محاصره شده با سایکوپات ها

چطور در زندگی شخصی و حرفه‌ای از خودتان در برابر سو استفاده دیگران محافظت کنید

ادامه مطلبShow less
95,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
20215
دوست داشتن0
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

مقدمه

جامعه ما به دست دیوانه‌ها و برای اهداف دیوانه‌وار اداره می‌شود.

ــ جان لنون 

تصور کنید شخص بسیار جذابی که همیشه در رؤیاهایتان به او فکر می‌کردید، روبه‌رویتان نشسته و در حال تحسین کردنتان است: «تو بهترین آدمی هستی که تاکنون ملاقات کرده‌ام!» بی‌درنگ این احساس به شما دست می‌دهد که همه این‌ها واقعیت دارد و این فرد با شما صادق است. آن‌ها از شما سؤال می‌پرسند و مشتاق‌اند که همه‌چیز را درباره شما بدانند، اما درباره خودشان حرفی نمی‌زنند. آن‌ها طوری به شما خیره می‌شوند، گویی شما تنها فرد حاضر در آن اتاق هستید. توجه آن‌ها شما را برافروخته می‌کند و احساس درخششی را که تاکنون تجربه نکرده‌اید به شما می‌دهد. آن‌ها حرف‌هایی به شما می‌زنند که کل زندگی‌تان منتظر شنیدنشان بودید. آن‌ها می‌دانند شما دقیقاً چه کسی هستید. خصلت‌های درونی وجودتان را می‌شناسند و می‌دانند چه‌ چیزی را دوست دارید و چه ‌چیزی را دوست ندارید و درنهایت شما احساس می‌کنید سرانجام شریک زندگی خود را یافته‌اید. آن‌ها قلب شما را جادو و تسخیر می‌کنند و آن را به دست می‌آورند.

می‌توانید چشم ذهنتان را ببندید؟ می‌توانید این احساسات را تصور کنید؟ بی‌نظیر است، نه؟

سؤال اینجاست: می‌توانید خودتان را در آینه نگاه کنید و صادقانه بگویید که تحت‌تأثیر این حرف‌ها قرار نمی‌گیرید؟ که مستعد چنین فریب خوردن‌هایی نیستید و بی‌درنگ به فرد روبه‌رو مشکوک شده و متوجه می‌شوید که این فرد خواسته‌ای کاملاً متفاوت با شما دارد؟ اگر بدنتان را نخواهد، شاید پولتان را بخواهد.

پیش از پاسخ دادن کمی فکر کنید، زیرا اگر تاکنون در چنین شرایطی قرار نگرفته‌اید، هیچ‌وقت خطر را نخواهید دید. این آدم رازهایش را به شما می‌گوید و درنهایت متقاعدتان خواهد کرد تا شما نیز پرده از اسرارتان بردارید. شما به تمام پرسش‌های او پاسخ خواهید داد. تنها هدف، شناختن شما تا حد ممکن است.

چند سال پیش، کتابی با عنوان محاصره‌شده با احمق‌ها نوشتم. این کتاب درباره اصول ابتدایی مدل دیسک  بود؛ یکی از قوی‌ترین متدهای دنیا برای تفسیر و توضیح روابط بین افراد و تفاوت الگوهای رفتاری‌شان. کتاب به موفقیتی دست یافت که انتظارش را نداشتم. فکر کنم دلیل موفقیت کتابم این است که بسیاری از آدم‌ها مشتاق مطالعه و دانستن درباره رفتار آد‌م‌ها و خودشان هستند و من این را می‌پذیرم: درست شبیه من. من آدم فوق‌العاده‌ای هستم! دست‌کم فقط برای خودم.

طبقه‌بندی رفتاری‌ای که در این کتاب از آن استفاده کرده‌ام، دقیقاً همان طبقه‌بندی‌ای است که در کتاب قبلی‌ام استفاده کرده بودم؛ یعنی برپایه تئوری‌ای  که متشکل از چهار تیپ اصلی شخصیت‌شناسی است که هریک به‌وسیله یک رنگ مشخص شده است: قرمزها برای تسلط، زردها برای نفوذ، سبزها برای پایداری و ثبات و آبی‌ها برای وظیفه‌شناسی و فرمانبرداری. فصل‌های پیشِ‌رویتان شما را با ویژگی‌های هر رنگ آشنا خواهد کرد. این طبقه‌بندی‌ها ابزاری هستند که در یافتن بسیاری از پاسخ‌ها درباره عملکرد و ویژگی آدم‌ها به شما کمک خواهند کرد.

انسان‌ها بسیار پیچیده‌اند و نمی‌توان به‌طور کامل و جامع تعریفشان کرد، اما هرچه بیشتر درباره‌شان بفهمید، شناسایی دورریزها برایتان آسان‌تر خواهد شد. این متد هشتاد درصد از پازل را حل خواهد کرد. پاسخ بسیاری از پرسش‌ها را خواهد داد، اما نه به‌طور کامل و نه همه پرسش‌ها. همیشه عوامل ثانویه‌ای وجود دارند که برای درک بهتر از رفتار یک فرد باید آن‌ها را در نظر داشته باشیم: جنسیت، سن، تفاوت‌های فرهنگی، انگیزه‌ها، هوش، علایق، تجربه در هر زمینه‌ای، اینکه فرزند چندم خانواده هستند و بسیاری عوامل دیگر. این پازل، بسیار پیچیده است و تکه‌های فراوانی دارد.

فهرست

 • پیشگفتار مترجم
 • مقدمه
 • 1 سایکوپات (جامعه‌ستیز) به چه معناست؟
 • 2 از خودتان محافظت کنید: دفاع اساسی دربرابر سایکوپات‌ها
 • 3 سایکوپات‌ها چه کسانی هستند؟
 • 4 محاصره‌شده با احمق‌ها؟ و اینکه چطور از شرشان خلاص شوید
 • 5 دستکاری روان‌شناختی، پدیده‌ای همه‌گیر
 • 6 دستکاری روان‌شناختی یعنی چه
 • 7 سایکوپات قرمزِ سلطه‌گر
 • 8 سایکوپات زردِ جذاب
 • 9 سایکوپات سبزِ منفعل
 • 10 سایکوپات آبیِ وسواسی
 • 11 چطور یک سایکوپات قرمزها را بازیچه خود می‌کند؟
 • 12 چطور یک سایکوپات زردها را بازیچه خود می‌کند؟
 • 13 چطور یک سایکوپات سبزها را بازیچه خود می‌کند؟
 • 14 چطور یک سایکوپات آبی‌ها را بازیچه خود می‌کند؟
 • 15 تکنیک‌های رایج دستکاری روان‌شناختی
 • 16 فریبکاری‌های رایج و نحوه مدیریت آن‌ها
 • 17 اگر هیچ راهی جواب نداد چه؟
 • پی‌نوشت: سخنانی برای کمک به شما

 

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
20215

مشخصات

کد کتاب
20215
شابک
978-622-220-773-1
نام کتاب
محاصره شده با سایکوپات ها
نام اصلی
Omgiven av psykopater
نویسنده (ها)
توماس اریکسون
مترجم (ها)
نگار صابرآرا
موضوع کتاب
خوب زیستن
قطع
رقعی
صفحات
256
تاریخ چاپ
سال 1401
نوبت چاپ
چاپ اول
سال چاپ اول
1401
نظرات
بدون نظر
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
قدردانی قدردانی
دوست داشتن
58,900 تومان
سپاسگزاری باعث افزایش چیزهایی می‎شود که باید برایشان سپاسگزاری کرد. زندگی‎تان را غرق وفور نعمت می‎کند. با قدردانی نکردن، یا شکوه، آنچه موجب خوشحالی شود به‎دست نمی‎آید. افراد شاکی هیچ‎وقت از زندگی‎شان راضی نیستند یا از...
دوست داشتن
هر چه هست بین دو گوش توست هر چه هست بین دو گوش توست
دوست داشتن
9,000 تومان
فکر منفی می‌گوید: راهی برای موفقیت وجود ندارد. افراد موفق می‌گویند: برای موفقیت هزاران راه وجود دارد. فکر منفی می‌گوید: زندگی من همین است که هست. افراد موفق می‌گویند: زندگی من شگفت‌انگیز است.
دوست داشتن
هنر زندگی هنر زندگی
ناموجود
دوست داشتن
16,900 تومان
کتاب هنر زندگی اثری دیگر از باب پراکتور است که از طریقِ آن فراست و درایت خود را به اطلاع جمع کثیری از مردم می‌رساند. این کتاب گنجینه‌ای از فراست و درایت را به شما عرضه می‌کند. باب پراکتور ایده‌ها و نظریات خود را ساده...
دوست داشتن
معادله خدا معادله خدا
دوست داشتن
39,900 تومان
  آیا ما در شرف حل معمای آفرینش با استفاده از «بزرگ‌ترین اشتباه» اینشتین هستیم؟ فرضیه «نسبیت» و «جهان در حال توسعه» یکی از هیجان انگیزترین داستانی‌های کشفیات که تا به حال گفته شده است ... «چکیده‌ای شگفت انگیز از علم...
دوست داشتن
کتاب عزت نفس به زبان ساده کتاب عزت نفس به زبان ساده
ناموجود
دوست داشتن
64,900 تومان
همه چیزهایی که می‌خواهید و هماره رویایش را در سر داشته‌اید، پشت در بسته عزت‌نفس شما مانده است. انسان‌ها از ابتدا تلاش کرده‌اند قدرت شخصی خود را درک، تایید و تملک کنند. با وجود پیشرفت‌های فناوری، اجتماعی و سیاسی همچنان...
دوست داشتن
معجزه واقعی خودباوری است معجزه واقعی خودباوری است
دوست داشتن
52,900 تومان
زندگی فقط یک روز است و آن امروز .  باید بتوانی احساسات درونی‌ات را تکامل ببخشی و باید همواره به خاطر داشته باشی که با تکامل‌بخشی به دنیای درونت، در زندگی بیشتر پیش خواهی رفت. همه چیز برای انسان است... اگر فرد دیگری...
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم