اعتماد به نفس و دستیابی به آن

در این کتاب، دکتر باربارا دی آنجلیس، متخصص روابط و رشد فردی، به شما نشان خواهد داد که چگونه می توانید به منبع قدرت شخصی خود مربوط باشید و شخصیتی داشته باشید که همیشه خواستار آن بوده اید.

ادامه مطلبShow less
59,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
40026
دوست داشتن7
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات
وجود ارتباطی صادقانه با خود، راستگویی و توانایی عشق ورزیدن به همه‌كس و بالاخره داشتن تصویر ذهنی خوب از خود، از نتایج غیر‌قابل انكار اعتماد‌به‌نفس است..

توانایی‌های شما به عنوان فردی واجد استقلال شخصیت و اعتماد‌به‌نفس، بستگی به میزان مهارت‌‌هایی دارد كه در موارد مختلف كسب كرده‌اید. هنگامی‌كه با اطمینان می‌گویید: "‌من می‌توانم این كار را انجام بدهم" یعنی به توانایی‌های خود در این زمینه اطمینان دارید.
گاهی پیش می‌آید كه عزت‌نفس‌ با‌ اعتماد‌به‌نفس اشتباه گرفته می‌شود؛ فردی كه دارای عزت نفس است می‌تواند اعتمادبه‌نفس هم داشته‌باشد؛ ولی انسانی كه بر اثر موفقیت در امری یا كامیابی در حرفه و تخصصی صاحب اعتماد‌به‌نفس شده، لزوماً دارای عزت‌نفس و طبع بالایی نیست. به عنوان مثال، ممكن است فردی به هنگام شنا كردن به‌خاطر تمرینات قبلی دارای اعتماد‌به‌نفس شده باشد، اما در زندگی فاقدعزت‌‌نفس کافی باشد.
اعتماد‌به‌نفس را می‌توان با تمرین و موفقیت به‌دست آورد. در واقع با به‌دست آوردن قدرت و مهارت در كاری یا حرفه‌ای، احساس امنیت درونی در ما ایجاد می‌شود، ولی عزت‌نفس امری فطری است و حكایت از تفاهم ما با وجدان‌مان می‌كند.
با طی كردن 12 گام تا اعتماد‌به‌نفس کامل، پیشاپیش فرد‌گرایی، واقع‌گرایی، استقلال رأی، انعطاف پذیری و نوع‌دوستی را كه به دست آورده و جزیی از سرشت خود می‌نمایید، به شما تبریك می‌گویم.

مقدمه

اگر به زندگی فعلی من با تمام شهرت‌ها و موفقیت‌هایش نگاه کنید، هرگز نمی‌توانید باور كنید که کوچک‌ترین خودباوری و اعتماد‌به‌نفسی در گذشته نداشتم. واقعیت امر این است که در گذشته، زنی ترسو، وحشت‌زده و فاقد هرگونه امنیت درونی بودم؛ زن ترسو و جوانی که به‌شدت از تعقیب رؤیاهایش می‌ترسید و نمی‌دانست که برای تحقق آن‌ها اقدامی كند یا نه. به همین دليل، تا سي سالگی هنوز حرفه شخصی و فعلی خود را شروع نکرده بودم و مدت‌ها طول کشید تا منبع اقتدار شخصی و اعتمادبه‌نفس درونی‌ام را کشف و زندگی‌ام را آغاز کنم.

در مقام معلم و آموزگار و نیز مشاور، همواره سؤالاتی چون سؤالات زیر از من پرسیده می‌شود:

«چگونه چنین اعتماد‌به‌نفس بالایی به دست آوردید؟»

«برای تقویت اعتماد‌به‌نفس و خودباوری چه توصیه‌ای دارید؟»

«چه چیزی به شما بیشترین کمک را کرده تا بتوانید اعتماد‌به‌نفس و خودباوری و ارزش شخصی‌تان را به دست آورید؟»

پاسخ این پرسش‌ها را می‌توانید در لابه‌لای صفحه‌های این کتاب کوچک، اما مقتدر پیدا کنید. همانند دیگر حقیقت‌های این جهان، راز زیستن با اعتماد‌به‌نفس و خودباوری نیز بسیار ساده و آشکار و در‌عین‌حال عمیق است. اگر طبیعت واقعی و ماهیت حقیقت اعتماد‌به‌نفس را بشناسید و خوب درک کنید، مي‌توانيد منبع عظیم و بی‌کران نیرو و اقتدار درونی را در خود فعال کنید و به زندگی خود معنا و مفهوم و صلح و آرامشي ببخشید که قبلاً هرگز تصورش را هم نمی‌کردید.

امیدوارم نوشته‌هایم بتوانند به شما کمک کنند تا خویشتن حقیقی و گمشده خود را بازیابید.

باربارا دی ‌آنجلیس

لوس‌آنجلس،کالیفرنیا

فصل اول

در جست‌وجوی اعتماد‌به‌نفس و خودباوری واقعی

آیا تا‌به‌حال آرزو کرده‌اید: «ای کاش اعتماد‎به‌نفس و خودباوری بیشتری داشتم؟»

آیا منتظرید کارهای خاص، مشخص و از قبل تعیین‌شده‌ای را در زندگی خود انجام دهید تا بعد از آن احساس اعتماد‌به‌نفس و خودباوری کنید؟

آیا همواره، نوشتن کتابی را که همیشه می‌خواستید بنویسید، کشیدن تابلویی را که می‌خواستید روزي بکشید، شروع شغلی جدید یا شروع رابطه با کسی را، که به او علاقه‌مند شده‌اید، به تأخیر می‌اندازید تا نخست اعتماد‌به‌نفس کافی به دست آورید و احساس بهتری از خودتان داشته باشید؟

آیا به هیچ ‌کاری دست نمی‌زنید یا با بی‌علاقگی و بی‌میلی کارهایتان را انجام می‌دهید به این امید که روزي اعتماد‌به‌نفس و خودباوری به طرزی معجزه‌آسا به سراغتان بیاید؟

آیا با اینکه در زندگی، به سطح قابل قبولی از موفقیت دست یافته‌اید، اما همچنان آن‌طور که باید احساس اعتماد‌به‌نفس و اقتدار شخصی نمی‌کنید؟

موضوع این کتاب اعتماد‌به‌نفس است. نظریاتی که دراین‌باره با شما در میان خواهم گذاشت به احتمال زياد با همه نظریاتی که تاکنون درباره اعتماد‌به‌نفس بیان شده ‌است، متفاوت خواهد بود. اغلب مردم معنای واقعی کلمه‌ اعتماد‌به‌نفس را به‌خوبی درک نمی‌کنند. به‌همین‌دلیل، در زندگی‌شان آن اعتماد‌به‌نفس و خودباوری‌اي را که مطلوب و مورد نظرشان است تجربه نمی‌کنند. من تمامی موفقیت‌ها و دستاوردهای زندگی‌ام را مدیون اعتماد‌به‌نفس خود می‌دانم؛ اما نه آن اعتماد‌به‌نفسی که مردم به‌طور معمول به آن فکر می‌کنند. در‌واقع، بعد از آنکه این‌ اعتماد‌به‌نفس و خودباوری خاص را در خود به‌وجود آوردم، توانستم به رؤیاهایم جامه عمل بپوشانم.

در این کتاب، به شما خواهم گفت كه چگونه اعتماد‌به‌نفسی درونی پیدا کنید تا به ‌همه رؤیاهای خود دست یابید. درواقع، همین‌ که با دید دیگری به مفهوم اعتماد‌به‌نفس بنگرید، زندگی‌تان نیز تغییر خواهد کرد. هرگز مجبور نیستید ده یا پنج سال صبر کنید! این تغییر می‌تواند از همین فردا آغاز شود.

امیدوارم این کتاب به شما کمک کند تا:

  •     معنا و مفهوم واقعی اعتماد‌به‌نفس را درک کنید.
  •     دریابید چه‌چیزی به شما (و فقط به شما نه همه) اعتماد‌به‌نفس می‌دهد.
  •     دریابید چگونه (بی‌آنکه خود نیز آگاه باشید) اعتماد‌به‌نفس را در خود می‌کُشید و بتوانید این عادت‌های ناسالم را ترک کنيد و کنار بگذارید.
  •     راه‌های خلق اعتماد‌به‌نفس و خودباوری بیشتر را در زندگی خود بیاموزید.

اعتماد‌به‌نفس به چه معناست؟

اغلب ما چنین فکر می‌کنیم که اعتماد‌به‌نفس یعنی اینکه به توانایی‌های خود اعتماد و ایمان داشته باشیم؛ برای مثال بتوانیم بگوییم: «من نقاشي زبردست هستم و به مهارت‌های نقاشی خود ایمان و اعتماد کامل دارم و می‌توانم با حرکات و ضربه‌های قلم‌مو اشیا و مناظر را روی بوم نقاشی به تصویر بکشم و از رنگ‌ها به‌خوبی و با مهارت كامل استفاده کنم.» یا «من فروشنده‌اي حرفه‌ای هستم و به‌خوبی آگاهم که چگونه تلفنی با مشتریانم صحبت کنم تا همیشه و در پایان، چیزی را به فروشم، یا طوری روی آن‌ها تأثیر بگذارم که نتوانند به من نه بگویند.» یا «من مردی هستم با اعتماد‌به‌نفس بالا و به‌خوبی می‌دانم چگونه زن‌ها را به خود علاقه‌مند کنم که در همان اولین ملاقات و آشنایی، عاشقم شوند.»

این نگرش خاص به اعتماد‌به‌نفس سبب می‌شود که در کارهایی به‌خصوص مانند نقاشی، فروشندگی، عشق‌ورزی، آشپزی یا... مهارت فوق‌العاده‌ای داشته باشید و در خود احساس اعتماد‌به‌نفس کنید. مشکلی که در این نگرش وجود دارد عبارت است از:

مهارت‌های معدودی وجود دارد که شما می‌توانید به‌خوبی آن‌ها را بیاموزید و در انجام دادنشان توانایی فوق‌العاده به دست آورید. بنابراین، اگر احساس اعتماد‌به‌نفس درونی خود را بر اساس کارهایی که در آن‌ها مهارت دارید بنا کنید، فقط مواقعی که مشغول انجام دادن این کارها هستید احساس اعتماد‌به‌نفس و خودباوری می‌کنید، نه در همه اوقات.

برای مثال، اگر فروشنده ملک و مستغلات هستید و در این کار مهارت دارید، فقط هنگامی‌که معامله‌ای را جوش داده‌اید احساس اعتماد‌به‌نفس و خودباوری می‌کنید و باقی اوقات این احساس خوب را ندارید یا اگر در کمک کردن و مشاوره دادن به دیگران ماهرید، فقط در لحظاتی که دوستان برای گرفتن پند و اندرز نزد شما مي‌آيند احساس اعتماد‌به‌نفس دارید و باقی اوقات نه. اگر یک نویسنده یا مترجم هستید، فقط هنگامی‌كه نوشتن مقاله یا کتابی را به پایان رسانده‌اید احساس اعتماد‌به‌نفس می‌کنید و باقی اوقات احساس خودباوری و اطمینان‌خاطر چندانی ندارید.

همان‌طور که می‌بینید استمرار و تداوم این احساس درونی فقط مشروط به آن است که شبانه‌روز را برای انجام دادن کاری بگذرانيد که در آن احساس اعتماد‌به‌نفس می‌کنید و همه کارها را نیز به شیوه‌ای مطلوب انجام بدهید و نتیجه خوبی نیز بگیرید. به‌همین دلیل است که مردم بسیاری به کارشان اعتیاد پیدا می‌کنند یا اشتغال ذهنی بیمار‌گونه‌ای به کار یا فعالیتی ویژه در زندگی پیدا مي‌کنند و قسمت بیشتر وقت خود را با انجام دادن آن فعالیت به‌خصوص سپری می‌کنند. در‌نتیجه تعادل زندگی آن‌ها بر هم مي‌خورد.

از طرف دیگر، احساس خوب آن‌ها فقط به زمان‌هایی محدود خواهد شد که مشغول انجام دادن کار مورد علاقه خود هستند یا از توانایی ویژه خود استفاده می‌کنند.

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
40026

مشخصات

کد کتاب
40026
شابک
‭978-964-588-595-1
نام کتاب
اعتماد به نفس و دستیابی به آن
نام اصلی
Confidence: finding it and living it
نویسنده (ها)
باربارا دی‌آنجلس
مترجم (ها)
هادی ابراهیمی
موضوع کتاب
خانواده
قطع
رقعی
صفحات
104
تاریخ چاپ
سال 1401
نوبت چاپ
بیست و هفتم
سال چاپ اول
1382
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
کتاب مردان ویفری زنان اسپاگتی کتاب مردان ویفری زنان اسپاگتی
دوست داشتن
99,900 تومان
تفاوت بین زنان و مردان و چگونگی تفکر آنها درباره مسایل ممکن است باعث اختلاف شود. چرا که آنها به یک مسیله مشترک به شکلی متفاوت نگاه میکنند و این را نمی‌دانند! این کتاب به درک و شناخت این تفاوت‌ها کمک می‌کند.  مردان...
دوست داشتن
8 اره ای که برای رسیدن به موفقیت باید تیزش کنید 8 اره ای که برای رسیدن به موفقیت باید تیزش کنید
ناموجود
دوست داشتن
15,900 تومان
 از همین امروز، با خوندن این کتاب سبک زندگی خودتونو تغییر بدین، شکست هاتونو به موفقیت تبدیل کنین و ۸ مهارت فوق العاده مهم این کتاب رو برای داشتن یه زندگی موفق تر به کار بگیرین. 
دوست داشتن
99,900 تومان
آینده‌ای که خدا می‌تواند برای شما رقم ‌بزند، چیزی است که شما نمی‌توانید به تنهایی به دست آورید، موقعیت‌هایی وجود دارد که او پیشاپیش می تواند برای شما آماده کند، موقعیت‌هایی که خودتان نمی‌توانید به آن‌ها برسید.
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
119,900 تومان
تمركز كتاب «چطور نه بگوییم و در جواب بله بشنویم» بر خود تـوست؛ در واقع بر یادگیری این مسأله است كه چطور منافعت را بر زبان بیاوری و از آن‌ها دفاع كنی. از آنجا كه روند منطقی این است كه از خودت شروع كنی، من كتاب «چطور نه...
دوست داشتن
فیلم ها چگونه بر سلامت روان ما تاثیر می گذرند (فیلم های دوست داشتنی ما) فیلم ها چگونه بر سلامت روان ما تاثیر می گذرند (فیلم های دوست داشتنی ما)
دوست داشتن
76,900 تومان
(هدیه کتاب فیلم های دوست داشتنی ما : یک دیسک DVD  به ارزش ۱۰ هزار تومان شامل ۱۲ فیلم) فیلم‌ها می‌توانند به من نحوه کنار آمدن با مشکلات را آموزش دهند. می‌توانند به سلامت من کمک کنند. بار عاطفی روابط اجتماعی مراتخلیه...
دوست داشتن
نیم کیلو باش ولی انسان باش نیم کیلو باش ولی انسان باش
دوست داشتن
53,900 تومان
انسان یعنی یک موجود روبه‌بالا، عاشق آسمان! تنها فرشته‌ای که به زمین افتاده است و تا به آسمانش باز نگردد و به سوی خدایش و به پشت آسمان پرواز نکند از نالیدن آرام نمی‌گیرد! انسان فواره‌ای است که از قلب زمین عصیان می‌کند...
دوست داشتن
فکر بهتر زندگی بهتر فکر بهتر زندگی بهتر
ناموجود
دوست داشتن
44,900 تومان
وقتی بهتر فکر کنید، بهتر زندگی خواهید کرد نحوه تفکر ما تأثیری شگفت‌انگیز بر سرنوشت ما دارد. در این کتاب راهکاری ارائه می‌شود که با برنامه‌‌ریزی مجدد ذهن توان دستیابی به موفقیت‌ها و اهداف جدید را در سطوح بالاتر به شما...
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم