جیبی شاد و پر از پول

این کتاب به‌هیچ‌وجه مانند کتاب‌های خودیاری‌ای که تا پیش‌ازاین خوانده بودم، نیست.

جیبی شاد و پر از پول قرار است بهترین اتفاق دنیایتان باشد.

از آن لذت ببرید!

باب دویل

ادامه مطلبShow less
159,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
10653
دوست داشتن2
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

نخستین گام برای داشتن ثروت این است که بدانیم پول چیست. افراد اندکی وجود دارند که چیستی واقعی و دقیق ثروت را بدانند. ثروت چیست؟ چه چیزهایی موجب آن می‌شود؟ علت آن چیست؟ اجازه دهید با پول شروع کنیم، زیرا نماد جهانی ثروت است و پس از آن جلوتر می‌رویم.

پول واقعی نیست.

پول فقط ابزاری قانونی برای مبادله است. ما از پول تنها برای تبادل بها استفاده می‌کنیم. پول نمایانگر ارزش و بها است.

پول «بدنه» بها و نماینده فیزیکی بها و ارزشی است که در درون ما کم‌وزیاد می‌شود. این کم‌وزیاد شدن در «چیزهای» بیرون از ما رخ نمی‌دهد و فقط در درون ما است، زیرا بدون ما، چیزهای بیرونی مانند یک خودرو چه ارزشی دارد؟ هیچ ارزشی ندارد. دست‌کم برای ما ارزشی ندارد. به‌عبارت‌دیگر، این ما هستیم که در نقش مشاهده‌گر برای چیزها ارزش و بها تعیین می‌کنیم، اما این بها درواقع ارزشی است که ما آن را درونی کرده‌ایم. ما به چیزهای مادی بها می‌دهیم. این چیزهای مادی به‌خودی‌خود هیچ بهای «مالی» یا «پولی‌ای» ندارند و این ما هستیم که برای آن‌ها ارزش پولی قائل می‌شویم؛ بنابراین پول یک نمایندة بیرونی و فیزیکی از بخشی خاص از ارزش درونی من و شما است و به همین دلیل است که یک خانه یا مجموعه‌ای از سهام که امروز یک‌میلیون دلار ارزش دارد، فردا وقتی ترس به دل مردم می‌افتد، به نیم‌میلیون دلار افت پیدا می‌کند. این ترس بخشی از بهای درونی این افراد را از بین می‌برد و این از بین رفتن، روی پول کاغذی که همان بدنة بها است، بازتاب می‌یابد.

در اینجا چیز دیگری نیز وجود دارد: پول کاغذی و فیزیکی حتی به‌طور کامل نماینده پول نیست و نمی‌تواند به‌شیوه‌ای منطقی نماینده پول باشد. براساس برخی تخمین‌ها که در هر کشور متفاوت است، فقط چهار درصد از پول داخل بانک‌ها به‌شکل فیزیکی است. تصور کنید جهان برای استفاده از تمام پولی که هر فرد در حساب بانکی‌اش دارد، به چه میزان پنبه، کتان، خمیر کاغذ و فلز نیاز دارد! تجسم کنید که ذخیره این مقدار اسکناس یا سکه چه فضایی می‌خواهد!

اگر قرار باشد فقط یک‌میلیون دلار اسکناس امریکا را انبار کنید، وزنی حدود یک تن و ارتفاعی حدود صدوده متر خواهد داشت. با فرض اینکه می‌خواستیم همین مقدار پول را به‌صورت طلا ذخیره کنیم، درست به همین دلیل در دهه ۱۹۷۰ توانایی منطقی برای حفظ استاندارد طلا را نداشتیم.

حال این سؤال پیش می‌آید که وقتی همواره از پول حرف می‌زنیم، منظورمان چیست؟ خب، این یک توهم جهانی است. همه‌چیز ارقام و اعدادی است که روی یک کاغذ و ابزار ذخیره‌سازی رایانه‌ای نوشته و به مردم و نهادهایی مانند گروه‌های سرمایه‌گذاری و شرکت‌ها تخصیص داده‌ شده است یا به‌معنای دقیق‌تر، بیشتر توهمی است! به‌عبارت‌دیگر، برای هر صد دلار یا معادل آن در ارزی دیگر، فقط حدود چهار دلار اسکناس چاپ‌شده یا سکة ضرب‌شده وجود دارد و نودوشش‌ درصد باقی‌مانده به‌شکل اعدادی است که روی کاغذ یا در رایانة بانک‌ها و کسب‌وکارها و نهادهای دیگر وجود دارد. تنها دلیلی که این نظام از بین نمی‌رود، این است که همه ما باورش داریم. آخرین باری که مردم تا حدود زیادی دست از این باور کشیدند، درست پیش از رکود بزرگ بود؛ زمانی که تعداد زیادی از افراد برای برداشت پول خود به بانک‌ها هجوم بردند و فهمیدند که نمی‌توانند تمام آن را بیرون بکشند. این امر موجب به وجود آمدن رکود بزرگ نشد، اما مانند کاتالیزوری به آن شتاب داد.

بنابراین پول واقعی نیست؛ آنچه واقعی است، چیز دیگری است. پول سایه چیز دیگری است. نخستین گام به‌سوی ثروت این است که بدانید واقعیت پول چیست یا به‌عبارت دقیق‌تر، پول نمایانگر چیست. یاد بگیرید که پول را این‌گونه نبینید. خیلی زود خواهید فهمید که به‌ندرت باید پول را مانند امروز به‌شکل نقدینگی، حساب‌های بانکی، هزینه‌ها و مانند این‌ها ببینید. این‌ها فقط سایه هستند، نه چیزی واقعی. این را هم زود خواهید فهمید که نگاه کردن به پول فیزیکی یا همان سایه، در بیشتر موارد غیرعاقلانه است و برای خودتان و آینده مالی‌تان ضرر دارد.

به‌جای این، سعی کنید به بها و ارزشی که در درون شما و دیگران است و همچنین، جریان و تبادل این ارزش بین مردم نگاه کنید. بهای درونی ما چیزی است که پول را خلق می‌کند. پول سایة بهای درونی ما است. این بهای درونی را در خودتان و دیگران رشد دهید تا پول و ثروت بیرونی‌تان مطابق با آن رشد کند و این رشد، خودکار و بدون شکست خواهد بود.

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
10653

مشخصات

کد کتاب
10653
شابک
978-622-220-813-4
نام کتاب
جیبی شاد و پر از پول
نام اصلی
a happy pocket full of money
نویسنده (ها)
دیوید کامرون جیکاندی
مترجم (ها)
فاطمه باغستانی
موضوع کتاب
موفقیت و مدیریت
قطع
رقعی
صفحات
344
تاریخ چاپ
سال 1401
نوبت چاپ
چاپ اول
سال چاپ اول
1401
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
همین حالا بهترین نسخه زندگی ات را بساز همین حالا بهترین نسخه زندگی ات را بساز
دوست داشتن
199,900 تومان
«آینده ازآنِ توست اگر خودت بخواهی» یک جمله رایج است که معمولاً در جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان، کارمندان جدید و زوج‌های جوان و بی‌تجربه در روز عروسی‌شان سر زبان‌ها می‌افتد. اما همۀ ما می‌دانیم بااینکه برخی از افراد با...
دوست داشتن
قصه های ماهی قصه های ماهی
دوست داشتن
69,900 تومان
قصه های ماهی برای تحول زندگی از ماهی بیاموزیم: دگرگون کردن زندگی، شنا در دریای قدردانی، به دست آوردن روحیه عالی، موفقیت در کسب و کار و یک رکورد جهانی از خود به جا بگذارید.
دوست داشتن
219,900 تومان
با خواندن این کتاب: * چگونه در دیگران تأثیر مثبت بگذاریم... * چگونه بفهمیم طرف مقابل دروغ می‌گوید... * چگونه همکاری و مساعدت دیگران را جلب کنیم... * چگونه در مصاحبه و مذاکره موفق باشیم... * چگونه کسی را که با ما...
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
تغذیه و سلامت جسم و روان تغذیه و سلامت جسم و روان
چاپ جدید
دوست داشتن
339,000 تومان
این کتاب ترکیب جدیدی از نقش مهم تغذیه در سلامت روان را ارائه می‌دهد. در صفحات این کتاب، متخصصان بالینی به بینش‌ها و مطالبی پی خواهند برد که می‌توانند راهنمای مفید و مناسبی در جهت خوردوخوراک و چگونه مصرف کردن مکمل‌ها...
دوست داشتن
89,900 تومان
آسمان پرستاره ی وجود آخرین کتاب دبی فورد است.  این کتاب همچون دعوت‌نامه‌ای به‌نظر می‌رسد برای این‌که شما بکوشید هستی خودتان را قدر بدانید؛ به جنبه‌ی پاک و الهی وجودتان پی ببرید و پیوندی ناگسستنی را با خالقتان برقرار...
دوست داشتن
259,900 تومان
سی و سه استراتژی جنگ، اثر ارزشمندی از نویسنده امریکایی رابرت گرین است که به بیان دستورات راهبردی که فرماندهان بزرگ در طول تاریخ مورد استفاده قرار می داده اند، پرداخته و آن ها را در قالب دستورات عملی ساده ای بیان کرده...
دوست داشتن
8 اره ای که برای رسیدن به موفقیت باید تیزش کنید 8 اره ای که برای رسیدن به موفقیت باید تیزش کنید
ناموجود
دوست داشتن
15,900 تومان
 از همین امروز، با خوندن این کتاب سبک زندگی خودتونو تغییر بدین، شکست هاتونو به موفقیت تبدیل کنین و ۸ مهارت فوق العاده مهم این کتاب رو برای داشتن یه زندگی موفق تر به کار بگیرین. 
دوست داشتن
اوج کامیابی اوج کامیابی
ناموجود
دوست داشتن
34,900 تومان
این کتاب شامل بهترین نکات در مورد موفقیت است که یکجا گردآوری شده‌اند. برای بیان آن‌ها از اصطلاحات تخصصی یا پیچیده استفاده نشده است؛ نکاتی را که مطرح شده‌اند عملی کنید. مطالب این کتاب تقریباً رمز قفل‌های همه ابعاد...
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم