مهارت های زندگی زناشویی

این كتاب به شما كمك می‌كند مهارت‌هایی را رشد و گسترش دهید تا بتوانید عشقتان را سرزنده نگه دارد. 

ادامه مطلبShow less
399,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
40126
دوست داشتن8
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

درباره کتاب:

این كتاب در سه شیوه با کتاب های دیگر تفاوت دارد.


اول از همه، چون هدف ما آموزش مهارت‌ها است، تأكید ما به‌جای مفاهیم و نظریه، بر عملكرد و تغییر است؛ یعنی اینكه نمی‌توانید منفعلانه بنشینید و بخوانید. شما باید دست به كار شوید: تمرینات را انجام دهید، نكته‌ها را یادداشت كنید، رفتارهایی جدید را امتحان كنید، خطر واكنش‌هایی تازه در برابر همسرتان را بپذیرید. این كار به صبر و شكیبایی و گاهی جرأت نیاز دارد. اما رویا و امیدی كه در ابتدا با آن‌ها شروع كرده‌اید، ارزش تلاش را دارد. شرایط زندگی‌تان تغییر خواهد كرد، البته نه با بخت و اقبال، نه چون شما بیشتر درك می‌كنید یا ارتباطتان به‌گونه‌ای نامنتظر سرشار از شور و هیجان می‌شود، بلكه چون شما در نقش زوج، مهارت بیشتری به‌دست می‌آورید.
تفاوت دوم این كتاب با دیگر كتاب‌ها این است كه ما از هیچ‌كس به جز مشاوران حرفه‌ای توقع نداریم كل این كتاب را بخوانند. زوج‌های مختلف باید بر مهارت‌های مختلف تمركز كنند. از این رو، هر فصل مبحث جداگانه‌ای را مطرح می‌كند. شما می‌توانید مهارتی را كه بیشتر می‌خواهید بیاموزید، انتخاب كنید و بقیه را رها كنید. یعنی شما می‌توانید همین حالا شروع كنید و مبحثی را كه می‌خواهید، بخوانید. از همان آغاز، ارتباطتان با همسرتان شكل متفاوتی به خود خواهد گرفت و تغییر خواهد كرد.
برای اینكه هر فصل جداگانه باشد، ما برخی مفاهیم یا تمرینات مشابه را در دو یا سه فصل متفاوت تكرار كرده‌ایم و چون می‌دانستیم كه خوانندگان از موضوعی به موضوع دیگر خواهند پرید، بین فصل‌ها به اندازه‌ی كافی مسایلی مطرح كرده‌ایم كه خوانندگان بتوانند به آن‌ها رجوع كنند.
در نهایت، تفاوت سوم این كتاب این است كه ما قصد نداریم هیچ نظریه‌ی خاص یا هیچ مكتب فكری ویژه‌ای را اثبات كنیم. برای هر مهارتی كه می‌خواهیم آموزش بدهیم، نظریه یا رویكردی درمانی را انتخاب كرده‌ایم كه ثابت شده مؤثرترین روش است. به‌عنوان مثال، فصول مربوط به طرح‌واره‌ها و تحریف‌ها را از نظریه‌ی شناخت درمانی گرفته‌ایم. فصول دیگر، مانند تقویت متقابل را از رویكرد رفتاری برای تغییر گرفته‌ایم. برخی از تمرینات ارتباطی را با بازگشت به گروه‌های گشتالت درمانی گرفته‌ایم. فصول مربوط به نظام زوج بودنتان از فرضیه‌ی نظام‌های خانوادگی اقتباس شده است. برخی از قسمت‌های فصل مربوط به مذاكره از حیطه‌های سیاست و ارتباطات كاری ریشه گرفته‌اند. فصول مربوط به انتظارات و قواعد، نوارهای قدیمی و دفاع، از نظریه‌های روان‌پویشی گرفته شده است.

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
40126

مشخصات

کد کتاب
40126
شابک
‭978-964-236-385-8‬‬
نام کتاب
مهارت‌های زندگی زناشویی
نام اصلی
Couple skills: making your relationship work
نویسنده (ها)
متیو مکی - پاتریک فنینگ - کیم پالگ
مترجم (ها)
شمس‌الدین حسینی - الهام آرام‌نیا
موضوع کتاب
خانواده
قطع
رقعی
صفحات
479
تاریخ چاپ
سال 1402
نوبت چاپ
چاپ یازدهم
سال چاپ اول
1390
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
249,900 تومان
در این کتاب 101 مبحث برای زندگی عاقلانه آمده است. از جمله راهبردهایی برای عاقل ماندن، ساخت ارتباطات موفق، اقدام مؤثر درباره‌ی افسردگی، خشم و خلق و خو، درباره خودتان سالم فکر کنید. با عمل خود به مذاکره بنشینید و...
دوست داشتن
آیا اسیر باورهایت هستی آیا اسیر باورهایت هستی
ناموجود
دوست داشتن
229,900 تومان
این کتاب به شما نشان می‌دهد که چطور دانشمندی شخصی شوید، باورهای بنیادی‌تان را به‌طور عینی بسنجید. باورهای منفی‌تان را آگاهانه تغییر دهید و از زندان باورهایتان به سوی زندگی آزادتر و رضایت‌بخش‌تر پرواز دهید.
دوست داشتن
همسرگزینی امروزی همسرگزینی امروزی
دوست داشتن
359,900 تومان
ازدواج، یکی از مهمترین تصمیم‌هاست که می‌تواند زندگی کسی را بسازد یا آن‌را ویران کند؛ می‌تواند شروع بحران‌های روحی عمیق برای دختر یا پسر باشد و شخصیت آن‌ها را متلاشی یا جنبه‌هایی از آن‌را تکمیل کند. ازدواج می‌تواند...
دوست داشتن
379,900 تومان
بـازیها، تـو را از خداوندگاری انسانیت پایین میكشند و ذهنت را به صحنهای پر از جنـگ و سـتیز تبدیل خواهند كرد كه بعید میدانم جان سالم به در ببری؛ كوبه های وحشتناكی بـر سر صمیمیت و روابط دوستانه خواهد خورد. 
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
چرا زنان حرف می زنند و مردان فرار می کنند چرا زنان حرف می زنند و مردان فرار می کنند
ناموجود
دوست داشتن
32,900 تومان
ما عقيده داريم كه اضطراب مزمن در مورد جدايي كه در نهايت، بسياري از پيوندهاي ميان زن و مرد را تحت تأثير قرار مي‌دهد، از تفاوت ظريفي ناشي مي‌شود كه ميان زنان و مردان، هنگام تجربه‌كردن دو حس ترس و شرم وجود دارد؛ تفاوتي...
دوست داشتن
گام های روان درمانی برای انواع مشکلات زنان گام های روان درمانی برای انواع مشکلات زنان
دوست داشتن
189,900 تومان
افزایش توانایی در تشخیص نشانه‌های اضطراب؛ استفاده از فن‌ها، تکنیک‌های مقابله‌ای و چگونگی استفاده‌ي مؤثر از آن روش‌ها در نه تا ده نوع از  موقعیت‌های ایجادکننده‌ي اضطراب، ضروری می‌باشد.
دوست داشتن
چگونه رابطه زناشویی خود را نجات دهید چگونه رابطه زناشویی خود را نجات دهید
ناموجود
دوست داشتن
39,900 تومان
نویسنده می‌گوید: چنانچه رابطه‌ی زناشویی‌تان با مشکل روبه رو شده است، صرف‌نظر از این که مشکل آن کوچک باشد یا بزرگ، روش سر و سامان دادن آن را به شما یاد خواهم داد.
دوست داشتن
از تلخی اختلاف تا شیرینی عشق از تلخی اختلاف تا شیرینی عشق
ناموجود
دوست داشتن
22,900 تومان
این همسران در ژرفای وجودشان خواسته‌ای فراتر از حل‌شدن اختلافاتشان دارند. آنان آرزو دارند روابطی بهتر با همسرشان داشته باشند.  چرا آنان نباید چنین خواسته‌ای داشته باشند؟ مگر همه‌ی ما در ژرفای وجودمان آرزو نداریم از...
دوست داشتن
چرا بعضی مردها خیانت می کنند؟ چرا بعضی مردها خیانت می کنند؟
دوست داشتن
139,900 تومان
نگارنده در کتاب حاضر از دیدگاه روان‌شناسی به بررسی علل خیانت مردان نسبت به همسرانشان در قالب مباحثی از این دست پرداخته است: انواع چند همسری و روان‌شناسی مردان دارای بیش از یک همسر، عواملی که مردان را به داشتن چندهمسر...
دوست داشتن
شکلات برای قلب مادران شکلات برای قلب مادران
دوست داشتن
229,900 تومان
در کتاب شکلات برای قلب مادران به قلم کی آلن بوخ، داستان‌های حقیقی بسیاری روایت می‌شود که زنانگی و تجربه فراموش نشدنی مادری را به تصویر می‌کشد. داستان‌هایی گوناگون از داستان‌های دلگرم کننده تا داستان‌های تلخ و شیرین.
دوست داشتن
62 راهبرد ساده برای خلق زندگی دلخواهتان 62 راهبرد ساده برای خلق زندگی دلخواهتان
ناموجود
دوست داشتن
3,900 تومان
با خواندن این کتاب به این نتیجه می‌رسید که لزومی ندارد برای رسیدن به زندگی مهیج و شاد، عقاید جدید و مشکل را بیاموزید یا تغییراتی وسیع ایجاد کنید فقط می‌بایست تغییرات کوچکی در نگرش‌ها و رفتارهایتان ایجاد کنید. شما کشف...
دوست داشتن
مریخی ها و ونوسی ها در ارتباط جنسی سالم مریخی ها و ونوسی ها در ارتباط جنسی سالم
ناموجود
دوست داشتن
239,900 تومان
دکتر جان گری کارشناس مسائل جنسی در این کتاب توضیح می دهد که چطور می توانید برای حس شور و هیجان در زندگی زناشویی تان و کسب صمیمیت بیشتر از مهارت های ارتباطی پیشرفته استفاده کنید.
دوست داشتن
209,900 تومان
شما می‌توانید نگرشتان را تغییر دهید و وقتی نگرشتان، باورهای سمی موجود در این کتاب است. شما را به تغییر دادن آن‌ها تشویق می‌کنیم. هر فکر سمی را به دقت در نظر بگیرید و سپس با راهکارهای ارائه شده آن را تغییر دهید.
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم