فریبا جعفری: جز آدم‌های اسفنجی نباشید

فریبا جعفری: جز آدم‌های اسفنجی نباشید

چگونه می‌توان از جذب انرژی منفی دیگران خودداری کرد؟

هیچ بعید نیست بسیاری از ملاقات‌های روزمره‌ی ما فوق‌العاده استرس‌زا و یأس‌آور باشند. در دنیایی زندگی می‌کنیم که اغلب مردم به شکایت، انتقاد، غرزدن، نالیدن و بدبینی عادت کرده‌اند و در مکالمات خود نیز نمی‌توانند از کلمات دیگری استفاده کنند. گاهی ناگهان متوجه می‌شویم روزی که با خلقی خوب آغازش کرده‌ایم، به یکی از بدترین و ملال‌آورترین روزهای زندگی تبدیل شده است زیرا پر از احساسات منفی‌ای هستیم که باعث و بانی هیچ‌کدام نیز خود ما نبوده‌ایم، بلکه از دیگران به ذهنمان نفوذ کرده‌اند.

بهتر است بیاموزید مانند اسفنجی نباشید که هر چیزی را به خود جذب می‌کند. برای این منظور:

۱- هرگاه احساس ناراحتی و غم کردید از خود بپرسید: «آیا به‌راستی این احساس از خود من سرچشمه می‌گیرد؟»

گاهی احساس خشم، غم، ناراحتی و ترس دیگران به‌سرعت به ذهن ما نفوذ می‌کند زیرا ما نیز همین احساس‌ها را در کنج ذهنمان پنهان کرده‌ایم. شاید بهتر باشد به‌جای انکار این احساس‌ها، به خانه‌تکانی ذهن خود بپردازید. کسانی را که به شما بدی کرده‌اند ببخشید و ترس‌های خود از آینده را به‌دست باکفایت خدا بسپارید.

۲- از منابع انرژی منفی بگریزید

تا جایی که می‌توانید، از کسانی که فقط و فقط غر می‌زنند و شکایت می‌کنند فرار کنید و به خاطر داشته باشید منابع انرژی منفی تنها رئیس یا مادرشوهر شما نیستند، بلکه گاهی موسیقی یا مجموعه‌ی تلویزیونی مورد علاقه‌تان هم می‌توانند از بدترین منابع انرژی منفی باشند. 

۳- پیاده‌روی کنید

هر روز ساعتی را به پیاده‌روی و تنفس عمیق اختصاص دهید. با هر بازدم عمیقی که از سینه بیرون می‌دهید، تمام افکار منفی را دور بریزید و با دم عمیقتان انرژی مثبت را به درون وجود خود بکشید.

۴- به خدا پناه آورید

رابطه‌ی خود را با خدا بهبود ببخشید. اگر بخواهید تنها با تکیه به خود مثبت و شاد بمانید، تنها حاصلی که نصیبتان می‌شود، ناکامی و سرخوردگی خواهد بود. باید بدانید که در جهان قدرتی بسیار بالاتر از قدرت شما وجود دارد که همواره مراقب شماست و از شما محافظت می‌کند.

۵ – دوستانی یکرنگ و مثبت‌اندیش اختیار کنید

سعی کنید اطرافتان را از مردمان شاد و مثبت پر کنید. با کسانی دوست شوید که به انتقاد و شکایت عادت ندارند و اگر ناچارید در محل کار یا خانه‌ی خود با افراد منفی همنشین باشید، ترتیبی دهید تا هر هفته دست‌کم یک روز را با دوستان خوشبین و مثبت خود بگذرانید.

نوشته: فریبا جعفری

نظرات بازدیدکنندگان