التیام شرم

التیام شرمِ سمی که شما را بیمار می‌کند.

کتاب پرفروش نیویورک تایمز

با فروش بیش از سه‌میلیون نسخه

علت ها -  تشخیص - پیشگیری - درمان 

ادامه مطلبShow less
پیشنهاد ویژه مدت محدود:
62,320 تومان 77,900 تومان
‎−20%
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
20204
دوست داشتن0
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
توضیحات

جان برادشاو در زمره ۱۰۰ نویسندة مؤثر قرن بیست‌و‌یکم در زمینه بهداشت و سلامت روحی و روانی است و این انتخاب بر اساس همتایان روان‌شناس و روانکاوش صورت گرفته است. دیدگاه‌هایش درباره دوران کودکی و روابط خانواده و به‌ویژه اثرات درازمدت موضوع‌هایی مانند توهین‌ها، بدرفتاری‌ها، اعتیاد، وابستگی‌ها، ضربه‌های روحی و بی‌ثباتی هیجانی درک و بینشمان را از سلامت هیجانی و روانی و پویایی روابط میان‌فردی دگرگون کرده است. چهار کتابش که در زمره کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز قرار دارند، به التیام روحی و روانی میلیون‌ها نفر کمک شایانی کرده است.

کتاب شرم ازجمله ماندگارترین و برجسته‌ترین کتاب‌های جان برادشاو است. در این کتاب، او نشان می‌دهد که چگونه شرم سمی و ناسالم که اغلب گریبانگیر جوانان می‌شود و تا دوران بزرگسالی ادامه می‌یابد، عامل اصلی بیماری‌ها، اختلال‌های روحی و روانی، وسواس‌ها، وابستگی‌ها، اعتیادها و انگیزه بلندپروازی‌های ماست. درحالی‌که شرم سالم و مثبت باعث توانمندی ما و موجب پایداری و یکپارچگی نظام اجتماعی‌مان می‌شود، ولی شرم ناسالم و منفی موجب ضعف عزت نفس، اعتمادبه‌نفس، فروپاشی نظام خانواده و عدم پیشرفتمان در زندگی می‌شود. شرم سمی باعث می‌شود تا همواره گرفتار گذشته‌مان باشیم.

جان برادشاو، بر اساس تجربیات شخصی‌اش در زمینه اعتیاد و ده‌ها سال مشاور بودن، با استفاده از روش‌ها و ابزار عملی مانند تصدیق‌ها، تجسم‌ها، دوست داشتن خودتان، ندای درون، مدیتیشن‌های هدفمند و سایر فنون التیام‌بخش ما را از شر شرم سمی نجات می‌بخشد. جان برادشاو در هوستون، تگزاس، متولد شد و در کانادا تحصیل کرد و درجه دکترای خود را در رشته الهیات، روان‌شناسی و فلسفه از دانشگاه تورنتو گرفت. همچنین به مدت چهارسال در رشته دکترای روان‌شناسی و مذهب در دانشگاه رایس تحصیل خود را ادامه داد. او ده‌ها سال است که به‌عنوان مشاور، سخنران و روان‌درمانگر مشغول به کار است و درمانگران بسیاری را تعلیم داده است. جان برادشاو متأهل است و سه فرزند و سه نوه دارد.

 

پیشگفتار

ده سال پیش در زندگی‌ام به موضوعی تکان‌دهنده پی‌بردم که همه چیز را به‌کلی عوض کرد، به وجود شرم، اهریمن اصلی زندگی‌ام، پی بردم؛ یعنی فهمیدم شرم با آن قدرت بسیار مخربش چه بلایی بر سر زندگی‌ام آورده است. فهمیدم که در تمام زندگی‌ام تحت تأثیر شرم قرار داشته‌ام. شرم مانند یک اعتیاد بر من مسلط شده بود. من آن را با هیجان تخلیه می‌کردم، آن را به شیوه‌های ماهرانه و غیرماهرانه پنهان می‌کردم، آن را به خانواده‌ام، به درمانجویانم و به کسانی‌که درس می‌دادم، منتقل می‌کردم.

شرم دیو ناخودآگاهی بود که هرگز به وجود آن پی نبرده بودم. وقتی خواستم از پویایی شرم آگاه شوم، دیدم شرم یکی از نیروهای مخرب اصلی زندگی تمام انسان‌هاست. در نامیدن شرم به قدرت و تأثیر آن توجه کردم. شرم به‌خودی‌خود بد نیست. شرم یک احساس معمولی انسان است. در حقیقت، برای انسان واقعی بودن احساس شرم لازم است. شرم هیجانی است که به ما اجازه می‌دهد انسان باشیم، شرم حدودمان را به ما می‌گوید، شرم ما را در مرزهای انسانی‌مان نگه می‌دارد و به ما اجازه می‌دهد تا بدانیم می‌توانیم و مرتکب اشتباه خواهیم شد و به کمک نیاز داریم. شرممان به ما می‌گوید، خدا نیستیم. شرم سالم اساس روان‌شناسی فروتنی و تواضع و منبع معنویت است.

آنچه پی بردم این بود که شرم به‌عنوان یک هیجان انسانی سالم می‌تواند به یک هویت تبدیل شود. برای داشتن شرم به‌عنوان یک هویت باید باور کنیم که انسان خطاکار و ناقص است. وقتی شرم به یک هویت تبدیل می‌شود، به ‌صورت شرم سمی و ضد انسانی درمی‌آید.

شرم سمی غیرقابل تحمل است و همیشه نیاز به یک لاک دفاعی یعنی خود کاذب دارد. وقتی فرد احساس می‌کند خود واقعی‌اش ناقص و معیوب است، نیاز به یک خود کاذب دارد که ناقص و معیوب نباشد. وقتی فرد خود کاذب پیدا می‌کند، دست از انسان واقعی بودن برمی‌دارد. عمل تشکیل خود کاذب را آلیس میلر «کشتن روح» می‌نامد. شرم سمی بزرگ‌ترین شکل خشونت خانگی اکتسابی است. شرم سمی زندگی انسان را نابود می‌کند. شرم سمی هستة اصلی اکثر بیماری‌های روانی است. گرشن کافمن دربارة شرم می‌نویسد:

شرم عاطفه‌ای است که منشأ بسیاری از حالات درونی و اختلالات روانی پیچیده است: افسردگی، از خود بیگانگی، عدم اعتمادبه‌نفس، گوشه‌گیری پارانوئید کژپندار، اسکیزوئید، بیماری‌های وسواسی، دوشخصیتی، کمال‌گرایی، احساس عمیق پستی، بی‌لیاقتی یا شکست، ‌اختلالات مرزی و بیماری‌های خودشیفتگی.

شرم سمی کار شخصیت‌های واقعی‌مان را به قدری خراب می‌کند که نشانه‌های شرم از لاک‌های دفاعی خود کاذب نمایان می‌شوند. هر نشانه یا سندرم الگوی ویژة خودش را دارد. شرم سمی هستة روان‌رنجوری، اختلالات شخصیتی، خشونت سیاسی، جنگ‌ها و مجرم بودن می‌شود.

انجیل شرم را به‌عنوان عامل اصلی و نتیجة هبوط آدم توضیح می‌دهد. آدم همان نوع بشر است. حضرت آدم سمبل تمام انسان‌هاست. انجیل می‌گوید حضرت آدم از امکانات خودش راضی نبود. او می‌خواست بیشتر از آنی باشد که بود. او می‌خواست بیشتر از انسان باشد. او در پذیرش محدودیت‌های خودش شکست خورد. او شرم سالمش را از دست داد. انجیل می‌گوید منشأ اسارت انسان (گناه اولیه) تمایل به بودن بیشتر از آنچه که هستیم است؛ یعنی بیشتر از انسان بودن. حضرت آدم با شرم سمی‌اش (غرور) یک خود کاذب می‌خواست. خود کاذب منجر به تخریبش شد.

عشق و محبت بی‌قیدوشرط و پذیرش خود به نظر می‌رسد دشوارترین کار انسان‌ها باشد. برای نپذیرفتن خود واقعی‌مان، سعی می‌کنیم خود کاذب قدرتمندتری ایجاد کنیم یا اینکه منصرف شده و کمتر از انسان می‌شویم، این کار موجب فرو رفتن در لاک دفاعی و پنهانکاری در دوران زندگی می‌شود. این پنهانکاری و رازپوشی علت اصلی رنج بشر است. دوست داشتن کامل خود و پذیرش تنها اساس خوشبختی و عشق به دیگران است. بدون دوست داشتن و پذیرش کامل خود محکوم به خلق خود کاذب هستیم. زندگی با خود کاذب انرژی و تلاش زیادی می‌طلبد.

چگونه می‌توانیم این شرم را که موجب بیماری‌مان می‌شود درمان کنیم؟ از چه نظر امیدوار باشیم؟ این نگرانی این کتاب است. در آنچه بعداً می‌آید دوست دارم روش کارم را در درمان شرم با شما در میان بگذارم. این مسیر درمان مهم‌ترین موضوع زندگی‌ام است. شرم سمی در همه جا هست. شرم سمی حیله‌گر، قدرتمند و گمراه‌کننده است. قدرتش در تاریکی و اسرار‌آمیز بودنش است.

در بخش اول، سعی می‌کنم وجوه مختلف شرم و منشأ و لاک‌های دفاعی آن را بررسی کنم و نشان می‌دهم چگونه شرم موجب ناامیدی و ورشکستگی روحی می‌شود.

در بخش دوم روش‌های شناخته‌شده برای کاهش شرم سمی و تبدیل آن به شرم سالم را شرح می‌دهم. مهم‌ترین امیدواری من این است که هر خواننده‌ای که درگیر شرم سمی است، با استفاده از این کتاب بتواند خودش را از شر این دشمن پردردسر برهاند.

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
20204

مشخصات

کد کتاب
20204
شابک
9786222206727
نام کتاب
التیام شرم
نویسنده (ها)
جان برادشاو
مترجم (ها)
علی اکبر قاری نیت
موضوع کتاب
تحول
قطع
رقعی
صفحات
424
تاریخ چاپ
سال 1400
نوبت چاپ
چاپ اول
سال چاپ اول
سال 1400
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
ملاقات من با خودم ملاقات من با خودم
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
63,920 تومان 79,900 تومان
‎−20%
کتابی که در دستان شماست، همان است که مدت‌هاست در جستجویش بوده‌اید. این کتاب پیله‌ی زندگی شما را از هم می‌شکافد و دگرگون می‌‌کند و از شما، انسانی موفق، ثروتمند، سالم و نیرومند می‌سازد تا به فضای آرامش، آسایش، نشاط و...
دوست داشتن
موفقیت تحت استرس موفقیت تحت استرس
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
49,520 تومان 61,900 تومان
‎−20%
در دنیای پر‌استرس  امروز هیچ کتابی بهتر از موفقیت تحت استرس برای مردان و زنان کارآفرین و پرمشغه وجود ندارد. این کتاب را بخرید، روی میز کارتان بگذارید و مثل من هر روز از آن استفاده کنید.
دوست داشتن
نه به نه در فروش بیمه های عمر نه به نه در فروش بیمه های عمر
تجدید چاپ
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
75,920 تومان 94,900 تومان
‎−20%
گسترش روزافزون شبکه ی فروش بیمه در کشور در ۱۰ سال اخیر، ضرورت توسعه و ترویج آموزش های مدرن را می طلبد. افزایش تعداد شرکت های خصوصی و اعطای نمایندگی به صورت گسترده از سوی شرکت های بیمه، کمبود نیروهای با تجربه در شبکه ی...
دوست داشتن
عاشق خودت باش عاشق خودت باش
تجدید چاپ
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
71,920 تومان 89,900 تومان
‎−20%
اثر شگفت‌انگیز برای پایان دادن به وسواس منفی نسبت به ظاهر و آغاز زندگی توام با شادی و اعتماد‌به‌نفس را در این کتاب کشف کنید و بیاموزید
دوست داشتن
پنج راز که پیش از مرگ باید بدانید پنج راز که پیش از مرگ باید بدانید
ناموجود
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
15,920 تومان 19,900 تومان
‎−20%
این کتاب سفری عمیق و قلبی را برای خواننده‌اش در جهت یافتن خوشبختی و سعادت ماندگار رقم می‌زند. در این کتاب، دکتر جان ایزو با بیش از دویست نفر از افراد مختلف شصت تا یکصدو شش ساله گفتگو و مصاحبه کرده است.
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
چگونه افراد را به انجام کاری ترغیب کنیم چگونه افراد را به انجام کاری ترغیب کنیم
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
37,520 تومان 46,900 تومان
‎−20%
یکی از شروط موفقیت، ایجاد انگیزه و شکل‌دهی یک هدف در اشخاص مختلف است. در این کتاب به شما آموزش داده می‌شود چگونه یک فرد را به انجام کاری ترغیب کنید.
دوست داشتن
مسئله مرگ و زندگی مسئله مرگ و زندگی
تجدید چاپ
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
71,920 تومان 89,900 تومان
‎−20%
مساله مرگ و زندگی، داستانی عاشقانه و روایتی باورنگری از زندگی زوجی است که تقریبا تمام عمر مانند روحی در یک بدن زندگی کرده‌اند. وقتی مریلین یالوم به سرطان مبتلا می‌شود، زوج عاشق تصمیم می‌گیرند مشاهده‌ها و یافته‌های خود...
دوست داشتن
شفای کودک درون شفای کودک درون
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
63,920 تومان 79,900 تومان
‎−20%
هر شخصیتی که امروز دارید، نتیجه و برایند مشکلات، مقاومت‌ها و سطح عزت‌نفس شماست. در هر سن، از بدو تولد تا نوزادی و از کودکی تا نوجوانی، با چالش‌های متمایزی مواجه بوده‌اید. اگر اطرافیانتان به روش طبیعی و سالم شما را...
دوست داشتن
احساسات منفی را خالی کنید احساسات منفی را خالی کنید
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
39,920 تومان 49,900 تومان
‎−20%
 زندگی خود را مانند ظرفی تصور کنید. شما آفریده شده‌اید تا زندگی‌تان پر از شادی، آرامش، اعتمادبه‌نفس و خلاقیت باشد؛ اما اگر اجازه دهید نگرانی زندگی‌تان را پر کند، جایی برای صلح باقی نخواهد ماند. در ذهن و زندگی شما جای...
دوست داشتن
می توان شاد بود حتی در سختی ها می توان شاد بود حتی در سختی ها
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
41,520 تومان 51,900 تومان
‎−20%
دکتر کارلسون در این کتاب توضیح می‌دهد که زندگی دشمن شما نیست؛ اما افکار شما می‌توانند دشمنان سرسخت شما باشند. می‌توانیم بياموزيم با عشق و صبوری زندگی کنیم یا اين‌كه با آن به جدال و کشمکش برخيزيم. صرف‌نظر از چالش‌هایی...
دوست داشتن
تحول شخصی با آموزه های گرجیف تحول شخصی با آموزه های گرجیف
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
30,320 تومان 37,900 تومان
‎−20%
ایده‌ها و مفاهیم بسیاری در این کتاب وجود دارند. از خواننده درخواست نشده است که به هر یک از آن‌ها ایمان بیاورد. خواننده باید این ایده‌ها و روش‌ها را درک کند و از صحت و سقم آن در زندگی‌اش آگاه شود و ممکن است تعدادی از...
دوست داشتن
اشتباهاتم از سر تنهایی است اشتباهاتم از سر تنهایی است
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
39,920 تومان 49,900 تومان
‎−20%
فقط خوب انجام دادن کاری، آن را به کار مورد علاقة ما تبدیل نمی‌کند؛ بلکه چون کاری مورد علاقة ماست، شروع به خوب انجام دادنش می‌کنیم. برای نویسنده شدن، شروع کردن به نوشتن برای نقاش شدن، شروع کردن به کشیدن نقاشی برای...
دوست داشتن
شما می تواندی معجزه زندگی خود باشید شما می تواندی معجزه زندگی خود باشید
ناموجود
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
11,120 تومان 13,900 تومان
‎−20%
پدر منتظر و بی‌قرار در راهرویی كه به اتاق عمل بیمارستان منتهی می‌شد، پیاپی بالا و پایین می‌رفت. در گام‌هایش به‌خوبی می‌شد اضطراب و نگرانی را حس كرد. او چشم‌انتظار بود كه پرستار در اتاق عمل را باز كند و بگوید كه فرزندش...
دوست داشتن
شکستن عادت های خود شکستن عادت های خود
تجدید چاپ
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
111,920 تومان 139,900 تومان
‎−20%
در این کتاب نه تنها به شما دانش لازم برای تغییر دادن هر  جنبه‌ای از زندگی‌تان آموزش داده می‌شود، بلکه گام به گام ابزارهایی در اختیارتان قرار داده می‌شود تا آنچه را می‌آموزید به کار بگیرید و تغییراتی محسوس و قابل...
دوست داشتن
تو هم می توانی موفق شوی تو هم می توانی موفق شوی
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
31,920 تومان 39,900 تومان
‎−20%
مطالعه این کتاب را به تمام افرادی که در آغاز راه فروش هستند و همچنین افرادی که رهبری سازمان و شبکه نوپای فروش را برعهده دارند، پیشنهاد می‌کنم. نویسنده در این کتاب از چشم‌انداز تا هدف گذاری و رسیدن به اهداف از پیش...
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم