اعتماد به نفس و دستیابی به آن

در این کتاب، دکتر باربارا دی آنجلیس، متخصص روابط و رشد فردی، به شما نشان خواهد داد که چگونه می توانید به منبع قدرت شخصی خود مربوط باشید و شخصیتی داشته باشید که همیشه خواستار آن بوده اید.

ادامه مطلبShow less
35,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
40026
دوست داشتن2
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات
وجود ارتباطی صادقانه با خود، راستگویی و توانایی عشق ورزیدن به همه‌كس و بالاخره داشتن تصویر ذهنی خوب از خود، از نتایج غیر‌قابل انكار اعتماد‌به‌نفس است..

توانایی‌های شما به عنوان فردی واجد استقلال شخصیت و اعتماد‌به‌نفس، بستگی به میزان مهارت‌‌هایی دارد كه در موارد مختلف كسب كرده‌اید. هنگامی‌كه با اطمینان می‌گویید: "‌من می‌توانم این كار را انجام بدهم" یعنی به توانایی‌های خود در این زمینه اطمینان دارید.
گاهی پیش می‌آید كه عزت‌نفس‌ با‌ اعتماد‌به‌نفس اشتباه گرفته می‌شود؛ فردی كه دارای عزت نفس است می‌تواند اعتمادبه‌نفس هم داشته‌باشد؛ ولی انسانی كه بر اثر موفقیت در امری یا كامیابی در حرفه و تخصصی صاحب اعتماد‌به‌نفس شده، لزوماً دارای عزت‌نفس و طبع بالایی نیست. به عنوان مثال، ممكن است فردی به هنگام شنا كردن به‌خاطر تمرینات قبلی دارای اعتماد‌به‌نفس شده باشد، اما در زندگی فاقدعزت‌‌نفس کافی باشد.
اعتماد‌به‌نفس را می‌توان با تمرین و موفقیت به‌دست آورد. در واقع با به‌دست آوردن قدرت و مهارت در كاری یا حرفه‌ای، احساس امنیت درونی در ما ایجاد می‌شود، ولی عزت‌نفس امری فطری است و حكایت از تفاهم ما با وجدان‌مان می‌كند.
با طی كردن 12 گام تا اعتماد‌به‌نفس کامل، پیشاپیش فرد‌گرایی، واقع‌گرایی، استقلال رأی، انعطاف پذیری و نوع‌دوستی را كه به دست آورده و جزیی از سرشت خود می‌نمایید، به شما تبریك می‌گویم.

مقدمه

اگر به زندگی فعلی من با تمام شهرت‌ها و موفقیت‌هایش نگاه کنید، هرگز نمی‌توانید باور كنید که کوچک‌ترین خودباوری و اعتماد‌به‌نفسی در گذشته نداشتم. واقعیت امر این است که در گذشته، زنی ترسو، وحشت‌زده و فاقد هرگونه امنیت درونی بودم؛ زن ترسو و جوانی که به‌شدت از تعقیب رؤیاهایش می‌ترسید و نمی‌دانست که برای تحقق آن‌ها اقدامی كند یا نه. به همین دليل، تا سي سالگی هنوز حرفه شخصی و فعلی خود را شروع نکرده بودم و مدت‌ها طول کشید تا منبع اقتدار شخصی و اعتمادبه‌نفس درونی‌ام را کشف و زندگی‌ام را آغاز کنم.

در مقام معلم و آموزگار و نیز مشاور، همواره سؤالاتی چون سؤالات زیر از من پرسیده می‌شود:

«چگونه چنین اعتماد‌به‌نفس بالایی به دست آوردید؟»

«برای تقویت اعتماد‌به‌نفس و خودباوری چه توصیه‌ای دارید؟»

«چه چیزی به شما بیشترین کمک را کرده تا بتوانید اعتماد‌به‌نفس و خودباوری و ارزش شخصی‌تان را به دست آورید؟»

پاسخ این پرسش‌ها را می‌توانید در لابه‌لای صفحه‌های این کتاب کوچک، اما مقتدر پیدا کنید. همانند دیگر حقیقت‌های این جهان، راز زیستن با اعتماد‌به‌نفس و خودباوری نیز بسیار ساده و آشکار و در‌عین‌حال عمیق است. اگر طبیعت واقعی و ماهیت حقیقت اعتماد‌به‌نفس را بشناسید و خوب درک کنید، مي‌توانيد منبع عظیم و بی‌کران نیرو و اقتدار درونی را در خود فعال کنید و به زندگی خود معنا و مفهوم و صلح و آرامشي ببخشید که قبلاً هرگز تصورش را هم نمی‌کردید.

امیدوارم نوشته‌هایم بتوانند به شما کمک کنند تا خویشتن حقیقی و گمشده خود را بازیابید.

باربارا دی ‌آنجلیس

لوس‌آنجلس،کالیفرنیا

فصل اول

در جست‌وجوی اعتماد‌به‌نفس و خودباوری واقعی

آیا تا‌به‌حال آرزو کرده‌اید: «ای کاش اعتماد‎به‌نفس و خودباوری بیشتری داشتم؟»

آیا منتظرید کارهای خاص، مشخص و از قبل تعیین‌شده‌ای را در زندگی خود انجام دهید تا بعد از آن احساس اعتماد‌به‌نفس و خودباوری کنید؟

آیا همواره، نوشتن کتابی را که همیشه می‌خواستید بنویسید، کشیدن تابلویی را که می‌خواستید روزي بکشید، شروع شغلی جدید یا شروع رابطه با کسی را، که به او علاقه‌مند شده‌اید، به تأخیر می‌اندازید تا نخست اعتماد‌به‌نفس کافی به دست آورید و احساس بهتری از خودتان داشته باشید؟

آیا به هیچ ‌کاری دست نمی‌زنید یا با بی‌علاقگی و بی‌میلی کارهایتان را انجام می‌دهید به این امید که روزي اعتماد‌به‌نفس و خودباوری به طرزی معجزه‌آسا به سراغتان بیاید؟

آیا با اینکه در زندگی، به سطح قابل قبولی از موفقیت دست یافته‌اید، اما همچنان آن‌طور که باید احساس اعتماد‌به‌نفس و اقتدار شخصی نمی‌کنید؟

موضوع این کتاب اعتماد‌به‌نفس است. نظریاتی که دراین‌باره با شما در میان خواهم گذاشت به احتمال زياد با همه نظریاتی که تاکنون درباره اعتماد‌به‌نفس بیان شده ‌است، متفاوت خواهد بود. اغلب مردم معنای واقعی کلمه‌ اعتماد‌به‌نفس را به‌خوبی درک نمی‌کنند. به‌همین‌دلیل، در زندگی‌شان آن اعتماد‌به‌نفس و خودباوری‌اي را که مطلوب و مورد نظرشان است تجربه نمی‌کنند. من تمامی موفقیت‌ها و دستاوردهای زندگی‌ام را مدیون اعتماد‌به‌نفس خود می‌دانم؛ اما نه آن اعتماد‌به‌نفسی که مردم به‌طور معمول به آن فکر می‌کنند. در‌واقع، بعد از آنکه این‌ اعتماد‌به‌نفس و خودباوری خاص را در خود به‌وجود آوردم، توانستم به رؤیاهایم جامه عمل بپوشانم.

در این کتاب، به شما خواهم گفت كه چگونه اعتماد‌به‌نفسی درونی پیدا کنید تا به ‌همه رؤیاهای خود دست یابید. درواقع، همین‌ که با دید دیگری به مفهوم اعتماد‌به‌نفس بنگرید، زندگی‌تان نیز تغییر خواهد کرد. هرگز مجبور نیستید ده یا پنج سال صبر کنید! این تغییر می‌تواند از همین فردا آغاز شود.

امیدوارم این کتاب به شما کمک کند تا:

  •     معنا و مفهوم واقعی اعتماد‌به‌نفس را درک کنید.
  •     دریابید چه‌چیزی به شما (و فقط به شما نه همه) اعتماد‌به‌نفس می‌دهد.
  •     دریابید چگونه (بی‌آنکه خود نیز آگاه باشید) اعتماد‌به‌نفس را در خود می‌کُشید و بتوانید این عادت‌های ناسالم را ترک کنيد و کنار بگذارید.
  •     راه‌های خلق اعتماد‌به‌نفس و خودباوری بیشتر را در زندگی خود بیاموزید.

اعتماد‌به‌نفس به چه معناست؟

اغلب ما چنین فکر می‌کنیم که اعتماد‌به‌نفس یعنی اینکه به توانایی‌های خود اعتماد و ایمان داشته باشیم؛ برای مثال بتوانیم بگوییم: «من نقاشي زبردست هستم و به مهارت‌های نقاشی خود ایمان و اعتماد کامل دارم و می‌توانم با حرکات و ضربه‌های قلم‌مو اشیا و مناظر را روی بوم نقاشی به تصویر بکشم و از رنگ‌ها به‌خوبی و با مهارت كامل استفاده کنم.» یا «من فروشنده‌اي حرفه‌ای هستم و به‌خوبی آگاهم که چگونه تلفنی با مشتریانم صحبت کنم تا همیشه و در پایان، چیزی را به فروشم، یا طوری روی آن‌ها تأثیر بگذارم که نتوانند به من نه بگویند.» یا «من مردی هستم با اعتماد‌به‌نفس بالا و به‌خوبی می‌دانم چگونه زن‌ها را به خود علاقه‌مند کنم که در همان اولین ملاقات و آشنایی، عاشقم شوند.»

این نگرش خاص به اعتماد‌به‌نفس سبب می‌شود که در کارهایی به‌خصوص مانند نقاشی، فروشندگی، عشق‌ورزی، آشپزی یا... مهارت فوق‌العاده‌ای داشته باشید و در خود احساس اعتماد‌به‌نفس کنید. مشکلی که در این نگرش وجود دارد عبارت است از:

مهارت‌های معدودی وجود دارد که شما می‌توانید به‌خوبی آن‌ها را بیاموزید و در انجام دادنشان توانایی فوق‌العاده به دست آورید. بنابراین، اگر احساس اعتماد‌به‌نفس درونی خود را بر اساس کارهایی که در آن‌ها مهارت دارید بنا کنید، فقط مواقعی که مشغول انجام دادن این کارها هستید احساس اعتماد‌به‌نفس و خودباوری می‌کنید، نه در همه اوقات.

برای مثال، اگر فروشنده ملک و مستغلات هستید و در این کار مهارت دارید، فقط هنگامی‌که معامله‌ای را جوش داده‌اید احساس اعتماد‌به‌نفس و خودباوری می‌کنید و باقی اوقات این احساس خوب را ندارید یا اگر در کمک کردن و مشاوره دادن به دیگران ماهرید، فقط در لحظاتی که دوستان برای گرفتن پند و اندرز نزد شما مي‌آيند احساس اعتماد‌به‌نفس دارید و باقی اوقات نه. اگر یک نویسنده یا مترجم هستید، فقط هنگامی‌كه نوشتن مقاله یا کتابی را به پایان رسانده‌اید احساس اعتماد‌به‌نفس می‌کنید و باقی اوقات احساس خودباوری و اطمینان‌خاطر چندانی ندارید.

همان‌طور که می‌بینید استمرار و تداوم این احساس درونی فقط مشروط به آن است که شبانه‌روز را برای انجام دادن کاری بگذرانيد که در آن احساس اعتماد‌به‌نفس می‌کنید و همه کارها را نیز به شیوه‌ای مطلوب انجام بدهید و نتیجه خوبی نیز بگیرید. به‌همین دلیل است که مردم بسیاری به کارشان اعتیاد پیدا می‌کنند یا اشتغال ذهنی بیمار‌گونه‌ای به کار یا فعالیتی ویژه در زندگی پیدا مي‌کنند و قسمت بیشتر وقت خود را با انجام دادن آن فعالیت به‌خصوص سپری می‌کنند. در‌نتیجه تعادل زندگی آن‌ها بر هم مي‌خورد.

از طرف دیگر، احساس خوب آن‌ها فقط به زمان‌هایی محدود خواهد شد که مشغول انجام دادن کار مورد علاقه خود هستند یا از توانایی ویژه خود استفاده می‌کنند.

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
40026

مشخصات

کد کتاب
40026
شابک
‭978-964-588-595-1
نام کتاب
اعتماد به نفس و دستیابی به آن
نام اصلی
Confidence: finding it and living it
نویسنده (ها)
باربارا دی‌آنجلس
مترجم (ها)
هادی ابراهیمی
موضوع کتاب
خانواده
قطع
رقعی
صفحات
104
تاریخ چاپ
سال 1401
نوبت چاپ
چاپ بیست و پنجم
سال چاپ اول
1382
نظرات
بدون نظر
خوانندگان این کتاب، به شما کتب زیر را پیشنهاد می‌کنند:
تجارت جهانی ۳: تنها راهنمای مذاکره که به آن نیازمندید تجارت جهانی ۳: تنها راهنمای مذاکره که به آن نیازمندید
دوست داشتن
ناموجودSold out
6,900 تومان
تجارت جهانی کالا و خدمات از دو جنبه‌ی مهم اهمیت دارد، اول اقتصادها از طریق تجارت نیازهای یکدیگر را با حداقل هزینه برای طرفین تأمین می‌کنند. از این منظر با توجه به مزیت‌های نسبی مختلفی که در کشورها وجود دارد، تقسیم کار...
دوست داشتن
کتاب بیشعورها توطئه می کنند کتاب بیشعورها توطئه می کنند
دوست داشتن
13,900 تومان
«بی‌شعورها توطئه می‌کنند» نوشته خاویار کرمنت، سومین جلد از مجموعه کتاب‌های این نویسنده، معروف به «بی‌شعوری» است. جهنم روی زمین جایی است که بی شعور حضور داشته باشد، چون او دشمن مردم است؛ و دشمن بی شعور، بر ملا شدن حقیقت.
دوست داشتن
مراقبه روشی برای برقراری ارتباط مراقبه روشی برای برقراری ارتباط
دوست داشتن
ناموجودSold out
39,900 تومان
چرا مراقبه می‌کنیم؟ هر کس این کتاب را مطالعه می‌کند، یک بار یا بیشتر این سوال را از خود می‌پرسد و پاسخ‌های متفاوتی نیز برای آن پیدا می‌کند. کاهش اضطراب و نگرانی، ایجاد آرامش، رفع خستگی، کند کردن مراحل پیری، تقویت...
دوست داشتن
خیلی عذر می خوام اما دروغ می گه دوست نداره خیلی عذر می خوام اما دروغ می گه دوست نداره
دوست داشتن
22,900 تومان
 گرگ برندت و لیز تاچیلو می‌خواهند به شما نشان دهند که مردها آن‌قدر هم که فکر می‌کنید پیچیده نیستند؛ حتی اگر بخواهند که شما این‌طور فکر کنید. چیزی به نام حرف‌های دوپهلو وجود ندارد. حقایق به‌قدر کافی ساده و گویا هستند،...
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
چاشنی احساس چاشنی احساس
دوست داشتن
59,900 تومان
این اثر فقط دستور ترکیب مواد غذایی نیست، بلکه هر دانه برنج و هر لقمه نان را مأمور کرده‌ام تا مهر و عشقم را در تاروپود وجودت جای دهم. گرمای احساسم را در اجاق دمیده‌ام و جوانه‌های روحم را دستچین کرده‌ام. این تنها یک...
دوست داشتن
کتاب عزت نفس به زبان ساده کتاب عزت نفس به زبان ساده
دوست داشتن
ناموجودSold out
64,900 تومان
همه چیزهایی که می‌خواهید و هماره رویایش را در سر داشته‌اید، پشت در بسته عزت‌نفس شما مانده است. انسان‌ها از ابتدا تلاش کرده‌اند قدرت شخصی خود را درک، تایید و تملک کنند. با وجود پیشرفت‌های فناوری، اجتماعی و سیاسی همچنان...
دوست داشتن
کتاب کمال گرایی یا کامل گرایی کتاب کمال گرایی یا کامل گرایی
دوست داشتن
139,900 تومان
چنین فردی به‌جای این‌که به‌سمت کمال برود به‌سمت کامل‌بودن عصبی در حرکت است و زندگی‌کردن برایش تبدیل به خون دل خوردن و دغدغه‌های مداوم می‌شود. در نتیجه ذهن به‌جای جستجوی صلح، همواره به دنبال به‌چنگ آوردن بهترین‌هاست...
دوست داشتن
کتاب خودتان را بهتر بشناسید کتاب خودتان را بهتر بشناسید
دوست داشتن
ناموجودSold out
55,900 تومان
 این کتاب برای افرادی است که می‌خواهند شور و هیجان را به زندگیشان بازگردانند.کتاب حاضر، روشی کامل برای خودشناسی و رفتارشناسی است. صد رفتار ذکرشده؛ یکی از ارزشمندترین موهبت‌های شما را آشکار می‌کند که همان خود واقعیتان...
دوست داشتن
چطور نه بگوییم و در جواب بله بشنویم چطور نه بگوییم و در جواب بله بشنویم
دوست داشتن
119,900 تومان
تمركز كتاب «چطور نه بگوییم و در جواب بله بشنویم» بر خود تـوست؛ در واقع بر یادگیری این مسأله است كه چطور منافعت را بر زبان بیاوری و از آن‌ها دفاع كنی. از آنجا كه روند منطقی این است كه از خودت شروع كنی، من كتاب «چطور نه...
دوست داشتن
همه چیز به فنا رفته! همه چیز به فنا رفته!
دوست داشتن
95,900 تومان
کتاب همه چیز به فنا رفته! هنر ظریف امیدواری . every thing is f**ked: a book about hope ما در زمانه جالبی زندگی می‌کنیم. همه چیز از لحاظ مادی در بهترین حالت خود قرار دارد، اما هم‌زمان به نظر می‌رسد همه چیز به شکلی...
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم