40 فکر سمی

شما می‌توانید نگرشتان را تغییر دهید و وقتی نگرشتان، باورهای سمی موجود در این کتاب است. شما را به تغییر دادن آن‌ها تشویق می‌کنیم. هر فکر سمی را به دقت در نظر بگیرید و سپس با راهکارهای ارائه شده آن را تغییر دهید.

ادامه مطلبShow less
209,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
40007
دوست داشتن14
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها(2)
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

جالب است ذکر کنیم که علت اصلی مشکلات انسانی در همین باورهای اساسی قرار دارد. خشنودی عمومی، فشار روانی شدید، ناکامی مزمن، ترس‌ها و هر نوع هراس بی‌دلیل، مشکلات ارتباط با دیگران، فقدان اعتماد به نفس، خودپنداره‌ی منفی و احساس گناه بی‌جهت، برخی از پیامدهای متداول این باورهای نادرست هستند.

اگر به همه‌ یا تعدادی از این باورهای نادرست معتقدید، از شما می‌خواهیم به دقت باورهایی را که در این کتاب مطرح شده‌اند، مدنظر قرار دهید و دوباره به گونهای روشمند درباره این باورهای سمی بیندیشید و آن‌ها را حذف کنید. اگر بازنگری فکری داشته باشید، به احتمال زیاد خیلی شادتر خواهید بود و توانایی بیشتری برای سازگاری و مشکلات کمتری خواهید داشت. ما باور داریم که روشمان درباره‌ی باورهای نادرست سمی و پادزهرهای خاص آن‌ها، بی‌بروبرگرد به شما کمک خواهند کرد.

بدون شک متوجه خواهید شد که برخی از باورهای سمی با یکدیگر همپوشی دارند، و انگار که موضوعات مشابه پیوسته تکرار می‌شوند. این موضوع عمدی است. پرآموزی از طریق تکرار، سودمندی مطالب را افزایش می‌دهد و شما را قادر می‌سازد آن‌ها را به یاد آورید، در ذهن حفظ کنید و به کار ببرید. توجه کنید که اگرچه برخی نکات ممکن است همسان به نظر برسند، در واقع تفاوت‌های مهمی وجود دارد که لازم است درک شوند.

برخی افکار سمی ممکن است متضاد یکدیگر باشند. فکر سمی شماره‌ی شش به شما توصیه می‌کند خیلی مراقب حال دیگران نباشید و راحت حرف خود را بزنید، در حالی که فکر سمی شماره‌ی ده تأکید می‌کند که صداقت کامل می‌تواند مخرب باشد و به طور کلی توصیه نمی‌شود. در همین راستا، فکر سمی شماره‌ی هشت به طور جدی توصیه می‌کند خواسته‌ی کسانی را که دوستشان دارید، اجابت کنید، اما فکر سمی شماره‌ی 23 تأکید دارد که توجه به نیازهای خودتان خیلی مهم است. با این حال، مطالعه‌ی دقیق آن‌ها تفاوت‌های متمایزی را آشکار خواهد کرد. امید است خواننده متوجه شود مطالبی که در ظاهر متناقض به نظر می‌رسند، در واقع مکمل هم هستند.

برخی از باورهای نادرست به طور کامل هم غلط نیستند – اما چون تا حدودی حقیقت دارند یا نیمه حقیقی هستند، اغلب آن‌ها را خطرناک می‌سازند.

باورهای نادرست فراوانند. این کتاب تنها به آن باورهایی می‌پردازد که باعث رنج و عذاب هیجانی و اختلالات روان‌شناختی می‌شود. ما افسانه‌‌های خطرناک زیادی همچون «صاعقه هرگز دوبار به یک نقطه اصابت نمی‌کند» یا استدلال‌های ساده‌ای همچون «اشخاص چاق به طور معمول بشاش هستند» را مورد بحث قرار نمی‌دهیم.

باورهای نادرست بسیار بدیهی و مشخصی مثل «چون پدرم سیگار می‌کشید و الکل مصرف می‌کرد تا 86 سالگی عمر کرد، پس دلیلی ندارد من آن‌ها را ترک کنم» یا «اگر می‌‌خواهی پیشرفت کنی، زیر دستانت باید از تو حساب ببرند» را هم مورد توجه قرار نداده‌ایم. اکثریت وسیعی از مردم درک می‌کنند که چنین باورهایی مخرب و نادرست هستند. باورهای نادرست موجود در این کتاب باورهایی هستند که هر سه‌ی ما هر روز در اتاق‌های مشاوره‌مان می‌شنویم. حتی برخی از اشخاص باهوش و تحصیل‌کرده نیز به آن‌ها باور داشته‌اند و با چنین باوری، بی‌جهت عذاب کشیده‌اند و بی‌جهت مشکلات هیجانی، روان‌شناختی و اجتماعی داشته‌اند.

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
40007

مشخصات

کد کتاب
40007
شابک
978-964-412-967-4
نام کتاب
40 فکر سمی
نام اصلی
Don't believe it for a ideas that are driving minute!: forty toxic you crazy
نویسنده (ها)
آرنولد لازاروس
مترجم (ها)
شمس‌الدین حسینی - الهام آرام‌نیا
موضوع کتاب
خانواده
قطع
رقعی
صفحات
183
تاریخ چاپ
سال 1402
نوبت چاپ
چاپ بیستم
سال چاپ اول
1387
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
پرورش کودکان بر پایه اعتماد پرورش کودکان بر پایه اعتماد
ناموجود
دوست داشتن
5,900 تومان
كتاب پیش‌رو، رویكردی نو در وادی پرورش كودكان ارائه می‌دهد و به آزمایش شیوه‌های نو در امر آموزش و پرورش می‌پردازد. نویسنده کوشیده است تا اعتماد به جوهر وجودی و ویژگی‌های ذاتی كودكان را محور گفتگو و بررسی قرار دهد؛ كه...
دوست داشتن
100 کلید موفقیت در کار 100 کلید موفقیت در کار
ناموجود
دوست داشتن
89,900 تومان
نویسنده در این کتاب به بررسی روش‌هايی كه مردم در برابر جدی‌ترين موارد كاری مانند اخراج يا شكست خوردن از رقبای بزرگ‌تر، اختلاس‌های داخلي يا خشونت، يا اجبار به نقل مكان به شهری جديد، اتخاذ می‌كنند پرداخته است. 
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
559,900 تومان
اگر شما یک مرد هستید: این کتاب را بخوانید تا رؤیاهای همسرتان را تحقق بخشید.اگر یک زن هستید: این کتاب را بخوانید تا خود را بهتر درک کنید. سپس آن را به مرد زندگی‌تان بدهید تا رابطه‌ای را که همواره رویایش را در سر...
دوست داشتن
329,900 تومان
چرا مردها هنگامی که بر روی چیزی تمرکز کرده‌اند و ما سعی در جلب توجه آن‌ها را دارید، عصبانی می‌شوند؟ چرا مردها به سختی می‌توانند اجازه دهند به آنان نزدیک شوید؟ چرا مردها که سعی در کنترل شما دارند، به طرزی پنهانی از...
دوست داشتن
199,900 تومان
شما نیز مجبور نیستید مجرد بمانید،نباید از ازدواج بترسید و تصور کنید نمی توانید همسری مناسب پیدا کنید.مسلم است که می توانید،اگر نگرش ها و باورهای نادرست خود را درباره ی ازدواج،عشق و همسر آرمانی ها رها کنید و در مسیری...
دوست داشتن
پنج دقیقه خوب پنج دقیقه خوب
ناموجود
دوست داشتن
179,900 تومان
پنج دقیقه ممكن است زمانی بسیار كوتاه یا بسیار بلند به نظر برسد. زندگی ممکن است بسیار شلوغ، رضایت‌بخش یا سرسام‌آور باشد. به ویژه در این روزها گاهی ممکن است در زندگی احساس پوچی و نارضایتی کنیم. با این حال، دریک چشم برهم...
دوست داشتن
چرا مریخ و ونوس به هم برخورد می کنند چرا مریخ و ونوس به هم برخورد می کنند
دوست داشتن
419,900 تومان
کتاب چرا مریخ و ونوس به هم برخورد می‌کنند؟ (چرا مردان و زنان با هم ناسازگاری می‌کنند؟) اثری دیگر از جان گری (john Gray) نویسنده‌ی کتاب مشهور مردان مریخی و زنان ونوسی است. جان گری با به اشتراک گذاشتن دانسته‌های خود، به...
دوست داشتن
9 دسته از عشاق 9 دسته از عشاق
دوست داشتن
299,900 تومان
با خواندن این کتاب مطالبی درباره‌ی عشق می‌آموزید و می‌توانید روابط خود را به‌کلی بهبود بخشید اعم از این‌که بخواهید رابطه‌ای صمیمانه و نزدیک با کسی برقرار کنید یا از روابط روزمره‌ی خود لذت بیشتری ببرید. 
دوست داشتن
چرا زنان باهوش در انتخاب همسر احمقانه عمل می کنند چرا زنان باهوش در انتخاب همسر احمقانه عمل می کنند
ناموجود
دوست داشتن
20,900 تومان
این کتاب نشان می‌دهد که بهترین روش که مردی را به تعهد دادن ترغیب کنید، چیست و مهم‌تر ایتنکه چطور هوش و خردتان جهت خلق ارتباطات لذت‌بخش استفاده کنید و ارتباطی بادوام داشته باشید.
دوست داشتن
آیا می توانم رابطه ام را نجات دهم آیا می توانم رابطه ام را نجات دهم
دوست داشتن
229,900 تومان
این كتاب سؤالات مناسبی در اختیارتان قرار می‌دهد تا بعد از پاسخ به آن‌ها تصمیم بگیرید، در جواب دادن به آن‌ها به شما جهت می‌دهد و اطلاعات و راهبردهایی را كه در تصمیم‌گیری‌هایتان به آن‌ها نیاز خواهید داشت، مهیا می‌كند.
دوست داشتن
بخوان برای زندگی: 11 قدم برای تغییر کیفیت زندگی خود با کتاب خواندن بخوان برای زندگی: 11 قدم برای تغییر کیفیت زندگی خود با کتاب خواندن
ناموجود
دوست داشتن
6,100 تومان
ما در یكی از مهمترین عصرهای ارتباطات زندگی می‌كنیم؛ اما تقریبا هر روز می‌شنویم در نقطه‌ای از جهان، عناوین رزنامه‌ها خبر از مرگ كتاب و كتابخوانی می‌دهند. در مرد شما نمی‌دانم؛ اما این حقایق وحشت‌آور مرا بسیار نگران...
دوست داشتن
مردان مجنون زنان لیلی 1 مردان مجنون زنان لیلی 1
دوست داشتن
399,900 تومان
به هرحال، داستان عاشقانه‌ي «ليلي و مجنون» بهانه‌اي است براي طرح مباحثي در حوزه‌ي عشق، خانواده و روابط زناشويي و رفتارهاي بالغانه‌ي زن و شوهرهای امروزی. شايد بپرسيد: «ليلي و مجنون كه هرگز به‌هم نرسيدند و ازدواج نكردند؟!»
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم