درس اصلی زندگی که باید می آموختیم

درس اصلی زندگی که باید می آموختیم

داشتم حساب مى كردم، ديدم من تا الان چيزى نزدیک بيست و دو سه سال از عمرم را درس خوانده ام. دبستان تا دبيرستان و بعد هم ليسانس و فوق ليسانس و دكترا. كلى رياضى بلدم، كلى فرمول و عدد و رقم از برم و خيلى از مسائل مهندسى را مى توانم سه سوته حل كنم و حتى درس بدهم، ولى هنوز هم كه هنوز است درس اصلى را ياد نگرفته ام.

زندگی تان را مصرف کنید

زندگی تان را مصرف کنید

زندگی‌تان را مصرف کنید !بله درست متوجه شدید! ما همه مصرف کننده‌ايم، پس «زندگی تان را مصرف کنید.» شما یک شیشه عطر را تا آخرین قطره مصرف می کنید. چرا؟

شادی دیگران را با حرف های بیهوده نابود می کنیم

شادی دیگران را با حرف های بیهوده نابود می کنیم

سه یا چهار روز بود که لب به غذا نزده بودم. فرصتی پیش آمد تا بالاخره بگویم: «می‌خواهم مقدار زیادی ذرت بخورم.» خدای من، مدت‌ها بود هیچ غذایی به دهانم این همه مزه نکرده بود. هر تکه از آن و هر دانه مثل یک قطعه استیک بود. آن‌ها را می‌جویدم و یک‌راست می‌افتادند توی معده‌ام. معده‌ام می‌گفت: «متشکرم، متشکرم!» مثل آنکه توی "بهشت" باشم.

پر لایک ترین توییت در روز جهانی معلولین

پر لایک ترین توییت در روز جهانی معلولین

پر لایک ترین توییت در روز جهانی معلولین مربوط به ایزابلا کاردیناله دختر 26 ساله ی ایتالیایی ساکن شهر فلورانس بود.ایزابلا یک معلول جسمی حرکتی ست. او در ژانویه ی 2006 بعد از یک تصادف شدید برای همیشه مجبور به استفاده از ویلچر شد.

نشانه های اینکه کودکتان باهوش است ترجمه پردیس بختیاری

نشانه های اینکه کودکتان باهوش است ترجمه پردیس بختیاری

_مهارت های زبانی بچه هایی که هوش بالایی دارند به حرف هایی که شما می زنید، توجه زیادی نشان می دهند. به عنوان مثال زمانی که شما برای آنها کتاب می خوانید، آنها تمام حواس شان را به شما می دهند، حتی اگر زیر 6 ماه داشته باشند. آنها همچنین می توانند در 14 ماهگی کلمات را به صورت جمله به زبان آورند، کاری که ممکن است از کودکان بزرگ تر هم برنیاید._حل مشکلات کودکان باهوش می توانند مشکلات شان را مانند کودکان بزرگ تر از خودشان حل کنند. به عنوان مثال کودکی که در جایی گیر افتاده، می تواند اسباب بازی...

از پدر و مادر چه ویژگی هایی را به ارث می بریم؟ مترجم:مریم اسدی

از پدر و مادر چه ویژگی هایی را به ارث می بریم؟ مترجم:مریم اسدی

جنسیت_اگر مرد چند برادر داشته باشد چند فرزند پسر و اگر چند خواهر داشته باشد چند فرزند دختر خواهد داشت. تعداد کمی از مردان هستند که در اسپرم کروموزم های x و y به نسبت مساوی دارند و احتمال دختر یا پسر دار شدن آن ها مساوی است._وضعیت دندان ها اگر پدر بیشتر به دندانپزشکی برود احتمال این که دخترش هم مشکلات دندان داشته باشد زیاد است. کودک شکل و اندازه دندان هایش را از پدر به ارث می برد.

عزت نفس

عزت نفس

روزی هزار بار برای خودتان بنویسید "عزت نفس"...!‌ روی آینه، کف دست، گوشه کتاب، روی یخچال، آلارم موبایل، هرجا... هرجا.... با خط قرمز هم بنویسید ترجیحاً.

حرف بزنید

حرف بزنید

حرف بزنید ... ترسِ از دست دادن، آدم ها را لال می کند! ترسِ از دست دادن، آدم ها را ضعیف ، توسری خور و بی اهمیت جلوه می دهد!

عجیب ترین معلم دنیا

عجیب ترین معلم دنیا

محمدجعفر خیاطی عجیب ترین معلم دنیا بود ، امتحاناتش عجیب تر...امتحاناتی که هر هفته می‌گرفت و هر کسی باید برگه ی خودش را تصحیح می‌کرد...آن هم نه در کلاس،در خانه...دور از چشم همه اولین باری که برگه‌ی امتحان خودم را تصحیح کردم سه غلط داشتم...

چهار اشتباهی که روزتان را خراب می کند

چهار اشتباهی که روزتان را خراب می کند

اغلب افراد پس از بیدار شدن از خواب ناخواسته اشتباهاتی را مرتکب می‌شوند که تمام روز آنها را خراب می‌کنند. این اشتباهات موجب می‌شوند که حال فرد در طول روز تحت تاثیر قرار گرفته و معمولا این افراد روز خوبی را سپری نمی‌کنند. به گزارش سایت «تودی» با آگاهی از این اشتباهات و در نتیجه جبران آنها می‌توانید روز خوبی را برای خودتان رقم بزنید:

خصوصیات رفتاری شخصیت خسیس و کم خرج

خصوصیات رفتاری شخصیت خسیس و کم خرج

افرادی که به اصطلاح خسیس هستند چه ویژگی های شخصیتی دارند این افراد با کسانی که ولخرجی نمی کنند تفاوت دارند چگونه می توانیم این دو تیپ شخصیتی را از هم متمایز کنیم. عادت به پس انداز کردن پول یکی از بهترین و در عین حال دشوارترین اقدامات مالی است. مطابق آمارها، ۲۸ درصد از آمریکایی ها هیچ پس اندازی برای مواقع ضروری ندارند و در مواجهه با بحرانی کوچک به طور کامل خلع سلاح می شوند. به علاوه بیش از نیمی از آنها نیز نمی توانند زمانی فراتر از سه ماه را با تکیه بر پس انداز خود زندگی کنند. شرایط مشابهی را...

هفت قانون طلایی NLP برای موفقیت

هفت قانون طلایی NLP برای موفقیت

۱- قانون اعتقادات: به هر چیز که اعتقاد داشته باشید چه درست چه نادرست، بر قسمت نیمه‌ هوشیار ذهن تأثیر می‌گذارد و با دقتی حیرت آور به عینیت در می‌آید. هر امر باید ابتدا در قالب اعتقاد درآید تا به آن عمل شود. ۲- قانون انتظارات: هر آنچه که انتظارش را می‌کشید به سرتان می‌آید. مثلاً اگر انتظار یک زندگی خوب و موفق را می‌کشید، همان را خواهید داشت و برعکس. پس اگر هر عملی که انجام دهید از آن انتظار مثبت داشته باشید، نتیجه مثبت خواهید گرفت. حتماً تأثیر این قانون را در زندگی روزمره زیاد دیده‌اید.

مدیریت هزینه های شخصی (قسمت اول: پول نقد یا کارت اعتباری)

مدیریت هزینه های شخصی (قسمت اول: پول نقد یا کارت اعتباری)

پول و مغزلوونستین برای اینکه بفهمند هنگامی که تصمیم‌گیری برای خرج کردن در مغز جه رخ می‌دهد از MRI کارکردی (fMRI) استفاده کردند. این تکنیک اسکن کردن مغز می‌تواند جریان خون به بخش‌هایی از مغز را که هنگام انجام کاری فعال می‌شوند، اندازه‌گیری کند.هنگامی که افراد مورد آزمایش به یک کالای مطلوب، مثلا یک تکه شکلات نگاه می‌کردند، مغزهای‌شان نسبت به زمانی که برچسب قیمت این کالا را می‌دیدند، واکنش کاملا متفاوتی نشان می‌داد.

مدیریت هزینه های شخصی (قسمت اول: شناخت مفاهیم ناخن خشکی یا ولخرجی)

مدیریت هزینه های شخصی (قسمت اول: شناخت مفاهیم ناخن خشکی یا ولخرجی)

ریشه ناخن‌خشکی یا ولخرجی چیست؟خرج کردن پول برخی از افراد را مضطرب می‌‌کند، در حالیکه مشکل گروهی دیگر این است که چطور پول‌های‌شان را نگهدارند و با ولخرجی آن را به هدر ندهند. به گزارش لایو ساینس یک بررسی دال بر این است که رنج روانی هنگام خرج کردن پول ممکن است باعث شود ناخن‌خشک‌ها دودستی به پول‌های‌شان بچسبند، در حالیکه ولخرج‌ها هنگام خرج کردن پول ناراحتی حس نمی‌کنند، بنابراین بیش از حدی که باید خرج می‌کنند.در ویترین فروشگاه یکی از زیباترین کفش‌های زیبا جلوه می‌کند. برخی از افراد علیرغم...

عادت هایی که سوئد را شادترین کشور دنیا کرده است ترجمه توسط مریم اسدی

عادت هایی که سوئد را شادترین کشور دنیا کرده است ترجمه توسط مریم اسدی

سوئدی ها قانونی دارند به نام لاگوم “lagom” این قانون مجموعه ای است از توصیه های خاص که با حذف بی نظمی در خانه، برنامه ها و ذهن منجر به شادی می شود. لاگوم کمک می کند در تمام جنبه های زندگی تعادل ایجاد کنیم و سرانجام نفس راحت بکشیم و وقت و امکان شاد شدن را داشته باشیم._مبلمان ها را با فاصله بچینید تا بین آن ها فضای خالی وجود داشته باشد و چشم ها بتواند زیبایی هر کدام از آن ها را جداگانه ببیند._به جای نقاشی و پوستر عکس مناظری که در سفر به آنجا رفته اید به دیوار نصب کنید_به جای فرش...

 فرزندانمان را کارآفرین بار بیاوریم نه کارمند

فرزندانمان را کارآفرین بار بیاوریم نه کارمند

سیستم آموزشی ما به بچه ها میگه برید وکیل و مهندس و دکتر بشید، تو خونه همه دنبال اینیم که بچه هامون درس بخونن و تحصیل کرده بشن و...کجای این آموزش و تربیت به بچه ها یاد میده کارآفرین باشن؟ برای خودشون کسب و کار داشته باشن؟ شرکت تاسیس کنن و صاحب کار باشن؟ تجارت کنن و تاجر بشن؟ تقریبا هیچ جا...کلا در حال آموزش به بچه هامون هستیم که توی زندگی اصلا ریسک نکنن و همیشه توی عافیت زندگی کنن. کارمند جاهای خوبی بشن و حقوق بگیر باشن!