محاصره شده با احمق ها

آنچه بسیار مهم است این است که بدانید اطرافیانی که با آن‌ها ناسازگار هستید و شما را احاطه کرده‌اند، به‌هیچ‌عنوان احمق نیستند؛ همه آن‌ها شایستۀ احترام، درک و ارزش نهادن‌ هستند. این دانسته‌ها را در زندگی‌تان پیاده و آن‌ها را عمیقاً درک کنید. اگر به اهمیت آن پی نبرید، تا ابد در محاصره احمق‌ها خواهید بود و این خواسته هیچ‌کس نیست.

ادامه مطلبShow less
پیشنهاد ویژه مدت محدود:
183,920 تومان 229,900 تومان
‎−20%
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
20210
دوست داشتن8
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها(1)
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

گفتار مترجم

انسان متولد می‌شود؛ رشد می‌کند و اولین کسانی که می‌بیند، پدر و مادرند. دنیایش رفته‌رفته بزرگ‌تر می‌شود؛ مهد کودک، مدرسه ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه، محل کار، دوستان، افراد خانواده، همکاران، استادها، همسر، فرزندان و... . دایره اطرافمان هر روز بزرگ‌تر می‌شود و ما و احساسمان هر روز کوچک‌تر می‌شویم، زیرا از اینکه دیگران مثل ما دنیا را نگاه نمی‌کنند، مثل ما رفتار نمی‌کنند، مثل ما فکر نمی‌کنند، مثل ما حرف نمی‌زنند، عکس‌العمل‌ها و احساساتشان شبیه ما نیست، می‌ترسیم، مضطرب می‌شویم و احساس تنهایی می‌کنیم؛ درنتیجه با بزرگ‌تر شدن و بالا رفتن سنمان، دنیای درونمان کوچک و کوچک‌تر می‌شود.

معاشرت، برقراری ارتباط، تعامل، درک شدن و ادراک دیگران اصول مهمی در زندگی‌هایمان هستند. بدون حضور دیگران، بدون دیده شدن و دیدن، بدون شنیده شدن و شنیدن، اجتماعی به ‌وجود نخواهد آمد. پس شناخت خودمان در وهله اول و شناختن تفاوت دیگران، بسیار بسیار حائز اهمیت است و از بروز اختلافات، سوءتفاهم‌ها و ناراحتی‌ها جلوگیری می‌کند؛ چرا که ما متوجه می‌شویم چه کسی هستیم، چه چیزهایی برایمان مهم است و چرا؛ چه انتظاراتی، مهارت‌هایی، نقایص و نقاط قوتی داریم. بدون خودآگاهی، چطور می‌توانیم نیازهایمان را بفهمیم؟ چطور می‌توانیم لازمۀ خوشحالی‌ها، غم‌ها، استرس‌ها و نگرانی‌هایمان را بفهمیم؟ شناخت الگوهای رفتاری ما را یاری می‌کند تا به تفاوت‌های خود و دیگران احترام بیشتری بگذاریم و زندگی مؤثرتر و بهتری داشته باشیم. زندگی، بازی ورقیست که چیدمان ورق‌ها در آن بسیار مهم است.

اگر خودتان و دیگران برایتان مهم هستند، اگر می‌خواهید روابط مؤثرتری داشته باشید، شما را به مطالعه این کتاب دعوت می‌کنم. در خط به خط ترجمه این کتاب، عشقی نهفته است که امیدوارم بند بندش را حس و از آن به‌خوبی بهره ببرید.

معرفی

سال‌ها پیش، بیل بونستتر[1] و پسرش دیوید[2]، متدی انقلابی را معرفی و توسعه دادند به اسم دیسک[3]؛ روشی برای توصیف مدل رفتاری آدم‌ها و طبقه‌بندی رفتار آن‌ها که در این کتاب هم از آن استفاده شده است. متأسفانه بیل فوت کرد، اما دیوید راه او را ادامه داد. او شرکت «افق دید موفق[4]» را پایه‌گذاری کرد که تا به امروز هم پابرجاست. این متد امروزه در بسیاری از سازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همه این‌ها با یک سؤال شروع شد. سؤالی ساده: «آیا یک فروشنده محصولات کشاورزی، فقط با دیدن یک زمین زراعی می‌تواند محصول بیشتری بفروشد؟»

به‌عنوان کودکی روستایی دیدم که پدرم چطور از متد ویلیام مولتون در کتاب «احساسات مردمان عادی»[5] بهره می‌گیرد. پدرم پروفایل خریدارها را بررسی می‌کرد و به فروشندگان محصولات کشاورزی درباره دانش خود می‌گفت تا آن‌ها هم با بهره‌گیری از آن، خرید و فروش بهتری داشته باشند. آن روزها را هنوز هم به یاد دارم؛ درحالی‌که دور یک میز نشسته بودیم و گوشت گرم می‌خوردیم، پدرم مشاهدات خود را ارزیابی می‌کرد.

با اینکه من و پدرم با یکدیگر صمیمی بودیم، اما راهمان کاملاً متفاوت بود. پدرم یک کارآفرین قرمز / زرد[6] بود که مایل به گشایش شرکتی برای کمک به فروشندگان و ارتقاء مهارت‌های آن‌ها بود. من با طبیعت قرمز / آبی خود مایل به ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر بودم. اوقات فراغتم را صرف یادگیری بیشتر درباره کامپیوتر می‌کردم. پدرم بیشتر مایل به شناخت آدم‌ها بود.

ما همیشه به هم نزدیک بودیم و با یکدیگر حرف می‌زدیم. پس از مدتی که از تحصیلم گذشت، پدرم به من پیشنهاد همکاری داد. او به من گفت: «اگر بتوانیم از توانایی نرم‌افزاری تو و توانایی تحلیل رفتار انسانی من هم‌‌زمان بهره ببریم چه؟» من خیلی بلندپرواز و عاشق برنامه‌نویسی بودم. من آماده آغاز این سفر حیرت‌انگیز بودم. ما برنامه‌ای نوشتیم تا گزارش رفتار آدم‌ها را در آن تحلیل کنیم. به مرور زمان، گزارش‌های ما آماده شد. ما نتیجه تحقیقات خود را در یک دیسک سه‌ونیم‌اینچی و در 24 صفحه ثبت کردیم. من و پدرم شرکتی را تأسیس کردیم به نام ـ‌افق دید موفق‌ـ سال 1984 در آیووا[7].  

در گذر سال‌ها و عبور از یخبندان‌های زمستان، بالاخره به روزهای آفتابی و گرم رسیدیم. در اواخر دهه نود تجارت ما در آریزونا[8] فعال بود. ما از سایت شرکتمان برای گسترش ارزیابی مشهور خود استفاده کردیم. امروز ما در سرتاسر کشورهای دنیا فعالیت داریم.

شاید برایتان سؤال باشد که چرا متفاوت و منحصربه‌فرد هستید. رفتار انسان‌ها بسیار پیچیده است. در بسیاری از موارد، آدم‌های اطرافمان احمق به نظر می‌رسند. مطالعه درباره انسان‌ها، مطالعه‌ای است بی‌پایان.

«طبقه‌بندی و تفکیک آدم‌ها هم آسان و هم خطرناک است. هرکسی که متفاوت از شما رفتار می‌کند، از منظر شما اشتباه رفتار می‌کند. در دنیای امروز با این همه پیچیدگی، باید بیشتر یکدیگر را بشناسیم؛ باید ضعف و قدرت یکدیگر را درک کرده و به یکدیگر بیشتر ارزش بدهیم.»

 

پدرم فوت کرد، اما این راه ادامه دارد. این کتاب درباره همان مفاهیمی است که پدرم درباره آن‌ها تحقیق می‌کرد. تلاش برای درک بهتر و بیشتر احمق‌های اطرافمان.

با مطالعه این کتاب، ارزش قرمز، زرد، سبز و آبی‌ها را خواهید دانست. امیدوارم از این دانش به‌طور عملی و در زندگی‌تان استفاده کنید.

آنچه بسیار مهم است این است که بدانید اطرافیانی که با آن‌ها ناسازگار هستید و شما را احاطه کرده‌اند، به‌هیچ‌عنوان احمق نیستند؛ همه آن‌ها شایستۀ احترام، درک و ارزش نهادن‌ هستند.

این دانسته‌ها را در زندگی‌تان پیاده و آن‌ها را عمیقاً درک کنید. اگر به اهمیت آن پی نبرید، تا ابد در محاصره احمق‌ها خواهید بود و این خواسته هیچ‌کس نیست.

 

دیوید بونستتر 

رئیس هیئت مدیره شرکت افق دید موفق

[1]. Bill Bonnstetter

[2]. David

[3]. DISC؛ یک روش ارزیابی و تحلیل شخصیت و رفتار انسان‌ها

[4]. Success insight

[5]. William moulton marston – emotion of normal people

[6]. اشاره به گروه‌های شخصیتی که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهید شد. ـ م.

[7]. IOWA؛ شهری در امریکا

[8]. Arizona

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
20210

مشخصات

کد کتاب
20210
شابک
978-622-220-679-6
نام کتاب
محاصره شده با احمق ها
نام اصلی
Surrounded by Idiots
نویسنده (ها)
توماس اریکسون
مترجم (ها)
نگار صابرآرا
موضوع کتاب
خوب زیستن
قطع
رقعی
صفحات
325
تاریخ چاپ
سال 1402
نوبت چاپ
چاپ دوم
سال چاپ اول
1400
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
شخصیت شما همیشگی نیست شخصیت شما همیشگی نیست
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
175,920 تومان 219,900 تومان
‎−20%
شخصیتتان را از نو بسازید. راهنمایی برای از بین بردن باورهای محدود کننده و چگونگی آفرینش سرنوشتی تازه. دکتر بنجامین هاردی، روان‌شناس و نیوسنده کتاب‌های پرفروش، در این اثر جدید باورهای نادرست درباره شخصیت که مانع...
دوست داشتن
هر چه هست بین دو گوش توست هر چه هست بین دو گوش توست
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
72,000 تومان 90,000 تومان
‎−20%
فکر منفی می‌گوید: راهی برای موفقیت وجود ندارد. افراد موفق می‌گویند: برای موفقیت هزاران راه وجود دارد. فکر منفی می‌گوید: زندگی من همین است که هست. افراد موفق می‌گویند: زندگی من شگفت‌انگیز است.
دوست داشتن
قانون موفقیت قانون موفقیت
تجدید چاپ
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
319,920 تومان 399,900 تومان
‎−20%
قانون موفقیت اولین و کامل ترین کتاب ناپلئون هیل استاد برجسته و نویسنده بزرگ کتاب های انگیزشی است. نسخه نفیس قانون موفقیت کتابی است برای همه ادوار، کتاب مرجع و راهنمایی که برای هر خانه ای ضروری است. 
دوست داشتن
احساسات منفی را خالی کنید احساسات منفی را خالی کنید
ناموجود
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
39,920 تومان 49,900 تومان
‎−20%
 زندگی خود را مانند ظرفی تصور کنید. شما آفریده شده‌اید تا زندگی‌تان پر از شادی، آرامش، اعتمادبه‌نفس و خلاقیت باشد؛ اما اگر اجازه دهید نگرانی زندگی‌تان را پر کند، جایی برای صلح باقی نخواهد ماند. در ذهن و زندگی شما جای...
دوست داشتن
عادت های اتمی عادت های اتمی
تجدید چاپ
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
191,920 تومان 239,900 تومان
‎−20%
«این دستنامه سرگرم کننده، برای شما که می‌خواهید عادت‌های بدتان را از بین ببرید و عادت‌های خوب ایجاد کنید، یک راهنماست.» آدام گرَفت؛ نویسنده کتاب اورجینال‌ها
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
نمی گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد نمی گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد
تجدید چاپ
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
159,920 تومان 199,900 تومان
‎−20%
هدف ما در این کتاب این است که به شما نشان دهیم چطور می‌توانید فعال، سرزنده و با شور و نشاط و حتی متوقع زندگی کنید و قربانی تلاش‌های خود نباشید و اشخاص و موضوعاتی را از فشار دادن دکمه‌های اعصابتان باز دارید.
دوست داشتن
پنج راز که پیش از مرگ باید بدانید پنج راز که پیش از مرگ باید بدانید
ناموجود
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
15,920 تومان 19,900 تومان
‎−20%
این کتاب سفری عمیق و قلبی را برای خواننده‌اش در جهت یافتن خوشبختی و سعادت ماندگار رقم می‌زند. در این کتاب، دکتر جان ایزو با بیش از دویست نفر از افراد مختلف شصت تا یکصدو شش ساله گفتگو و مصاحبه کرده است.
دوست داشتن
کتاب خودتان را بهتر بشناسید کتاب خودتان را بهتر بشناسید
تجدید چاپ
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
239,920 تومان 299,900 تومان
‎−20%
 این کتاب برای افرادی است که می‌خواهند شور و هیجان را به زندگیشان بازگردانند.کتاب حاضر، روشی کامل برای خودشناسی و رفتارشناسی است. صد رفتار ذکرشده؛ یکی از ارزشمندترین موهبت‌های شما را آشکار می‌کند که همان خود واقعیتان...
دوست داشتن
انسان در جستجوی اقتدار انسان در جستجوی اقتدار
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
79,920 تومان 99,900 تومان
‎−20%
بگذار با شکرگزاری آغاز کنیم… خداوندا، تو را شکر می‌گویم. تو را به‌خاطر این کتاب و این زندگی و شگفتی این لحظه شکر می‌گویم. تو را به‌خاطر تمام چیزهایی که تاکنون برایم اتفاق افتاده است، هم‌‌اينك اتفاق می‌افتد، و در...
دوست داشتن
پاسداشت عشق و سپاسگزاری پاسداشت عشق و سپاسگزاری
تجدید چاپ
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
159,920 تومان 199,900 تومان
‎−20%
این کتاب تلنگری است برای همه ما انسان‌ها که به یاد آوریم چه نعمت‌های کوچک و بزرگی در زندگی‌مان وجود دارند که لایق سپاسگزاری و تشکر هستند و آن‌ها را به دلیل حضور همیشگی‌شان در زندگی‌مان عادی و کم اهمیت می‌شماریم.
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم