داستان کوتاه: عتیقه فروش

داستان کوتاه: عتیقه فروش

عتیقه فروشی در روستایی به منزل رعیتی ساده وارد شد. دید کاسه ای نفیس و قدیمی دارد که در گوشه ای افتاده و گربه در آن آب میخورد، دید اگر قیمت کاسه را بپرسد رعیت ملتفت میشود و قیمت گرانی بر آن می نهد، لذا گفت: عمو جان چه گربه قشنگی داری آیا حاضری آن را به من بفروشی

سرطان، اختلالات روانى را درمان می كند!

سرطان، اختلالات روانى را درمان می كند!

يک بيمار مبتلا به سرطان در فرايند روان درمانى می گفت "سرطان، اختلالات روانى را درمان می كند"!گويى ابتلا به يك بيماری سخت مثل سرطان باعث می شود جزئيات رفتار سايرين و به طور كلی "جزئيات زندگی"، اهميت خود را از دست بدهد؛ چون افراد، خود را در تقابل و رويارو با مرگ می بينند، پس عميقا درك می كنند كه فرصت كم است.

فرزندان‌تان وارث آرزوهای شما نیستند!

فرزندان‌تان وارث آرزوهای شما نیستند!

یونگ اعتقاد داشت ، برخی از انسانها دو چهره دارند: چهره ای که به دیگران ( و حتی خودشان) نشان می دهند که یونگ آن را “ماسک” یا ” نقاب ” می نامید و چهره ای که در پشت این نقاب پنهان است که یونگ آنرا سایه می نامید.یونگ اعتقاد دارد که ” هر تعصبی، تردید سرکوب شده است” و هر کس در هر زمینه ای دچار افراط است و در تلاش است تا سایه ای (که برعکس چیزی است که نشان میدهد) را در پشت نقاب آن افراط پنهان نماید .

راز فروش لکسوس

راز فروش لکسوس

چندین سال قبل و در دوران رکود اقتصادی جهانی، مدیر یکی از نمایندگی‌های فروش خودروی لکسوس (Lexus) که یکی از خودروهای لوکس و گران‌قیمت شرکت تویوتا است، اعتقاد داشت اوضاع اقتصادی مهم نیست، بلکه واکنش او مهم است.

فریبا جعفری: جز آدم‌های اسفنجی نباشید

فریبا جعفری: جز آدم‌های اسفنجی نباشید

هیچ بعید نیست بسیاری از ملاقات‌های روزمره‌ی ما فوق‌العاده استرس‌زا و یأس‌آور باشند. در دنیایی زندگی می‌کنیم که اغلب مردم به شکایت، انتقاد، غرزدن، نالیدن و بدبینی عادت کرده‌اند و در مکالمات خود نیز نمی‌توانند از کلمات دیگری استفاده کنند. گاهی ناگهان متوجه می‌شویم روزی که با خلقی خوب آغازش کرده‌ایم، به یکی از بدترین و ملال‌آورترین روزهای زندگی تبدیل شده است زیرا پر از احساسات منفی‌ای هستیم که باعث و بانی هیچ‌کدام نیز خود ما نبوده‌ایم، بلکه از دیگران به ذهنمان نفوذ کرده‌اند.

شمیسا: بازی های روانی مردم

شمیسا: بازی های روانی مردم

همسر فرزین به دلیل اختلافات شدید با وی، چند سالی است دچار مشکلات روحی شده؛ زیرا فرزین نسبت به فداکاری‌های همسرش بسیار بی‌اعتنا بوده، تا جایی که همسر او به‌شدت افسرده شده است و دیگر شادابی اولیه را ندارد. فرزین اکنون برای تبرئه‌ی خود و فرار از عذاب وجدان در نقشی منجی ظاهر شده، اما کمک او نوشدارویی بعد از مرگ سهراب است.

حمید امامی: از «آموزش» آموختم…

حمید امامی: از «آموزش» آموختم…

هر گاه به گذشته برمی‌گردم و دفتر زندگی‌ام را ورق می‌زنم. می‌بینم آنچه باعث شده من از یک شاگرد پادوی کارگاه دوزندگی به جایگاه امروزم برسم، آموزش‌هایی است که از اساتیدم گرفتم. با آموختن هر مهارت به دستمزدم افزوده شد و هر آموزشی که دریافت کردم باعث ایجاد تغییر در نگرش و عملکردم گردید.