زندگی لیمونادی

پیشگفتار

ایست! این کتاب را نخوانید، اگر...

 

·      زندگی‌تان کامل است و به تغییر چیزی نیاز ندارید.

·      به دنبال یک‌شبه ثروتمند شدن هستید.

·      انتظار دارید مشکلات زندگی فردا صبح حل شوند.

·      ظاهر را به باطن ترجیح می‌دهید.

·      نمی‌توانید پنج کار ساده را انجام دهید.

·      لیموناد دوست ندارید.

ادامه مطلبShow less
339,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
10648
دوست داشتن6
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

پنج کلید برای تغییر زندگی‌تان

اغلب، زندگی‌مان را با رویدادهای سالیانهروزهای تولد، سالگردها یا سال تحصیلی می‌سنجیم. سالی دیگر گذشت. زمانی برای تصمیم سال جدید. اگر می‌خواهید یک رویداد سالیانة زندگی‌تان را تعریف کنید، تصمیم خیلی خوبی است.

هر سال حداقل 365 فرصت دارید تا مسیر زندگی‌تان را کنترل و تعریف کنید. بسیاری از مردم این فرصت طلایی را نادیده می‌گیرند. چرا؟ دلایل بی‌شمارند: [برخی از دلایل اینها هستند:]

زندگی ادامه دارد و راه خودش را پیدا می‌کند. پول ندارم. تمام وقت کار می‌کنم. سخت مشغول برنامة روزانة بچه‌ها هستم. خیلی دیر است. سال آینده انجام خواهم داد.

هر روز یکی از این دو نوع زندگی را انتخاب می‌کنید: زندگی لیمویییا زندگی لیمونادی

در زندگی لیمویی به چیزی کمتر از پتانسیل کاملتان راضی هستید. وقتی راضی و قانع می‌شوید، فعالانه مسیر زندگی‌تان را کنترل نمی‌کنید و به دیگران اجازه می‌دهید کنترل سرنوشت شما را در دست بگیرند. در زندگی لیمویی، زندگی را همان‌طور که هست وضع موجود به صورت یک حالت دائم می‌پذیرید. در زندگی لیمویی به جای تلاش فعالانه و واقعی برای ایجاد تغییرات مثبت جهت رسیدن به نتیجة مطلوب، بر بهانه‌ها، استحقاق‌ها، دنباله‌روی‌ها و تظاهرها تمرکز می‌کنید و این تفاوت بین یک زندگی متوسط و یک زندگی عالی است.

زندگی لیمویی

زندگی آینده‌تان = زندگی فعلی‌تان = زندگی گذشته‌تان

بااین‌حال، مسیر بهتری هم وجود دارد که می‌توانید دوباره موفقیت را تعریف کنید و هرگز به وضع موجودتان راضی نباشید. این مسیر را زندگی لیمونادی می‌گویند.

زندگی لیمونادی دربارة هدایت زندگی براساس شرایط، هدف‌ها و امکاناتتان است. هدف، به دست آوردن انگیزة لازم برای سفر موفقیتتان است. امکاناتتان فرصت نامحدود است. رابط بین هدف و امکاناتتان، عمل است. وقتی یک زندگی را با هدف و امکانات موجود هدایت می‌کنید، کنشگرانه می‌توانید بر هر شرایطی چیره شوید.

در زندگی لیمونادی، آنچه پنج سال قبل، هفتة گذشته یا دیروز انجام می‌دادید، با مسیر آینده‌تان ارتباطی ندارد.

زندگی لیمونادی

زندگی آینده‌تان  زندگی جاری‌تان = زندگی گذشته‌تان

این کتاب می‌گوید چگونه زندگی غیرفعال لیمویی را متوقف کنید و زندگی فعال لیمونادی را آغاز کنید.

آیا می‌خواهید خودتان سرنوشت زندگی‌تان را تعیین کنید یا می‌خواهید دیگران سرنوشتتان را رقم بزنند؟ آیا می‌خواهید در دنیا خودتان میراثتان را بیافرینید یا عقب می‌نشینید و به دیگران اجازه می‌دهید تا میراثتان را تعریف کنند؟

آیا می‌خواهید زندگی لیمویی داشته باشید یا زندگی لیمونادی؟

جواب به این سؤال به توانایی شما برای انجام دادن پنج کار بستگی دارد.

PRISM (منشور): افراد دارای زندگی لیمونادی، دنیا
را چگونه می‌بینند؟

این کتاب یاد خواهد داد که چگونه پنج تغییر ساده به شما این امکان را می‌دهد که از زندگی لیمویی خلاص شوید و زندگی لیمونادی را آغاز کنید.

همه می‌توانند این پنج تغییر را ایجاد کنند و به این بستگی ندارد که اهل کجا هستید، چه کاری برای زندگی می‌توانید انجام دهید و چقدر پول دارید. این تغییرات را می‌توان به‌عنوان پنج کلید روشنایی داخلی تصور کنید. همة ما این پنج کلید را داریم و وقتی فعال شوند، می‌توانیم از حداکثر پتانسیلمان استفاده کنیم، در کسب‌و‌کارمان موفق شویم و به یک زندگی شاد دست یابیم.

کاربرد این پنج کلید، دیدگاه و چشم‌اندازتان را تغییر داده و باعث خواهد شد تا تصمیم بهتری بگیرید و قدرت و آزادی لازم را برای کنترل زندگی‌تان داشته باشید. این کتاب به شما نشان خواهد داد چگونه هرکدام از این کلیدها را به‌کار ببرید تا بتوانید دستیابی به موفقیت را شروع، مهار بزرگی و عظمتتان را آزاد و پتانسیل نامحدود را خلق کنید.

حال، آن پنج کلید چیست؟

پنج کلید یک منشور (P–R–I–S–M) است، نوعی عدسی هستند که افراد دارای زندگی لیمونادی، مانند وارن بافت، دنیا را از طریق آن می‌بینند:

P = چشم‌انداز

R = ریسک یا خطر

I = استقلال یا نداشتن وابستگی

S = خودآگاهی

M = حرکت

هرگاه این کلیدها را با هم روشن کنید، هدف و امکانات را در زندگی‌تان به دست خواهید آورد.

هرگاه کلید چشم‌انداز (p) را روشن کنید، فرصت‌هایتان را تغییر می‌دهید.

وقتی کلید ریسک (R) را روشن می‌کنید، تصمیم‌گیری‌تان را تغییر می‌دهید.

هنگامی‌که کلید استقلال (I) را روشن می‌کنید، آزادی‌تان را تغییر می‌دهید. وقتی کلید خودآگاهی‌تان (S) را روشن می‌کنید، خودشناسی‌تان را تغییر می‌دهید.

وقتی کلید حرکت (M) را روشن می‌کنید، شرایطتان را تغییر می‌دهید.

به همین دلیل است که این پنج کلید می‌توانند چنین تغییر پایداری از خود به جا بگذارند:

 

 

کلید 1: P نشانه چشم‌انداز است

چشم‌اندازتان را تغییر دهید تا امکاناتتان تغییر کند.

چشم‌اندازتان نخستین لنز یا عدسی‌تان است. چشم‌اندازتان آن‌چه در زندگی‌تان امکان‌پذیر است و آهنگ زندگی‌تان را مشخص می‌کند. افراد بسیاری زندانی چشم‌انداز منفی هستند، ولی حتی خودشان نیز از این موضوع آگاه نیستند. فقط وقتی چشم‌انداز مثبت دارید، فرصت‌ها را واضح‌تر می‌بینید.

کلید 2: R نشانة ریسک است

از مزایای ریسک آگاه باشید تا تصمیم‌های بهتری بگیرید.

موانعی که برای خود خلق می‌کنید پیشرفتتان را متوقف و فرصت‌هایتان را محدود می‌کنند. وقتی این موانع داخلی را حذف و درک بهتری از رابطة بین ریسک و پاداش می‌یابید، مسیر انتخاب ریسک‌های محاسبه‌شده را روشن‌تر می‌کنید و زندگی موفق‌تری خواهید داشت.

کلید 3: I نشانة استقلال است

از ذهنیت گله‌ای دست بردارید تا آزادی انتخاب داشته باشید.

استقلال معمولاً یکی از رفتارهای قابل تحسین است، ولی افراد کمی اشتیاق آن را دارند. خیلی‌ها حرکت رفتار گروهی را ایمن‌تر و انسجام گله‌وار را راحت‌تر می‌دانند. استقلال، یعنی اینکه خرد جمعی را رد کنید و جرئت کنید به‌تنهایی وارد عمل شوید، حتی اگر اشتباه کرده باشید. استقلال یعنی اینکه با گام‌ها و شرایط خودتان مسیرتان را بپیماید.

کلید 4: S نشانة خودآگاهی است

بر خودت مسلط باش تا بتوانی بر زندگی‌ات تسلط پیدا کنی.

وقتی بازتاب خودت باشی، چیزهایی را می‌بینی که به دیدن آن‌ها نیاز داری، نه الزاماً آن‌چه می‌خواهی ببینی. چیزهایی را می‌شنوی که به شنیدن آن‌ها نیاز داری، نه ناگزیر می‌خواهی بشنوی. بازخورد صادقانه تشخیص دقیقی برای درک بهتر خودتان فراهم می‌سازد تا بتوانید تغییرات لازم برای بهینه‌سازی زندگی‌تان را در نظر داشته باشید.

کلید 5: M نشانة حرکت است

برای تغییر شرایط خود، لیموناد درست کنید.

وقتی لیموناد درست می‌کنید، کاری می‌کنید تا زندگی مطلوبتان را بسازید. شما می‌توانید با توانایی‌ها و ابزاری که از قبل دارید، موفق شوید؛ آن‌قدر از آن‌ها استفاده کنید تا این تغییر میسر شود.

کسانی که موفق‌ترین‌اند، کسانی که از پتانسیلشان بیشترین استفاده را می‌کنند و کسانی که هرگز به کمتر از بهترین نتیجه راضی نیستند، اصولاً شاد هستند. راز و دلیل اصلی شاد بودن آن‌ها این است که آن پنج کلید را روشن می‌کنند. همة آن‌ها رهبران جهان، غول‌های تجاری، ورزشکاران حرفه‌ای یا پدیده‌های هالیوودی نیستند. در خیلی از موارد، آن‌ها افراد عادی هستند که انتخاب مثبتی داشته‌اند و به نوعی شادی خلق کرده‌اند که اکنون از آن لذت می‌برند.

در این نقطه، ممکن است بپرسید: چگونه این پنج کلید را روشن کنم؟

همه این ضرب‌المثل قدیمی را شنیده‌اید که می‌گوید: به یک سگ پیر نمی‌توانی ترفند‌های جدید یاد بدهی. شما نمی‌توانید در افرادی که راه خودشان را انتخاب کرده‌اند، تغییر ایجاد کنید. نمی‌توانید از آن‌ها افرادی بسازید که می‌خواهید باشند یا امیدوارید خواهند شد. عادت‌ها، رفتارها و نظریات افراد که طی سال‌های طولانی ایجاد می‌شوند به قدری نهادینه شده‌اند که تغییر آن‌ها امکان‌پذیر نیست. این کار حتی ارزش تلاش کردن را نیز ندارد، زیرا نمی‌توانید کسی را تغییر دهید؛ درسته؟

البته در اینجا یک نکتة مهم وجود دارد و آن اینکه فقط به شرطی نمی‌توانید به سگ پیر ترفند‌های جدید یاد بدهید که سگ مایل به یادگیری نباشد. شما می‌توانید همه‌جور بهانه بیاورید که چرا نمی‌توانید تغییر کنید، چرا تغییر نخواهید کرد یا چرا تغییر غیرممکن است.

شما می‌توانید تصمیم بگیرید که تغییر کنید و وقتی این پنج کلید را روشن می‌کنید، زندگی‌تان را از درون منشوری جدید خواهید دید، می‌بینید که زندگی لیمونادی‌تان را دارید.

واقعیت این است که صرف‌نظر از آن‌چه قبلاً اتفاق افتاده، امروز روز شماست.

امروز روزی است که کنترل کامل زندگی‌تان را در دست دارید.

دیروز آخرین روزی بود که می‌گفتید «من نمی‌توانم».

امروز اولین روزی است که می‌گویید «خواهم توانست».

وقتی به مفهوم در دست داشتن کنترل زندگی پی ببرید، به قدرت و مسئولیت‌پذیری عظیمی دست یافته‌اید. این مسیر شما به‌سوی بزرگی و عظمت است. بدانید که در یکی از شگفت‌انگیزترین دوران تاریخ زندگی می‌کنید؛ ممکن است بهترین زمان و زمان کامل به نظر نرسد، ولی هم‌اکنون بهترین زمان است؛ زیرا همه می‌توانند برای تحقق سرنوشتشان تلاش کنند. اکنون نوبت شماست.

اگر علیه تیم دیگری بازی می‌کنید -که این تیم ممکن است دوستان، همکاران، والدین، برادر و خواهرها یا جامعه‌تان باشد- بازی اشتباهی در پیش گرفته‌اید. اگر فکر می‌کنید باید در دانشگاه خاصی شرکت کنید، در شغل خاصی کار کنید، از مغازة مشخصی خرید کنید یا عضو جمعیت خاصی شوید، دارید اشتباه بازی می‌کنید. فقط باید بازی یک به یک را بازی کنید. در این بازی شما علیه خودتان هستید. شما و فقط شما، کنترل زندگی‌تان را در دست دارید. شما دارید روی خودتان کار می‌کنید. تصمیم‌هایتان را براساس شرایطتان می‌گیرید. قدرت تصمیم‌گیری دربارة آینده‌تان را دارید. هرگاه در تلة مقایسة اجتماعی بیفتید، وارد یک بازی باخت شده‌اید.

در فرهنگ خشنودی فوری، بسیاری از مردم نتایج را فوری و هم‌اکنون می‌خواهند. آن‌ها راه‌های میا‌ن‌بر و خروجی را می‌خواهند، ولی فاقد قدرت اراده و عزم لازم برای انجام دادن کار مهم‌تری هستند که پیش‌نیاز نتایج است. اگر شما ذهنیت و اخلاق کاری درست برای ایجاد این تغییرات را نداشته باشید، این پیشنهاد فقط در حد یک اندرز باقی می‌ماند. افراد بسیار کمی هستند که سخت‌کوشی را به جان خود می‌خرند. باید بر تلاش‌هایمان روی عادت‌هایی که ایجاد می‌کنیم و انتخاب‌هایی که داریم، تمرکز کنیم و این همان جایی است که همة این‌ها از آنجا آغاز می‌شود. چشم‌انداز، ذهنیت، اصول و خودآگاهی‌مان، راهنمای تصمیم‌هایمان هستند. قبل از آنکه بر نتیجه تمرکز کنید، با ساختن شالودة مناسب آغاز کنید.

وقتی این کتاب را می‌خوانید، امیدوارم زندگی‌تان به‌سوی بهتر شدن تغییر کند. برای بعضی، این تغییر ممکن است تدریجی و برای بعضی دیگر شگفت‌آور باشد. من می‌خواهم این کتاب راهنمایی برای مقابله با موانع سر راهتان باشد تا بتوانید هر شرایطی را با تمرکز و آرامش مدیریت کنید و زندگی شادتری داشته باشید. چه این کتاب را زیر یک سایبان در کنار ساحل، روی یک صندلی هواپیما، زیر درخت پارک، ایستاده در میان جمعیت مترو، روی صندلی راحتی جلوی شومینه یا روی تخت در حال نوشیدن چای بخوانید، یادتان باشد که امروز روز شماست.

هدف من موفقیت شماست. امیدوارم از امروز به بعد، خودتان و اطرافیانتان را زیر نور جدید ببینید. اگر زندگی مطلوبتان را ندارید، امیدوارم که این شجاعت را داشته باشید که بایستید و آن‌چه حق شماست، بگیرید. می‌خواهم همة موانع سر راهتان را در هم بشکنید و بر همة ترس‌ها غلبه کنید. می‌خواهم ذهنیت جدیدی بیابید و تصمیم بگیرید خلاف عرف فکر کنید.

انتخاب‌های شما از امروز به بعد باید برای خودتان باشد، نه کسی دیگر. این زندگی شماست. توجه و فداکاری لازم را برای زندگی‌تان داشته باشید. شما به اجازة کسی جز خودتان نیاز ندارید. اگر بخواهید قدرت کنترل سرنوشتتان را داشته باشید، این کار یک‌شبه اتفاق نخواهد افتاد، ولی زیاد هم دور نیست. این یک فرایند و سفر تمام طول عمر است که قرار است آن را آغاز کنید. شما باید آمادة فداکاری و جنگیدن برای آن باشید. اگر تاکنون به آن قلة کوه نرسیده‌اید، علتش این است که تغییر نکرده‌اید.

اکنون وقت آن است که مشخص کنید که هستید و می‌خواهید چه شوید. این کتاب برای فرد موفقی است که می‌خواهد بیشتر موفق شود، برای تلاشگرانی است که می‌خواهند کمتر تلاش کنند، برای آرزومندانی است که می‌خواهند وارد عمل شوند، برای هنرمندانی است که هرگز از رؤیاپردازی دست برنمی‌دارند، برای باورمندانی است که فکر می‌کنند همه‌چیز امکان‌پذیر است و برای ناباورانی است که باور ندارند، برای کسانی است که گرفتارند و برای کسانی است که آزادند، برای کسانی است که سفرشان را آغاز کرده‌اند، برای کسانی است که در سفر هستند و کسانی که فکر می‌کنند در پایان سفرشان هستند، برای کارآفرینانی است که سرانجام می‌‌خواهند کار مخاطره‌آمیزی را شروع کنند، برای تکاپوگران مشتاقی است که هرگز تسلیم نمی‌شوند و برای ناامیدهایی است که هرگز به‌دنبال تکاپو نیستند، برای همة کسانی است که به آن‌ها «نه» گفته شده است، برای همة کسانی است که عقب‌نشینی می‌کنند، ولی احساس می‌کنند که فقط دیگران می‌توانند موفق شوند، برای افراد خسته‌ای است که به انرژی بیشتری نیاز دارند و برای افراد با انرژی است که هرگز خسته نمی‌شوند. این کتاب برای کسانی است که شادی بیشتر، عظمت بیشتر و موفقیت بیشتر را در زندگی می‌خواهند.

این کتاب برای شماست.

اگر می‌خواهید به خودتان متعهد باشید، اگر می‌خواهید تمام آن کارهایی را انجام دهید که شما را به منزل مقصود می‌رساند و اگر می‌خواهید تاریخ‌ساز شوید، پس این کتاب را بخوانید و به دستورهای آن عمل کنید.


ادامه مطلبShow less
شناسنامه
10648

مشخصات

کد کتاب
10648
شابک
9786222207892
نام کتاب
زندگی لیمونادی
نویسنده (ها)
زاک فریدمن
مترجم (ها)
علی‌اکبر قاری‌نیت
موضوع کتاب
موفقیت
قطع
رقعی
صفحات
314
تاریخ چاپ
سال 1401
نوبت چاپ
چاپ اول
سال چاپ اول
1401
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
349,900 تومان
در این کتاب نه تنها به شما دانش لازم برای تغییر دادن هر  جنبه‌ای از زندگی‌تان آموزش داده می‌شود، بلکه گام به گام ابزارهایی در اختیارتان قرار داده می‌شود تا آنچه را می‌آموزید به کار بگیرید و تغییراتی محسوس و قابل...
دوست داشتن
299,900 تومان
تمركز كتاب «چطور نه بگوییم و در جواب بله بشنویم» بر خود تـوست؛ در واقع بر یادگیری این مسأله است كه چطور منافعت را بر زبان بیاوری و از آن‌ها دفاع كنی. از آنجا كه روند منطقی این است كه از خودت شروع كنی، من كتاب «چطور نه...
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم