ایکیگای

اسرار ژاپنی‌ها برای یک زندگی طولانی و شاد را در کتاب ایکیگای مطالعه کنید

ادامه مطلبShow less
75,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
20216
دوست داشتن0
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

ایکیگای: کلمه‌ای اسرارآمیز

این کتاب نخستین‌بار در یک شب بارانی در توکیو شکل گرفت، وقتی‌که نویسندگانش در کافۀ کوچکی از شهر توکیو برای اولین‌بار کنار هم نشستند.

ما آثار یکدیگر را خوانده بودیم، اما هرگز باهم دیدار نکرده بودیم و این امر به‌دلیل هزاران کیلومتر فاصله بین بارسلون و پایتخت ژاپن بود. یک آشنای مشترک باعث شد که ما یکدیگر را ببینیم و دوستی‌ای بین ما شکل گرفت که به این پروژه ختم شد و به نظر می‌رسد که مقدر است دوستی ما تا آخر عمر ادامه یابد.

یک سال بعد دوباره همدیگر را دیدیم، در پارکی در مرکز شهر توکیو قدم زدیم و درباره روان‌شناسی غربی حرف زدیم، به‌خصوص معنادرمانی  که به مردم کمک می‌کند تا هدفشان را در زندگی پیدا کنند.

ما به این موضوع اشاره کردیم که زمان معنادرمانی ویکتور فرانکل  در بین روان‌درمان‌گران سپری شده، متخصصان به رشته‌های دیگر روان‌شناسی علاقه‌مند شده‌اند، درحالی‌که مردم هنوز در جست‌وجوی معنای زندگی‌شان و کاری که می‌کنند هستند. ما از خودمان درباره چیزهایی ازاین‌قبیل پرسیدیم:

معنای زندگی من چیست؟

هدف، فقط زندگی طولانی‌تر است یا باید به‌دنبال هدفی والاتر بود؟ 

چرا بعضی از مردم می‌دانند چه می‌خواهند و شوق زندگی دارند، درحالی‌که برخی دیگر در پریشانی و آشفتگی دست‌وپا می‌زنند؟

در بخشی از گفت‌وگوی‌مان کلمه اسرارآمیز ایکیگای  مطرح شد. این اصطلاح ژاپنی که تقریباً می‌توان آن را این‌گونه ترجمه کرد: «شادی مشغولیت دائمی»؛ چیزی شبیه معنادرمانی اما فراتر از آن است.

به نظر می‌رسد که این اصطلاح به‌نوعی طول عمر شگفت‌انگیز ژاپنی‌ها، به‌خصوص اهالی جزیره اوکیناوا را هم توضیح می‌دهد. در این جزیره به ازای هر صدهزار نفر، 55/24 نفر بالای صد سال دارند که خیلی بیشتر از میانگین جهانی است.

کسانی که روی این موضوع که چرا ساکنان این جزیره در جنوب ژاپن بیشتر از مردم جهان عمر می‌کنند، مطالعه و تحقیق کرده‌اند، بر این باورند که علاوه‌بر رژیم غذایی سالم، عواملی چون ساده‌زیستی در خارج از منزل، مصرف چای سبز، آب‌وهوای نیمه‌گرمسیری (میانگین دما در این جزیره تقریباً برابر با دمای جزیره هاوایی است) نیز در این رابطه مؤثرند. راز عمر طولانی آن‌ها این است که ایکیگای، زندگی آن‌ها را شکل می‌دهد.

وقتی درمورد این اصطلاح تحقیق کردیم، دریافتیم که هیچ کتابی در زمینه روان‌شناسی یا پیشرفت شخصی دراین‌باره وجود ندارد که غرب را با این فلسفه آشنا کند.

آیا ایکیگای نشانه این است که مردمانی که بیش از صد سال عمر دارند، بیشتر از هر جای دنیا در اوکیناوا زندگی می‌کنند؟ ایکیگای چطور الهام‌بخش مردم است که تا پایان عمر، فعال بمانند؟ راز زندگی طولانی و شاد در چیست؟

همان‌طور که چیزهای بیشتری دربارۀ این موضوع درمی‌یافتیم، مکان بخصوصی را کشف کردیم؛ «اُگیمی»، روستایی در شمالی‌ترین نقطه جزیره با جمعیت سه‌هزارنفری که به‌شکل اغراق‌آمیزی بیشترین امید به زندگی را در جهان دارند؛ واقعیتی که باعث شده است این روستا به‌عنوان دهکده طول عمر شهرت یابد.

اوکیناوا خاستگاه شیکواسای  ژاپنی است، میوه‌ای شبیه لیمو دارای آنتی‌اکسیدان بالا که در بسته‌بندی‌های فوق‌العاده‌ای عرضه می‌شود. آیا شیکواسای راز عمر طولانی اهالی اُگیمی است؟ یا خالص بودن آبی که برای درست کردن چای مورینگا  استفاده می‌کنند دلیل این عمر طولانی است؟

تصمیم گرفتیم شخصاً روی ژاپنی‌هایی که بیش از صد سال عمر دارند تحقیق کنیم. ما پس از یک ‌سال تحقیق مقدماتی با دوربین‌ها و دستگاه‌های ضبط صوت خودمان به دهکده رسیدیم. ساکنان این دهکده با گویش کهن حرف می‌زنند، آن‌ها آیینی روح‌گرا دارند که نمادشان یک جنگلیِ موبلند شبح‌گونه است که بوناگایا  نامیده می‌شود. به‌محض اینکه وارد دهکده شدیم، صمیمیتی وصف‌ناپذیر از سوی ساکنان دریافت کردیم، مردمی که دائم در میان تپه‌های سرسبز و شاداب بودند و می‌خندیدند و شوخی می‌کردند.

وقتی‌که با سالمندترین ساکنان روستا نشستیم و مصاحبه کردیم، فهمیدیم چیزی فراتر و قدرتمندتر از این منابع طبیعی در آنجا جریان دارد. لذتی خارق‌العاده در بین ساکنان جریان داشت که راهنمای سفر لذت¬بخش و طولانی آن‌ها در زندگی‌شان بود.

بازهم ایکیگای اسرارآمیز.

اما ایکیگای دقیقاً چیست؟ چطور می‌شود آن را به دست آورد؟

ما هیچ‌وقت نتوانستیم بر این شگفتی خود غلبه کنیم که چطور این عمر تقریباً جاودانه دقیقاً در اوکیناوا شکل گرفته است، جایی که در پایان جنگ جهانی دوم دویست‌هزار نفر بی‌گناه جان خودشان را از دست دادند. به‌هرحال به‌جای اینکه در این بندرگاه دشمنی و عدوات نسبت به خارجی‌ها جریان داشته باشد، اهالی اوکیناوا براساس اصل icharibachode زندگی می‌کنند؛ اصطلاحی محلی به معنی «باهمه مثل یک برادر رفتار کن، حتی اگر قبلاً هیچ‌وقت آن‌ها را ندیده باشی.»

این اصل یکی از اسرار شادمانی اهالی اُگیمی است و به آن‌ها این احساس را می‌بخشد که عضوی از جامعه هستند. آن‌ها از همان اوان کودکی کار گروهی را تمرین می‌کنند و به‌این‌ترتیب به کمک کردن به یکدیگر عادت می‌کنند.

تقویت دوستی‌ها، غذای سبک، استراحت کافی، ورزش سبک و مرتب دلیل سلامتی آن‌هاست؛ اما در مرکز همه این‌ها، لذت زندگی  که الهام‌بخش مردمی است که بالای صد سال دارند و همچنان جشن تولد می¬گیرند و هرروزی را که می‌گذرانند گرامی می‌دارند، ایکیگای است.

هدف از نگارش این کتاب این است که اسرار ژاپنی‌هایی را که بیش از صد سال عمر دارند، در اختیار شما بگذاریم و ابزاری را در اختیار شما قرار بدهیم که ایکیگای خودتان را پیدا کنید؛ چون کسانی که ایکیگای خود را بیابند، همه آنچه را که برای سفری لذت‌بخش و طولانی در طول زندگی خود لازم دارند، در اختیار خواهند داشت.

سفر خوش!

هکتور گارسیا و فرانسیس میرالس

فهرست

پیشگفتار

ایکیگای: کلمه‌ای اسرارآمیز

I ایکیگای

هنر جوان ماندن در حین گذر عمر

II اسرار ضد پیری چیزهای کوچکی که منجر به زندگی طولانی و...

III از معنادرمانی تا ایکیگای

چگونه با یافتن هدفتان در زندگی بهتر و طولانی‌تر زندگی کنید

IV جریان و روند کار را در هر کاری که می‌کنید، پیدا کنید

چگونه کار و اوقات فراغت را به موقعیت‌هایی برای رشد تبدیل کنیم

V پیشتازان طول عمر

سخنان خردمندانه کسانی که در دنیا بیشترین طول عمر را داشته‌اند

V I درس‌هایی از ژاپنی‌های بالای صد سال

سنت‌ها و ضرب‌المثل‌هایی برای شادمانی و طول عمر

V II رژیم ایکیگای

آنچه سالخورده‌ترین افراد جهان می‌خورند و می‌آشامند

V III حرکات آرام، زندگی طولانی

ورزش‌های شرقی که موجب سلامتی و طول عمر می‌شوند

IX سرسختی و وابی - سابی

چطور بدون اینکه بگذاریم استرس و نگرانی ما را پیر کنند، با مشکلات...

سخن آخر

ایکیگای: هنر زیستن

درباره نویسنده

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
20216

مشخصات

کد کتاب
20216
شابک
978-622-220-780-9
نام کتاب
ایکیگای
نام اصلی
IKIGAI
نویسنده (ها)
هکتور گارسیا - فرانسیس میرالز
مترجم (ها)
شراره معصومی
موضوع کتاب
خوب زیستن
قطع
رقعی
صفحات
184
تاریخ چاپ
سال 1401
نوبت چاپ
چاپ اول
سال چاپ اول
1401
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
فریب دادن شیطان فریب دادن شیطان
ناموجود
دوست داشتن
67,900 تومان
راز اینکه چگونه نویسنده به آزادی فیزیکی و مالی رسید. کتابی که می‌خوانید دوره‌ای سخاوتمندانه در زمینة روان‌شناسی است که طرز کار ذهن انسان را نشان می‌دهد. وقتی خواندن این کتاب را تمام کردید، اطلاعاتی به‌مراتب بیشتر...
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
آرامش نصیب بهترین ها می شود آرامش نصیب بهترین ها می شود
ناموجود
دوست داشتن
16,900 تومان
کتابی که پیش رو دارید حاصل تجربیات شخصی سوزان جفرز، روان شناس امریکایی است که خود با وقایع به ظاهر تلخ و در باطن درس های دشواری از کتاب زندگی مثل تجربه سرطان، طلاق و ... روبه رو شده است و حالا در این اثر خرد و حکمتی...
دوست داشتن
خوشبختی مرتبه دوم خوشبختی مرتبه دوم
دوست داشتن
27,900 تومان
هر بار که تلاش کردی شرایط را تغییر دهی و خودت را از دیوان زمان رها کنی، صدایی از عمق وجودت با ناامیدی فریاد زد «تو نمی‌توانی». او همان خود دروغین توست. او را شکست بده و به گام‌هایت ایمان داشته باش.
دوست داشتن
109,900 تومان
هدف ما در این کتاب این است که به شما نشان دهیم چطور می‌توانید فعال، سرزنده و با شور و نشاط و حتی متوقع زندگی کنید و قربانی تلاش‌های خود نباشید و اشخاص و موضوعاتی را از فشار دادن دکمه‌های اعصابتان باز دارید.
دوست داشتن
رنگ شادی رنگ شادی
دوست داشتن
4,900 تومان
زندگی هر روز یه رنگ داره. بعضی روزها به دلیل غمناک بودنشون سیاهن، برخی به‌خاطر تقدسشون سبز و بعضی به‌خاطر آرامش‌شون، آبی آسمونی. به دلایلی که بعداً متوجه می‌شید، توی اون سال هر روزِ من یه رنگ داشت، مثل یه جعبه‌ی...
دوست داشتن
غمگین مباش غمگین مباش
ناموجود
دوست داشتن
15,900 تومان
غمگین مباش، برای همگان کتابی بسیار سودمند به‌شمار می‌آید و در جهت زدودن ناامیدی و جایگزینی آن با یک دیدگاه گسترده‌ی اسلامی نسبت به زندگی سرشار از نصایح عملی است و به خواننده می‌آموزد چگونه از آزمون‌های این جهان سربلند...
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم