شما برای زنده ماندن به مشتری نیاز دارید!

شما برای زنده ماندن به مشتری نیاز دارید!

هدف تجارت چیست؟ شاید بی‌درنگ پاسخ دهید: به‌دست‌آوردن سود و پول! اما این پاسخ اشتباه است. هدف تجارت و کسب‌وکار، جلب و حفظ مشتری است. کسب‌وکاری موفق خواهد بود که بتواند مشتری خود را بیابد و آن‌ها را برای همیشه مشتری خود نگه دارد. چنین روشی موجب می‌شود نه‌تنها کسب‌وکار شما زنده بماند بلکه سودی سرشار نصیبتان می‌کند. مشتریان شما خون رگ تجارت شما هستند و با ازدست‌دادن هر مشتری، ذره‌ای از این خون حیات‌بخش را از دست خواهید داد و اگر کالبد تجارت شما خونی نداشته باشد، خواهد مرد.

جان مکسول: شیوه ی نگرش ما ارزشمند ترین دارایی ماست

جان مکسول: شیوه ی نگرش ما ارزشمند ترین دارایی ماست

بدون شیوه‌ی نگرش‌خوب هرگز به آنچه شایسته‌اش هستیم دست نمی‌یابیم. شیوه‌ی نگرش ما چیزی است که به ما اجازه می‌دهد از محدوده‌ی جایی که بعضی‌ها خیال می‌کنند اشتباه است اندکی فراتر ‌برویم. شیوه‌ی نگرش ما تعیین می‌کند چه می‌بینیم و چگونه احساساتمان را مهار می‌کنیم. این دو عامل به‌شدت در موفقیت ما مؤثرند.

حمید امامی: زندگی با ارزش تر از آن است

حمید امامی: زندگی با ارزش تر از آن است

دقایق به‌سرعت می‌گذشتند و باید هر‌چه سریع‌تر به فرودگاه می‌رسیدم. با وجود استرس دیر‌رسیدن به پرواز و ترافیک آزاردهنده شهر تهران و آلودگی هوا، برای سریع‌تر نشستن روی صندلی هواپیما و خواندن کتاب جدیدی که خریده بودم مشتاق بودم و ثانیه‌شماری می‌کردم. اگر شما هم مثل من سفرهای هوایی زیادی داشته باشید، مثلاً در هفته بیش از ده پرواز، متوجه می‌شوید که تأخیر حداقل دو‌ساعته پرواز‌ موضوعی بسیار عادی است. برای همین امیدوار بودم که این پرواز هم کمی تأخیر داشته باشد تا به‌موقع به آن برسم. شماره ۱۹۹ (اطلاعات...

رضا محمدنیا: ایده هایی نو، داستانی قدیمی درباره پدیده کتاب نخوانی

رضا محمدنیا: ایده هایی نو، داستانی قدیمی درباره پدیده کتاب نخوانی

دهه چهل بود. آن روزها امجدیه چشم‌وچراغ شهر بود و برای خودش اسم‌ورسمی به هم زده بود. از برچسب «وسط شهر بودن و علت ترافیک شدن» هم خبری نبود. یک تهران بود و یک امجدیه و مردمی که به‌جای هوا، با فوتبال نفس می‌کشیدند. فوتبال‌های امجدیه هر هفته تیترِ یک نشریات ورزشی کشور بود و اوضاع همین‌طور ادامه داشت… تا اینکه در یکی از آخر هفته‌های سال ۱۳۴۵، سورپرایزی سی‌هزار نفری، پای امجدیه را به نشریات غیر‌ورزشی هم باز کرد.

شروع یک کسب و کار کوچک اما موفق

شروع یک کسب و کار کوچک اما موفق

در دوره‌ی رکود اقتصادی به‌سر می‌بریم. عده‌ی زیادی از مردم شغلشان را از دست داده‌اند و درآمد شرکت‌های بزرگ چنان کاهش یافته است که دیگر رغبت چندانی به استخدام نیروی جدید ندارند. با این اوصاف، شاید به خود گفته‌اید بهتر است خودم دست‌به‌کار شوم و کار و کسبی برای خود به راه بیندازم: یک کسب‌وکار کوچک. اما آمار نشان داده است بیش از هشتادوهفت درصد این کسب‌وکار‌های کوچک در طی یکی دو سال ورشکست و تعطیل می‌شوند. با بررسی این مشاغل کوچک معلوم می‌شود تنها عده‌ی کمی توانسته‌اند به موفقیت دست یابند و از میان...

حمید امامی: دزدان دریایی زندگی

حمید امامی: دزدان دریایی زندگی

مرگ و زندگی رؤیاهایمان در دستان ماست و ما هستیم که به خودمان و دیگران اجازه می‌دهیم هر بلایی که دلشان می‌خواهند سرمان بیاورند. همه چیز به انتخاب‌ها و تصمیم‌های ما بستگی دارد. خودمان هستیم که اجازه می‌دهیم رؤیاهایمان جلوی پای دیگران قربانی شوند؛ درحالی‌که نمی‌دانیم تحقق همین رؤیاهای به‌ظاهر کوچک، پیش‌پا‌اُفتاده یا محال می‌توانند چه تغییری در جهان به‌بار بیاورند. همه چیزهایی که امروزه در اطرافمان می‌بینیم و به‌سادگی از کنارشان می‌گذریم، روزی رؤیاهای مردان و زنان بزرگی بودند که حاضر نشدند به هیچ...

شمس الدین حسینی: به سلامت روان اهمیت بدهید

شمس الدین حسینی: به سلامت روان اهمیت بدهید

کسانی که از سلامت روان برخوردارند قادرند احساسات و رفتارهایشان را مهار کنند. آن‌ها می‌توانند با چالش‌های اجتناب‌ناپذیر زندگی‌شان رودررو شوند، رابطه‌ها و پیوندهای قوی برقرار کنند و زندگی سودمند و رضایت‌بخشی به‌وجود آورند. وقتی حوادث و موقعیت‌های ناخوشایند رخ می‌دهد، آن‌ها قادرند دوباره کمر راست کنند و به رشد و پیشرفت ادامه دهند.

مهرنوش صفایی: تفسیر نقاشی های کودکان

مهرنوش صفایی: تفسیر نقاشی های کودکان

نقاشی هر کودک جزیی از روان اوست. البته این مدعا زمانی صدق می‌کند که کودک در انتخاب سوژه و نوع نقاشی آزاد باشد. کودکان از ورای نقاشی‌شان شخصیت واقعی و باطنی خود را به نمایش می‌گذارند و این امکان را برای پدر و مادر و مربیان خود فراهم می‌آورند که سلامت روان آنان را کم‌وبیش بررسی کنند. اما تجزیه و تحلیل نقاشی کودکان کار ساده‌ای هم نیست.

به بهترین ها فکر کن

به بهترین ها فکر کن

اولین قانون کائنات این است که تو می توانی آنچه را که به تصورت می گنجد؛ باشی، انجام دهی و داشته باشی.قانون دوم این است که تو از هر چه هراس داشته باشی همان را بطرف خودت جلب می کنی.چرا این طور است؟

امضا پای برگه خوشبختی (گزارشی از همایش آقای حمید امامی)

امضا پای برگه خوشبختی (گزارشی از همایش آقای حمید امامی)

ـ چطور بیمه عمر بفروشیم؟ یا بهتر بگم شما چطور بیمه عمر می‌فروشید؟ ـ من به‌جای وقت‌گذاشتن برای فروش بیمه برای رشد خودم وقت گذاشتم. شما هم برای آموزش هزینه کنید و منتظر نشید که بیان و شما رو آموزش بدن، من اولین‌باری که کلاس آموزشی رفتم پول کلاس رو به‌سختی جور کردم؛ اما الان سالانه مبلغ زیادی رو صرف دریافت آموزش می‌کنم؛ چون اون چیزی که باعث فروش بیشتر می‌شه خود شما هستید نه هیچ چیز دیگه‌ای.

چگونه ثروتمند شویم؟

چگونه ثروتمند شویم؟

لئونارد می‌گوید: “‌بهترین راه برای این‌کار، سرمایه‌گذاری دارایی‌های‌ات و اطمینان از رشد آنها است. اگر به جای خرج کردن، پس‌انداز کنید؛ و سپس به گونه‌ای سرمایه‌گذاری کنید که بازده آن سرمایه‌گذاری به حداکثر برسد، در این صورت می‌توانید ثروت واقعی به وجود بیاورید. و به علاوه، با این‌کار برای تمام طول عمرتان به صورت منظم درآمدی ثابت ایجاد کنید”.

حمید امامی: کتاب هایی که دیر نوشتم یا ننوشتم

حمید امامی: کتاب هایی که دیر نوشتم یا ننوشتم

یکی از الهام‌بخش‌ترین نویسندگان حوزه موفقیت و رشد فردی در زندگی من «جک کنفیلد» بوده و است. کسی که با نوشتن کتاب «سوپ جوجه برای روح» نام خود را در کتاب رکوردهای جهانی گینس به ثبت رساند و از این راه به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا کرد.در لحظاتی که احساس ناامیدی، شکست و موفق‌ نشدن به سراغم آمده بود و در آستانه دست‌کشیدن از هدفم، نوشتن کتاب، بودم نوشته‌های او نور امید را در دلم روشن ‌کرد تا بتوانم گام‌های بعد را محکم‌تر بردارم.

فرق بین رویا و واقعیت چیست؟

فرق بین رویا و واقعیت چیست؟

امروزه ما در دنیایی سرشار از فرآیندهای تکنولوژیک و کاملاً متفاوت با چند قرن پیش زندگی می‌کنیم. اما حقیقت امر آن‌که بنیاد و ریشه‌ی آفریده‌ی دست بشر، تنها خیال‌پردازی‌ها و تصاویری دور از واقعیت بوده که در ذهن‌ها شکل گرفته‌اند. سپس، همان شخصیت‌های خلاقی که این تصاویر ذهنی بدیع و دسترس‌ناپذیر را در ذهنشان مجسم کردند، شجاعت به خرج داده و برای اختراع آن‌ها، فرضیه‌ها و نظریاتی ارائه کردند و درنهایت، پس از عبور از پیچ و خم‌ها و موانعی که مرتب سر راهشان سبز می‌شد، موفق شدند آن فرضیه‌ها را تبدیل به...

تفاوت میان اعتماد به نفس و عزت نفس

تفاوت میان اعتماد به نفس و عزت نفس

اعتماد به نفس(confidence) یعنی دیدن خود به عنوان فردی توانا باکفایت دوست داشتنی و منحصر به فرد با توجه به در نظر گرفتن تفاوتهای فردی.به تعبیر دیگر اعتماد به نفس یعنی آن احساس و شناختی که از توانایی ها و محدودیت های درونی و بیرونی خود دارید. شکل گیری اعتماد به نفس در دوران کودکی با حمایت والدین از فرزندانشان به طور موثر شکل می گیرد.

فریبا جعفری: آیا آنچه را تصور می کنید، به دست می آورید؟

فریبا جعفری: آیا آنچه را تصور می کنید، به دست می آورید؟

بدون شک همه شنیده‌اید که می‌گویند آنچه را در ذهن مجسم کنید به‌دست خواهید آورد، اما متأسفانه در مورد تجسم، به‌قدری باورهای نادرست رواج یافته که اغلب افراد در استفاده از این ابزار کارآمد توفیقی کسب نمی‌کنند.باید بار دیگر تأکید شود که تجسم خلاق می‌تواند در رسیدن به اهداف، نقشی بسیار مهم و حیاتی ایفا کند؛ به شرط آن‌که بتوانید از آن به‌درستی استفاده کنید. تحقیقات متعدد اثر مثبت تجسم خلاق را به اثبات می‌رسانند. امروزه در اغلب مسابقات ورزشی مهم به ورزشکاران آموزش داده می‌شود پیروزی را در ذهن خود...

حمید امامی: ارتباط یک ثروت است

حمید امامی: ارتباط یک ثروت است

یکی از ویژگی‌‌های ذاتی آدم‌ها قدرت برقراری ارتباط با اطرافیان‌ است. در حقیقت، یک نوزاد از همان ابتدای زندگی با تماس جسمی با مادرش نخستین ارتباط را تجربه می‌کند و خوردن شیر پاداشی است که از این ارتباط دریافت می‌کند. کودک با قرار‌گرفتن در آغوش مادر به آرامش می‌رسد و با آهنگ کلام مادر و نگاه‌کردن به چشمان و صورت او و لبخند‌ زدن‌هایش با وی ارتباط حسی و عاطفی برقرار می‌کند. بدین ترتیب، شروع زندگی با ارتباط آغاز می‌شود. وقتی به گذشته و دورانی که پشت‌سر گذاشته‌ام نگاه می‌کنم، این قضیه را شفاف‌تر درک...