذهن آگاهی
چاپ جدید
دوست داشتن
119,900 تومان
این کتاب با استفاده از اصول شفقت و یوگا دیدگاه روشنی درمورد درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد (ACT) ارائه می‌دهد. این تمرین‌ها هم‌زمان ساده و قدرتمند هستند و به شما امکان می‌دهند با تجربه‌های مراجع ارتباطی عمیق برقرار کنید....
دوست داشتن
تو با ارزشی فرزندم تو با ارزشی فرزندم
دوست داشتن
43,900 تومان
در این کتاب قصد داریم با بیان تجربیات تعدادی از والدین، معلمان و مشاوران به شما یادآوری کنیم که چگونه اعتمادبه‌نفس در بچه‌ها را محور اصلی تربیت آن‌ها قرار دهید؛ زیرا پرورش و تقویت اعتمادبه‌نفس کودک به‌ویژه در محیط...
دوست داشتن
چگونه صاحب حافظه ای برتر شویم چگونه صاحب حافظه ای برتر شویم
ناموجود
دوست داشتن
26,900 تومان
حافظه‌ای عالی پیدا کنید، بخوانید و فراموش نکنید، در امتحانات و کنکور موفق شوید مطالب برای مدت‌های طولانی در حافظه‌تان باقی بمانند و هیچ‌وقت نگران فراموشی نباشید واقعاً کتابی عالی و فوق‌العاده است و...
دوست داشتن
مبانی و اصول تعلیم و تربیت مبانی و اصول تعلیم و تربیت
ناموجود
دوست داشتن
115,900 تومان
نظر به حضور و نقش فشار روانی، انواع ترس‌ها و امکان پیدایش افسردگی در بچه ها و نوجوانان در زندگی روزمره و نقش اساسی این سه پدیده در روند تربیتی فرزندان، موارد مذکور در چارچوب این کتاب مورد بررسی قرار گرفته است. 
دوست داشتن
EQ چیست و چرا مهم تر از IQ است EQ چیست و چرا مهم تر از IQ است
ناموجود
دوست داشتن
69,900 تومان
این کتاب دارای چهار بخش اصلی است که هر بخش آن شامل دو فصل می‌باشد. این کتاب از مباحث کشف، ارزیابی و افزایش هوش هیجانی تا تأثیر آن در محل کار و خانواده سخن به میان می‌آورد. روش اصلی این کتاب، طرح داستانهایی در موضوعات...
دوست داشتن
آینه های شفاف چگونه فرزندان خود را تربیت نکنیم آینه های شفاف چگونه فرزندان خود را تربیت نکنیم
ناموجود
دوست داشتن
9,900 تومان
... مي‌گفت: وقتي اولين فرزندم به دنيا آمد، او را نزد استادم كه عالمي واقعي بود، بردم و از او سؤال كردم: «استاد! تربيت فرزندم را از كي آغاز كنم؟» ايشان از من سؤال كردند: «خودت چند سال داري؟» گفتم: «بيست و شش سال‌.»...
دوست داشتن
مهارت های جدید برای تربیت فرزندان مهارت های جدید برای تربیت فرزندان
ناموجود
دوست داشتن
20,900 تومان
دنياي آزاد غرب، در حيطه‌ي فرزندپروري با بحران روبه‌رو است. هر روز بر تعداد گزارش‌ها در مورد خشونت بچه‌ها و نوجوانان، عزت‌نفس پايين، اختلال در كمبود توجه، سوءمصرف موادمخدر، بارداري نوجوانان و خودكشي افزوده مي‌شود....
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم