راهبی که فراری اش را فروخت

راهبی که فراری‌اش را فروخت منتشر شد.

ادامه مطلبShow less
239,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
30135
دوست داشتن2
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

فصل اول

زنگ بیدارباش!

همه‌چیز در اتاق دادگاه درست پیش می‏رفت که ناگهان او غش کرد و بر زمین افتاد. یکی از برجسته‏ترین وکیل‌مدافعان کشور اکنون ازحال‌رفته و متلاشی، نقش بر زمین بود؛ مردی که تا چند لحظۀ پیش کت‌وشلوار ایتالیایی سه‌هزاردلاری بر اندامش خوش نشسته و به تن و بدن خوش‏تراشش جلوه‏ای نو بخشیده بود و رشتۀ موفقیت‏های حقوقی‏اش هم خبر از فتح و نصرت همیشگی‏اش در عرصۀ قانون می‏داد. از فرط بهت‎زدگی، سر جایم خشک شده بودم. صحنۀ شوکه‏کنندۀ‏ روبه‌رویم تمام وجودم را فلج کرده بود. جولیان مانتل بزرگ اکنون در حد یک قربانی شده و مانند کودکی بی‏دفاع بر کف دادگاه افتاده بود و می‏لرزید. مرتعش بود و همچون مجنونی شوریده عرق از سرورویش می‏بارید.

از آن لحظه به بعد، همه‌چیز روندی کُند یافت، انگار شاهد صحنه‏های فیلمی باشیم که روی دور آهسته قرار گرفته است. جیغ بنفش دستیار وکیل دادگستری فضا را پر کرد: «ای داد بیداد! جولیان دچار حمله شده!» انگار اصرار داشت چیزی را به ما گوشزد کند که برای همگی‏مان واضح و مشخص بود. بانوی قاضی نگاهی وحشت‌بار به او انداخت و بلافاصله تلفنی را که برای مواقع اضطراری نصب شده بود برداشت و چیزی زمزمه کرد. من همچنان هاج‌وواج مانده بودم و مانند یک مجسمه سر جایم خشکم زده بود، درحالی‌که جملات بی‌دعوت این‌سو و آن‌سوی ذهنم رژه می‏رفتند: نمیر احمق پیر! هنوز وقتش نرسیده که تو یکی ما را ترک کنی. این شکل مردن سزاوار تو نیست.

ناظم جلسه که تا همین چند لحظۀ پیش مانند یک مومیایی در جایگاه خود ایستاده بود، پرید وسط و سعی کرد برای مرد بزرگ قانون عملیات احیای قلبی انجام دهد. دستیار وکیل دادگستری هم کنارش ایستاده بود، درحالی‏که حلقه‏های درشت موهای طلایی‌رنگش صورت همچون لبوی جولیان را نوازش می‏کرد. زن سعی می‏کرد در گوش جولیان حرف‌های لطیف نجوا کند، بلکه مرهم دردش باشد، هرچند جولیان کلامی از آن‌ها را نمی‏شنید.

هفده سال از آشنایی من و جولیان می‏گذشت. دفعۀ اولی که او را دیدم، هنوز دانشجوی جوان حقوق بودم که یکی از همکارانش مرا به‌عنوان کارورز تحقیق تابستانی به کار گرفته بود. همان وقت‌ها هم جولیان همه‌چیزتمام بود؛ وکیل‌مدافعی خوش‌تیپ و نترس که رؤیاهای بزرگ، در حال شکافتن پوسته‏های خارجی وجودش بود؛ ستارۀ آن مجموعه که می‏دانست چگونه سراب را به واقعیت تبدیل کند. خوب به یاد دارم یک شب که تا دیروقت در دفتر کار شاهانه‏اش راه می‏رفتم، دزدکی نگاهی به قابی از جملاتی نغز که روی میز کار بزرگ چوب بلوطش قرار داشت انداختم. جمله‌ای از وینستون چرچیل دیدم که دربارۀ افرادی مانند جولیان گفته بود:

امروز دیگر به این اطمینان رسیده‏ام که ما تعیین‏کنندۀ سرنوشت خود هستیم، ناخدای کشتی زندگی خویش. هرگز وظیفه‏ای به ما محول نمی‏شود که بیش از ظرف تحملمان باشد. دردها و رنج‌هایی فراتر از حد توانمان به ما داده نمی‏شود. مادامی‌که ایمانی قاطع و اراده‏ای آهنین داشته باشیم، موفقیت و پیروزی نمی‏تواند از ما رو برگرداند.

جولیان به هرچه می‏گفت عمل می‏کرد. سرسخت و کوشا بود و حاضر می‏شد برای رسیدن به موفقیتی که اعتقاد داشت مستحقش است، روزانه هجده ساعت کار کند. از کسی شنیده بودم که پدربزرگش سیاستمداری برجسته و پدرش قاضی بسیار معتبر دادگاه فدرال بوده است. پیدا بود که از خانواده‏ای ثروتمند است، اما همان خانواده از او توقعاتی سنگین داشتند و باید جوابگوی خواسته‏ها و توقعاتی که بر دوشش سنگینی می‏کرد باشد. البته من یک چیز را درمورد او صد درصد قبول داشتم: او به‌دنبال خواسته‏های شخص خودش بود و نه کس دیگر. دوست داشت کاری را انجام دهد که خودش می‏خواهد، انگار مجری برنامه‌ای است که خودش کارگردانی می‏کند.

نمایش‏های سلحشورانۀ جولیان که خیلی‏ها را به خشم می‏آورد، در اغلب موارد تیتر اول روزنامه‏های خبری می‏شد. پولدارها و معروف‏ها هنگام نیاز دسته‌دسته به‌سویش می‏آمدند تا از توانمندی‏های این مرد جنگجو که به‌درستی می‏دانست باید چگونه روی شمشیر دولبۀ قانون قدم بردارد و کار را به موفقیت برساند بهره ببرند. فعالیت‏های فوق‌برنامه‌اش هم از کسی پنهان نبود. آخر شب‌ها را در کافه‏ها و رستوران‏های معروف شهر سپری می‌کرد و با عده‏ای از رفقایش که نام آن‌ها را «تیم انهدام» گذاشته بود خوش می‏گذراند.

هنوز هم نفهمیدم چرا آن تابستان جولیان مرا برای پروندۀ قتل حساسی که رویش کار می‏کرد انتخاب کرد. من هم مانند او فارغ‏التحصیل دانشگاه هاروارد بودم، اما قطعاً درخشان‌ترین کارورز آن مجموعه محسوب نمی‏شدم و از تبار خاصی هم نبودم. پدرم تمام عمرش را در نگهبانی بانک با حقوق و مزایای محدود در منطقۀ مارینز[1] گذرانده بود. مادرم هم در فضایی کاملاً معمولی در برونز[2] بزرگ شده بود.

بااین‏حال، بین آن‌همه آدمی که دلشان می‏خواست در پرونده‏ای که به «شاه‏ماهی محاکمه‏های قتل» معروف بود، برای جولیان کار کنند، او مرا برای دستیاری انتخاب کرد. خودش می‏گفت از ولعی که من برای حل پرونده داشتم، خوشش آمده است. ما پرونده را بردیم و مدیر اجرایی را که متهم به قتل وحشیانۀ همسرش بود آزاد کردیم. دیگر نمی‏دانم که آیا از وجدان آشفته‌اش هم خلاص شد یا نه.

آن تابستان برای من با درس و آموزش همراه بود. پرونده‏ای که نتوان در آن به‌راحتی به کسی مشکوک شد و سوءظن یافت، پرونده‏ای سخت است و موفقیت در آن، درس‌های فراوانی به وکیل می‏آموزد. هر وکیلی که از عهدۀ این کار بربیاید، ارزش پولی را که دریافت می‏کند دارد، اما درسی که من در آن تابستان گرفتم، به‌مراتب بیش از این‌ها بود. من ازلحاظ روان‌شناسی مفهوم برنده شدن را تجربه کردم و این موقعیت کمیاب را یافتم که عملکرد یک استاد را از نزدیک ببینم. همۀ این‌ها را مانند اسفنجی که آب را به خود جذب می‏کند، گرفتم و بزرگ شدم.

جولیان از من دعوت به همکاری کرد. به‌عنوان دستیارش مشغول به کار شدم و بعد دوستی بین ما شکل گرفت. قبول دارم که کار کردن با او چندان ساده نبود. تازه‏کاری بودم که بیشتر اوقات شیرۀ جانم کشیده می‏شد و بسیاری شب‌ها وقتمان روی جروبحث و تلاش بیشتر و سخت‌تر می‏گذشت. اول و آخر، هرچه او می‏گفت همان بود. انگار هیچ اشتباهی در کار این مرد وجود نداشت. بااین‏حال، زیر آن لایۀ سفت‌وسخت ظاهری‌اش، انسانی بود که با تمام وجود به همنوعان خود علاقه داشت و به آن‌ها اهمیت می‏داد.

هرچقدر هم که سرش شلوغ بود، هیچ‌وقت یادش نمی‏رفت که حال جنی را از من بپرسد؛ زنی که هنوز هم او را «عروس خودم» می‏نامم، هرچند قبل از ورود به دانشکدة حقوق با او ازدواج کرده بودم. تابستان دیگری که ازطریق کارورزی به‌دنبال وام بودم و پیدا نمی‏کردم، جولیان ترتیبی داد تا بتوانم یک کمک‌هزینۀ تحصیلی با شرایط عالی دریافت کنم. وارد بازی شدن و بردن، کار همیشگی او بود؛ اویی که از چالش‌های سخت زندگی لذت می‏برد. بااین‏حال، هیچ‌وقت رفقایش را فراموش نمی‏کرد و همیشه هوایشان را داشت. تنها نقطه‌ضعف جولیان، وسواس و اعتیادی بود که به کار خود داشت.

سال‌های اولی که با او کار می‌کردم، می‏گفت: «به‌خاطر پیشبرد مجموعه تا این اندازه سنگین کار می‌کنم» و گاهی هم وعده می‏داد: «در آینده کار را یک ماه تعطیل می‌کنم و برای استراحت به کایمانز[3] می‏روم». گذشت زمان به خوش‌نامی او افزود و روزبه‌روز بر حجم کاری‌اش اضافه شد. پرونده‏ها یک‌ریز بزرگ‌تر و بهتر می‏شدند و جولیانی که عادت نداشت در چالش شغلی کوتاهی کند، سنگین و سنگین‌تر کار می‏کرد. کم پیش می‏آمد فرصتی آزاد برای فکر کردن به خودش پیدا کند، اما در همان لحظات نادر هم می‏گفت اگر بیش از دو ساعت بخوابد، احساس گناه می‏کند. او باید تمام وقتش را صرف حل پرونده‏هایش می‌کرد. دیگر برایم روشن شده بود که این آدم ولع بیشتر داشتن یافته است: شخصیت بیشتر، شکوه بیشتر، پول بیشتر.

بسیار موفق شد؛ اتفاقی که دور از ذهن نبود. توانست به بیشتر چیزهایی که آرزوی اکثر مردم بود برسد: شهرت در شغلی درخشان با درآمدی هفت‌رقمی، عمارتی باشکوه در همسایگی مشاهیر، هواپیمای شخصی، خانۀ ییلاقی در جزیره‏ای استوایی و دارایی ممتاز مخصوص خودش که عاشقش بود، یعنی فراری قرمزرنگ براقی که وسط پارکینگ مخصوصش پارک می‏کرد.[1]. Marines

[2]. Bronx

[3] . Caymans: جزایر کایمانز واقع در دریای کارائیب است. ـ م.

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
30135

مشخصات

کد کتاب
30135
شابک
978-622-220-850-9
نام کتاب
راهبی که فراری اش را فروخت
نام اصلی
the monk who sold his Ferrari
نویسنده (ها)
رابین شارما
مترجم (ها)
لیلا رعیت
موضوع کتاب
تحول
قطع
رقعی
صفحات
216
تاریخ چاپ
سال 1402
نوبت چاپ
چاپ اول
سال چاپ اول
1402
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
229,900 تومان
در کتاب جرئت رویاپردازی نویسنده تجربهٔ خود را از همراهی و مطالعهٔ شیوهٔ زمام‌داری محمد بن راشد، حاکم دبی، به رشتهٔ تحریر در آورده است. 
دوست داشتن
تجارت جهانی مذاکره برای کسب سود تجارت جهانی مذاکره برای کسب سود
ناموجود
دوست داشتن
399,900 تومان
تجارت جهانی کالا و خدمات از دو جنبه‌ی مهم اهمیت دارد، اول اقتصادها از طریق تجارت نیازهای یکدیگر را با حداقل هزینه برای طرفین تأمین می‌کنند. از این منظر با توجه به مزیت‌های نسبی مختلفی که در کشورها وجود دارد، تقسیم کار...
دوست داشتن
559,900 تومان
پرفروشترین کتاب نمایشگاه کتاب ۱۳۹۷ تهران - 48 قانون قدرت پرفروش ترین کتاب برای کسانی است که خواهان قدرت هستند یا می خواهند خود را در برابر قدرت دیگران تجهیز کنند. با کمک این کتاب شارلاتان‌ها را می‌شناسیم و فریب آن‌ها...
دوست داشتن
شفای قلب شکسته شفای قلب شکسته
دوست داشتن
149,900 تومان
پیشگفتار یکی از چیزهایی که مردم در نامزدی یا ازدواج از آن می‌ترسند، این است که قربانی دل‌شکستگی شوند. متأسفانه باید گفت هر نامزدی یا ازدواجی را که شروع می‌کنید، ممکن است آن‌طوری که انتظار دارید پیش نرود. یعنی ممکن است...
دوست داشتن
559,900 تومان
سی و سه استراتژی جنگ، اثر ارزشمندی از نویسنده امریکایی رابرت گرین است که به بیان دستورات راهبردی که فرماندهان بزرگ در طول تاریخ مورد استفاده قرار می داده اند، پرداخته و آن ها را در قالب دستورات عملی ساده ای بیان کرده...
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
299,900 تومان
مساله مرگ و زندگی، داستانی عاشقانه و روایتی باورنگری از زندگی زوجی است که تقریبا تمام عمر مانند روحی در یک بدن زندگی کرده‌اند. وقتی مریلین یالوم به سرطان مبتلا می‌شود، زوج عاشق تصمیم می‌گیرند مشاهده‌ها و یافته‌های خود...
دوست داشتن
راز شکوفایی شما: کار خود را عوض کنید و خالق سرنوشت خویش باشید راز شکوفایی شما: کار خود را عوض کنید و خالق سرنوشت خویش باشید
دوست داشتن
289,900 تومان
خواه نارضایتی خود را از دست داده باشید یا در حال ترقه زدن باشید، این کتاب به شما کمک می کند وضعیت فعلی شغلی خود را ارزیابی کرده و شما را راهنمایی کند تا تغییر شغلی لازم را ایجاد کنید. مملو از نمونه‌هایی از افراد واقعی...
دوست داشتن
احساسات منفی را خالی کنید احساسات منفی را خالی کنید
دوست داشتن
139,900 تومان
 زندگی خود را مانند ظرفی تصور کنید. شما آفریده شده‌اید تا زندگی‌تان پر از شادی، آرامش، اعتمادبه‌نفس و خلاقیت باشد؛ اما اگر اجازه دهید نگرانی زندگی‌تان را پر کند، جایی برای صلح باقی نخواهد ماند. در ذهن و زندگی شما جای...
دوست داشتن
شهامت تو را می خواند شهامت تو را می خواند
دوست داشتن
339,900 تومان
شاید «فضیلت» از دید ما مفهومی نخ‌نما باشد، اما فضیلت بسیار ساده، عاری از ‌زمان و همیشگی است؛ برتری: برتریِ اخلاقی، ذهنی و جسمی. در جهان باستان، فضیلت از چهار جزء کلیدی تشکیل شده بود: شهامت؛ خویشتن‌داری؛ عدالت؛ خرد.
دوست داشتن
دنیایتان را به گونه ای که می خواهید بیافرینید دنیایتان را به گونه ای که می خواهید بیافرینید
ناموجود
دوست داشتن
17,900 تومان
این کتاب گواهی می‌دهد که هرچه به ذهن خطور می‌کند؛ اگر با منشا کائنات هماهنگ باشیم. به تحقق می‌پیوندد و با کمکم مشیت الهی می‌توانیم سرنوشت خود را رقم بزنیم....
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم