امیرحسن مکی: نیروی حاصل از تحسین

امیرحسن مکی: نیروی حاصل از تحسین

برقراركردن روابط موفق یكی از كلیدهای موفقیت است. ما انسان‌ها موجوداتی منزوی نیستیم و به‌تنهایی نمی‌توانیم به قله‌های موفقیت صعود كنیم. یكی از اصولِ برقراركردن روابط موفق این است كه در دیگران «روح زندگی» بدمیم. در ملاقات با هر كس، یا به او جان می‌بخشیم یا جانش را می‌گیریم! لابد می‌دانید منظورم چیست. بعضی از آدم‌ها «مشوق» هستند و پس از دیدار با آن‌ها احساس می‌كنید جانی دوباره گرفته‌اید. بعضی‌ها هم هستند كه پس از دیدنشان احساس می‌كنید از زندگی سیر شده‌اید! افراد موفق، كسانی هستند كه در زنده‌كردن روحیه‌ی دیگران استادند.

یكی از روش‌های احیای دیگران تحسین آن‌هاست. تحسین نیروزاست! وقتی كسی را تحسین كنید، تحولی در او، خودتان، و رابطه‌تان ایجاد می‌شود. آخرین باری كه كسی شما را تحسین كرد یادتان هست؟ احساس فوق‌العاده‌ای به شما دست داد، مگر نه؟ به احتمال قوی پس از آن بیشتر به آن فرد علاقه‌مند شدید، این‌طور نیست؟
البته، منظور من از تحسین، تملق و چاپلوسی نیست. منظورم این است كه صادقانه از خصوصیات و اعمال مثبت دیگران تعریف و تمجید كنید. به آن‌ها دروغ نگویید. خطاهایشان را به ایشان گوشزد و اعمال شایسته‌شان را تحسین كنید!
با در نظر داشتن این مطلب، برویم سراغ مزایای تحسین و روش‌هایی برای شروع این كار.

مزایای تحسین
مناسبات‌تان را گسترش می‌دهد. زندگی بر اساس روابط استوار است: روابط خانوادگی، دوستی‌ها و روابط كاری. وقتی جنبه‌های مثبت مردم را تحسین كنیم، روابطمان گسترش می‌یابد. این، هم به نفع آن‌هاست و هم به نفع خودمان.
قدرتِ نفوذ و رهبری‌تان را گسترش می‌دهد. به نظر شما چه كسی از توانایی رهبری و نفوذی بیشتر در میان پیروانش برخوردار است؛ كسی كه ایراد می‌گیرد یا كسی كه تحسین می‌كند؟
رابطه‌ای مستحكم همراه با وفاداری ایجاد می‌كند. وقتی كسی را تحسین كنید از ته دل به شما وفادار می‌شود، زیرا متوجه می‌شود به فكر او هستید، دوستش دارید، و قدرش را می‌دانید. این، موفقیت شما را در پی دارد.
باعث رضایت بیشتر و خوشحالی مردم می‌شود. من از صمیم قلب بر این باورم كه ما موظفیم دیگران را تشویق كنیم و به آن‌ها روحیه بدهیم. آن‌ها به این كارِ ما نیاز دارند. تشویق و تحسین مردم، عملی بسیار شایسته و نیكوست. حتی اگر هیچ نفعی از این كار به ما نرسد، روحیه‌دادن به دیگران عین صواب است. همیشه كسانی پیدا می‌شوند كه روحیه‌ی دیگران را تضعیف كنند؛ اما فرد موفق كسی است كه دیگران را تحسین و تشویق كند!

روش‌هایی برای تحسین
ویژگی‌های شخصیتی. كسی كه با وی در ارتباط هستید چه خصوصیاتی دارد؟ شاد است؟ سخت‌كوش است؟ صادق است؟ به او بگویید ویژگی‌اش را تحسین می‌كنید. می‌توانید با گفتن یك كلام، ارسال كارت یا با یك تماس تلفنی این كار را بكنید. به‌عنوان مثال می‌توانید بگویید: «می‌دانی علی، از نظر من سخت‌كوشی تو به‌راستی ستودنی است. گویا تو همیشه اولین كسی هستی كه سرِ كار حاضر می‌شوی و آخرین كسی هستی كه اینجا را ترك می‌كنی. تو به‌راستی یك الگوی خوب به‌شمار می‌روی و من از صمیم قلب از تو سپاسگزارم.» به همین سادگی!
عملكرد. این هم درست مثل نمونه‌ی پیشین است: «محمد، نمی‌دانم آیا كسی به تو گفته كه در تنظیم گزارش سالانه گل كاشتی!؟ گزارشت فوق‌العاده است و آمارهایی كه درآورده‌ای به ما كمك می‌كند وظایف و مسؤولیت‌های خودمان را بهتر انجام دهیم. از تو متشكرم. كارَت به‌راستی قابل تحسین است.»
ارسال كارت، هدیه یا مرخصی دادن، روش‌های دیگری است كه به‌وسیله‌ی آن‌ها می‌توانید از فرد موردنظر قدردانی كنید.
سعی كنید در طی روز دست‌كم پنج نفر را تحسین كنید. اگر می‌توانید، تعداد آن را به ده نفر افزایش دهید. درصورت امكان، از تمام كسانی كه در طی روز با آن‌ها سروكار دارید تعریف كنید. این كار مستلزم تلاش و تمرین، اما امكان‌پذیر است. حالا، هر گُلی بزنید به سر خودتان زده‌اید، چون همان‌طور كه گفته شد، چنانچه دیگران را تحسین كنید، هم به نفع آن‌هاست هم به نفع خودتان.

نویسنده: امیرحسن مكی

نظرات بازدیدکنندگان