شفای کودک درون

هر شخصیتی که امروز دارید، نتیجه و برایند مشکلات، مقاومت‌ها و سطح عزت‌نفس شماست. در هر سن، از بدو تولد تا نوزادی و از کودکی تا نوجوانی، با چالش‌های متمایزی مواجه بوده‌اید. اگر اطرافیانتان به روش طبیعی و سالم شما را بزرگ کرده باشند، شما به یک فرد سالم و قوی تبدیل خواهید شد. اما اگر تجربۀ دوران کودکی و نوجوانی‌تان سرشار از آسیب‌های روحی و مشکلات باشد، اتفاقات گذشته بر روحیۀ امروزتان تأثیر معکوس خواهند گذاشت. برای درک بهتر این موضوع، باید با مفهوم کودک درون به‌خوبی آشنا شوید.

ادامه مطلبShow less
79,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
30115
دوست داشتن3
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

دربارۀ نویسنده:

دکتر چارلز ویتفیلد روان‌شناس و روان‌درمانگری است که متخصص کمک به افراد الکلی، معتاد به مواد مخدر شیمیایی، وابستۀ عاطفی و فرزندان خانواده‌های مشکل‌دار و نابسامان است. وی سال‌های متمادی تجربۀ شفای کودک درون را در کارنامۀ خود دارد.

دکتر چارلز ویتفیلد یکی از بنیان‌گذاران انجمن ملی کودکان خانواده‌های الکلی و معتاد است. دکتر ویتفیلد تاکنون بیش از بیست کتاب در زمینه‌های گوناگون رشتۀ تخصصی خود نوشته است.

مقدمه

مفهوم کودک درون حداقل به مدت دوهزار سال بخشی از فرهنگ دنیای‌ ما بوده است. کارل یونگ  آن را «کودکی الهی»  و امت فاکس  آن را «کودک شگفت‌انگیز»  نامید. روان‌درمانگر، آلیس میلر  و دونالد وینیکات  آن را «خود واقعی»  و راکر لرنر  و دیگران آن را «کودک درون»  نامیدند.

با کمک ناآگاهانۀ والدینمان و جامعه، اکثر ما کودک درونمان را انکار می‌کنیم. وقتی این کوک درون به‌خوبی تربیت یا به آن اجازۀ ابراز داده نمی‌شود، خود کاذب یا وابستۀ عاطفی بروز می‌کند. مانند یک قربانی زندگی آسیب‌های روحی و عاطفی زیادی را تجربه می‌کنیم. انباشت تدریجی مسئولیت‌های عاطفی و روحی ناتمام می‌تواند منجر به اضطراب مزمن، ترس، سرگشتگی، بیهودگی و غم و اندوه شود.

انکار کودک درون و به دنبال آن ظهور خود وابستۀ عاطفی  مخصوصاً در میان بچه‌ها و بزرگسالانی شایع است که در خانواده‌های مشکل‌دار بزرگ شده‌اند، مانند خانواده‌هایی که در آن‌ها بیماری روحی و جسمی مزمن، سختگیری، نامهربانی یا عدم تربیت لازم معمول است.

حال راه چاره وجود دارد؛ راهی برای کشف و درمان کودک درون و رهایی از بردگی و رنج خود کاذب یا وابسته. این کتاب دربارة همین موضوع است.

آیا این کتاب به من کمک خواهد کرد؟

همه در دوران کودکی خود بدرفتاری و توهین نمی‌بینند. واقعاً هیچ‌کس نمی‌داند چند نفر به روش درست و سالم و با تربیت مناسب و مهر و محبت کافی بزرگ می‌شوند. به نظر من شاید پنج تا بیست درصد باشد. یعنی اینکه هشتاد تا نودوپنج درصد مردم محبت، راهنمایی و سایر نیازهای پرورشی‌ را که لازم است، دریافت نمی‌کنند تا روابط سالم و پایدار تشکیل دهند و احساس خوبی دربارۀ خودشان و دربارۀ کاری که انجام می‌دهند، داشته باشند.

هرچند نمی‌توان به‌آسانی مشخص کرد که آیا روابطتان با خودتان و دیگران چقدر سالم است اما با پاسخ به برخی از پرسش‌های زیر می‌توانید تا حدی به این موضوع پی ببرید.

من آن را پرسش‌نامۀ «سنجش پتانسیل بهبودی»  می‌نامم، زیرا نه‌تنها معرف رنجیدگی و احساسات جریحه‌دارشدۀ ماست، بلکه ظرفیت ما را برای داشتن یک زندگی شاد، سرزنده، پرجنب‌وجوش و پرماجرا نیز نشان می‌دهد.

فهرست

 • پیشگفتار
 • دربارۀ نویسنده
 • مقدمه
 • بخش اول: اصول کودک درون
 • فصل 1: نکات مهم دربارة کشف کودک درونتان
 • فصل 2: تاریخچۀ مختصر جنبش شفای کودک درون
 • فصل 3: خدمات کارل یونگ
 • فصل 4: ارتباط معنوی
 • فصل 5: مفهوم واقعی خلقت
 • فصل 6: یادگیری اعتماد کردن
 • فصل 7: یادگیری بخشش خودتان و دیگران
 • فصل 8: ابزار شفای کوک درونتان
 • راهبردهای شفای کودک درون
 • فصل 9: گونه‌های کودک درون
 • بخش دوم: کودک درون و اختلالات روحی و روانی
 • فصل 10: سابقة مفهوم کودک درون
 • فصل 11: کودک درون چیست؟
 • فصل 12: سرکوب کودک درون
 • فصل 13: بیماری‌هایی از والدین که موجب سرکوب کودک درون می‌شوند
 • فصل 14: تأثیر شرم و عزت‌نفس پایین ‌بر سرکوب کودک درون
 • فصل 15: نقش استرس: اختلال استرس پس از حادثه
 • فصل 16: چگونه می‌توانیم کودک درونمان را درمان کنیم
 • فصل 17: آغاز مقابله با باورهای غلط و مشکلات اساسی
 • فصل 18: شناسایی و تجربۀ احساساتمان
 • فصل 19: فرایند سوگ
 • فصل 20: تداوم سوگ: خطر کردن، در میان گذاشتن و گفتن داستانمان
 • فصل 21: دگرگونی
 • فصل 22: نقش معنویت در شفای کودک درون

 

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
30115

مشخصات

کد کتاب
30115
شابک
978-622-220-731-1
نام کتاب
شفای کودک درون
نام اصلی
Inner Child Healing
نویسنده (ها)
دکتر چارلز ویتفیلد
مترجم (ها)
علی اکبر قاری نیت
موضوع کتاب
موفقیت و مدیریت
قطع
رقعی
صفحات
200
تاریخ چاپ
سال 1401
نوبت چاپ
چاپ اول
سال چاپ اول
1401
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
69,900 تومان
هنر این نیست که خوب صحبت کنی، هنر واقعی شنونده ی خوب بودن است. چون کسانیکه خوب و تاثیر گذار صحبت می کنند همیشه همان هایی هستند که میتوانند شنونده ی خوبی باشند.  انسان امروزه از هر جهت در شتابزدگی و عجله به سر می برد،...
دوست داشتن
مولوی چگونه مولوی شد مولوی چگونه مولوی شد
ناموجود
دوست داشتن
18,900 تومان
اکنون یکی پیدا شده است و راز عسرت و اسارت انسان را برملا کرده است. به انسان می‌گوید که تو، قدر خود را نشناختی، از فزونی آمدی و خود را به کمیت‌ها فروختی. این نشانی که مولوی می‌دهد به یک‌باره آدمی را بیدار می‌کند که...
دوست داشتن
109,900 تومان
کتابی از هاکان منگوچ نویسنده کتاب من نی هستم و دلت که پاک باشد. تقدیرانسان را رها نمیكند، لحظه به لحظه از نو نوشته میشود. لحظاتی میرسد كه كاری را كه گفته بودی انجام نمیدهم، انجام میدهی، چیزی را كه گفته بودی تحمل...
دوست داشتن
شما می تواندی معجزه زندگی خود باشید شما می تواندی معجزه زندگی خود باشید
ناموجود
دوست داشتن
13,900 تومان
پدر منتظر و بی‌قرار در راهرویی كه به اتاق عمل بیمارستان منتهی می‌شد، پیاپی بالا و پایین می‌رفت. در گام‌هایش به‌خوبی می‌شد اضطراب و نگرانی را حس كرد. او چشم‌انتظار بود كه پرستار در اتاق عمل را باز كند و بگوید كه فرزندش...
دوست داشتن
56,900 تومان
همان خدایی که ما را به سوی مراتع سرسبز و چشمه‌های زلال هدایت کرده بود، کمک می‌کند تا از سراشیبی عبور کنیم. جوئل اوستین نویسنده پرفروش نیویورک تایمز نشان می‌دهد که چگونه همه چیز به نفع ما پیش می‌رود.
دوست داشتن
راز شکوفایی شما: کار خود را عوض کنید و خالق سرنوشت خویش باشید راز شکوفایی شما: کار خود را عوض کنید و خالق سرنوشت خویش باشید
دوست داشتن
85,900 تومان
خواه نارضایتی خود را از دست داده باشید یا در حال ترقه زدن باشید، این کتاب به شما کمک می کند وضعیت فعلی شغلی خود را ارزیابی کرده و شما را راهنمایی کند تا تغییر شغلی لازم را ایجاد کنید. مملو از نمونه‌هایی از افراد واقعی...
دوست داشتن
119,900 تومان
نگارش این کتاب با هدف شناساندن یکی از بزرگ‌ترین هدایای زندگی یعنی «سایه» آغاز شد. در صفحاتی که پیش رو دارید هر یک از ما سه آموزگار با سه رویکرد منحصر به خود، به معرفی این موضوع می‌پردازیم.
دوست داشتن
ابهام را در آغوش بگیر ابهام را در آغوش بگیر
دوست داشتن
109,900 تومان
کسب آرامش ذهنی در مواجهه با ناشناخته‌ها، این کتاب یکی از آرامش‌بخش‌ترین کتاب‌هایی است که تاکنون در تصدیق زندگی خوانده‌اید. این کتاب در جهانی سرشار از تغییرات مداوم و دوره‌های سرشار از ابهامی که در زندگی پیش رو دارید،...
دوست داشتن
93,900 تومان
شما استحقاق آن را دارید که از هر درد و رنجی که متحمل شده‌اید، رهایی یابید. همه زخم‌هایتان باید التیام یابند. صرف‌نظر از هرچه کرده‌اید و هر اشتباهی مرتکب شده‌اید، صرف‌نظر از هرچه دارید و هرجا که هستید در همین لحظه...
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم