قدرت هوش کلامی : ده روش برای به‌کارگیری نبوع کلامی

كلمات قدرت اعجاب انگیزی دارند. آن دسته از افرادیكه از قدرت كلام استفاده می‌كنند، قدرت متقاعد ساختن، الهام بخشیدن، مسحور كردن و نفوذ در دیگران را به طرق گوناگون تجربه می‌كنند.

ادامه مطلبShow less
25,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

ناموجود
مرجع:
80032
دوست داشتن1
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
توضیحات

سخنی از بزرگان
بوكسور ایرلندی – بریتانایی كه نامش تاكنون در ردیف جوان‌ترین برگزیده  رشته بوكس در تالار افتخار به ثبت رسیده است.

هنگامی كه در اوج حرفه ورزشی بوكس بودم، هرگز به ذهنم خطور نكرده بود كه شناخت واژگان و كاربرد آن‌ها تا چه اندازه‌ای می‌تواند برایم اهمیت داشته باشد. در آن زمان همه زندگیم به تمرینات سخت، رژیم‌های برای آمادگی جسمانی، نظم كامل، و آگاهی از آنچه داخل رینگ برایم اتفاق می‌افتاد و نیز واكنش سریع و مناسب نسبت به آن، معطوف شده بود!

پس از كناره گیری از بوكس، به حرفه‌ای جالب و تازه روی آوردم: گزارش و تفسیر تلویزیونی مسابقات بوكس. تازه آن زمان پی بردم كه برای بیان شور و شوق بی حد و حدود خود در ارتباط با ورزش كه به تماشای آن می‌نشستم و نیز انتقال هیجان و روند بازی، به واژگان و اصطلاحات بسیار متنوعی نیازمندم. كلام من كه یكی در میان، عبارت معركه‌ای را چاشنی آن می‌ساختم، دیگر به كارم نمی‌آمد. تصمیم گرفتم كاری در این مورد انجام دهم.

شیوه كار دوست عزیزم تونی بورزان موجب شد روش جدیدی برای یادگیری در پیش گیرم كه شور و شوق واقعی را در زندگیم به ارمغان آورده است. خود را به تقویت حافظه و واژگان و نیز یادگیری ده كلمه جدید در هفته و سپس به كار گیری آن‌ها، ابتدا در گفت و شنود‌های روز مره و سپس در حرفه گزارشگری خود، موظف كردم. احساس رهای می‌كردم! تمام آن افكاری كه می‌خواستم بر زبان آورم در درونم حبس شده بودند، به‌طور غیر منتظره‌ای پدیدار شدند.

سالهای متمادی روش تونی را دنبال كردم. بسیاری از كتابهایش را مطالعه و در سمینار‌هایش شركت كردم.

در دنیای پرورش ذهنم، تونی به مثابه مربی درجه یك بوكس برای قهرمان بوكس است. من كماكان روش یادگیری ده كلمه جدید در هفه را دنبال می‌كنم. در عین حال مصمم هستم فرزندانم را در كسب این مهارت ضروری یاری كنم. ما در منزل خود نوعی سرگرمی داریم به این صورت كه چه كسی می‌تواند عجیب و غریب‌ترین  كلمه را بیان كند و به جرات می‌توانم بگویم كه قصد دارم در این مورد هم‌چنان قهرمان خانواده باقی بمانم!

قهرمان واژگان شدن برای هر كسی امكان پذیر است: من و تونی را در اختیار دارید، پس همت كنید و عنوان قهرمانی را بقاپید!

پیش گفتار
آغاز سفر شما به سوی قدرت كلامی

قلم قدرتمند از شمشیر است به شرط آن كه تفكری كه در پشت آن نهفته است بداند چگونه كلمات را بكار گیرد!                                                            تونی بوزان

هوش كلامی چیست؟
هوش كلامی توانایی تردستی با حروف الفبا است: در هم آمیختن آن‌ها در قالب كلمات و جملات بهره هوش كلامی هر فرد را می‌توان بر اساس تعداد و تنوع واژگان و نیز توانایی او در درك روابط بین كلمات سنجید.

چرا هوش كلامی از اهمیت برخوردار است؟
در اوایل قرن بیستم، روانشناسان دریافتند كه بین تعداد واژگان و موفقیت در زندگی ارتباط مستقیی وجود دارد. به بیان دیگر هر چه دایره لغات شما وسیع‌تر و دارای هوش كلامی بالاتری باشید، به‌طور كلی از موفقیت و اعتماد به نفس بیشتری در زندگی‌تان- در كارتان، در زندگی شخصی و اجتماعی‌تان و همینطور رد مطالعات تان- برخوردار خواهید بود.

كلمات قدرت اعجاب انگیزی دارند. آن دسته از افرادیكه از قدرت كلام استفاده می‌كنند، قدرت متقاعد ساختن، الهام بخشیدن، مسحور كردن و نفوذ در دیگران را به طرق گوناگون تجربه می‌كنند. از این رو تعجبی ندارد كه كلمات و قدرت آن‌ها به یكی از مهم‌ترین  مباحث در انقلاب علمی قرن بیست و یكم تبدیل شده اند.

چگونه قدرت هوش كلامی می‌تواند برای من مفید باشد؟
خبر واقعاً مسرت بخش آن است كه رشد و پرورش مهارتهای كلامی و بالا بردن بهره هوش كلامی بیكران شما، كاری است بسیار آسان و این كتاب به شما می‌گوید چگونه از عهده این كار برآیند. بری مك گیگان، كه در فصل 7 درباره او صحبت خواهیم كرد، هنگامی‌كه از كناره گیری از ورزش بوكس، حرفه گزارشگری تلویزیون را انتخاب كرد، آگاهانه سعی در بالا بردن بهره هوش كلامی خود و از آن زمان تا كنون به همان اندازه كه روزگاری در مقام یك بوكسر از نظر جسمانی ورزیده بود، از نظر ذهنی نیز به مهارت‌هایی دست یافته است.

كتاب قدرت هوش كلامی بر آن است تا شما را به یكی از مهیج‌ترین  سفرهای زندگی‌تان رهنمون سازد طی این سفر، شما:

. دنیایی جدید را كشف می‌كنید

. قوه تخیل خود را ارتباط با مفاهیم و ایده‌هایی نو بكاری می‌گیرید

. با بلوكهای اصلی ساختمان كلمات آشنا شوید، در نتیجه قادر خواهید بود با یك حركت آنی، دایره لغات فعلی خود را تا هزاران كلمه افزایش دهید.

. یاد می‌گیرید چگونه از بدنتان برای برقراری ارتباطی كار آمد و مؤثر كمك بگیرید

. از نو لذت سر و كله زندن با كلمات و معانی آن‌ها را تجربه می‌كنید

. به رموز اصلی تند خوانی و درك مطالب بیشتر واقف می‌شوید

. یاد می‌گیرید چگونه دیگران را با زیبایی و قدرت كلامتان مجذوب سازید و از همه مهم‌تر آنكه كتاب قدرت هوش كلامی به گونه‌ای طراحی شده‌اند كه ضمن افزایش قدرت كلام شما، اوقات خوشی را برایتان فراهم سازد.

از همه مهم‌تر كه قدرت هوش كلامی به گونه‌ای طراحی شده است كه ضمن افزایش قدرت كلام شما، برای شما اوقات خوشی فراهم سازد.

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
80032

مشخصات

کد کتاب
80032
شابک
978-964-412-887-5
نام کتاب
قدرت هوش کلامی
نویسنده (ها)
تونی بوزان
مترجم (ها)
ثریا شریفی
موضوع کتاب
یادگیری و تربیتی
قطع
رقعی
صفحات
280
تاریخ چاپ
سال 1397
نوبت چاپ
چاپ دوم
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
رهایی از خیانت های زناشویی رهایی از خیانت های زناشویی
ناموجود
دوست داشتن
16,900 تومان
این کتاب به شما در شناخت تمام جوانب خیانت کمک می‌کند. از جمله دلایل رخ دادن بی‌وفایی، چگونگی اتمام بی‌وفایی، چگونگی بازسازی مجدد زندگی مشترک، چگونگی کنترل آزردگی و بازسازی اعتماد.
دوست داشتن
93,900 تومان
شما استحقاق آن را دارید که از هر درد و رنجی که متحمل شده‌اید، رهایی یابید. همه زخم‌هایتان باید التیام یابند. صرف‌نظر از هرچه کرده‌اید و هر اشتباهی مرتکب شده‌اید، صرف‌نظر از هرچه دارید و هرجا که هستید در همین لحظه...
دوست داشتن
89,900 تومان
با خواندن این کتاب خواهیم آموخت که چگونه خواسته‌هایی ارزشمند و نوع‌دوستانه آرزو کنیم تا تجلی آن‌ها هم برای ما و هم برای کائنات شادی‌بخش باشد. کتاب فراتر از راز با زبانی روشن و متنی ساده تلاش می‌کند تفاوت میان استفاده...
دوست داشتن
چگونه رفتارهای خوب را به کودکم آموزش دهم چگونه رفتارهای خوب را به کودکم آموزش دهم
ناموجود
دوست داشتن
99,900 تومان
والدین یا كودك كامل وجود ندارد، و ما هرگز والدینی ندیده‌ایم كه دست‌كم گاهی درباره‌ی توانایی‌ها و استعدادهایشان به‌عنوان پدر و مادر  به شك و تردید دچار نشوند. فرزندان نیز همیشه بنابر خواست و میل والدین رفتار نمی‌كنند و...
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
کتاب کودکان دبستانی بایدها و نبایدها کتاب کودکان دبستانی بایدها و نبایدها
دوست داشتن
13,900 تومان
بدون شک شناخت مربیان در ابعاد مختلف جسمی، عاطفی، اجتماعی، آموزشی و... در هر دوره تحصیلی از سوی اولیا و مربیان تأثیر بسزایی در روند رشد و تربیت آنان خواهد داشت. تحقق این امر مستلزم کسب دانش و آگاهی‌های لازم مربیان از...
دوست داشتن
تو با ارزشی فرزندم تو با ارزشی فرزندم
دوست داشتن
43,900 تومان
در این کتاب قصد داریم با بیان تجربیات تعدادی از والدین، معلمان و مشاوران به شما یادآوری کنیم که چگونه اعتمادبه‌نفس در بچه‌ها را محور اصلی تربیت آن‌ها قرار دهید؛ زیرا پرورش و تقویت اعتمادبه‌نفس کودک به‌ویژه در محیط...
دوست داشتن
چگونه هوش اخلاقی فرزندم را افزایش دهم چگونه هوش اخلاقی فرزندم را افزایش دهم
ناموجود
دوست داشتن
27,900 تومان
رشد و پروش ظرفیت اخلاقی بچه‌ها بهترین راهی است كه از زندگی آن‌ها در حال حاضر و برای همیشه مراقبت كنیم و كتاب پرورش هوش اخلاقی به شما نشان می‌دهد چطور به فرزندان خود آموزش دهید كه اخلاقی فكر و رفتار كنند.
دوست داشتن
تقویت حافظه تقویت حافظه
ناموجود
دوست داشتن
14,900 تومان
کتاب تقویت حافظه (101 راه یادگیری فوری و سریع) نوشته ی مایکل تیپر به شما کمک می کند چهره ها را به خاطر بسپارید و آنها را با نام ها جفت کنید،  در هر سنی که هستید مغز خود را جوان و فعال نگه دارید.
دوست داشتن
پدران توانا دختران قوی پدران توانا دختران قوی
ناموجود
دوست داشتن
12,900 تومان
زندگی درعین‌حال كه با ما بخشنده و مهربان است؛ در برخی مواقع روحیه‌ی ما را جریحه‌دار می‌کند و ما را تا مرحله‌ی مرگ می‌برد. باوجوداین ما هنوز زنده‌ایم؛ نه به این دلیل كه والدین ما همچنان به ما عشق می‌ورزند، بلكه از آن‌...
دوست داشتن
شیوه های عملی آموزش مفاهیم دینی و قرآنی شیوه های عملی آموزش مفاهیم دینی و قرآنی
چاپ جدید
دوست داشتن
85,900 تومان
اثری است از جعفر شیخ الاسلامی به چاپ انتشارات نسل نو اندیش برای نونهالان 3 تا 5 سال. کتابی که به مربیان و والدین کمک خواهد کرد تا با تعالیم دینی و قرآنی کودکان خود را آموزش دهند و رهنمودهای دین را برای تربیت نونهالان...
دوست داشتن
365 آداب رفتاری که بچه ها باید بدانند 365 آداب رفتاری که بچه ها باید بدانند
ناموجود
دوست داشتن
21,900 تومان
    عملاً، هيچ راهي براي پيش‌بيني چالش‌هايي كه در طول زندگي خود به‌عنوان والدين با آن‌ها مواجه خواهيد شد وجود ندارد. اما آگاهي از روش‌هاي مناسبي كه مي‌توان انجام داد ــ براي فرزندان يا براي والدين ــ غيرممكن نيست....
دوست داشتن
چشم و هم چشمی در کودکان چشم و هم چشمی در کودکان
دوست داشتن
49,900 تومان
        چطور به کودکان کمک کنیم تا ا حساسات خود را نسبت به یکیدیگر طوری بیان کنند که به هم صدمه نزنند؟        چطور با کودکان یکسان رفتار نکنیم، اما در عین حال رفتارمان غیرمنصفانه نباشد؟
دوست داشتن
کتاب جامع انتخاب رشته کتاب جامع انتخاب رشته
ناموجود
دوست داشتن
34,900 تومان
این کتاب اولاً برای دانش‌آموزان و دانشجویان جهت آشنایی با انواع رشته‌ها و دانشگاهها تدوین شده است. ثانیاً تمام مدارس حداقل به یک نسخه از این کتاب جهت اطلاع دانش‌آموزان و مشاوران و مدیران و خانواده‌ها نیاز دارند....
دوست داشتن
آینه های شفاف چگونه فرزندان خود را تربیت نکنیم آینه های شفاف چگونه فرزندان خود را تربیت نکنیم
ناموجود
دوست داشتن
9,900 تومان
... مي‌گفت: وقتي اولين فرزندم به دنيا آمد، او را نزد استادم كه عالمي واقعي بود، بردم و از او سؤال كردم: «استاد! تربيت فرزندم را از كي آغاز كنم؟» ايشان از من سؤال كردند: «خودت چند سال داري؟» گفتم: «بيست و شش سال‌.»...
دوست داشتن
رفتارهای درست تربیتی والدین رفتارهای درست تربیتی والدین
ناموجود
دوست داشتن
9,500 تومان
در این کتاب نیز مانند کتاب خطاهای تربیتی والدین به سی مورد از رفتارهای والدین پرداخته‌ام که جنبه‌‌ی مثبت دارند و بهره‌گیری از آن‌ها، تربیت صحیح فرزندان را امکان‌پذیر می‌کند. 
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم