اعتماد به نفس و دستیابی به آن

در این کتاب، دکتر باربارا دی آنجلیس، متخصص روابط و رشد فردی، به شما نشان خواهد داد که چگونه می توانید به منبع قدرت شخصی خود مربوط باشید و شخصیتی داشته باشید که همیشه خواستار آن بوده اید.

ادامه مطلبShow less
99,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
40026
دوست داشتن15
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات
وجود ارتباطی صادقانه با خود، راستگویی و توانایی عشق ورزیدن به همه‌كس و بالاخره داشتن تصویر ذهنی خوب از خود، از نتایج غیر‌قابل انكار اعتماد‌به‌نفس است..

توانایی‌های شما به عنوان فردی واجد استقلال شخصیت و اعتماد‌به‌نفس، بستگی به میزان مهارت‌‌هایی دارد كه در موارد مختلف كسب كرده‌اید. هنگامی‌كه با اطمینان می‌گویید: "‌من می‌توانم این كار را انجام بدهم" یعنی به توانایی‌های خود در این زمینه اطمینان دارید.
گاهی پیش می‌آید كه عزت‌نفس‌ با‌ اعتماد‌به‌نفس اشتباه گرفته می‌شود؛ فردی كه دارای عزت نفس است می‌تواند اعتمادبه‌نفس هم داشته‌باشد؛ ولی انسانی كه بر اثر موفقیت در امری یا كامیابی در حرفه و تخصصی صاحب اعتماد‌به‌نفس شده، لزوماً دارای عزت‌نفس و طبع بالایی نیست. به عنوان مثال، ممكن است فردی به هنگام شنا كردن به‌خاطر تمرینات قبلی دارای اعتماد‌به‌نفس شده باشد، اما در زندگی فاقدعزت‌‌نفس کافی باشد.
اعتماد‌به‌نفس را می‌توان با تمرین و موفقیت به‌دست آورد. در واقع با به‌دست آوردن قدرت و مهارت در كاری یا حرفه‌ای، احساس امنیت درونی در ما ایجاد می‌شود، ولی عزت‌نفس امری فطری است و حكایت از تفاهم ما با وجدان‌مان می‌كند.
با طی كردن 12 گام تا اعتماد‌به‌نفس کامل، پیشاپیش فرد‌گرایی، واقع‌گرایی، استقلال رأی، انعطاف پذیری و نوع‌دوستی را كه به دست آورده و جزیی از سرشت خود می‌نمایید، به شما تبریك می‌گویم.

مقدمه

اگر به زندگی فعلی من با تمام شهرت‌ها و موفقیت‌هایش نگاه کنید، هرگز نمی‌توانید باور كنید که کوچک‌ترین خودباوری و اعتماد‌به‌نفسی در گذشته نداشتم. واقعیت امر این است که در گذشته، زنی ترسو، وحشت‌زده و فاقد هرگونه امنیت درونی بودم؛ زن ترسو و جوانی که به‌شدت از تعقیب رؤیاهایش می‌ترسید و نمی‌دانست که برای تحقق آن‌ها اقدامی كند یا نه. به همین دليل، تا سي سالگی هنوز حرفه شخصی و فعلی خود را شروع نکرده بودم و مدت‌ها طول کشید تا منبع اقتدار شخصی و اعتمادبه‌نفس درونی‌ام را کشف و زندگی‌ام را آغاز کنم.

در مقام معلم و آموزگار و نیز مشاور، همواره سؤالاتی چون سؤالات زیر از من پرسیده می‌شود:

«چگونه چنین اعتماد‌به‌نفس بالایی به دست آوردید؟»

«برای تقویت اعتماد‌به‌نفس و خودباوری چه توصیه‌ای دارید؟»

«چه چیزی به شما بیشترین کمک را کرده تا بتوانید اعتماد‌به‌نفس و خودباوری و ارزش شخصی‌تان را به دست آورید؟»

پاسخ این پرسش‌ها را می‌توانید در لابه‌لای صفحه‌های این کتاب کوچک، اما مقتدر پیدا کنید. همانند دیگر حقیقت‌های این جهان، راز زیستن با اعتماد‌به‌نفس و خودباوری نیز بسیار ساده و آشکار و در‌عین‌حال عمیق است. اگر طبیعت واقعی و ماهیت حقیقت اعتماد‌به‌نفس را بشناسید و خوب درک کنید، مي‌توانيد منبع عظیم و بی‌کران نیرو و اقتدار درونی را در خود فعال کنید و به زندگی خود معنا و مفهوم و صلح و آرامشي ببخشید که قبلاً هرگز تصورش را هم نمی‌کردید.

امیدوارم نوشته‌هایم بتوانند به شما کمک کنند تا خویشتن حقیقی و گمشده خود را بازیابید.

باربارا دی ‌آنجلیس

لوس‌آنجلس،کالیفرنیا

فصل اول

در جست‌وجوی اعتماد‌به‌نفس و خودباوری واقعی

آیا تا‌به‌حال آرزو کرده‌اید: «ای کاش اعتماد‎به‌نفس و خودباوری بیشتری داشتم؟»

آیا منتظرید کارهای خاص، مشخص و از قبل تعیین‌شده‌ای را در زندگی خود انجام دهید تا بعد از آن احساس اعتماد‌به‌نفس و خودباوری کنید؟

آیا همواره، نوشتن کتابی را که همیشه می‌خواستید بنویسید، کشیدن تابلویی را که می‌خواستید روزي بکشید، شروع شغلی جدید یا شروع رابطه با کسی را، که به او علاقه‌مند شده‌اید، به تأخیر می‌اندازید تا نخست اعتماد‌به‌نفس کافی به دست آورید و احساس بهتری از خودتان داشته باشید؟

آیا به هیچ ‌کاری دست نمی‌زنید یا با بی‌علاقگی و بی‌میلی کارهایتان را انجام می‌دهید به این امید که روزي اعتماد‌به‌نفس و خودباوری به طرزی معجزه‌آسا به سراغتان بیاید؟

آیا با اینکه در زندگی، به سطح قابل قبولی از موفقیت دست یافته‌اید، اما همچنان آن‌طور که باید احساس اعتماد‌به‌نفس و اقتدار شخصی نمی‌کنید؟

موضوع این کتاب اعتماد‌به‌نفس است. نظریاتی که دراین‌باره با شما در میان خواهم گذاشت به احتمال زياد با همه نظریاتی که تاکنون درباره اعتماد‌به‌نفس بیان شده ‌است، متفاوت خواهد بود. اغلب مردم معنای واقعی کلمه‌ اعتماد‌به‌نفس را به‌خوبی درک نمی‌کنند. به‌همین‌دلیل، در زندگی‌شان آن اعتماد‌به‌نفس و خودباوری‌اي را که مطلوب و مورد نظرشان است تجربه نمی‌کنند. من تمامی موفقیت‌ها و دستاوردهای زندگی‌ام را مدیون اعتماد‌به‌نفس خود می‌دانم؛ اما نه آن اعتماد‌به‌نفسی که مردم به‌طور معمول به آن فکر می‌کنند. در‌واقع، بعد از آنکه این‌ اعتماد‌به‌نفس و خودباوری خاص را در خود به‌وجود آوردم، توانستم به رؤیاهایم جامه عمل بپوشانم.

در این کتاب، به شما خواهم گفت كه چگونه اعتماد‌به‌نفسی درونی پیدا کنید تا به ‌همه رؤیاهای خود دست یابید. درواقع، همین‌ که با دید دیگری به مفهوم اعتماد‌به‌نفس بنگرید، زندگی‌تان نیز تغییر خواهد کرد. هرگز مجبور نیستید ده یا پنج سال صبر کنید! این تغییر می‌تواند از همین فردا آغاز شود.

امیدوارم این کتاب به شما کمک کند تا:

  •     معنا و مفهوم واقعی اعتماد‌به‌نفس را درک کنید.
  •     دریابید چه‌چیزی به شما (و فقط به شما نه همه) اعتماد‌به‌نفس می‌دهد.
  •     دریابید چگونه (بی‌آنکه خود نیز آگاه باشید) اعتماد‌به‌نفس را در خود می‌کُشید و بتوانید این عادت‌های ناسالم را ترک کنيد و کنار بگذارید.
  •     راه‌های خلق اعتماد‌به‌نفس و خودباوری بیشتر را در زندگی خود بیاموزید.

اعتماد‌به‌نفس به چه معناست؟

اغلب ما چنین فکر می‌کنیم که اعتماد‌به‌نفس یعنی اینکه به توانایی‌های خود اعتماد و ایمان داشته باشیم؛ برای مثال بتوانیم بگوییم: «من نقاشي زبردست هستم و به مهارت‌های نقاشی خود ایمان و اعتماد کامل دارم و می‌توانم با حرکات و ضربه‌های قلم‌مو اشیا و مناظر را روی بوم نقاشی به تصویر بکشم و از رنگ‌ها به‌خوبی و با مهارت كامل استفاده کنم.» یا «من فروشنده‌اي حرفه‌ای هستم و به‌خوبی آگاهم که چگونه تلفنی با مشتریانم صحبت کنم تا همیشه و در پایان، چیزی را به فروشم، یا طوری روی آن‌ها تأثیر بگذارم که نتوانند به من نه بگویند.» یا «من مردی هستم با اعتماد‌به‌نفس بالا و به‌خوبی می‌دانم چگونه زن‌ها را به خود علاقه‌مند کنم که در همان اولین ملاقات و آشنایی، عاشقم شوند.»

این نگرش خاص به اعتماد‌به‌نفس سبب می‌شود که در کارهایی به‌خصوص مانند نقاشی، فروشندگی، عشق‌ورزی، آشپزی یا... مهارت فوق‌العاده‌ای داشته باشید و در خود احساس اعتماد‌به‌نفس کنید. مشکلی که در این نگرش وجود دارد عبارت است از:

مهارت‌های معدودی وجود دارد که شما می‌توانید به‌خوبی آن‌ها را بیاموزید و در انجام دادنشان توانایی فوق‌العاده به دست آورید. بنابراین، اگر احساس اعتماد‌به‌نفس درونی خود را بر اساس کارهایی که در آن‌ها مهارت دارید بنا کنید، فقط مواقعی که مشغول انجام دادن این کارها هستید احساس اعتماد‌به‌نفس و خودباوری می‌کنید، نه در همه اوقات.

برای مثال، اگر فروشنده ملک و مستغلات هستید و در این کار مهارت دارید، فقط هنگامی‌که معامله‌ای را جوش داده‌اید احساس اعتماد‌به‌نفس و خودباوری می‌کنید و باقی اوقات این احساس خوب را ندارید یا اگر در کمک کردن و مشاوره دادن به دیگران ماهرید، فقط در لحظاتی که دوستان برای گرفتن پند و اندرز نزد شما مي‌آيند احساس اعتماد‌به‌نفس دارید و باقی اوقات نه. اگر یک نویسنده یا مترجم هستید، فقط هنگامی‌كه نوشتن مقاله یا کتابی را به پایان رسانده‌اید احساس اعتماد‌به‌نفس می‌کنید و باقی اوقات احساس خودباوری و اطمینان‌خاطر چندانی ندارید.

همان‌طور که می‌بینید استمرار و تداوم این احساس درونی فقط مشروط به آن است که شبانه‌روز را برای انجام دادن کاری بگذرانيد که در آن احساس اعتماد‌به‌نفس می‌کنید و همه کارها را نیز به شیوه‌ای مطلوب انجام بدهید و نتیجه خوبی نیز بگیرید. به‌همین دلیل است که مردم بسیاری به کارشان اعتیاد پیدا می‌کنند یا اشتغال ذهنی بیمار‌گونه‌ای به کار یا فعالیتی ویژه در زندگی پیدا مي‌کنند و قسمت بیشتر وقت خود را با انجام دادن آن فعالیت به‌خصوص سپری می‌کنند. در‌نتیجه تعادل زندگی آن‌ها بر هم مي‌خورد.

از طرف دیگر، احساس خوب آن‌ها فقط به زمان‌هایی محدود خواهد شد که مشغول انجام دادن کار مورد علاقه خود هستند یا از توانایی ویژه خود استفاده می‌کنند.

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
40026

مشخصات

کد کتاب
40026
شابک
‭978-964-588-595-1
نام کتاب
اعتماد به نفس و دستیابی به آن
نام اصلی
Confidence: finding it and living it
نویسنده (ها)
باربارا دی‌آنجلس
مترجم (ها)
هادی ابراهیمی
موضوع کتاب
خانواده
قطع
رقعی
صفحات
104
تاریخ چاپ
سال 1402
نوبت چاپ
بیست و نهم
سال چاپ اول
1382
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
379,900 تومان
 این کتاب برای افرادی است که می‌خواهند شور و هیجان را به زندگیشان بازگردانند.کتاب حاضر، روشی کامل برای خودشناسی و رفتارشناسی است. صد رفتار ذکرشده؛ یکی از ارزشمندترین موهبت‌های شما را آشکار می‌کند که همان خود واقعیتان...
دوست داشتن
299,900 تومان
آیا در گذشته شکست خورده‌اید؟ هنگام ایجاد یک تغییر و با وجود شور و هیجان اولیه، شما می‌خواستید کاری را شروع کنید، آیا شکست خورده و مأیوس شده‌اید؟ جای نگرانی نیست. هم‌اکنون می‌تواند لحظه متفاوتی برای شما باشد. به شما...
دوست داشتن
279,900 تومان
بیندیشید و ثروتمند شوید اثری سازنده از ناپلئون هیل، راز انباشتن ثروت کلان ‌را براساس این نظریه فاش کرد که اگر ما بتوانیم یاد بگیریم مانند ثروتمندان بیندیشیم، می‌توانیم موفقیت و ثروت را کشف کنیم. اما چگونه بیندیشیم؟
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
آرامش معنوی آرامش معنوی
ناموجود
دوست داشتن
10,900 تومان
زندگی در حال گذر است؛ اما چگونه می‌گذرد؟ همه ما دوست داریم زندگیِ با کیفیتی داشته باشیم. زندگیِ با کیفیت؛ به‌معنای زندگی همراه با رشد و شکوفایی و درک ارزش حیات است. کسی که نمی‏تواند ارزش لحظات زنده بودن خود را درک کند...
دوست داشتن
منیزیوم - فیلمنامه روانشناسی منیزیوم - فیلمنامه روانشناسی
دوست داشتن
149,900 تومان
دو جوان،‌حمیرا و عزیز در یک شرکت نیمه دولتی مشغول کار هستند. برادر عزیز عضو هیئت مدیره و از مدیران ارشد این شرکت و با ازدواج این دو جوان مخالف است. وی وقتی این دو جوان را به شکل تصادفی می‌بند بنای مخالفت می‌گذارد. اما...
دوست داشتن
خوشبختی نصیب بهترین ها می شود (جلد اول) خوشبختی نصیب بهترین ها می شود (جلد اول)
دوست داشتن
139,900 تومان
(از مجموعۀ 3 جلدی)کتاب حاضر، جلد اول از مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه و شگفت‌انگیز است که با زبانی ساده و روان نگاشته شده‌اند. در داستان «غاز و اسب» می‌خوانیم: «غازی در چمنزار داشت می‌چرید که یک‌باره با خود پنداشت...
دوست داشتن
249,900 تومان
این کتاب تلنگری است برای همه ما انسان‌ها که به یاد آوریم چه نعمت‌های کوچک و بزرگی در زندگی‌مان وجود دارند که لایق سپاسگزاری و تشکر هستند و آن‌ها را به دلیل حضور همیشگی‌شان در زندگی‌مان عادی و کم اهمیت می‌شماریم.
دوست داشتن
معجزات قرن حاضر معجزات قرن حاضر
دوست داشتن
289,900 تومان
وقتی به جای مصرف دارو برای پوشاندن دردها، به بدن خود گوش دهیم، به‌خوبی روش شفابخشی بیماری خود را تشخیص خواهیم داد. وقتی مسئولیت افکارمان را بپذیریم، کنترل سلامتی خود را باز می‌ستانیم.
دوست داشتن
139,900 تومان
می‌خواهیم از ب بسم‌الله آغاز کنیم، یعنی از اولین لحظه‌ای که قرار است با فرد یا افرادی دیدار و گفت‌وگو کنید. از اولین نگاه‌هایی که ردوبدل می‌شود و انسان‌ها یکدیگر را تحلیل و قضاوت می‌کنند. حتی پیش از آنکه سلام کنید. 
دوست داشتن
62 راهبرد ساده برای خلق زندگی دلخواهتان 62 راهبرد ساده برای خلق زندگی دلخواهتان
ناموجود
دوست داشتن
3,900 تومان
با خواندن این کتاب به این نتیجه می‌رسید که لزومی ندارد برای رسیدن به زندگی مهیج و شاد، عقاید جدید و مشکل را بیاموزید یا تغییراتی وسیع ایجاد کنید فقط می‌بایست تغییرات کوچکی در نگرش‌ها و رفتارهایتان ایجاد کنید. شما کشف...
دوست داشتن
چاشنی احساس چاشنی احساس
دوست داشتن
59,900 تومان
این اثر فقط دستور ترکیب مواد غذایی نیست، بلکه هر دانه برنج و هر لقمه نان را مأمور کرده‌ام تا مهر و عشقم را در تاروپود وجودت جای دهم. گرمای احساسم را در اجاق دمیده‌ام و جوانه‌های روحم را دستچین کرده‌ام. این تنها یک...
دوست داشتن
آدم های بد قلق آدم های بد قلق
ناموجود
دوست داشتن
3,700 تومان
«تست‌های خودشناسی» كه در این كتاب ارائه شده است به شما كمك می‌كنند میزان دانش خود را در مورد افراد بدقلق ارزیابی كنید و بفهمید كه چطور با روشی حساب‌شده با این نوع افراد رفتار كنید. 
دوست داشتن
179,900 تومان
جنبش باشگاه خنده نخسین بار در سیزدهم مارس سال 1995 به همت دکتر مادن کاتاریا در پارکی واقع در شهر بمبِی به راه افتاد و به زودی دامنگیر شهرهای دیگر هند شد. دیری نپایید که این جنبش از مرزهای این کشور فراتر رفت و به دیگر...
دوست داشتن
199,900 تومان
هر بار که تلاش کردی شرایط را تغییر دهی و خودت را از دیوان زمان رها کنی، صدایی از عمق وجودت با ناامیدی فریاد زد «تو نمی‌توانی». او همان خود دروغین توست. او را شکست بده و به گام‌هایت ایمان داشته باش.
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم