محاصره شده با احمق ها

آنچه بسیار مهم است این است که بدانید اطرافیانی که با آن‌ها ناسازگار هستید و شما را احاطه کرده‌اند، به‌هیچ‌عنوان احمق نیستند؛ همه آن‌ها شایستۀ احترام، درک و ارزش نهادن‌ هستند. این دانسته‌ها را در زندگی‌تان پیاده و آن‌ها را عمیقاً درک کنید. اگر به اهمیت آن پی نبرید، تا ابد در محاصره احمق‌ها خواهید بود و این خواسته هیچ‌کس نیست.

ادامه مطلبShow less
99,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
20210
دوست داشتن5
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها(1)
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

گفتار مترجم

انسان متولد می‌شود؛ رشد می‌کند و اولین کسانی که می‌بیند، پدر و مادرند. دنیایش رفته‌رفته بزرگ‌تر می‌شود؛ مهد کودک، مدرسه ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه، محل کار، دوستان، افراد خانواده، همکاران، استادها، همسر، فرزندان و... . دایره اطرافمان هر روز بزرگ‌تر می‌شود و ما و احساسمان هر روز کوچک‌تر می‌شویم، زیرا از اینکه دیگران مثل ما دنیا را نگاه نمی‌کنند، مثل ما رفتار نمی‌کنند، مثل ما فکر نمی‌کنند، مثل ما حرف نمی‌زنند، عکس‌العمل‌ها و احساساتشان شبیه ما نیست، می‌ترسیم، مضطرب می‌شویم و احساس تنهایی می‌کنیم؛ درنتیجه با بزرگ‌تر شدن و بالا رفتن سنمان، دنیای درونمان کوچک و کوچک‌تر می‌شود.

معاشرت، برقراری ارتباط، تعامل، درک شدن و ادراک دیگران اصول مهمی در زندگی‌هایمان هستند. بدون حضور دیگران، بدون دیده شدن و دیدن، بدون شنیده شدن و شنیدن، اجتماعی به ‌وجود نخواهد آمد. پس شناخت خودمان در وهله اول و شناختن تفاوت دیگران، بسیار بسیار حائز اهمیت است و از بروز اختلافات، سوءتفاهم‌ها و ناراحتی‌ها جلوگیری می‌کند؛ چرا که ما متوجه می‌شویم چه کسی هستیم، چه چیزهایی برایمان مهم است و چرا؛ چه انتظاراتی، مهارت‌هایی، نقایص و نقاط قوتی داریم. بدون خودآگاهی، چطور می‌توانیم نیازهایمان را بفهمیم؟ چطور می‌توانیم لازمۀ خوشحالی‌ها، غم‌ها، استرس‌ها و نگرانی‌هایمان را بفهمیم؟ شناخت الگوهای رفتاری ما را یاری می‌کند تا به تفاوت‌های خود و دیگران احترام بیشتری بگذاریم و زندگی مؤثرتر و بهتری داشته باشیم. زندگی، بازی ورقیست که چیدمان ورق‌ها در آن بسیار مهم است.

اگر خودتان و دیگران برایتان مهم هستند، اگر می‌خواهید روابط مؤثرتری داشته باشید، شما را به مطالعه این کتاب دعوت می‌کنم. در خط به خط ترجمه این کتاب، عشقی نهفته است که امیدوارم بند بندش را حس و از آن به‌خوبی بهره ببرید.

معرفی

سال‌ها پیش، بیل بونستتر[1] و پسرش دیوید[2]، متدی انقلابی را معرفی و توسعه دادند به اسم دیسک[3]؛ روشی برای توصیف مدل رفتاری آدم‌ها و طبقه‌بندی رفتار آن‌ها که در این کتاب هم از آن استفاده شده است. متأسفانه بیل فوت کرد، اما دیوید راه او را ادامه داد. او شرکت «افق دید موفق[4]» را پایه‌گذاری کرد که تا به امروز هم پابرجاست. این متد امروزه در بسیاری از سازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همه این‌ها با یک سؤال شروع شد. سؤالی ساده: «آیا یک فروشنده محصولات کشاورزی، فقط با دیدن یک زمین زراعی می‌تواند محصول بیشتری بفروشد؟»

به‌عنوان کودکی روستایی دیدم که پدرم چطور از متد ویلیام مولتون در کتاب «احساسات مردمان عادی»[5] بهره می‌گیرد. پدرم پروفایل خریدارها را بررسی می‌کرد و به فروشندگان محصولات کشاورزی درباره دانش خود می‌گفت تا آن‌ها هم با بهره‌گیری از آن، خرید و فروش بهتری داشته باشند. آن روزها را هنوز هم به یاد دارم؛ درحالی‌که دور یک میز نشسته بودیم و گوشت گرم می‌خوردیم، پدرم مشاهدات خود را ارزیابی می‌کرد.

با اینکه من و پدرم با یکدیگر صمیمی بودیم، اما راهمان کاملاً متفاوت بود. پدرم یک کارآفرین قرمز / زرد[6] بود که مایل به گشایش شرکتی برای کمک به فروشندگان و ارتقاء مهارت‌های آن‌ها بود. من با طبیعت قرمز / آبی خود مایل به ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر بودم. اوقات فراغتم را صرف یادگیری بیشتر درباره کامپیوتر می‌کردم. پدرم بیشتر مایل به شناخت آدم‌ها بود.

ما همیشه به هم نزدیک بودیم و با یکدیگر حرف می‌زدیم. پس از مدتی که از تحصیلم گذشت، پدرم به من پیشنهاد همکاری داد. او به من گفت: «اگر بتوانیم از توانایی نرم‌افزاری تو و توانایی تحلیل رفتار انسانی من هم‌‌زمان بهره ببریم چه؟» من خیلی بلندپرواز و عاشق برنامه‌نویسی بودم. من آماده آغاز این سفر حیرت‌انگیز بودم. ما برنامه‌ای نوشتیم تا گزارش رفتار آدم‌ها را در آن تحلیل کنیم. به مرور زمان، گزارش‌های ما آماده شد. ما نتیجه تحقیقات خود را در یک دیسک سه‌ونیم‌اینچی و در 24 صفحه ثبت کردیم. من و پدرم شرکتی را تأسیس کردیم به نام ـ‌افق دید موفق‌ـ سال 1984 در آیووا[7].  

در گذر سال‌ها و عبور از یخبندان‌های زمستان، بالاخره به روزهای آفتابی و گرم رسیدیم. در اواخر دهه نود تجارت ما در آریزونا[8] فعال بود. ما از سایت شرکتمان برای گسترش ارزیابی مشهور خود استفاده کردیم. امروز ما در سرتاسر کشورهای دنیا فعالیت داریم.

شاید برایتان سؤال باشد که چرا متفاوت و منحصربه‌فرد هستید. رفتار انسان‌ها بسیار پیچیده است. در بسیاری از موارد، آدم‌های اطرافمان احمق به نظر می‌رسند. مطالعه درباره انسان‌ها، مطالعه‌ای است بی‌پایان.

«طبقه‌بندی و تفکیک آدم‌ها هم آسان و هم خطرناک است. هرکسی که متفاوت از شما رفتار می‌کند، از منظر شما اشتباه رفتار می‌کند. در دنیای امروز با این همه پیچیدگی، باید بیشتر یکدیگر را بشناسیم؛ باید ضعف و قدرت یکدیگر را درک کرده و به یکدیگر بیشتر ارزش بدهیم.»

 

پدرم فوت کرد، اما این راه ادامه دارد. این کتاب درباره همان مفاهیمی است که پدرم درباره آن‌ها تحقیق می‌کرد. تلاش برای درک بهتر و بیشتر احمق‌های اطرافمان.

با مطالعه این کتاب، ارزش قرمز، زرد، سبز و آبی‌ها را خواهید دانست. امیدوارم از این دانش به‌طور عملی و در زندگی‌تان استفاده کنید.

آنچه بسیار مهم است این است که بدانید اطرافیانی که با آن‌ها ناسازگار هستید و شما را احاطه کرده‌اند، به‌هیچ‌عنوان احمق نیستند؛ همه آن‌ها شایستۀ احترام، درک و ارزش نهادن‌ هستند.

این دانسته‌ها را در زندگی‌تان پیاده و آن‌ها را عمیقاً درک کنید. اگر به اهمیت آن پی نبرید، تا ابد در محاصره احمق‌ها خواهید بود و این خواسته هیچ‌کس نیست.

 

دیوید بونستتر 

رئیس هیئت مدیره شرکت افق دید موفق

[1]. Bill Bonnstetter

[2]. David

[3]. DISC؛ یک روش ارزیابی و تحلیل شخصیت و رفتار انسان‌ها

[4]. Success insight

[5]. William moulton marston – emotion of normal people

[6]. اشاره به گروه‌های شخصیتی که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهید شد. ـ م.

[7]. IOWA؛ شهری در امریکا

[8]. Arizona

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
20210

مشخصات

کد کتاب
20210
شابک
978-622-220-679-6
نام کتاب
محاصره شده با احمق ها
نام اصلی
Surrounded by Idiots
نویسنده (ها)
توماس اریکسون
مترجم (ها)
نگار صابرآرا
موضوع کتاب
خوب زیستن
قطع
رقعی
صفحات
325
تاریخ چاپ
سال 1400
نوبت چاپ
چاپ اول
سال چاپ اول
1400
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
95,900 تومان
در کتاب قانون پنجاهم، رابرت گرین با دید تیزبین خود از دل درد و رنج و تاریکی‌های زندگی کورتیس جکسون که در محله فقیرنشین ساوت‌ساید کوئینز زندگی می‌کرد، قوانین بی بدیل استخراج می‌کند. 
دوست داشتن
زندگی سفری زیبا و تامل برانگیز زندگی سفری زیبا و تامل برانگیز
دوست داشتن
65,900 تومان
کتاب «زندگی، سفری زیبا و تامل‌برانگیز» نوشته‌ی «لوییز ال. هی» و ترجمه‌ی «فاطمه باغستانی» است. این کتاب در 8 فصل با عنوان‌های «مسائل مربوط به دوران کودکی و پیامدهای آن در بزرگسالی»، «زنان خردمند»، «بدن سالم، سیاره...
دوست داشتن
89,900 تومان
داستان‌های موجود در این کتاب با زبانی ساده و در عین حال جذاب، مسیری پایدار به سوی توانگری و ثروت باز می‌ کنند. این کتاب با موضوع برنامه‌ ریزی مالی و ثروت شخصی شما را به سوی ثروتمندتر شدن و توانگر ماندن سوق می‌دهد....
دوست داشتن
درمان خشم در 30 دقیقه درمان خشم در 30 دقیقه
ناموجود
دوست داشتن
24,900 تومان
این کتاب به شما کمک می‌کند موقعیت‌هایی را که باعث می‌شود دچار خشم شوید، نقطه‌ی رسیدن به آن‌ها و این‌که چطور عصبانیت و خشم موجب ایجاد مشکل برای شما و اطرافیانتان می‌شود. شناسایی کنید.
دوست داشتن
شخصیت شما همیشگی نیست شخصیت شما همیشگی نیست
دوست داشتن
52,900 تومان
شخصیتتان را از نو بسازید. راهنمایی برای از بین بردن باورهای محدود کننده و چگونگی آفرینش سرنوشتی تازه. دکتر بنجامین هاردی، روان‌شناس و نیوسنده کتاب‌های پرفروش، در این اثر جدید باورهای نادرست درباره شخصیت که مانع...
دوست داشتن
159,900 تومان
جایی که به این نتیجه می‌رسید قوانین پرفروش‌ترین کتاب در زمینه موفقیت فردی، یعنی کتاب راز، برایتان موثر نیست، همان جایی است که باید کتاب آرزوی تو دستور توست را بخوانید.
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
129,900 تومان
هدف ما در این کتاب این است که به شما نشان دهیم چطور می‌توانید فعال، سرزنده و با شور و نشاط و حتی متوقع زندگی کنید و قربانی تلاش‌های خود نباشید و اشخاص و موضوعاتی را از فشار دادن دکمه‌های اعصابتان باز دارید.
دوست داشتن
139,900 تومان
چنین فردی به‌جای این‌که به‌سمت کمال برود به‌سمت کامل‌بودن عصبی در حرکت است و زندگی‌کردن برایش تبدیل به خون دل خوردن و دغدغه‌های مداوم می‌شود. در نتیجه ذهن به‌جای جستجوی صلح، همواره به دنبال به‌چنگ آوردن بهترین‌هاست...
دوست داشتن
زرافه و شغال درونمان را بشناسیم زرافه و شغال درونمان را بشناسیم
ناموجود
دوست داشتن
13,900 تومان
جاستین مول در کتاب زرافه و شغال درونمان را بشناسیم به‌وضوح بیان می‌کند که پذیرفتن شغال و فرصت دادن به آن و هم‌زمان زرافه بودن از روی میل شدید به سهیم بودن در شادی و صلح برای همه، امری شدنی است.
دوست داشتن
درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد بر پایه یوگا و ذهن آگاهی درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد بر پایه یوگا و ذهن آگاهی
چاپ جدید
دوست داشتن
119,900 تومان
این کتاب با استفاده از اصول شفقت و یوگا دیدگاه روشنی درمورد درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد (ACT) ارائه می‌دهد. این تمرین‌ها هم‌زمان ساده و قدرتمند هستند و به شما امکان می‌دهند با تجربه‌های مراجع ارتباطی عمیق برقرار کنید....
دوست داشتن
سخن دل سخن دل
دوست داشتن
29,900 تومان
هستی دارای لایه‌های متعددی است که به موازات هم قرار دارند. هر لایه هستی دارای قوانین مخصوص خود است. جهان عینی ما بدون شک تنها بخش بسیار کوچکی از این جهان‌های موازی است که ما را احاطه کرده‌اند. مسئولیت ما به عنوان...
دوست داشتن
69,900 تومان
این کتاب بر پایه‌های اصلی عزت نفس و کاربرد اصول عزت نفس در زندگی روزمره، تعارض‌ها و کشمکش‌های زنان تمرکز دارد و شامل تمریناتی است که رشد و تحول شخصی در عزت نفس را هدف گرفته است. عزت نفس به زنان کمک می‌کند تا بدون ترس...
دوست داشتن
معجزات قرن حاضر معجزات قرن حاضر
دوست داشتن
109,900 تومان
وقتی به جای مصرف دارو برای پوشاندن دردها، به بدن خود گوش دهیم، به‌خوبی روش شفابخشی بیماری خود را تشخیص خواهیم داد. وقتی مسئولیت افکارمان را بپذیریم، کنترل سلامتی خود را باز می‌ستانیم.
دوست داشتن
همیشه راهی هست همیشه راهی هست
دوست داشتن
24,900 تومان
با استفاده از قدرت تجسمتان می‌توانید احساس شادی یا غم را به راحتی در خود به وجود آورید. دلیل اصلی اینکه ما در مواجهه با مشکل گیج‌ و مضطرب می‌شویم، این است که نیاموخته‌ایم چگونه این موقعیت‌های استرس‌زا و بحرانی زندگی...
دوست داشتن
چاشنی احساس چاشنی احساس
دوست داشتن
59,900 تومان
این اثر فقط دستور ترکیب مواد غذایی نیست، بلکه هر دانه برنج و هر لقمه نان را مأمور کرده‌ام تا مهر و عشقم را در تاروپود وجودت جای دهم. گرمای احساسم را در اجاق دمیده‌ام و جوانه‌های روحم را دستچین کرده‌ام. این تنها یک...
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم