40 فکر سمی

شما می‌توانید نگرشتان را تغییر دهید و وقتی نگرشتان، باورهای سمی موجود در این کتاب است. شما را به تغییر دادن آن‌ها تشویق می‌کنیم. هر فکر سمی را به دقت در نظر بگیرید و سپس با راهکارهای ارائه شده آن را تغییر دهید.
موجود
14,900 تومان

ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن تمامی محصولات
7 روز ضمانت تعویض
7 روز ضمانت تعویض
ضمانت تعویض در صورت معیوب بودن
پرداخت آنلاین
پرداخت آنلاین
پذیرش تمامی کارت‌های عضو شتاب

خریدنسخه الکترونیک

کتاب الکترونیک چیست؟

نسخه الکترونیک هر کتاب در واقع محتوای آن کتاب با فرمت ویژه EPUB می‌باشد که قابلیت جستجو در متن، بزرگ و کوچک کردن فونت، زیاد و کم کردن فاصله بین خطوط و همچنین دسترسی در همه جا و هر مکانی را برای شما میسر می‌کند. فایل EPUB خریداری شده فقط برای حساب کاربری شما در سایت کتابراه و یا طاقچه و یا فیدیبو می‌باشد.

جالب است ذكر كنیم كه علت اصلی مشكلات انسانی در همین باورهای اساسی قرار دارد. خشنودی عمومی، فشار روانی شدید، ناكامی مزمن، ترس‌ها و هر نوع هراس بی‌دلیل، مشكلات ارتباط با دیگران، فقدان اعتماد به نفس، خودپنداره‌ی منفی و احساس گناه بی‌جهت، برخی از پیامدهای متداول این باورهای نادرست هستند.

اگر به همه‌ یا تعدادی از این باورهای نادرست معتقدید، از شما می‌خواهیم به دقت باورهایی را كه در این كتاب مطرح شده‌اند، مدنظر قرار دهید و دوباره به گونهای روشمند درباره این باورهای سمی بیندیشید و آن‌ها را حذف كنید. اگر بازنگری فكری داشته باشید، به احتمال زیاد خیلی شادتر خواهید بود و توانایی بیشتری برای سازگاری و مشكلات كمتری خواهید داشت. ما باور داریم كه روشمان درباره‌ی باورهای نادرست سمی و پادزهرهای خاص آن‌ها، بی‌بروبرگرد به شما كمك خواهند كرد.

بدون شك متوجه خواهید شد كه برخی از باورهای سمی با یكدیگر همپوشی دارند، و انگار كه موضوعات مشابه پیوسته تكرار می‌شوند. این موضوع عمدی است. پرآموزی از طریق تكرار، سودمندی مطالب را افزایش می‌دهد و شما را قادر می‌سازد آن‌ها را به یاد آورید، در ذهن حفظ كنید و به كار ببرید. توجه كنید كه اگرچه برخی نكات ممكن است همسان به نظر برسند، در واقع تفاوت‌های مهمی وجود دارد كه لازم است درك شوند.

برخی افكار سمی ممكن است متضاد یكدیگر باشند. فكر سمی شماره‌ی شش به شما توصیه می‌كند خیلی مراقب حال دیگران نباشید و راحت حرف خود را بزنید، در حالی كه فكر سمی شماره‌ی ده تأكید می‌كند كه صداقت كامل می‌تواند مخرب باشد و به طور كلی توصیه نمی‌شود. در همین راستا، فكر سمی شماره‌ی هشت به طور جدی توصیه می‌كند خواسته‌ی كسانی را كه دوستشان دارید، اجابت كنید، اما فكر سمی شماره‌ی 23 تأكید دارد كه توجه به نیازهای خودتان خیلی مهم است. با این حال، مطالعه‌ی دقیق آن‌ها تفاوت‌های متمایزی را آشكار خواهد كرد. امید است خواننده متوجه شود مطالبی كه در ظاهر متناقض به نظر می‌رسند، در واقع مكمل هم هستند.

برخی از باورهای نادرست به طور کامل هم غلط نیستند – اما چون تا حدودی حقیقت دارند یا نیمه حقیقی هستند، اغلب آن‌ها را خطرناك می‌سازند.

باورهای نادرست فراوانند. این كتاب تنها به آن باورهایی می‌پردازد كه باعث رنج و عذاب هیجانی و اختلالات روان‌شناختی می‌شود. ما افسانه‌‌های خطرناك زیادی همچون «صاعقه هرگز دوبار به یك نقطه اصابت نمی‌كند» یا استدلال‌های ساده‌ای همچون «اشخاص چاق به طور معمول بشاش هستند» را مورد بحث قرار نمی‌دهیم.

باورهای نادرست بسیار بدیهی و مشخصی مثل «چون پدرم سیگار می‌كشید و الكل مصرف می‌كرد تا 86 سالگی عمر كرد، پس دلیلی ندارد من آن‌ها را ترك كنم» یا «اگر می‌‌خواهی پیشرفت كنی، زیر دستانت باید از تو حساب ببرند» را هم مورد توجه قرار نداده‌ایم. اكثریت وسیعی از مردم درك می‌كنند كه چنین باورهایی مخرب و نادرست هستند. باورهای نادرست موجود در این كتاب باورهایی هستند كه هر سه‌ی ما هر روز در اتاق‌های مشاوره‌مان می‌شنویم. حتی برخی از اشخاص باهوش و تحصیل‌كرده نیز به آن‌ها باور داشته‌اند و با چنین باوری، بی‌جهت عذاب كشیده‌اند و بی‌جهت مشكلات هیجانی، روان‌شناختی و اجتماعی داشته‌اند.

سایر مشخصات محصول

کد کتاب : 40007
شابک : 978-964-412-967-4
موضوع : خانواده
نام کتاب : 40 فکر سمی
نویسنده (ها) : آرنولد لازاروس
مترجم (ها) : شمس‌الدین حسینی - الهام آرام‌نیا
قطع : رقعی
صفحات : 183
تاریخ چاپ : سال ۱۳۹۶
نوبت چاپ : چاپ دهم
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها