اعتماد به نفس و دستیابی به آن

در این کتاب، دکتر باربارا دی آنجلیس، متخصص روابط و رشد فردی، به شما نشان خواهد داد که چگونه می توانید به منبع قدرت شخصی خود مربوط باشید و شخصیتی داشته باشید که همیشه خواستار آن بوده اید.

ادامه مطلبShow less
129,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
40026
دوست داشتن18
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات
وجود ارتباطی صادقانه با خود، راستگویی و توانایی عشق ورزیدن به همه‌كس و بالاخره داشتن تصویر ذهنی خوب از خود، از نتایج غیر‌قابل انكار اعتماد‌به‌نفس است..

توانایی‌های شما به عنوان فردی واجد استقلال شخصیت و اعتماد‌به‌نفس، بستگی به میزان مهارت‌‌هایی دارد كه در موارد مختلف كسب كرده‌اید. هنگامی‌كه با اطمینان می‌گویید: "‌من می‌توانم این كار را انجام بدهم" یعنی به توانایی‌های خود در این زمینه اطمینان دارید.
گاهی پیش می‌آید كه عزت‌نفس‌ با‌ اعتماد‌به‌نفس اشتباه گرفته می‌شود؛ فردی كه دارای عزت نفس است می‌تواند اعتمادبه‌نفس هم داشته‌باشد؛ ولی انسانی كه بر اثر موفقیت در امری یا كامیابی در حرفه و تخصصی صاحب اعتماد‌به‌نفس شده، لزوماً دارای عزت‌نفس و طبع بالایی نیست. به عنوان مثال، ممكن است فردی به هنگام شنا كردن به‌خاطر تمرینات قبلی دارای اعتماد‌به‌نفس شده باشد، اما در زندگی فاقدعزت‌‌نفس کافی باشد.
اعتماد‌به‌نفس را می‌توان با تمرین و موفقیت به‌دست آورد. در واقع با به‌دست آوردن قدرت و مهارت در كاری یا حرفه‌ای، احساس امنیت درونی در ما ایجاد می‌شود، ولی عزت‌نفس امری فطری است و حكایت از تفاهم ما با وجدان‌مان می‌كند.
با طی كردن 12 گام تا اعتماد‌به‌نفس کامل، پیشاپیش فرد‌گرایی، واقع‌گرایی، استقلال رأی، انعطاف پذیری و نوع‌دوستی را كه به دست آورده و جزیی از سرشت خود می‌نمایید، به شما تبریك می‌گویم.

مقدمه

اگر به زندگی فعلی من با تمام شهرت‌ها و موفقیت‌هایش نگاه کنید، هرگز نمی‌توانید باور كنید که کوچک‌ترین خودباوری و اعتماد‌به‌نفسی در گذشته نداشتم. واقعیت امر این است که در گذشته، زنی ترسو، وحشت‌زده و فاقد هرگونه امنیت درونی بودم؛ زن ترسو و جوانی که به‌شدت از تعقیب رؤیاهایش می‌ترسید و نمی‌دانست که برای تحقق آن‌ها اقدامی كند یا نه. به همین دليل، تا سي سالگی هنوز حرفه شخصی و فعلی خود را شروع نکرده بودم و مدت‌ها طول کشید تا منبع اقتدار شخصی و اعتمادبه‌نفس درونی‌ام را کشف و زندگی‌ام را آغاز کنم.

در مقام معلم و آموزگار و نیز مشاور، همواره سؤالاتی چون سؤالات زیر از من پرسیده می‌شود:

«چگونه چنین اعتماد‌به‌نفس بالایی به دست آوردید؟»

«برای تقویت اعتماد‌به‌نفس و خودباوری چه توصیه‌ای دارید؟»

«چه چیزی به شما بیشترین کمک را کرده تا بتوانید اعتماد‌به‌نفس و خودباوری و ارزش شخصی‌تان را به دست آورید؟»

پاسخ این پرسش‌ها را می‌توانید در لابه‌لای صفحه‌های این کتاب کوچک، اما مقتدر پیدا کنید. همانند دیگر حقیقت‌های این جهان، راز زیستن با اعتماد‌به‌نفس و خودباوری نیز بسیار ساده و آشکار و در‌عین‌حال عمیق است. اگر طبیعت واقعی و ماهیت حقیقت اعتماد‌به‌نفس را بشناسید و خوب درک کنید، مي‌توانيد منبع عظیم و بی‌کران نیرو و اقتدار درونی را در خود فعال کنید و به زندگی خود معنا و مفهوم و صلح و آرامشي ببخشید که قبلاً هرگز تصورش را هم نمی‌کردید.

امیدوارم نوشته‌هایم بتوانند به شما کمک کنند تا خویشتن حقیقی و گمشده خود را بازیابید.

باربارا دی ‌آنجلیس

لوس‌آنجلس،کالیفرنیا

فصل اول

در جست‌وجوی اعتماد‌به‌نفس و خودباوری واقعی

آیا تا‌به‌حال آرزو کرده‌اید: «ای کاش اعتماد‎به‌نفس و خودباوری بیشتری داشتم؟»

آیا منتظرید کارهای خاص، مشخص و از قبل تعیین‌شده‌ای را در زندگی خود انجام دهید تا بعد از آن احساس اعتماد‌به‌نفس و خودباوری کنید؟

آیا همواره، نوشتن کتابی را که همیشه می‌خواستید بنویسید، کشیدن تابلویی را که می‌خواستید روزي بکشید، شروع شغلی جدید یا شروع رابطه با کسی را، که به او علاقه‌مند شده‌اید، به تأخیر می‌اندازید تا نخست اعتماد‌به‌نفس کافی به دست آورید و احساس بهتری از خودتان داشته باشید؟

آیا به هیچ ‌کاری دست نمی‌زنید یا با بی‌علاقگی و بی‌میلی کارهایتان را انجام می‌دهید به این امید که روزي اعتماد‌به‌نفس و خودباوری به طرزی معجزه‌آسا به سراغتان بیاید؟

آیا با اینکه در زندگی، به سطح قابل قبولی از موفقیت دست یافته‌اید، اما همچنان آن‌طور که باید احساس اعتماد‌به‌نفس و اقتدار شخصی نمی‌کنید؟

موضوع این کتاب اعتماد‌به‌نفس است. نظریاتی که دراین‌باره با شما در میان خواهم گذاشت به احتمال زياد با همه نظریاتی که تاکنون درباره اعتماد‌به‌نفس بیان شده ‌است، متفاوت خواهد بود. اغلب مردم معنای واقعی کلمه‌ اعتماد‌به‌نفس را به‌خوبی درک نمی‌کنند. به‌همین‌دلیل، در زندگی‌شان آن اعتماد‌به‌نفس و خودباوری‌اي را که مطلوب و مورد نظرشان است تجربه نمی‌کنند. من تمامی موفقیت‌ها و دستاوردهای زندگی‌ام را مدیون اعتماد‌به‌نفس خود می‌دانم؛ اما نه آن اعتماد‌به‌نفسی که مردم به‌طور معمول به آن فکر می‌کنند. در‌واقع، بعد از آنکه این‌ اعتماد‌به‌نفس و خودباوری خاص را در خود به‌وجود آوردم، توانستم به رؤیاهایم جامه عمل بپوشانم.

در این کتاب، به شما خواهم گفت كه چگونه اعتماد‌به‌نفسی درونی پیدا کنید تا به ‌همه رؤیاهای خود دست یابید. درواقع، همین‌ که با دید دیگری به مفهوم اعتماد‌به‌نفس بنگرید، زندگی‌تان نیز تغییر خواهد کرد. هرگز مجبور نیستید ده یا پنج سال صبر کنید! این تغییر می‌تواند از همین فردا آغاز شود.

امیدوارم این کتاب به شما کمک کند تا:

  •     معنا و مفهوم واقعی اعتماد‌به‌نفس را درک کنید.
  •     دریابید چه‌چیزی به شما (و فقط به شما نه همه) اعتماد‌به‌نفس می‌دهد.
  •     دریابید چگونه (بی‌آنکه خود نیز آگاه باشید) اعتماد‌به‌نفس را در خود می‌کُشید و بتوانید این عادت‌های ناسالم را ترک کنيد و کنار بگذارید.
  •     راه‌های خلق اعتماد‌به‌نفس و خودباوری بیشتر را در زندگی خود بیاموزید.

اعتماد‌به‌نفس به چه معناست؟

اغلب ما چنین فکر می‌کنیم که اعتماد‌به‌نفس یعنی اینکه به توانایی‌های خود اعتماد و ایمان داشته باشیم؛ برای مثال بتوانیم بگوییم: «من نقاشي زبردست هستم و به مهارت‌های نقاشی خود ایمان و اعتماد کامل دارم و می‌توانم با حرکات و ضربه‌های قلم‌مو اشیا و مناظر را روی بوم نقاشی به تصویر بکشم و از رنگ‌ها به‌خوبی و با مهارت كامل استفاده کنم.» یا «من فروشنده‌اي حرفه‌ای هستم و به‌خوبی آگاهم که چگونه تلفنی با مشتریانم صحبت کنم تا همیشه و در پایان، چیزی را به فروشم، یا طوری روی آن‌ها تأثیر بگذارم که نتوانند به من نه بگویند.» یا «من مردی هستم با اعتماد‌به‌نفس بالا و به‌خوبی می‌دانم چگونه زن‌ها را به خود علاقه‌مند کنم که در همان اولین ملاقات و آشنایی، عاشقم شوند.»

این نگرش خاص به اعتماد‌به‌نفس سبب می‌شود که در کارهایی به‌خصوص مانند نقاشی، فروشندگی، عشق‌ورزی، آشپزی یا... مهارت فوق‌العاده‌ای داشته باشید و در خود احساس اعتماد‌به‌نفس کنید. مشکلی که در این نگرش وجود دارد عبارت است از:

مهارت‌های معدودی وجود دارد که شما می‌توانید به‌خوبی آن‌ها را بیاموزید و در انجام دادنشان توانایی فوق‌العاده به دست آورید. بنابراین، اگر احساس اعتماد‌به‌نفس درونی خود را بر اساس کارهایی که در آن‌ها مهارت دارید بنا کنید، فقط مواقعی که مشغول انجام دادن این کارها هستید احساس اعتماد‌به‌نفس و خودباوری می‌کنید، نه در همه اوقات.

برای مثال، اگر فروشنده ملک و مستغلات هستید و در این کار مهارت دارید، فقط هنگامی‌که معامله‌ای را جوش داده‌اید احساس اعتماد‌به‌نفس و خودباوری می‌کنید و باقی اوقات این احساس خوب را ندارید یا اگر در کمک کردن و مشاوره دادن به دیگران ماهرید، فقط در لحظاتی که دوستان برای گرفتن پند و اندرز نزد شما مي‌آيند احساس اعتماد‌به‌نفس دارید و باقی اوقات نه. اگر یک نویسنده یا مترجم هستید، فقط هنگامی‌كه نوشتن مقاله یا کتابی را به پایان رسانده‌اید احساس اعتماد‌به‌نفس می‌کنید و باقی اوقات احساس خودباوری و اطمینان‌خاطر چندانی ندارید.

همان‌طور که می‌بینید استمرار و تداوم این احساس درونی فقط مشروط به آن است که شبانه‌روز را برای انجام دادن کاری بگذرانيد که در آن احساس اعتماد‌به‌نفس می‌کنید و همه کارها را نیز به شیوه‌ای مطلوب انجام بدهید و نتیجه خوبی نیز بگیرید. به‌همین دلیل است که مردم بسیاری به کارشان اعتیاد پیدا می‌کنند یا اشتغال ذهنی بیمار‌گونه‌ای به کار یا فعالیتی ویژه در زندگی پیدا مي‌کنند و قسمت بیشتر وقت خود را با انجام دادن آن فعالیت به‌خصوص سپری می‌کنند. در‌نتیجه تعادل زندگی آن‌ها بر هم مي‌خورد.

از طرف دیگر، احساس خوب آن‌ها فقط به زمان‌هایی محدود خواهد شد که مشغول انجام دادن کار مورد علاقه خود هستند یا از توانایی ویژه خود استفاده می‌کنند.

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
40026

مشخصات

کد کتاب
40026
شابک
‭978-964-588-595-1
نام کتاب
اعتماد به نفس و دستیابی به آن
نام اصلی
Confidence: finding it and living it
نویسنده (ها)
باربارا دی‌آنجلس
مترجم (ها)
هادی ابراهیمی
موضوع کتاب
خانواده
قطع
رقعی
صفحات
104
تاریخ چاپ
سال 1402
نوبت چاپ
بیست و نهم
سال چاپ اول
1382
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
بهانه ها را بی خانمان کنید بهانه ها را بی خانمان کنید
ناموجود
دوست داشتن
29,900 تومان
من مردان و زنانی بسیار را دیده‌ام که به‌سادگی با به‌کارگیری راهکارهای موجود در این کتاب توانسته‌اند اضافه‌وزنشان را کاهش دهند یا اعتیاد بلندمدتشان را کنار بگذارند. اگر شما نیز درباره‌ی تغییردادن اندیشه‌های بلندمدت و...
دوست داشتن
نوازش در روابط زناشویی نوازش در روابط زناشویی
ناموجود
دوست داشتن
249,900 تومان
یک زوج، برای نوازیدن یکدیگر به سواد عاطفی درباره‌ی نوازش رشدیافته، نیاز دارند که زیرمجموعه‌ی هوش عاطفی آن‌هاست. نمی‌توان گفت که همه‌ی زن‌ها به صرف زن بودن و همه‌ی مردها به صرف مرد بودن، از علم، مهارت و هنر نوازش...
دوست داشتن
نابغه ای به نام استیو جابز نابغه ای به نام استیو جابز
دوست داشتن
74,900 تومان
در سال 1955 کودکی که مادر بیولوژیکی‌اش یک دانشجوی مجرد بود، تصمیم گرفت او را در لیست پرورشگاه قرار دهد تا تحت سرپرستی خانواده‌ای با تحصیلات عالیه قرار گیرد، اما به پل و کلارا که از دانشگاه فارغ‌التحصیل نشده، بلکه...
دوست داشتن
219,900 تومان
این کتاب نظام باورهای شما را تغییر می‌دهد، فرضیات شما را به چالش می‌کشاند. شیوه تفکر شما را تغییر می‌دهد و تازه این آغاز ماجراست! رندی گیج استاد و راهنمای رساندن شما به نبوغ کارآفرینی است.
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
انسان در جستجوی اقتدار انسان در جستجوی اقتدار
دوست داشتن
199,900 تومان
بگذار با شکرگزاری آغاز کنیم… خداوندا، تو را شکر می‌گویم. تو را به‌خاطر این کتاب و این زندگی و شگفتی این لحظه شکر می‌گویم. تو را به‌خاطر تمام چیزهایی که تاکنون برایم اتفاق افتاده است، هم‌‌اينك اتفاق می‌افتد، و در...
دوست داشتن
چاشنی احساس چاشنی احساس
دوست داشتن
59,900 تومان
این اثر فقط دستور ترکیب مواد غذایی نیست، بلکه هر دانه برنج و هر لقمه نان را مأمور کرده‌ام تا مهر و عشقم را در تاروپود وجودت جای دهم. گرمای احساسم را در اجاق دمیده‌ام و جوانه‌های روحم را دستچین کرده‌ام. این تنها یک...
دوست داشتن
چگونگی رفتار با افراد بد قلق چگونگی رفتار با افراد بد قلق
ناموجود
دوست داشتن
115,900 تومان
کتاب«چگونگی رفتار با افراد بد قلق»که تجدید نظر و روز آمد شده برای هرکس که تا به حال در محل کار مجبور به برخوردبا افراد عصبانی،بی ادب،نا شکیبا یا پرخاشگر بوده،مفید است.
دوست داشتن
تمرین های کاربردی برای زیبا سخن گفتن تمرین های کاربردی برای زیبا سخن گفتن
ناموجود
دوست داشتن
129,900 تومان
ناتوانایی ما در سخن گفتن می‌تواند فوایدی داشته باشد. به این ترتیب که کسی شما را جای کسی نگذاشته و مزاحم شما نخواهد شد. به همین دلیل، گاهی در موقعیتی قرار می‌گیرد که نادیده گرفته شوید و ...
دوست داشتن
معجزه شادی معجزه شادی
ناموجود
دوست داشتن
6,900 تومان
درباره‌ی لحظه‌ای که شاد هستید چه می‌دانید؟ آیا به اندازه‌ی بیشتر مردم شاد هستید؟سلامتی چقدر برای شما شادی می‌آورد؟ آیا آن شادی پایدار را به همراه دارد؟ آیا با لبخندی روی صورت، می‌توانید به‌راستی خود را شاد کنید؟...
دوست داشتن
62 راهبرد ساده برای خلق زندگی دلخواهتان 62 راهبرد ساده برای خلق زندگی دلخواهتان
ناموجود
دوست داشتن
3,900 تومان
با خواندن این کتاب به این نتیجه می‌رسید که لزومی ندارد برای رسیدن به زندگی مهیج و شاد، عقاید جدید و مشکل را بیاموزید یا تغییراتی وسیع ایجاد کنید فقط می‌بایست تغییرات کوچکی در نگرش‌ها و رفتارهایتان ایجاد کنید. شما کشف...
دوست داشتن
379,900 تومان
چگونه نوابغ، غول‌های دنیای تجارت صبحشان را می‌گذرانند تا به موفقیت‌های بزرگ برسند. فرمول ساده‌ای که می‌توانید به راحتی از آن برای زود از خواب بیدار شدن و بهره ‌گیری از الهام برای رسیدن به یک روز بزرگ استفاده کیند ....
دوست داشتن
چرای خود را بیابید چرای خود را بیابید
دوست داشتن
269,900 تومان
چرا کاری را می‌کنید که به آن مشغولید؟ چرا صبح از تخت خود بیرون می‌آیید؟ و چرا هرکسی باید به این سؤالات توجه کند؟ یکی از بزرگ‌ترین لذات زندگی، صبح بیدار شدن است. هر روز صبح بیدار شدن با درک روشنی از اینکه چرا آن روز...
دوست داشتن
معادله خدا معادله خدا
ناموجود
دوست داشتن
269,900 تومان
  آیا ما در شرف حل معمای آفرینش با استفاده از «بزرگ‌ترین اشتباه» اینشتین هستیم؟ فرضیه «نسبیت» و «جهان در حال توسعه» یکی از هیجان انگیزترین داستانی‌های کشفیات که تا به حال گفته شده است ... «چکیده‌ای شگفت انگیز از علم...
دوست داشتن
299,900 تومان
این کتاب تلنگری است برای همه ما انسان‌ها که به یاد آوریم چه نعمت‌های کوچک و بزرگی در زندگی‌مان وجود دارند که لایق سپاسگزاری و تشکر هستند و آن‌ها را به دلیل حضور همیشگی‌شان در زندگی‌مان عادی و کم اهمیت می‌شماریم.
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم