شهامت تو را می خواند

شاید «فضیلت» از دید ما مفهومی نخ‌نما باشد، اما فضیلت بسیار ساده، عاری از ‌زمان و همیشگی است؛ برتری: برتریِ اخلاقی، ذهنی و جسمی.

در جهان باستان، فضیلت از چهار جزء کلیدی تشکیل شده بود:

شهامت؛

خویشتن‌داری؛

عدالت؛

خرد.

ادامه مطلبShow less
پیشنهاد ویژه مدت محدود:
143,920 تومان 179,900 تومان
‎−20%
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
30123
دوست داشتن1
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

مارکوس اورلیوس، این فیلسوف اندیشمند، این چهار ویژگی را «سنگ محک‌های نیکی» نامیده است. از دید میلیون‌ها نفر این چهار ویژگی، فضایل اصلی یا کاردینال هستند و چهار ایدئال تقریباً جهانی به شمار می‌روند که مسیحیت و بیشتر فلسفه‌های غربی برای آن جایگاه ویژه‌ای قائل‌اند و در بوديسم، هندوئیسم و بسیاری از دیگر فلسفه‌های آشنا، از اهمیت برابری برخوردارند. سی. اِس. لويیس اشاره می‌کند که به این چهار فضیلت به این دلیل که از مقامات کلیسا برگرفته شده‌اند، «کاردینال» گفته نمی‌شود، بلکه دلیلش معنای واژة لاتین کاردو به‌معنای لولا یا جزء اصلی است.

این چهار ویژگی، لولا یا همان اجزای اصلی هستند که دروازة زندگی نیک روی آن‌ها می‌چرخد.

این فضایل همچنین موضوع اصلی این کتاب و سه کتاب دیگر این مجموعه هستند.

چهار کتاب، چهار فضیلت.

هدف نخست این است که به شما کمک شود انتخاب کنید...

شهامت، دلاوری، صلابت، شرافت، ایثار...

میانه‌روی، اعتدال، کنترل بر خویش، خویشتن‌داری، تعادل...

عدالت، مساوات، نیکی، خیر، مهربانی...

خرد، دانش، حقیقت، آرامش، آموزش، صلح...

این‌ها کلیدهایی به‌سوی زندگی عزتمند، باشکوه و برتر در هر مفهومی هستند؛ ویژگی‌های شخصیتی‌ای که جان اشتاین‌بک آن‌ها را این‌گونه به‌خوبی توصیف می‌کند: «خوشایند و مطلوب برای صاحب آن‌ها، زیرا این ویژگی‌ها موجب می‌شود که صاحب آن دست به اقداماتی بزند که به آن‌ها مباهات می‌ورزد و از انجام آن‌ها نهایت رضایت را دارد». در روم برای فضیلت از کلمة virtus استفاده می‌شد و این واژه برای هر دو جنس به کار می‌رفت. فضیلت در روم زنانگی و مردانگی نمی‌شناخت.

امروز هم همین است. مهم نیست زن هستید یا مرد؛ مهم نیست از نظر جسمی قوی هستید یا ضعیف؛ مهم نیست از لحاظ روحی خجالتی هستید، از لحاظ ذهنی هوش متوسطی دارید یا دارای نبوغ‌اید؛ آنچه اهمیت دارد این است که فضیلت امری جهانی است.

فضایل، درهم‌تنیده و تفکیک‌ناپذیر هستند، اما درعین‌حال هریک از آن‌ها از دیگری متمایز است. انجام کار درست همواره به شهامت نیاز دارد. به همین نسبت نظم و رعایت اصول بدون خردِ شناختِ آنچه ارزش انجام دادن دارد، محال است. شهامت به چه درد خواهد خورد اگر در خدمت عدالت نباشد؟ خرد به چه کار خواهد آمد اگر از ما فردی متواضع‌تر نسازد؟

شمال، جنوب، شرق، غرب؛ این چهار فضیلت نیز به‌نوعی مانند جهت‌های جغرافیایی از آنِ یک قطب‌نما هستند. به همین دلیل است که چهار جهت جغرافیایی را «جهت‌های اصلی» می‌نامیم. آن‌ها راهنمای ما هستند. آن‌ها به ما نشان می‌دهند که کجا هستیم و حقیقت چیست.

ارسطو فضیلت را نوعی هنر یا مهارت توصیف می‌کند: چیزی که باید آن را دنبال کرد و پیگیرش شد؛ درست مانند فردی که با پیگیری و پشتکار در زمینه‌ای به تخصص و استادی می‌رسد. او این‌گونه می‌نویسد: «با ساختن است که سازنده می‌شویم و با نواختن چنگ است که چنگ‌نواز می‌شویم. به همین شکل، با اجرای عدالت است که عادل خواهیم شد؛ با میانه‌روی است که میانه‌رو و با اقدام شهامت‌مندانه است که باشهامت خواهیم شد.»

فضیلت چیزی است که انجامش می‌دهیم.

چیزی است که انتخابش می‌کنیم.

دوراهی هرکول یک رویداد فردی فقط برای یک‌ بار نبود. این دوراهی چالشی روزانه بود؛ چالشی که ما نیز فقط یک ‌بار با آن روبه‌رو نیستیم، بلکه به‌طور مداوم و مکرر آن را تجربه خواهیم کرد. آیا خودخواه خواهیم بود یا دگرخواه؟ شجاع خواهیم بود یا ترسو؟ قوی یا ضعیف؟ خردمند یا کودن؟ آیا عادتی خوب را برمی‌گزینیم یا عادتی بد؟ آیا خودمان را به حماقت خواهیم زد و همان مسیر شناختةشدة پیش را انتخاب خواهیم کرد یا رنجِ ایده و کاری جدید را به جان خواهیم خرید؟

همچون گذشته خواهیم بود یا رشد خواهیم کرد؟

راه سهل و شاید اشتباه یا راه سخت و به‌طورقطع درست؟

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
30123

مشخصات

کد کتاب
30123
شابک
978-622-220-841-7
نام کتاب
شهامت تو را می خواند
نام اصلی
courage is calling
نویسنده (ها)
رایان هالیدی
مترجم (ها)
فاطمه باغستانی
موضوع کتاب
تحول
قطع
رقعی
صفحات
300
نوبت چاپ
چاپ اول
سال چاپ اول
۱۴۰۲
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
باورش کنید (چگونه می توان از فردی که او را دست کم می گیرند ، به فردی توقف ناپذیر تبدیل شد) باورش کنید (چگونه می توان از فردی که او را دست کم می گیرند ، به فردی توقف ناپذیر تبدیل شد)
چاپ جدید
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
151,920 تومان 189,900 تومان
‎−20%
جیمی کرن لیما، یک کارآفرین امریکایی است که به عنوان یکی از ثروتمندترن زنان خودساخته در فهرست مجله فوربز قرار گرفته است.
دوست داشتن
قدرت من هستم قدرت من هستم
تجدید چاپ
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
127,920 تومان 159,900 تومان
‎−20%
نمی‌دانم اگر سراسر روز به‌جای اینکه خودمان را تحقیر کنیم و با افکار منفی سروکله بزنیم، چه اتفاقی می‌افتاد اگر تمام مدت فکر می‌کردیم من یک شاهکارم. من به‌طرزی شگفت‌آور خلق شدم. من با استعدادم. من اصیل هستم. تمام...
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
۱۰۱ نوشته که شیوه تفکرتان را متحول می کند ۱۰۱ نوشته که شیوه تفکرتان را متحول می کند
ناموجود
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
59,120 تومان 73,900 تومان
‎−20%
«بی‌شعورها قابلیت شگفت‌انگیزی در دیدن تنها یک وجه از هر مسئله‌ای را دارند و آن‌هم دقیقاً همان وجهی است که منافع آن‌ها را تأمین می‌کند!»
دوست داشتن
آیا اسیر باورهایت هستی آیا اسیر باورهایت هستی
ناموجود
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
55,920 تومان 69,900 تومان
‎−20%
این کتاب به شما نشان می‌دهد که چطور دانشمندی شخصی شوید، باورهای بنیادی‌تان را به‌طور عینی بسنجید. باورهای منفی‌تان را آگاهانه تغییر دهید و از زندان باورهایتان به سوی زندگی آزادتر و رضایت‌بخش‌تر پرواز دهید.
دوست داشتن
افسانه خودباوری افسانه خودباوری
ناموجود
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
10,960 تومان 13,700 تومان
‎−20%
موفقیت ناخوشایند! نیاز شما به خودباوری سبب می‌شود با احتمال كمتری به آن برسید و وقتی هم آن را به‌دست می‌آورید، بیشتر مضطرب شوید. مگر این‌كه شخص كاملی باشید كه آن هم بسیار غیر محتمل است. 
دوست داشتن
شفای قلب شکسته شفای قلب شکسته
چاپ جدید
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
63,920 تومان 79,900 تومان
‎−20%
پیشگفتار یکی از چیزهایی که مردم در نامزدی یا ازدواج از آن می‌ترسند، این است که قربانی دل‌شکستگی شوند. متأسفانه باید گفت هر نامزدی یا ازدواجی را که شروع می‌کنید، ممکن است آن‌طوری که انتظار دارید پیش نرود. یعنی ممکن است...
دوست داشتن
نهم اردیبهشت - فیلمنامه روانشناسی نهم اردیبهشت - فیلمنامه روانشناسی
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
36,720 تومان 45,900 تومان
‎−20%
نوشین جوانی ۲۹ ساله است که حدود دو سال قبل با فرهاد، دوست برادرش که دانشجوی دکتری داروسازی است، ازدواج کرده است. نوشین در کودکی مورد آزارجنسی قرار گرفته و از دوران نوجوانی علائم وسواس عملی و اضطراب از نشانگان وی بوده...
دوست داشتن
مسئله مرگ و زندگی مسئله مرگ و زندگی
تجدید چاپ
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
71,920 تومان 89,900 تومان
‎−20%
مساله مرگ و زندگی، داستانی عاشقانه و روایتی باورنگری از زندگی زوجی است که تقریبا تمام عمر مانند روحی در یک بدن زندگی کرده‌اند. وقتی مریلین یالوم به سرطان مبتلا می‌شود، زوج عاشق تصمیم می‌گیرند مشاهده‌ها و یافته‌های خود...
دوست داشتن
الفبای تغییر می خواهم تغییر کنم الفبای تغییر می خواهم تغییر کنم
ناموجود
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
39,920 تومان 49,900 تومان
‎−20%
تحول و تغییر یک مفهومی اختیاری است که شما بایستی قبول کنید درصد زیادی از سرنوشت خود را می‌توانید دستکاری کنید و این به عقلانیت فردی شما بستگی دارد که بخواهید این سفر خودشناسی را آغاز کنید. طبیعت، مادربزرگ همة ماست....
دوست داشتن
عطای رویاهایت را به لقایش نبخش عطای رویاهایت را به لقایش نبخش
ناموجود
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
19,120 تومان 23,900 تومان
‎−20%
اثری كه پيش روی شماست، مجموعه‌ای است از حكايت‌ها، جملات و اشعار الهام‌بخشی كه نگارنده، در زندگی‌اش با آن‌ها آشنا شده است، و به سبب ارزش و اهميت والايی كه دارند، آن‌ها را ترجمه و یا تألیف كرده است. این اثر، نتیجه‌ی...
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم