شروع یک کسب و کار کوچک اما موفق

شروع یک کسب و کار کوچک اما موفق

در دوره‌ی رکود اقتصادی به‌سر می‌بریم. عده‌ی زیادی از مردم شغلشان را از دست داده‌اند و درآمد شرکت‌های بزرگ چنان کاهش یافته است که دیگر رغبت چندانی به استخدام نیروی جدید ندارند. با این اوصاف، شاید به خود گفته‌اید بهتر است خودم دست‌به‌کار شوم و کار و کسبی برای خود به راه بیندازم: یک کسب‌وکار کوچک. اما آمار نشان داده است بیش از هشتادوهفت درصد این کسب‌وکار‌های کوچک در طی یکی دو سال ورشکست و تعطیل می‌شوند. با بررسی این مشاغل کوچک معلوم می‌شود تنها عده‌ی کمی توانسته‌اند به موفقیت دست یابند و از میان...

حمید امامی: دزدان دریایی زندگی

حمید امامی: دزدان دریایی زندگی

مرگ و زندگی رؤیاهایمان در دستان ماست و ما هستیم که به خودمان و دیگران اجازه می‌دهیم هر بلایی که دلشان می‌خواهند سرمان بیاورند. همه چیز به انتخاب‌ها و تصمیم‌های ما بستگی دارد. خودمان هستیم که اجازه می‌دهیم رؤیاهایمان جلوی پای دیگران قربانی شوند؛ درحالی‌که نمی‌دانیم تحقق همین رؤیاهای به‌ظاهر کوچک، پیش‌پا‌اُفتاده یا محال می‌توانند چه تغییری در جهان به‌بار بیاورند. همه چیزهایی که امروزه در اطرافمان می‌بینیم و به‌سادگی از کنارشان می‌گذریم، روزی رؤیاهای مردان و زنان بزرگی بودند که حاضر نشدند به هیچ...

شمس الدین حسینی: به سلامت روان اهمیت بدهید

شمس الدین حسینی: به سلامت روان اهمیت بدهید

کسانی که از سلامت روان برخوردارند قادرند احساسات و رفتارهایشان را مهار کنند. آن‌ها می‌توانند با چالش‌های اجتناب‌ناپذیر زندگی‌شان رودررو شوند، رابطه‌ها و پیوندهای قوی برقرار کنند و زندگی سودمند و رضایت‌بخشی به‌وجود آورند. وقتی حوادث و موقعیت‌های ناخوشایند رخ می‌دهد، آن‌ها قادرند دوباره کمر راست کنند و به رشد و پیشرفت ادامه دهند.

مهرنوش صفایی: تفسیر نقاشی های کودکان

مهرنوش صفایی: تفسیر نقاشی های کودکان

نقاشی هر کودک جزیی از روان اوست. البته این مدعا زمانی صدق می‌کند که کودک در انتخاب سوژه و نوع نقاشی آزاد باشد. کودکان از ورای نقاشی‌شان شخصیت واقعی و باطنی خود را به نمایش می‌گذارند و این امکان را برای پدر و مادر و مربیان خود فراهم می‌آورند که سلامت روان آنان را کم‌وبیش بررسی کنند. اما تجزیه و تحلیل نقاشی کودکان کار ساده‌ای هم نیست.

به بهترین ها فکر کن

به بهترین ها فکر کن

اولین قانون کائنات این است که تو می توانی آنچه را که به تصورت می گنجد؛ باشی، انجام دهی و داشته باشی.قانون دوم این است که تو از هر چه هراس داشته باشی همان را بطرف خودت جلب می کنی.چرا این طور است؟

امضا پای برگه خوشبختی (گزارشی از همایش آقای حمید امامی)

امضا پای برگه خوشبختی (گزارشی از همایش آقای حمید امامی)

ـ چطور بیمه عمر بفروشیم؟ یا بهتر بگم شما چطور بیمه عمر می‌فروشید؟ ـ من به‌جای وقت‌گذاشتن برای فروش بیمه برای رشد خودم وقت گذاشتم. شما هم برای آموزش هزینه کنید و منتظر نشید که بیان و شما رو آموزش بدن، من اولین‌باری که کلاس آموزشی رفتم پول کلاس رو به‌سختی جور کردم؛ اما الان سالانه مبلغ زیادی رو صرف دریافت آموزش می‌کنم؛ چون اون چیزی که باعث فروش بیشتر می‌شه خود شما هستید نه هیچ چیز دیگه‌ای.

چگونه ثروتمند شویم؟

چگونه ثروتمند شویم؟

لئونارد می‌گوید: “‌بهترین راه برای این‌کار، سرمایه‌گذاری دارایی‌های‌ات و اطمینان از رشد آنها است. اگر به جای خرج کردن، پس‌انداز کنید؛ و سپس به گونه‌ای سرمایه‌گذاری کنید که بازده آن سرمایه‌گذاری به حداکثر برسد، در این صورت می‌توانید ثروت واقعی به وجود بیاورید. و به علاوه، با این‌کار برای تمام طول عمرتان به صورت منظم درآمدی ثابت ایجاد کنید”.

حمید امامی: کتاب هایی که دیر نوشتم یا ننوشتم

حمید امامی: کتاب هایی که دیر نوشتم یا ننوشتم

یکی از الهام‌بخش‌ترین نویسندگان حوزه موفقیت و رشد فردی در زندگی من «جک کنفیلد» بوده و است. کسی که با نوشتن کتاب «سوپ جوجه برای روح» نام خود را در کتاب رکوردهای جهانی گینس به ثبت رساند و از این راه به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا کرد.در لحظاتی که احساس ناامیدی، شکست و موفق‌ نشدن به سراغم آمده بود و در آستانه دست‌کشیدن از هدفم، نوشتن کتاب، بودم نوشته‌های او نور امید را در دلم روشن ‌کرد تا بتوانم گام‌های بعد را محکم‌تر بردارم.

فرق بین رویا و واقعیت چیست؟

فرق بین رویا و واقعیت چیست؟

امروزه ما در دنیایی سرشار از فرآیندهای تکنولوژیک و کاملاً متفاوت با چند قرن پیش زندگی می‌کنیم. اما حقیقت امر آن‌که بنیاد و ریشه‌ی آفریده‌ی دست بشر، تنها خیال‌پردازی‌ها و تصاویری دور از واقعیت بوده که در ذهن‌ها شکل گرفته‌اند. سپس، همان شخصیت‌های خلاقی که این تصاویر ذهنی بدیع و دسترس‌ناپذیر را در ذهنشان مجسم کردند، شجاعت به خرج داده و برای اختراع آن‌ها، فرضیه‌ها و نظریاتی ارائه کردند و درنهایت، پس از عبور از پیچ و خم‌ها و موانعی که مرتب سر راهشان سبز می‌شد، موفق شدند آن فرضیه‌ها را تبدیل به...

تفاوت میان اعتماد به نفس و عزت نفس

تفاوت میان اعتماد به نفس و عزت نفس

اعتماد به نفس(confidence) یعنی دیدن خود به عنوان فردی توانا باکفایت دوست داشتنی و منحصر به فرد با توجه به در نظر گرفتن تفاوتهای فردی.به تعبیر دیگر اعتماد به نفس یعنی آن احساس و شناختی که از توانایی ها و محدودیت های درونی و بیرونی خود دارید. شکل گیری اعتماد به نفس در دوران کودکی با حمایت والدین از فرزندانشان به طور موثر شکل می گیرد.

فریبا جعفری: آیا آنچه را تصور می کنید، به دست می آورید؟

فریبا جعفری: آیا آنچه را تصور می کنید، به دست می آورید؟

بدون شک همه شنیده‌اید که می‌گویند آنچه را در ذهن مجسم کنید به‌دست خواهید آورد، اما متأسفانه در مورد تجسم، به‌قدری باورهای نادرست رواج یافته که اغلب افراد در استفاده از این ابزار کارآمد توفیقی کسب نمی‌کنند.باید بار دیگر تأکید شود که تجسم خلاق می‌تواند در رسیدن به اهداف، نقشی بسیار مهم و حیاتی ایفا کند؛ به شرط آن‌که بتوانید از آن به‌درستی استفاده کنید. تحقیقات متعدد اثر مثبت تجسم خلاق را به اثبات می‌رسانند. امروزه در اغلب مسابقات ورزشی مهم به ورزشکاران آموزش داده می‌شود پیروزی را در ذهن خود...

حمید امامی: ارتباط یک ثروت است

حمید امامی: ارتباط یک ثروت است

یکی از ویژگی‌‌های ذاتی آدم‌ها قدرت برقراری ارتباط با اطرافیان‌ است. در حقیقت، یک نوزاد از همان ابتدای زندگی با تماس جسمی با مادرش نخستین ارتباط را تجربه می‌کند و خوردن شیر پاداشی است که از این ارتباط دریافت می‌کند. کودک با قرار‌گرفتن در آغوش مادر به آرامش می‌رسد و با آهنگ کلام مادر و نگاه‌کردن به چشمان و صورت او و لبخند‌ زدن‌هایش با وی ارتباط حسی و عاطفی برقرار می‌کند. بدین ترتیب، شروع زندگی با ارتباط آغاز می‌شود. وقتی به گذشته و دورانی که پشت‌سر گذاشته‌ام نگاه می‌کنم، این قضیه را شفاف‌تر درک...

داستان کوتاه: عتیقه فروش

داستان کوتاه: عتیقه فروش

عتیقه فروشی در روستایی به منزل رعیتی ساده وارد شد. دید کاسه ای نفیس و قدیمی دارد که در گوشه ای افتاده و گربه در آن آب میخورد، دید اگر قیمت کاسه را بپرسد رعیت ملتفت میشود و قیمت گرانی بر آن می نهد، لذا گفت: عمو جان چه گربه قشنگی داری آیا حاضری آن را به من بفروشی

سرطان، اختلالات روانى را درمان می كند!

سرطان، اختلالات روانى را درمان می كند!

يک بيمار مبتلا به سرطان در فرايند روان درمانى می گفت "سرطان، اختلالات روانى را درمان می كند"!گويى ابتلا به يك بيماری سخت مثل سرطان باعث می شود جزئيات رفتار سايرين و به طور كلی "جزئيات زندگی"، اهميت خود را از دست بدهد؛ چون افراد، خود را در تقابل و رويارو با مرگ می بينند، پس عميقا درك می كنند كه فرصت كم است.

فرزندان‌تان وارث آرزوهای شما نیستند!

فرزندان‌تان وارث آرزوهای شما نیستند!

یونگ اعتقاد داشت ، برخی از انسانها دو چهره دارند: چهره ای که به دیگران ( و حتی خودشان) نشان می دهند که یونگ آن را “ماسک” یا ” نقاب ” می نامید و چهره ای که در پشت این نقاب پنهان است که یونگ آنرا سایه می نامید.یونگ اعتقاد دارد که ” هر تعصبی، تردید سرکوب شده است” و هر کس در هر زمینه ای دچار افراط است و در تلاش است تا سایه ای (که برعکس چیزی است که نشان میدهد) را در پشت نقاب آن افراط پنهان نماید .

راز فروش لکسوس

راز فروش لکسوس

چندین سال قبل و در دوران رکود اقتصادی جهانی، مدیر یکی از نمایندگی‌های فروش خودروی لکسوس (Lexus) که یکی از خودروهای لوکس و گران‌قیمت شرکت تویوتا است، اعتقاد داشت اوضاع اقتصادی مهم نیست، بلکه واکنش او مهم است.

فریبا جعفری: جز آدم‌های اسفنجی نباشید

فریبا جعفری: جز آدم‌های اسفنجی نباشید

هیچ بعید نیست بسیاری از ملاقات‌های روزمره‌ی ما فوق‌العاده استرس‌زا و یأس‌آور باشند. در دنیایی زندگی می‌کنیم که اغلب مردم به شکایت، انتقاد، غرزدن، نالیدن و بدبینی عادت کرده‌اند و در مکالمات خود نیز نمی‌توانند از کلمات دیگری استفاده کنند. گاهی ناگهان متوجه می‌شویم روزی که با خلقی خوب آغازش کرده‌ایم، به یکی از بدترین و ملال‌آورترین روزهای زندگی تبدیل شده است زیرا پر از احساسات منفی‌ای هستیم که باعث و بانی هیچ‌کدام نیز خود ما نبوده‌ایم، بلکه از دیگران به ذهنمان نفوذ کرده‌اند.

شمیسا: بازی های روانی مردم

شمیسا: بازی های روانی مردم

همسر فرزین به دلیل اختلافات شدید با وی، چند سالی است دچار مشکلات روحی شده؛ زیرا فرزین نسبت به فداکاری‌های همسرش بسیار بی‌اعتنا بوده، تا جایی که همسر او به‌شدت افسرده شده است و دیگر شادابی اولیه را ندارد. فرزین اکنون برای تبرئه‌ی خود و فرار از عذاب وجدان در نقشی منجی ظاهر شده، اما کمک او نوشدارویی بعد از مرگ سهراب است.