40 فکر سمی

شما می‌توانید نگرشتان را تغییر دهید و وقتی نگرشتان، باورهای سمی موجود در این کتاب است. شما را به تغییر دادن آن‌ها تشویق می‌کنیم. هر فکر سمی را به دقت در نظر بگیرید و سپس با راهکارهای ارائه شده آن را تغییر دهید.

ادامه مطلبShow less
65,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
40007
دوست داشتن1
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها(1)
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

جالب است ذکر کنیم که علت اصلی مشکلات انسانی در همین باورهای اساسی قرار دارد. خشنودی عمومی، فشار روانی شدید، ناکامی مزمن، ترس‌ها و هر نوع هراس بی‌دلیل، مشکلات ارتباط با دیگران، فقدان اعتماد به نفس، خودپنداره‌ی منفی و احساس گناه بی‌جهت، برخی از پیامدهای متداول این باورهای نادرست هستند.

اگر به همه‌ یا تعدادی از این باورهای نادرست معتقدید، از شما می‌خواهیم به دقت باورهایی را که در این کتاب مطرح شده‌اند، مدنظر قرار دهید و دوباره به گونهای روشمند درباره این باورهای سمی بیندیشید و آن‌ها را حذف کنید. اگر بازنگری فکری داشته باشید، به احتمال زیاد خیلی شادتر خواهید بود و توانایی بیشتری برای سازگاری و مشکلات کمتری خواهید داشت. ما باور داریم که روشمان درباره‌ی باورهای نادرست سمی و پادزهرهای خاص آن‌ها، بی‌بروبرگرد به شما کمک خواهند کرد.

بدون شک متوجه خواهید شد که برخی از باورهای سمی با یکدیگر همپوشی دارند، و انگار که موضوعات مشابه پیوسته تکرار می‌شوند. این موضوع عمدی است. پرآموزی از طریق تکرار، سودمندی مطالب را افزایش می‌دهد و شما را قادر می‌سازد آن‌ها را به یاد آورید، در ذهن حفظ کنید و به کار ببرید. توجه کنید که اگرچه برخی نکات ممکن است همسان به نظر برسند، در واقع تفاوت‌های مهمی وجود دارد که لازم است درک شوند.

برخی افکار سمی ممکن است متضاد یکدیگر باشند. فکر سمی شماره‌ی شش به شما توصیه می‌کند خیلی مراقب حال دیگران نباشید و راحت حرف خود را بزنید، در حالی که فکر سمی شماره‌ی ده تأکید می‌کند که صداقت کامل می‌تواند مخرب باشد و به طور کلی توصیه نمی‌شود. در همین راستا، فکر سمی شماره‌ی هشت به طور جدی توصیه می‌کند خواسته‌ی کسانی را که دوستشان دارید، اجابت کنید، اما فکر سمی شماره‌ی 23 تأکید دارد که توجه به نیازهای خودتان خیلی مهم است. با این حال، مطالعه‌ی دقیق آن‌ها تفاوت‌های متمایزی را آشکار خواهد کرد. امید است خواننده متوجه شود مطالبی که در ظاهر متناقض به نظر می‌رسند، در واقع مکمل هم هستند.

برخی از باورهای نادرست به طور کامل هم غلط نیستند – اما چون تا حدودی حقیقت دارند یا نیمه حقیقی هستند، اغلب آن‌ها را خطرناک می‌سازند.

باورهای نادرست فراوانند. این کتاب تنها به آن باورهایی می‌پردازد که باعث رنج و عذاب هیجانی و اختلالات روان‌شناختی می‌شود. ما افسانه‌‌های خطرناک زیادی همچون «صاعقه هرگز دوبار به یک نقطه اصابت نمی‌کند» یا استدلال‌های ساده‌ای همچون «اشخاص چاق به طور معمول بشاش هستند» را مورد بحث قرار نمی‌دهیم.

باورهای نادرست بسیار بدیهی و مشخصی مثل «چون پدرم سیگار می‌کشید و الکل مصرف می‌کرد تا 86 سالگی عمر کرد، پس دلیلی ندارد من آن‌ها را ترک کنم» یا «اگر می‌‌خواهی پیشرفت کنی، زیر دستانت باید از تو حساب ببرند» را هم مورد توجه قرار نداده‌ایم. اکثریت وسیعی از مردم درک می‌کنند که چنین باورهایی مخرب و نادرست هستند. باورهای نادرست موجود در این کتاب باورهایی هستند که هر سه‌ی ما هر روز در اتاق‌های مشاوره‌مان می‌شنویم. حتی برخی از اشخاص باهوش و تحصیل‌کرده نیز به آن‌ها باور داشته‌اند و با چنین باوری، بی‌جهت عذاب کشیده‌اند و بی‌جهت مشکلات هیجانی، روان‌شناختی و اجتماعی داشته‌اند.

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
40007

مشخصات

کد کتاب
40007
شابک
978-964-412-967-4
نام کتاب
40 فکر سمی
نام اصلی
Don't believe it for a ideas that are driving minute!: forty toxic you crazy
نویسنده (ها)
آرنولد لازاروس
مترجم (ها)
شمس‌الدین حسینی - الهام آرام‌نیا
موضوع کتاب
خانواده
قطع
رقعی
صفحات
183
تاریخ چاپ
سال 1401
نوبت چاپ
چاپ نوزدهم
سال چاپ اول
1387
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
49,900 تومان
وقتی کسی کاری انجام می دهد که نتیجه مثبتی ندارد، شما چه می کنید؟ بر روی اشتباه تمرکز می کنید؟ ( بیشتر آدم ها این کار را می کنند!) یا انرژی را به جهتی هدایت می کنید که نتیجه مثبتی داشته باشد.
دوست داشتن
جاده موفقیت جاده موفقیت
ناموجود
دوست داشتن
14,900 تومان
هدف قطعی در زندگی! قبل از غروب خورشید باید تصمیم بگیرید که هدف مهم شما در زندگی کدام است. پس از این‌که تصمیم گرفتید، باید این هدف را به شکل واضح و روشن روی ورق کاغذی بنویسید. نوشته شما باید به قدری واضح باشد که هر کس...
دوست داشتن
تو کله خر هستی برو پیش پولدار می شوی تو کله خر هستی برو پیش پولدار می شوی
ناموجود
دوست داشتن
79,900 تومان
اگر با وجود تمام تلاش‌هایت نمی‌توانی ثروتمند شوی، اگر از ایجاد تغییر و تحول در زندگی‌ات برای ثروتمند شدن وحشت داری، اگر از شغل خودت راضی نیستی ولی می‌ترسی برای درآمد بیشتری که سزاوار آن هستی آن را رها کنی و کسب‌وکار...
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
آیا می توانم رابطه ام را نجات دهم آیا می توانم رابطه ام را نجات دهم
دوست داشتن
9,500 تومان
این كتاب سؤالات مناسبی در اختیارتان قرار می‌دهد تا بعد از پاسخ به آن‌ها تصمیم بگیرید، در جواب دادن به آن‌ها به شما جهت می‌دهد و اطلاعات و راهبردهایی را كه در تصمیم‌گیری‌هایتان به آن‌ها نیاز خواهید داشت، مهیا می‌كند.
دوست داشتن
تک همسری عاشقانه تک همسری عاشقانه
ناموجود
دوست داشتن
14,500 تومان
در حال حاضر در زندگی زناشویی‌تان با مشکلاتی روبه‌رو هستید با خواندن این کتاب می‌فهمید که تنها نیستید و درک می‌کنید که نه شما و نه همسرتان هیچکدام مشکلی ندارید و تنها مهارت‌های لازم برای زندگی زناشویی موفق را...
دوست داشتن
23 باور مخرب در ازدواج 23 باور مخرب در ازدواج
ناموجود
دوست داشتن
25,900 تومان
23 باوری كه در این کتاب مطرح شده است متداول‌ترین باور‌هایی هستند كه نویسنده در فرایند درمانی‌اش یافته‌است. خواندن این کتاب به شما کمک می‌کند باورهای خود درباره ازدواج را بشناسید و در صورت نیاز تغییرشان دهید. 
دوست داشتن
ایجاد رابطه ای صمیمانه ایجاد رابطه ای صمیمانه
ناموجود
دوست داشتن
14,900 تومان
رفتار درمانيِ عقلانی هیجانی، در مقایسه با دیگر درمان‌ها بیشتر بر ارتباط با خود تأكید دارد. مبنای اختلال هیجانی – مفهومی پایه‌ای در این رویكرد- بر آنچه دكتر الیس در اصل آن را مناظره‌ی درونی می‌نامد تمركز دارد، كه اشخاص...
دوست داشتن
شهامت عشق شهامت عشق
دوست داشتن
11,900 تومان
ما به شما این شجاعت و شهامت را می‌دهیم كه متفاوت فكر كنید. به‌جای این‌كه در لحظه از قلب خود تبعیت كنید، آن را در جهت و مسیر درست هدایت كنید. این كلید دستیابی به روابطی رضایت‌بخش و ماندگار است.
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم