عادت های خرد

کتاب عادت‌های خرد با عناون اصلی Tiny Habits منتشر شد

ادامه مطلبShow less
369,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
20235
دوست داشتن2
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

عادتهای خرد چهارچوبی جدید را برای تغییر پیش روی ما می‌گذارد که حاصل چندین سال تحقیق و آزمایش عملی بر بیش از چهل‌هزار نفر است. شما در عادت‌‌های خرد:

روشی ساده را برای قابلیت دستیابی و کوچک‌تر کردن اهدافتان می‌آموزید.  یاد می‌گیرید که این احساسات هستند که عادت‌ها را در وجود ما نهادینه می‌کنند، نه تکرار رفتارها. می‌آموزید که چگونه عادت‌های بدتان را از بین ببرید.  و بسیاری چیزهای دیگر در این زمینه...

مقدمه

تغییر می‌‌تواند ساده (و سرگرم‌‌کننده) باشد

چیزهای کوچک، قدرتمندند

حداقل وقتی بحث تغییر در میان است.

در ده سال اخیر به این نتیجه رسیده‌‌ام که تقریباً همۀ مردم می‌‌خواهند به‌‌نوعی تغییر ایجاد کنند: سالم‌‌تر غذا بخورند، وزن کم کنند، بیشتر ورزش کنند، استرس خود را کاهش دهند یا خواب بهتری داشته باشند. ما می‌‌خواهیم پدر و مادر یا همسر بهتری باشیم و بعضی از ما هم می‌‌خواهیم مفیدتر و خلاق‌‌تر عمل کنیم؛ بااین‌حال میزان چاقی، بی‌‌خوابی و استرسی که در گزارش رسانه‌‌ها و آزمایشگاه‌های تحقیقاتی من در استنفورد مشاهده شده است، به من می‌‌گوید که بین آنچه انسان‌‌ها قصد انجام آن را دارند و کاری که در واقعیت انجام می‌‌دهند، شکاف دردناکی وجود دارد. مردم این فاصلۀ میان خواستن و عمل کردن را گردن خیلی از چیزها می‌‌اندازند، اما بیشتر از همه، خودشان را به‌‌خاطر آن سرزنش می‌‌کنند. آن‌‌ها این پیغام فرهنگی را با تمام وجود پذیرفته‌‌اند: «همۀ این‌‌ها تقصیر توست، باید بیشتر از این‌‌ها تمرین کنی، ولی این کار را نمی‌‌کنی. خجالت بکش.»

من اینجا هستم تا به شما بگویم: تقصیر شما نیست.

ایجاد کردن تغییر مثبت به آن سختی‌‌ای نیست که فکر می‌‌کنید.

طی سال‌های بسیار طولانی، افسانه‌‌ها، باورهای غلط و مشورت‌‌های خیرخواهانه، اما غیرعلمی شما را در معرض شکست قرار داده‌‌اند. اگر تابه‌‌حال اقدام به ایجاد تغییر کرده‌‌اید و موفق نشده‌‌اید، احتمالاً پیش خودتان به این نتیجه رسیده باشید که تغییر کردن دشوار بوده یا دلیل عدم موفقیت شما کمبود انگیزه است. هیچ‌‌یک از این دو تفسیر دقت کامل را ندارد. مشکل اصلی از رویکرد شما برای تغییر است، نه از خود شما. این‌‌گونه به قضیه نگاه کنید: اگر تلاش کنید که قفسه‌‌های یک کشو را از روی یک دستورالعمل غلط و در شرایطی که بعضی از قطعات آن گم شده‌ است سرهم‌‌بندی کنید، ناامید می‌‌شوید، اما احتمالاً دیگر خودتان را به‌‌خاطر آن سرزنش نمی‌‌کنید، این‌طور نیست؟ درعوض، سازندۀ کشو را سرزنش می‌‌کنید؛ با‌‌این‌حال وقتی بحث تلاش‌‌های شکست‌‌خورده برای ایجاد تغییر به میان می‌‌آید، تقریباً هیچ‌‌وقت «سازنده‌‌ای» را سرزنش نمی‌‌کنیم و همیشه خودمان را مقصر می‌‌دانیم.

وقتی نتایج به‌‌دست‌‌آمده انتظاراتمان را برآورده نمی‌‌کنند، منتقد درونی ما فرصت را غنیمت می‌‌شمارد و پا روی صحنه می‌‌گذارد. بسیاری از ما معتقدیم که اگر در بهره‌‌وری، کاهش وزن و انجام ورزش منظم شکست بخوریم، حتماً یک مشکلی در ما وجود دارد. اگر انسان بهتری بودیم، شکست نمی‌‌خوردیم. اگر موبه‌‌مو طبق برنامه پیش می‌‌رفتیم و به عهدهایی که با خودمان بسته بودیم پایبند می‌‌ماندیم، موفق می‌‌شدیم. فقط کافی است دست‌‌به‌‌کار شویم و روی پای خودمان بایستیم و بهتر از این عمل کنیم. این‌‌طور نیست؟

خیر. متأسفم. درست نیست.

مشکل از ما نیست.

مشکل از رویکرد ما برای ایجاد تغییر است. این یک نقص در طراحی است، نه یک نقص شخصی.

خلق عادت و ایجاد تغییرات مثبت می‌‌تواند ساده باشد، البته اگر رویکرد درستی داشته باشید. رویکرد درست یعنی استفاده از سیستمی که برپایۀ نحوۀ کارکرد واقعی روان‌‌شناسی ذهن انسان‌‌ها عمل کند؛ فرایندی که ایجاد تغییر را آسان‌‌تر کند و شامل ابزارهایی باشد که به حدس و گمان و اصول غلط وابسته نباشد.

تفکرات رایج درمورد شکل‌‌گیری عادت‌‌ها و ایجاد تغییرات، موضع ذهن ما را به‌سمت توقعات غیرواقعی سوق می‌‌دهد. همۀ ما می‌‌دانیم که عادت‌‌ها از اهمیت بالایی برخوردارند، فقط کافی است که عادت‌‌های خوب بیشتر و عادت‌‌های بد کمتری داشته باشیم، اما بازهم برای تغییر کردن دست‌‌وپا می‌‌زنیم و فکر می‌‌کنیم که همه‌‌چیز تقصیر خود ماست. تمامی تحقیقات و تجربیات عملی‌ام به من نشان می‌‌دهند که این ذهنیت، یک طرز فکر کاملاً نادرست است. شما به‌منظور خلق عادت‌‌های موفق و تغییر رفتارهایتان باید این سه کار را انجام دهید.

 

·      قضاوت کردن خودتان را متوقف کنید.

·      اهداف خود را به رفتارهای کوچک‌‌تر تقسیم کنید.

·      اشتباهات را به‌‌عنوان یافته‌‌های جدید در نظر بگیرید و از آن‌‌ها برای حرکت روبه‌‌جلو استفاده کنید.

 

ممکن است این موارد فعلاً برایتان قابل‌درک نباشد. می‌‌دانم که این چیزها به‌‌طور طبیعی به ذهن همۀ افراد خطور نمی‌‌کنند. انتقاد کردن از خود، خودش هم یک نوع عادت به شمار می‌‌آید. ذهن بعضی از مردم به‌‌طور ناخودآگاه به‌سراغ سرزنش کردن آن‌‌ها می‌‌رود، مانند سورتمه‌‌ای که در یک مسیر برفی فرسوده به‌طرف پایین تپه سر می‌‌خورد.

بااین‌‌حال، اگر فرایند «عادت‌‌های خرد» را دنبال کنید، این سورتمه مسیر متفاوتی را در پیش خواهد گرفت. برف به‌‌سرعت چاله‌‌های حاصل از تردید به خودتان را می‌‌پوشاند و این مسیر جدید خیلی زود به مسیر ذهنی پیش‌‌فرض شما تبدیل می‌‌شود. این فرایند خیلی سریع رخ می‌‌دهد، زیرا در فرایند عادت‌‌های خرد، بهترین تغییرات شما به کمک احساسات خوب شکل می‌‌گیرند، نه احساسات بد. در این فرایند نیازی نیست که شما به نیروی اراده‌‌تان تکیه کنید، برای خودتان مسئولیت‌‌هایی را تعیین کنید یا به خودتان وعدۀ پاداش بدهید. هیچ عدد مقدسی وجود ندارد که اگر به همان تعداد روز کاری را انجام دهیم، تبدیل به یک عادت شود.[1] این روش‌‌های مرسوم برپایۀ چگونگی کارکرد واقعی عادت‌‌ها بنا نشده‌‌اند؛ بنابراین روش‌‌های قابل‌اعتمادی برای تغییر کردن نیستند و اغلب اوقات باعث می‌‌شوند که ما احساس بدی داشته باشیم.

این کتاب، با تمام وحشت‌‌های ناشی از تغییر، خداحافظی می‌‌کند و مهم‌‌تر از آن، به شما نشان می‌‌دهد که چطور به‌‌سادگی و در کمال لذت، شکاف میان چیزی که هستید و چیزی که می‌‌خواهید باشید را (فارغ از اندازة آن) از بین ببرید. عادت‌‌های خُرد راهنمای شما خواهد بود تا روش‌‌های قدیمی را کنار بگذارید و آن‌‌ها را با یک چهارچوب کاملاً متفاوت برای ایجاد تغییر جایگزین کنید.

سیستمی که با شما به اشتراک خواهم گذاشت، برپایۀ حدس و گمان نیست. من طی سال‌‌ها تحقیق و آزمون‌وخطا این فرایند را روی بیش از چهل‌‌هزار نفر به شکل عملی آزمایش کرده‌‌ام. من به‌واسطۀ تعلیم شخصی تمام این افراد و جمع‌‌آوری هفته‌به‌هفتۀ اطلاعات از آن‌‌ها، می‌‌دانم که روش عادت‌‌های خرد جواب می‌‌دهد. این روش سوءبرداشت‌‌ها را با اصول اثبات‌‌شده جایگزین می‌‌کند و به‌جای نسخه پیچیدن، یک فرایند را در اختیار شما قرار می‌‌دهد. شما در این کتاب همان چیزهایی را می‌‌آموزید که دانشجوی سابق من، یعنی یکی از بنیان‌‌گذاران اینستاگرام، درمورد رفتار انسان‌‌ها آموخت و با استفاده از آن‌‌ها این نرم‌‌افزار موفق را طراحی کرد. شما هم قرار است از همین روش‌‌ها استفاده کنید تا تغییرات چشمگیری را در زندگی خودتان و دیگران به‌ وجود بیاورید. بهترین بخش ماجرا این است که شما در طول این فرایند اوقات خوشی را سپری خواهید کرد. وقتی‌که تمام آثار قضاوت را از بین ببرید، رفتارتان به یک تجربۀ علمی تبدیل می‌‌شود. این احساس جست‌‌وجو و اکتشاف موجود در این فرایند لازمۀ موفقیت شماست، نه‌فقط یک پاداش اضافه.1. برخی از روش‌‌هایی که برای ایجاد یا ترک عادت وجود دارند، بیان می‌‌کنند که اگر در طول یک مدت مشخص یک کار را تکرار کنید، آن کار برای شما به عادت تبدیل می‌‌شود و به همین ترتیب اگر در همین مدت یک عادت را کنار بگذارید، این عادت را ترک خواهید کرد. در بیشتر متون، این مدت‌زمان بیست‌‌ویک روز و در برخی از آن‌‌ها نیز چهل روز ذکر شده است. ـ م.

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
20235

مشخصات

کد کتاب
20235
شابک
978-622-220-870-7
نام کتاب
عادت‌های خْرد
نویسنده (ها)
دکتر بی جی فاگ
مترجم (ها)
عادل نوروزی
موضوع کتاب
خوب زیستن
قطع
رقعی
صفحات
456
تاریخ چاپ
سال 1402
نوبت چاپ
چاپ اول
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
189,900 تومان
این کتاب نشان می‌دهد؛ چگونه می‌توانید به سرعتی که هرگز در مورد آن فکر نمی‌کردید، به بیست درصد افرادی بپیوندید که هشتاد درصد درآمدها را کسب می‌کنند. آنتونی رابینز این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کند. 
دوست داشتن
99,900 تومان
این کتاب بر پایه‌های اصلی عزت نفس و کاربرد اصول عزت نفس در زندگی روزمره، تعارض‌ها و کشمکش‌های زنان تمرکز دارد و شامل تمریناتی است که رشد و تحول شخصی در عزت نفس را هدف گرفته است. عزت نفس به زنان کمک می‌کند تا بدون ترس...
دوست داشتن
خودتان را برند کنید خودتان را برند کنید
دوست داشتن
279,900 تومان
اما برند شما چیست؟ جان پرکیس و دیوید رویستون لی معتقدند هر شخص دارای برندی مخصوص به خود است. در واقع برند شما چیزیست که مردم در نبودتان می‌گویند. وقتی کسی که خوب شما را می‌شناسد، از شما تعریف می‌کند، چه چیز می‌گوید؟...
دوست داشتن
249,900 تومان
چگونه نوابغ، غول‌های دنیای تجارت صبحشان را می‌گذرانند تا به موفقیت‌های بزرگ برسند. فرمول ساده‌ای که می‌توانید به راحتی از آن برای زود از خواب بیدار شدن و بهره ‌گیری از الهام برای رسیدن به یک روز بزرگ استفاده کیند ....
دوست داشتن
179,900 تومان
در کتاب جرئت رویاپردازی نویسنده تجربهٔ خود را از همراهی و مطالعهٔ شیوهٔ زمام‌داری محمد بن راشد، حاکم دبی، به رشتهٔ تحریر در آورده است. 
دوست داشتن
باورش کنید (چگونه می توان از فردی که او را دست کم می گیرند ، به فردی توقف ناپذیر تبدیل شد) باورش کنید (چگونه می توان از فردی که او را دست کم می گیرند ، به فردی توقف ناپذیر تبدیل شد)
دوست داشتن
299,900 تومان
جیمی کرن لیما، یک کارآفرین امریکایی است که به عنوان یکی از ثروتمندترن زنان خودساخته در فهرست مجله فوربز قرار گرفته است.
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
انسان در جستجوی اقتدار انسان در جستجوی اقتدار
دوست داشتن
149,900 تومان
بگذار با شکرگزاری آغاز کنیم… خداوندا، تو را شکر می‌گویم. تو را به‌خاطر این کتاب و این زندگی و شگفتی این لحظه شکر می‌گویم. تو را به‌خاطر تمام چیزهایی که تاکنون برایم اتفاق افتاده است، هم‌‌اينك اتفاق می‌افتد، و در...
دوست داشتن
قدردانی قدردانی
دوست داشتن
199,900 تومان
سپاسگزاری باعث افزایش چیزهایی می‎شود که باید برایشان سپاسگزاری کرد. زندگی‎تان را غرق وفور نعمت می‎کند. با قدردانی نکردن، یا شکوه، آنچه موجب خوشحالی شود به‎دست نمی‎آید. افراد شاکی هیچ‎وقت از زندگی‎شان راضی نیستند یا از...
دوست داشتن
مدیریت ارتباطات مدیریت ارتباطات
ناموجود
دوست داشتن
7,900 تومان
در عصری كه لحظه‌لحظه‌اش در گرو تغییرات شگفت‌انگیز است، ارتباطات حرف اول را می‌زند. بنابر پژوهش‌های موجود، حدود 75 درصد از اوقات روزانه‌ی ما به‌نحوی در تماس و ارتباط با دیگران می‌گذرد. از این رو كیفیت زندگی هر‌كس بستگی...
دوست داشتن
باور کن اقدام کن به دست بیار باور کن اقدام کن به دست بیار
ناموجود
دوست داشتن
29,900 تومان
این نوشته ها به انسان تلنگر می‌زنند تا باتلاش مستمر و پشتکار و مثبت اندیشی و ایجاد باور در ذهن خود، خصلت‌های برجسته درونی هر فرد را با ضرب آهنگی منظم، تبدیل به عادت های خود کند و فردی خستگی ناپذیر شود تا بتواند زندگی...
دوست داشتن
زندگی بدون اضطراب زندگی بدون اضطراب
دوست داشتن
159,900 تومان
هیچ انسانی با مرگ طبیعی از دنیا نمی‌رود. همۀ انسان‌ها خودکشی می‌کنند! هر انسانی هرروز و گاه هر ساعت با دستانی لرزان، زهری کُشنده را درون رگ‌هایش تزریق می‌کند و هر شب کمی می‌میرد تا آنکه سرانجام قلب پریشانش از تپش...
دوست داشتن
چیزهایی که آموخته ام چیزهایی که آموخته ام
دوست داشتن
149,900 تومان
این کتابچه متضمن 100 راهکار و کلمات قصار در خصوص راه و رسم زندگی و رسیدن به موفقیت است که در 8 بخش، با این مختصات فراهم آمده است: با خود صادق باش، به فکر دیگران باش، روراست باش و اعتماد به نفس داشته باش، دوراندیش و...
دوست داشتن
تمرین اولین وظیفه ی شما رشد و شکوفایی خانواده تان است تمرین اولین وظیفه ی شما رشد و شکوفایی خانواده تان است
دوست داشتن
259,900 تومان
من می خواهم به میلیون ها نفری که کتاب اولین وظیفه شما رشد و شکوفایی خانواده تان است را خوانده اند و در مسسیر ساختن خانواده هایی نمونه قدم گذاشته اند، بگویم که چقدر به خود می بالم و تا حد هیجان زده هستم که شما متعهد...
دوست داشتن
درمان خشم در 30 دقیقه درمان خشم در 30 دقیقه
ناموجود
دوست داشتن
24,900 تومان
این کتاب به شما کمک می‌کند موقعیت‌هایی را که باعث می‌شود دچار خشم شوید، نقطه‌ی رسیدن به آن‌ها و این‌که چطور عصبانیت و خشم موجب ایجاد مشکل برای شما و اطرافیانتان می‌شود. شناسایی کنید.
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم