مهارت های زندگی زناشویی

این كتاب به شما كمك می‌كند مهارت‌هایی را رشد و گسترش دهید تا بتوانید عشقتان را سرزنده نگه دارد. 

ادامه مطلبShow less
139,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

ناموجود
مرجع:
40126
دوست داشتن2
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

درباره کتاب:

این كتاب در سه شیوه با کتاب های دیگر تفاوت دارد.


اول از همه، چون هدف ما آموزش مهارت‌ها است، تأكید ما به‌جای مفاهیم و نظریه، بر عملكرد و تغییر است؛ یعنی اینكه نمی‌توانید منفعلانه بنشینید و بخوانید. شما باید دست به كار شوید: تمرینات را انجام دهید، نكته‌ها را یادداشت كنید، رفتارهایی جدید را امتحان كنید، خطر واكنش‌هایی تازه در برابر همسرتان را بپذیرید. این كار به صبر و شكیبایی و گاهی جرأت نیاز دارد. اما رویا و امیدی كه در ابتدا با آن‌ها شروع كرده‌اید، ارزش تلاش را دارد. شرایط زندگی‌تان تغییر خواهد كرد، البته نه با بخت و اقبال، نه چون شما بیشتر درك می‌كنید یا ارتباطتان به‌گونه‌ای نامنتظر سرشار از شور و هیجان می‌شود، بلكه چون شما در نقش زوج، مهارت بیشتری به‌دست می‌آورید.
تفاوت دوم این كتاب با دیگر كتاب‌ها این است كه ما از هیچ‌كس به جز مشاوران حرفه‌ای توقع نداریم كل این كتاب را بخوانند. زوج‌های مختلف باید بر مهارت‌های مختلف تمركز كنند. از این رو، هر فصل مبحث جداگانه‌ای را مطرح می‌كند. شما می‌توانید مهارتی را كه بیشتر می‌خواهید بیاموزید، انتخاب كنید و بقیه را رها كنید. یعنی شما می‌توانید همین حالا شروع كنید و مبحثی را كه می‌خواهید، بخوانید. از همان آغاز، ارتباطتان با همسرتان شكل متفاوتی به خود خواهد گرفت و تغییر خواهد كرد.
برای اینكه هر فصل جداگانه باشد، ما برخی مفاهیم یا تمرینات مشابه را در دو یا سه فصل متفاوت تكرار كرده‌ایم و چون می‌دانستیم كه خوانندگان از موضوعی به موضوع دیگر خواهند پرید، بین فصل‌ها به اندازه‌ی كافی مسایلی مطرح كرده‌ایم كه خوانندگان بتوانند به آن‌ها رجوع كنند.
در نهایت، تفاوت سوم این كتاب این است كه ما قصد نداریم هیچ نظریه‌ی خاص یا هیچ مكتب فكری ویژه‌ای را اثبات كنیم. برای هر مهارتی كه می‌خواهیم آموزش بدهیم، نظریه یا رویكردی درمانی را انتخاب كرده‌ایم كه ثابت شده مؤثرترین روش است. به‌عنوان مثال، فصول مربوط به طرح‌واره‌ها و تحریف‌ها را از نظریه‌ی شناخت درمانی گرفته‌ایم. فصول دیگر، مانند تقویت متقابل را از رویكرد رفتاری برای تغییر گرفته‌ایم. برخی از تمرینات ارتباطی را با بازگشت به گروه‌های گشتالت درمانی گرفته‌ایم. فصول مربوط به نظام زوج بودنتان از فرضیه‌ی نظام‌های خانوادگی اقتباس شده است. برخی از قسمت‌های فصل مربوط به مذاكره از حیطه‌های سیاست و ارتباطات كاری ریشه گرفته‌اند. فصول مربوط به انتظارات و قواعد، نوارهای قدیمی و دفاع، از نظریه‌های روان‌پویشی گرفته شده است.

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
40126

مشخصات

کد کتاب
40126
شابک
‭978-964-236-385-8‬‬
نام کتاب
مهارت‌های زندگی زناشویی
نام اصلی
Couple skills: making your relationship work
نویسنده (ها)
متیو مکی - پاتریک فنینگ - کیم پالگ
مترجم (ها)
شمس‌الدین حسینی - الهام آرام‌نیا
موضوع کتاب
خانواده
قطع
رقعی
صفحات
479
تاریخ چاپ
سال 1400
نوبت چاپ
چاپ نهم
سال چاپ اول
1390
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
59,900 تومان
با خواندن این کتاب خواهیم آموخت که چگونه خواسته‌هایی ارزشمند و نوع‌دوستانه آرزو کنیم تا تجلی آن‌ها هم برای ما و هم برای کائنات شادی‌بخش باشد. کتاب فراتر از راز با زبانی روشن و متنی ساده تلاش می‌کند تفاوت میان استفاده...
دوست داشتن
33 استراتژی جنگ 33 استراتژی جنگ
ناموجود
دوست داشتن
159,900 تومان
سی و سه استراتژی جنگ، اثر ارزشمندی از نویسنده امریکایی رابرت گرین است که به بیان دستورات راهبردی که فرماندهان بزرگ در طول تاریخ مورد استفاده قرار می داده اند، پرداخته و آن ها را در قالب دستورات عملی ساده ای بیان کرده...
دوست داشتن
آیا می توانم رابطه ام را نجات دهم آیا می توانم رابطه ام را نجات دهم
دوست داشتن
9,500 تومان
این كتاب سؤالات مناسبی در اختیارتان قرار می‌دهد تا بعد از پاسخ به آن‌ها تصمیم بگیرید، در جواب دادن به آن‌ها به شما جهت می‌دهد و اطلاعات و راهبردهایی را كه در تصمیم‌گیری‌هایتان به آن‌ها نیاز خواهید داشت، مهیا می‌كند.
دوست داشتن
چگونه رابطه زناشویی خود را نجات دهید چگونه رابطه زناشویی خود را نجات دهید
ناموجود
دوست داشتن
39,900 تومان
نویسنده می‌گوید: چنانچه رابطه‌ی زناشویی‌تان با مشکل روبه رو شده است، صرف‌نظر از این که مشکل آن کوچک باشد یا بزرگ، روش سر و سامان دادن آن را به شما یاد خواهم داد.
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
65,900 تومان
شما می‌توانید نگرشتان را تغییر دهید و وقتی نگرشتان، باورهای سمی موجود در این کتاب است. شما را به تغییر دادن آن‌ها تشویق می‌کنیم. هر فکر سمی را به دقت در نظر بگیرید و سپس با راهکارهای ارائه شده آن را تغییر دهید.
دوست داشتن
199,900 تومان
کتاب «معجزه صمیمیت» به لحاظ محتوایی شامل موضوعات گوناگونی در زمینه انتخاب همسر مناسب، موفقیت در ازدواج، بهبود و تعالی فضای عاطفی ازدواج های شکل گرفته و نجات ازدواج های که در معرض نابودی است.
دوست داشتن
به سوی تعهد در زندگی زناشویی به سوی تعهد در زندگی زناشویی
دوست داشتن
24,900 تومان
کتاب «به سوی تعهد در زندگی زناشویی» نوشته‌ی «دیان رم»، ترجمه‌ی «کیومرث دانشگر» و «محمدرضا دژکام» است. در توضیحات پشت جلد کتاب آمده است: «دیان رم و جان بی.‌رم زن و شوهری هستند که پس از گذشت 42 سال از زندگی زناشویی‌شان،...
دوست داشتن
زنان ونوسی در آتش خشم مردان مریخی به سردی یخ زنان ونوسی در آتش خشم مردان مریخی به سردی یخ
ناموجود
دوست داشتن
9,900 تومان
جان در این کتاب می‌کوشد عواملی بنیادین را برای دستیابی به تندرستی، شادی و عشقی ماندگار مطرح کند. او راهکارهایی را برای دستیابی به سلامتی طبیعی و انرژی شادی‌بخش زندگی بازگو می‌کند. 
دوست داشتن
قدرت ما زنان قدرت ما زنان
ناموجود
دوست داشتن
6,900 تومان
این کتاب شامل موضوعات کنترل (روان شناسی)، موفقیت، زنان، نقش جنسیت، کار و خانواده است. همچنین به مواردی از قبیل رابطه منحصر به فرد زنان با مقوله قدرت و این‌که ما چگونه می‌توانیم به درستی منابع قدرتی درون خود را شناسایی...
دوست داشتن
ایجاد رابطه ای صمیمانه ایجاد رابطه ای صمیمانه
ناموجود
دوست داشتن
14,900 تومان
رفتار درمانيِ عقلانی هیجانی، در مقایسه با دیگر درمان‌ها بیشتر بر ارتباط با خود تأكید دارد. مبنای اختلال هیجانی – مفهومی پایه‌ای در این رویكرد- بر آنچه دكتر الیس در اصل آن را مناظره‌ی درونی می‌نامد تمركز دارد، كه اشخاص...
دوست داشتن
چرا زنان باهوش در انتخاب همسر احمقانه عمل می کنند چرا زنان باهوش در انتخاب همسر احمقانه عمل می کنند
ناموجود
دوست داشتن
20,900 تومان
این کتاب نشان می‌دهد که بهترین روش که مردی را به تعهد دادن ترغیب کنید، چیست و مهم‌تر ایتنکه چطور هوش و خردتان جهت خلق ارتباطات لذت‌بخش استفاده کنید و ارتباطی بادوام داشته باشید.
دوست داشتن
159,900 تومان
دکتر باربارادی آنجلیس یکی از موثرترین آموزگاران در زمینه روابط و رشد شخصی است. در ۲۵ سال گذشته پیام‌های مثبت وی درباره عشق،شادمانی و جستجو برای معنای زندگی، ده‌ها میلیون مخاطب داشته است. کتاب‌های وی به ۲۰ زبان دنیا...
دوست داشتن
قلبتان را التیام ببخشید قلبتان را التیام ببخشید
دوست داشتن
11,900 تومان
هدف از نوشتن این کتاب آگاهی از چگونگی اندوهگین‌شدن پس از هر نوع از دست دادن؛ مانند جدایی، طلاق یا مرگ و یافتن التیامی برای آن است. امیدواریم این کتاب موجب توسعه‌ی آگاهیتان در مورد از دست دادن و افزایش مهر و محبت و...
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم