ایکیگای

اسرار ژاپنی‌ها برای یک زندگی طولانی و شاد را در کتاب ایکیگای مطالعه کنید

ادامه مطلبShow less
199,900 تومان
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
20216
دوست داشتن17
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها(1)
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

ایکیگای: کلمه‌ای اسرارآمیز

این کتاب نخستین‌بار در یک شب بارانی در توکیو شکل گرفت، وقتی‌که نویسندگانش در کافۀ کوچکی از شهر توکیو برای اولین‌بار کنار هم نشستند.

ما آثار یکدیگر را خوانده بودیم، اما هرگز باهم دیدار نکرده بودیم و این امر به‌دلیل هزاران کیلومتر فاصله بین بارسلون و پایتخت ژاپن بود. یک آشنای مشترک باعث شد که ما یکدیگر را ببینیم و دوستی‌ای بین ما شکل گرفت که به این پروژه ختم شد و به نظر می‌رسد که مقدر است دوستی ما تا آخر عمر ادامه یابد.

یک سال بعد دوباره همدیگر را دیدیم، در پارکی در مرکز شهر توکیو قدم زدیم و درباره روان‌شناسی غربی حرف زدیم، به‌خصوص معنادرمانی  که به مردم کمک می‌کند تا هدفشان را در زندگی پیدا کنند.

ما به این موضوع اشاره کردیم که زمان معنادرمانی ویکتور فرانکل  در بین روان‌درمان‌گران سپری شده، متخصصان به رشته‌های دیگر روان‌شناسی علاقه‌مند شده‌اند، درحالی‌که مردم هنوز در جست‌وجوی معنای زندگی‌شان و کاری که می‌کنند هستند. ما از خودمان درباره چیزهایی ازاین‌قبیل پرسیدیم:

معنای زندگی من چیست؟

هدف، فقط زندگی طولانی‌تر است یا باید به‌دنبال هدفی والاتر بود؟ 

چرا بعضی از مردم می‌دانند چه می‌خواهند و شوق زندگی دارند، درحالی‌که برخی دیگر در پریشانی و آشفتگی دست‌وپا می‌زنند؟

در بخشی از گفت‌وگوی‌مان کلمه اسرارآمیز ایکیگای  مطرح شد. این اصطلاح ژاپنی که تقریباً می‌توان آن را این‌گونه ترجمه کرد: «شادی مشغولیت دائمی»؛ چیزی شبیه معنادرمانی اما فراتر از آن است.

به نظر می‌رسد که این اصطلاح به‌نوعی طول عمر شگفت‌انگیز ژاپنی‌ها، به‌خصوص اهالی جزیره اوکیناوا را هم توضیح می‌دهد. در این جزیره به ازای هر صدهزار نفر، 55/24 نفر بالای صد سال دارند که خیلی بیشتر از میانگین جهانی است.

کسانی که روی این موضوع که چرا ساکنان این جزیره در جنوب ژاپن بیشتر از مردم جهان عمر می‌کنند، مطالعه و تحقیق کرده‌اند، بر این باورند که علاوه‌بر رژیم غذایی سالم، عواملی چون ساده‌زیستی در خارج از منزل، مصرف چای سبز، آب‌وهوای نیمه‌گرمسیری (میانگین دما در این جزیره تقریباً برابر با دمای جزیره هاوایی است) نیز در این رابطه مؤثرند. راز عمر طولانی آن‌ها این است که ایکیگای، زندگی آن‌ها را شکل می‌دهد.

وقتی درمورد این اصطلاح تحقیق کردیم، دریافتیم که هیچ کتابی در زمینه روان‌شناسی یا پیشرفت شخصی دراین‌باره وجود ندارد که غرب را با این فلسفه آشنا کند.

آیا ایکیگای نشانه این است که مردمانی که بیش از صد سال عمر دارند، بیشتر از هر جای دنیا در اوکیناوا زندگی می‌کنند؟ ایکیگای چطور الهام‌بخش مردم است که تا پایان عمر، فعال بمانند؟ راز زندگی طولانی و شاد در چیست؟

همان‌طور که چیزهای بیشتری دربارۀ این موضوع درمی‌یافتیم، مکان بخصوصی را کشف کردیم؛ «اُگیمی»، روستایی در شمالی‌ترین نقطه جزیره با جمعیت سه‌هزارنفری که به‌شکل اغراق‌آمیزی بیشترین امید به زندگی را در جهان دارند؛ واقعیتی که باعث شده است این روستا به‌عنوان دهکده طول عمر شهرت یابد.

اوکیناوا خاستگاه شیکواسای  ژاپنی است، میوه‌ای شبیه لیمو دارای آنتی‌اکسیدان بالا که در بسته‌بندی‌های فوق‌العاده‌ای عرضه می‌شود. آیا شیکواسای راز عمر طولانی اهالی اُگیمی است؟ یا خالص بودن آبی که برای درست کردن چای مورینگا  استفاده می‌کنند دلیل این عمر طولانی است؟

تصمیم گرفتیم شخصاً روی ژاپنی‌هایی که بیش از صد سال عمر دارند تحقیق کنیم. ما پس از یک ‌سال تحقیق مقدماتی با دوربین‌ها و دستگاه‌های ضبط صوت خودمان به دهکده رسیدیم. ساکنان این دهکده با گویش کهن حرف می‌زنند، آن‌ها آیینی روح‌گرا دارند که نمادشان یک جنگلیِ موبلند شبح‌گونه است که بوناگایا  نامیده می‌شود. به‌محض اینکه وارد دهکده شدیم، صمیمیتی وصف‌ناپذیر از سوی ساکنان دریافت کردیم، مردمی که دائم در میان تپه‌های سرسبز و شاداب بودند و می‌خندیدند و شوخی می‌کردند.

وقتی‌که با سالمندترین ساکنان روستا نشستیم و مصاحبه کردیم، فهمیدیم چیزی فراتر و قدرتمندتر از این منابع طبیعی در آنجا جریان دارد. لذتی خارق‌العاده در بین ساکنان جریان داشت که راهنمای سفر لذت¬بخش و طولانی آن‌ها در زندگی‌شان بود.

بازهم ایکیگای اسرارآمیز.

اما ایکیگای دقیقاً چیست؟ چطور می‌شود آن را به دست آورد؟

ما هیچ‌وقت نتوانستیم بر این شگفتی خود غلبه کنیم که چطور این عمر تقریباً جاودانه دقیقاً در اوکیناوا شکل گرفته است، جایی که در پایان جنگ جهانی دوم دویست‌هزار نفر بی‌گناه جان خودشان را از دست دادند. به‌هرحال به‌جای اینکه در این بندرگاه دشمنی و عدوات نسبت به خارجی‌ها جریان داشته باشد، اهالی اوکیناوا براساس اصل icharibachode زندگی می‌کنند؛ اصطلاحی محلی به معنی «باهمه مثل یک برادر رفتار کن، حتی اگر قبلاً هیچ‌وقت آن‌ها را ندیده باشی.»

این اصل یکی از اسرار شادمانی اهالی اُگیمی است و به آن‌ها این احساس را می‌بخشد که عضوی از جامعه هستند. آن‌ها از همان اوان کودکی کار گروهی را تمرین می‌کنند و به‌این‌ترتیب به کمک کردن به یکدیگر عادت می‌کنند.

تقویت دوستی‌ها، غذای سبک، استراحت کافی، ورزش سبک و مرتب دلیل سلامتی آن‌هاست؛ اما در مرکز همه این‌ها، لذت زندگی  که الهام‌بخش مردمی است که بالای صد سال دارند و همچنان جشن تولد می¬گیرند و هرروزی را که می‌گذرانند گرامی می‌دارند، ایکیگای است.

هدف از نگارش این کتاب این است که اسرار ژاپنی‌هایی را که بیش از صد سال عمر دارند، در اختیار شما بگذاریم و ابزاری را در اختیار شما قرار بدهیم که ایکیگای خودتان را پیدا کنید؛ چون کسانی که ایکیگای خود را بیابند، همه آنچه را که برای سفری لذت‌بخش و طولانی در طول زندگی خود لازم دارند، در اختیار خواهند داشت.

سفر خوش!

هکتور گارسیا و فرانسیس میرالس

فهرست

پیشگفتار

ایکیگای: کلمه‌ای اسرارآمیز

I ایکیگای

هنر جوان ماندن در حین گذر عمر

II اسرار ضد پیری چیزهای کوچکی که منجر به زندگی طولانی و...

III از معنادرمانی تا ایکیگای

چگونه با یافتن هدفتان در زندگی بهتر و طولانی‌تر زندگی کنید

IV جریان و روند کار را در هر کاری که می‌کنید، پیدا کنید

چگونه کار و اوقات فراغت را به موقعیت‌هایی برای رشد تبدیل کنیم

V پیشتازان طول عمر

سخنان خردمندانه کسانی که در دنیا بیشترین طول عمر را داشته‌اند

V I درس‌هایی از ژاپنی‌های بالای صد سال

سنت‌ها و ضرب‌المثل‌هایی برای شادمانی و طول عمر

V II رژیم ایکیگای

آنچه سالخورده‌ترین افراد جهان می‌خورند و می‌آشامند

V III حرکات آرام، زندگی طولانی

ورزش‌های شرقی که موجب سلامتی و طول عمر می‌شوند

IX سرسختی و وابی - سابی

چطور بدون اینکه بگذاریم استرس و نگرانی ما را پیر کنند، با مشکلات...

سخن آخر

ایکیگای: هنر زیستن

درباره نویسنده

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
20216

مشخصات

کد کتاب
20216
شابک
978-622-220-780-9
نام کتاب
ایکیگای
نام اصلی
IKIGAI
نویسنده (ها)
هکتور گارسیا - فرانسیس میرالز
مترجم (ها)
شراره معصومی
موضوع کتاب
خوب زیستن
قطع
رقعی
صفحات
184
تاریخ چاپ
سال 1402
نوبت چاپ
چاپ هفتم
سال چاپ اول
1401
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
مراقبه روشی برای برقراری ارتباط مراقبه روشی برای برقراری ارتباط
ناموجود
دوست داشتن
139,900 تومان
چرا مراقبه می‌کنیم؟ هر کس این کتاب را مطالعه می‌کند، یک بار یا بیشتر این سوال را از خود می‌پرسد و پاسخ‌های متفاوتی نیز برای آن پیدا می‌کند. کاهش اضطراب و نگرانی، ایجاد آرامش، رفع خستگی، کند کردن مراحل پیری، تقویت...
دوست داشتن
219,900 تومان
این کتاب نشان می‌دهد؛ چگونه می‌توانید به سرعتی که هرگز در مورد آن فکر نمی‌کردید، به بیست درصد افرادی بپیوندید که هشتاد درصد درآمدها را کسب می‌کنند. آنتونی رابینز این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کند. 
دوست داشتن
همین حالا بهترین نسخه زندگی ات را بساز همین حالا بهترین نسخه زندگی ات را بساز
دوست داشتن
499,900 تومان
«آینده ازآنِ توست اگر خودت بخواهی» یک جمله رایج است که معمولاً در جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان، کارمندان جدید و زوج‌های جوان و بی‌تجربه در روز عروسی‌شان سر زبان‌ها می‌افتد. اما همۀ ما می‌دانیم بااینکه برخی از افراد با...
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
129,900 تومان
اولین پیکره از سرگذشت مردی که تمامی رویاهای خود را زندگی کرد. روزی بر سکوی قهرمانی و روزی در شوکت تاجری پر زرق و برق. زمانی رسید که تمام خواسته های مادی او محقق شده بود اما خموده و بی هدف در جست و جوی معنایی برای...
دوست داشتن
درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد بر پایه یوگا و ذهن آگاهی درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد بر پایه یوگا و ذهن آگاهی
دوست داشتن
399,900 تومان
این کتاب با استفاده از اصول شفقت و یوگا دیدگاه روشنی درمورد درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد (ACT) ارائه می‌دهد. این تمرین‌ها هم‌زمان ساده و قدرتمند هستند و به شما امکان می‌دهند با تجربه‌های مراجع ارتباطی عمیق برقرار کنید....
دوست داشتن
179,900 تومان
جنبش باشگاه خنده نخسین بار در سیزدهم مارس سال 1995 به همت دکتر مادن کاتاریا در پارکی واقع در شهر بمبِی به راه افتاد و به زودی دامنگیر شهرهای دیگر هند شد. دیری نپایید که این جنبش از مرزهای این کشور فراتر رفت و به دیگر...
دوست داشتن
زرافه و شغال درونمان را بشناسیم زرافه و شغال درونمان را بشناسیم
ناموجود
دوست داشتن
13,900 تومان
جاستین مول در کتاب زرافه و شغال درونمان را بشناسیم به‌وضوح بیان می‌کند که پذیرفتن شغال و فرصت دادن به آن و هم‌زمان زرافه بودن از روی میل شدید به سهیم بودن در شادی و صلح برای همه، امری شدنی است.
دوست داشتن
349,900 تومان
در این کتاب نه تنها به شما دانش لازم برای تغییر دادن هر  جنبه‌ای از زندگی‌تان آموزش داده می‌شود، بلکه گام به گام ابزارهایی در اختیارتان قرار داده می‌شود تا آنچه را می‌آموزید به کار بگیرید و تغییراتی محسوس و قابل...
دوست داشتن
159,900 تومان
این کتاب بر پایه‌های اصلی عزت نفس و کاربرد اصول عزت نفس در زندگی روزمره، تعارض‌ها و کشمکش‌های زنان تمرکز دارد و شامل تمریناتی است که رشد و تحول شخصی در عزت نفس را هدف گرفته است. عزت نفس به زنان کمک می‌کند تا بدون ترس...
دوست داشتن
پذیرفتن واقعیت پذیرفتن واقعیت
دوست داشتن
179,900 تومان
کتاب پذیرفتن واقعیت اثر فیلیپ مک گرا و ترجمه افشین ابراهیمی، با طرح درس، مثال، شوخی و تمرین، یاد می‌دهد خودمان را گول نزنیم و واقعیت را بپذیریم، این کتاب آموزش می‌دهد برای حل مشکلات زندگی لازم است کارهایی را انجام...
دوست داشتن
349,900 تومان
با مطالعه ی کتاب حاضر به یک شادی ناب و ماندگار و آرامش خالص و پایدار دست می‌یابید و در مواجهه با مشکلات از احساس درد و رنج رهایی پیدا می‌کنید. این اثر که برگرفته از جملات افراد سرشناس است، تلاشی است برای این که حقیقت...
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم