محاصره شده با روان پریش ها (سایکوپات ها)

کتاب پرفروش جهانی

چطور در زندگی شخصی و حرفه‌ای از خودتان در برابر سو استفاده دیگران محافظت کنید

ادامه مطلبShow less
279,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
20215
دوست داشتن7
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

مقدمه

جامعه ما به دست دیوانه‌ها و برای اهداف دیوانه‌وار اداره می‌شود.

ــ جان لنون 

تصور کنید شخص بسیار جذابی که همیشه در رؤیاهایتان به او فکر می‌کردید، روبه‌رویتان نشسته و در حال تحسین کردنتان است: «تو بهترین آدمی هستی که تاکنون ملاقات کرده‌ام!» بی‌درنگ این احساس به شما دست می‌دهد که همه این‌ها واقعیت دارد و این فرد با شما صادق است. آن‌ها از شما سؤال می‌پرسند و مشتاق‌اند که همه‌چیز را درباره شما بدانند، اما درباره خودشان حرفی نمی‌زنند. آن‌ها طوری به شما خیره می‌شوند، گویی شما تنها فرد حاضر در آن اتاق هستید. توجه آن‌ها شما را برافروخته می‌کند و احساس درخششی را که تاکنون تجربه نکرده‌اید به شما می‌دهد. آن‌ها حرف‌هایی به شما می‌زنند که کل زندگی‌تان منتظر شنیدنشان بودید. آن‌ها می‌دانند شما دقیقاً چه کسی هستید. خصلت‌های درونی وجودتان را می‌شناسند و می‌دانند چه‌ چیزی را دوست دارید و چه ‌چیزی را دوست ندارید و درنهایت شما احساس می‌کنید سرانجام شریک زندگی خود را یافته‌اید. آن‌ها قلب شما را جادو و تسخیر می‌کنند و آن را به دست می‌آورند.

می‌توانید چشم ذهنتان را ببندید؟ می‌توانید این احساسات را تصور کنید؟ بی‌نظیر است، نه؟

سؤال اینجاست: می‌توانید خودتان را در آینه نگاه کنید و صادقانه بگویید که تحت‌تأثیر این حرف‌ها قرار نمی‌گیرید؟ که مستعد چنین فریب خوردن‌هایی نیستید و بی‌درنگ به فرد روبه‌رو مشکوک شده و متوجه می‌شوید که این فرد خواسته‌ای کاملاً متفاوت با شما دارد؟ اگر بدنتان را نخواهد، شاید پولتان را بخواهد.

پیش از پاسخ دادن کمی فکر کنید، زیرا اگر تاکنون در چنین شرایطی قرار نگرفته‌اید، هیچ‌وقت خطر را نخواهید دید. این آدم رازهایش را به شما می‌گوید و درنهایت متقاعدتان خواهد کرد تا شما نیز پرده از اسرارتان بردارید. شما به تمام پرسش‌های او پاسخ خواهید داد. تنها هدف، شناختن شما تا حد ممکن است.

چند سال پیش، کتابی با عنوان محاصره‌شده با احمق‌ها نوشتم. این کتاب درباره اصول ابتدایی مدل دیسک  بود؛ یکی از قوی‌ترین متدهای دنیا برای تفسیر و توضیح روابط بین افراد و تفاوت الگوهای رفتاری‌شان. کتاب به موفقیتی دست یافت که انتظارش را نداشتم. فکر کنم دلیل موفقیت کتابم این است که بسیاری از آدم‌ها مشتاق مطالعه و دانستن درباره رفتار آد‌م‌ها و خودشان هستند و من این را می‌پذیرم: درست شبیه من. من آدم فوق‌العاده‌ای هستم! دست‌کم فقط برای خودم.

طبقه‌بندی رفتاری‌ای که در این کتاب از آن استفاده کرده‌ام، دقیقاً همان طبقه‌بندی‌ای است که در کتاب قبلی‌ام استفاده کرده بودم؛ یعنی برپایه تئوری‌ای  که متشکل از چهار تیپ اصلی شخصیت‌شناسی است که هریک به‌وسیله یک رنگ مشخص شده است: قرمزها برای تسلط، زردها برای نفوذ، سبزها برای پایداری و ثبات و آبی‌ها برای وظیفه‌شناسی و فرمانبرداری. فصل‌های پیشِ‌رویتان شما را با ویژگی‌های هر رنگ آشنا خواهد کرد. این طبقه‌بندی‌ها ابزاری هستند که در یافتن بسیاری از پاسخ‌ها درباره عملکرد و ویژگی آدم‌ها به شما کمک خواهند کرد.

انسان‌ها بسیار پیچیده‌اند و نمی‌توان به‌طور کامل و جامع تعریفشان کرد، اما هرچه بیشتر درباره‌شان بفهمید، شناسایی دورریزها برایتان آسان‌تر خواهد شد. این متد هشتاد درصد از پازل را حل خواهد کرد. پاسخ بسیاری از پرسش‌ها را خواهد داد، اما نه به‌طور کامل و نه همه پرسش‌ها. همیشه عوامل ثانویه‌ای وجود دارند که برای درک بهتر از رفتار یک فرد باید آن‌ها را در نظر داشته باشیم: جنسیت، سن، تفاوت‌های فرهنگی، انگیزه‌ها، هوش، علایق، تجربه در هر زمینه‌ای، اینکه فرزند چندم خانواده هستند و بسیاری عوامل دیگر. این پازل، بسیار پیچیده است و تکه‌های فراوانی دارد.

فهرست

 • پیشگفتار مترجم
 • مقدمه
 • 1 سایکوپات (جامعه‌ستیز) به چه معناست؟
 • 2 از خودتان محافظت کنید: دفاع اساسی دربرابر سایکوپات‌ها
 • 3 سایکوپات‌ها چه کسانی هستند؟
 • 4 محاصره‌شده با احمق‌ها؟ و اینکه چطور از شرشان خلاص شوید
 • 5 دستکاری روان‌شناختی، پدیده‌ای همه‌گیر
 • 6 دستکاری روان‌شناختی یعنی چه
 • 7 سایکوپات قرمزِ سلطه‌گر
 • 8 سایکوپات زردِ جذاب
 • 9 سایکوپات سبزِ منفعل
 • 10 سایکوپات آبیِ وسواسی
 • 11 چطور یک سایکوپات قرمزها را بازیچه خود می‌کند؟
 • 12 چطور یک سایکوپات زردها را بازیچه خود می‌کند؟
 • 13 چطور یک سایکوپات سبزها را بازیچه خود می‌کند؟
 • 14 چطور یک سایکوپات آبی‌ها را بازیچه خود می‌کند؟
 • 15 تکنیک‌های رایج دستکاری روان‌شناختی
 • 16 فریبکاری‌های رایج و نحوه مدیریت آن‌ها
 • 17 اگر هیچ راهی جواب نداد چه؟
 • پی‌نوشت: سخنانی برای کمک به شما

 

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
20215

مشخصات

کد کتاب
20215
شابک
978-622-220-773-1
نام کتاب
محاصره شده با سایکوپات ها
نام اصلی
Omgiven av psykopater
نویسنده (ها)
توماس اریکسون
مترجم (ها)
نگار صابرآرا
موضوع کتاب
خوب زیستن
قطع
رقعی
صفحات
256
تاریخ چاپ
سال 1401
نوبت چاپ
چاپ اول
سال چاپ اول
1401
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
چه اتفاقی برایت افتاد؟ اپرا وینفری انتشارات نسل نواندیشچه اتفاقی برایت افتاد؟ نسل نواندیش مریم نفیسی راد اپرا وینفری چه اتفاقی برایت افتاد؟ اپرا وینفری انتشارات نسل نواندیشچه اتفاقی برایت افتاد؟ نسل نواندیش مریم نفیسی راد اپرا وینفری
دوست داشتن
399,900 تومان
در این کتاب اپرا وینفری طی گفت‌و‌گوهایی کاملا صمیمانه دربارهٔ ریشه‌یابی و آسیب‌شناسی علت رفتارهای افراد از تمام گروه‌های سنی می‌پردازد. و پس از شناختنِ این علت‌ها، به معضل آسیب‌روحی به طور علمی اما با زبان روان و قابل...
دوست داشتن
رمان هادس رمان هادس
دوست داشتن
379,900 تومان
رمان ایرانی  هادس در ژانر ادبیات گمانه‌زن، یک تریلر معمایی و روان‌شناختی است که در بستر رئال، اجتماعی، عاشقانه با راوی اول شخص غیرقابل اعتماد روایت می‌شود.
دوست داشتن
محاصره شده با احمق ها محاصره شده با احمق ها
دوست داشتن
359,900 تومان
آنچه بسیار مهم است این است که بدانید اطرافیانی که با آن‌ها ناسازگار هستید و شما را احاطه کرده‌اند، به‌هیچ‌عنوان احمق نیستند؛ همه آن‌ها شایستۀ احترام، درک و ارزش نهادن‌ هستند. این دانسته‌ها را در زندگی‌تان پیاده و...
دوست داشتن
359,900 تومان
بیندیشید و ثروتمند شوید اثری سازنده از ناپلئون هیل، راز انباشتن ثروت کلان ‌را براساس این نظریه فاش کرد که اگر ما بتوانیم یاد بگیریم مانند ثروتمندان بیندیشیم، می‌توانیم موفقیت و ثروت را کشف کنیم. اما چگونه بیندیشیم؟
دوست داشتن
229,900 تومان
ویراست دوم منتشر شد. کتابی از هاکان منگوچ نویسنده کتاب من نی هستم و دلت که پاک باشد. تقدیرانسان را رها نمیكند، لحظه به لحظه از نو نوشته میشود. لحظاتی میرسد كه كاری را كه گفته بودی انجام نمیدهم، انجام میدهی، چیزی را كه...
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
آدم های بد قلق آدم های بد قلق
ناموجود
دوست داشتن
3,700 تومان
«تست‌های خودشناسی» كه در این كتاب ارائه شده است به شما كمك می‌كنند میزان دانش خود را در مورد افراد بدقلق ارزیابی كنید و بفهمید كه چطور با روشی حساب‌شده با این نوع افراد رفتار كنید. 
دوست داشتن
249,900 تومان
می‌خواهیم از ب بسم‌الله آغاز کنیم، یعنی از اولین لحظه‌ای که قرار است با فرد یا افرادی دیدار و گفت‌وگو کنید. از اولین نگاه‌هایی که ردوبدل می‌شود و انسان‌ها یکدیگر را تحلیل و قضاوت می‌کنند. حتی پیش از آنکه سلام کنید. 
دوست داشتن
کتاب کوچک آٰرامش کتاب کوچک آٰرامش
دوست داشتن
99,900 تومان
«کتاب کوچک آرامش|The Little Book Of Peace» نوشته «سوزان جفرز|Susan Jeffers» کتابی در سبک خودیاری است که اولین بار در سال 2001 به چاپ رسیده است.این کتاب کوچک دربردارنده توصیه‌ها و نکات ضروری برای درمان روح است....
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم