ایکیگای

اسرار ژاپنی‌ها برای یک زندگی طولانی و شاد را در کتاب ایکیگای مطالعه کنید

ادامه مطلبShow less
پیشنهاد ویژه مدت محدود:
107,910 تومان 119,900 تومان
‎−10%
ضمانت سلامت

تمام کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش با کیفیت بالا تولید می‌شود و در بسته‌بندی مقوایی در میان حباب پلاستیکی ارسال می‌شود تا هیچ‌نوع آسیبی به محصول نرسد. در صورتی که کتاب تهیه شده توسط شما از وبسایت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور دچار مشکل صفحه‌آرایی هستند لطفا جهت تعویض با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۲۲۴۷ تماس بگیرید.

مرجع:
20216
دوست داشتن8
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
پیشنهاد کتاب‌های مشابه:
موردی یافت نشد
توضیحات

ایکیگای: کلمه‌ای اسرارآمیز

این کتاب نخستین‌بار در یک شب بارانی در توکیو شکل گرفت، وقتی‌که نویسندگانش در کافۀ کوچکی از شهر توکیو برای اولین‌بار کنار هم نشستند.

ما آثار یکدیگر را خوانده بودیم، اما هرگز باهم دیدار نکرده بودیم و این امر به‌دلیل هزاران کیلومتر فاصله بین بارسلون و پایتخت ژاپن بود. یک آشنای مشترک باعث شد که ما یکدیگر را ببینیم و دوستی‌ای بین ما شکل گرفت که به این پروژه ختم شد و به نظر می‌رسد که مقدر است دوستی ما تا آخر عمر ادامه یابد.

یک سال بعد دوباره همدیگر را دیدیم، در پارکی در مرکز شهر توکیو قدم زدیم و درباره روان‌شناسی غربی حرف زدیم، به‌خصوص معنادرمانی  که به مردم کمک می‌کند تا هدفشان را در زندگی پیدا کنند.

ما به این موضوع اشاره کردیم که زمان معنادرمانی ویکتور فرانکل  در بین روان‌درمان‌گران سپری شده، متخصصان به رشته‌های دیگر روان‌شناسی علاقه‌مند شده‌اند، درحالی‌که مردم هنوز در جست‌وجوی معنای زندگی‌شان و کاری که می‌کنند هستند. ما از خودمان درباره چیزهایی ازاین‌قبیل پرسیدیم:

معنای زندگی من چیست؟

هدف، فقط زندگی طولانی‌تر است یا باید به‌دنبال هدفی والاتر بود؟ 

چرا بعضی از مردم می‌دانند چه می‌خواهند و شوق زندگی دارند، درحالی‌که برخی دیگر در پریشانی و آشفتگی دست‌وپا می‌زنند؟

در بخشی از گفت‌وگوی‌مان کلمه اسرارآمیز ایکیگای  مطرح شد. این اصطلاح ژاپنی که تقریباً می‌توان آن را این‌گونه ترجمه کرد: «شادی مشغولیت دائمی»؛ چیزی شبیه معنادرمانی اما فراتر از آن است.

به نظر می‌رسد که این اصطلاح به‌نوعی طول عمر شگفت‌انگیز ژاپنی‌ها، به‌خصوص اهالی جزیره اوکیناوا را هم توضیح می‌دهد. در این جزیره به ازای هر صدهزار نفر، 55/24 نفر بالای صد سال دارند که خیلی بیشتر از میانگین جهانی است.

کسانی که روی این موضوع که چرا ساکنان این جزیره در جنوب ژاپن بیشتر از مردم جهان عمر می‌کنند، مطالعه و تحقیق کرده‌اند، بر این باورند که علاوه‌بر رژیم غذایی سالم، عواملی چون ساده‌زیستی در خارج از منزل، مصرف چای سبز، آب‌وهوای نیمه‌گرمسیری (میانگین دما در این جزیره تقریباً برابر با دمای جزیره هاوایی است) نیز در این رابطه مؤثرند. راز عمر طولانی آن‌ها این است که ایکیگای، زندگی آن‌ها را شکل می‌دهد.

وقتی درمورد این اصطلاح تحقیق کردیم، دریافتیم که هیچ کتابی در زمینه روان‌شناسی یا پیشرفت شخصی دراین‌باره وجود ندارد که غرب را با این فلسفه آشنا کند.

آیا ایکیگای نشانه این است که مردمانی که بیش از صد سال عمر دارند، بیشتر از هر جای دنیا در اوکیناوا زندگی می‌کنند؟ ایکیگای چطور الهام‌بخش مردم است که تا پایان عمر، فعال بمانند؟ راز زندگی طولانی و شاد در چیست؟

همان‌طور که چیزهای بیشتری دربارۀ این موضوع درمی‌یافتیم، مکان بخصوصی را کشف کردیم؛ «اُگیمی»، روستایی در شمالی‌ترین نقطه جزیره با جمعیت سه‌هزارنفری که به‌شکل اغراق‌آمیزی بیشترین امید به زندگی را در جهان دارند؛ واقعیتی که باعث شده است این روستا به‌عنوان دهکده طول عمر شهرت یابد.

اوکیناوا خاستگاه شیکواسای  ژاپنی است، میوه‌ای شبیه لیمو دارای آنتی‌اکسیدان بالا که در بسته‌بندی‌های فوق‌العاده‌ای عرضه می‌شود. آیا شیکواسای راز عمر طولانی اهالی اُگیمی است؟ یا خالص بودن آبی که برای درست کردن چای مورینگا  استفاده می‌کنند دلیل این عمر طولانی است؟

تصمیم گرفتیم شخصاً روی ژاپنی‌هایی که بیش از صد سال عمر دارند تحقیق کنیم. ما پس از یک ‌سال تحقیق مقدماتی با دوربین‌ها و دستگاه‌های ضبط صوت خودمان به دهکده رسیدیم. ساکنان این دهکده با گویش کهن حرف می‌زنند، آن‌ها آیینی روح‌گرا دارند که نمادشان یک جنگلیِ موبلند شبح‌گونه است که بوناگایا  نامیده می‌شود. به‌محض اینکه وارد دهکده شدیم، صمیمیتی وصف‌ناپذیر از سوی ساکنان دریافت کردیم، مردمی که دائم در میان تپه‌های سرسبز و شاداب بودند و می‌خندیدند و شوخی می‌کردند.

وقتی‌که با سالمندترین ساکنان روستا نشستیم و مصاحبه کردیم، فهمیدیم چیزی فراتر و قدرتمندتر از این منابع طبیعی در آنجا جریان دارد. لذتی خارق‌العاده در بین ساکنان جریان داشت که راهنمای سفر لذت¬بخش و طولانی آن‌ها در زندگی‌شان بود.

بازهم ایکیگای اسرارآمیز.

اما ایکیگای دقیقاً چیست؟ چطور می‌شود آن را به دست آورد؟

ما هیچ‌وقت نتوانستیم بر این شگفتی خود غلبه کنیم که چطور این عمر تقریباً جاودانه دقیقاً در اوکیناوا شکل گرفته است، جایی که در پایان جنگ جهانی دوم دویست‌هزار نفر بی‌گناه جان خودشان را از دست دادند. به‌هرحال به‌جای اینکه در این بندرگاه دشمنی و عدوات نسبت به خارجی‌ها جریان داشته باشد، اهالی اوکیناوا براساس اصل icharibachode زندگی می‌کنند؛ اصطلاحی محلی به معنی «باهمه مثل یک برادر رفتار کن، حتی اگر قبلاً هیچ‌وقت آن‌ها را ندیده باشی.»

این اصل یکی از اسرار شادمانی اهالی اُگیمی است و به آن‌ها این احساس را می‌بخشد که عضوی از جامعه هستند. آن‌ها از همان اوان کودکی کار گروهی را تمرین می‌کنند و به‌این‌ترتیب به کمک کردن به یکدیگر عادت می‌کنند.

تقویت دوستی‌ها، غذای سبک، استراحت کافی، ورزش سبک و مرتب دلیل سلامتی آن‌هاست؛ اما در مرکز همه این‌ها، لذت زندگی  که الهام‌بخش مردمی است که بالای صد سال دارند و همچنان جشن تولد می¬گیرند و هرروزی را که می‌گذرانند گرامی می‌دارند، ایکیگای است.

هدف از نگارش این کتاب این است که اسرار ژاپنی‌هایی را که بیش از صد سال عمر دارند، در اختیار شما بگذاریم و ابزاری را در اختیار شما قرار بدهیم که ایکیگای خودتان را پیدا کنید؛ چون کسانی که ایکیگای خود را بیابند، همه آنچه را که برای سفری لذت‌بخش و طولانی در طول زندگی خود لازم دارند، در اختیار خواهند داشت.

سفر خوش!

هکتور گارسیا و فرانسیس میرالس

فهرست

پیشگفتار

ایکیگای: کلمه‌ای اسرارآمیز

I ایکیگای

هنر جوان ماندن در حین گذر عمر

II اسرار ضد پیری چیزهای کوچکی که منجر به زندگی طولانی و...

III از معنادرمانی تا ایکیگای

چگونه با یافتن هدفتان در زندگی بهتر و طولانی‌تر زندگی کنید

IV جریان و روند کار را در هر کاری که می‌کنید، پیدا کنید

چگونه کار و اوقات فراغت را به موقعیت‌هایی برای رشد تبدیل کنیم

V پیشتازان طول عمر

سخنان خردمندانه کسانی که در دنیا بیشترین طول عمر را داشته‌اند

V I درس‌هایی از ژاپنی‌های بالای صد سال

سنت‌ها و ضرب‌المثل‌هایی برای شادمانی و طول عمر

V II رژیم ایکیگای

آنچه سالخورده‌ترین افراد جهان می‌خورند و می‌آشامند

V III حرکات آرام، زندگی طولانی

ورزش‌های شرقی که موجب سلامتی و طول عمر می‌شوند

IX سرسختی و وابی - سابی

چطور بدون اینکه بگذاریم استرس و نگرانی ما را پیر کنند، با مشکلات...

سخن آخر

ایکیگای: هنر زیستن

درباره نویسنده

ادامه مطلبShow less
شناسنامه
20216

مشخصات

کد کتاب
20216
شابک
978-622-220-780-9
نام کتاب
ایکیگای
نام اصلی
IKIGAI
نویسنده (ها)
هکتور گارسیا - فرانسیس میرالز
مترجم (ها)
شراره معصومی
موضوع کتاب
خوب زیستن
قطع
رقعی
صفحات
184
تاریخ چاپ
سال 1401
نوبت چاپ
چاپ پنجم
سال چاپ اول
1401
نظرات
بدون نظر
مشتریانی که این محصول را تهیه کرده‌اند، این موارد را نیز خریداری نموده‌اند:
ثروتمندترین مرد بابل ثروتمندترین مرد بابل
تجدید چاپ
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
116,910 تومان 129,900 تومان
‎−10%
داستان‌های موجود در این کتاب با زبانی ساده و در عین حال جذاب، مسیری پایدار به سوی توانگری و ثروت باز می‌ کنند. این کتاب با موضوع برنامه‌ ریزی مالی و ثروت شخصی شما را به سوی ثروتمندتر شدن و توانگر ماندن سوق می‌دهد....
دوست داشتن
چه اتفاقی برایت افتاد؟ اپرا وینفری انتشارات نسل نواندیشچه اتفاقی برایت افتاد؟ نسل نواندیش مریم نفیسی راد اپرا وینفری چه اتفاقی برایت افتاد؟ اپرا وینفری انتشارات نسل نواندیشچه اتفاقی برایت افتاد؟ نسل نواندیش مریم نفیسی راد اپرا وینفری
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
179,910 تومان 199,900 تومان
‎−10%
در این کتاب اپرا وینفری طی گفت‌و‌گوهایی کاملا صمیمانه دربارهٔ ریشه‌یابی و آسیب‌شناسی علت رفتارهای افراد از تمام گروه‌های سنی می‌پردازد. و پس از شناختنِ این علت‌ها، به معضل آسیب‌روحی به طور علمی اما با زبان روان و قابل...
دوست داشتن
48 قانون قدرت 48 قانون قدرت
تجدید چاپ
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
404,910 تومان 449,900 تومان
‎−10%
پرفروشترین کتاب نمایشگاه کتاب ۱۳۹۷ تهران - 48 قانون قدرت پرفروش ترین کتاب برای کسانی است که خواهان قدرت هستند یا می خواهند خود را در برابر قدرت دیگران تجهیز کنند. با کمک این کتاب شارلاتان‌ها را می‌شناسیم و فریب آن‌ها...
دوست داشتن
کتاب معجزه صمیمیت کتاب معجزه صمیمیت
تجدید چاپ
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
332,910 تومان 369,900 تومان
‎−10%
کتاب «معجزه صمیمیت» به لحاظ محتوایی شامل موضوعات گوناگونی در زمینه انتخاب همسر مناسب، موفقیت در ازدواج، بهبود و تعالی فضای عاطفی ازدواج های شکل گرفته و نجات ازدواج های که در معرض نابودی است.
دوست داشتن
16 محصول دیگر در این دسته‌بندی:
همه چیز به فنا رفته! همه چیز به فنا رفته!
تجدید چاپ
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
134,910 تومان 149,900 تومان
‎−10%
کتاب همه چیز به فنا رفته! هنر ظریف امیدواری . every thing is f**ked: a book about hope ما در زمانه جالبی زندگی می‌کنیم. همه چیز از لحاظ مادی در بهترین حالت خود قرار دارد، اما هم‌زمان به نظر می‌رسد همه چیز به شکلی...
دوست داشتن
کتاب کوچک آٰرامش کتاب کوچک آٰرامش
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
44,910 تومان 49,900 تومان
‎−10%
«کتاب کوچک آرامش|The Little Book Of Peace» نوشته «سوزان جفرز|Susan Jeffers» کتابی در سبک خودیاری است که اولین بار در سال 2001 به چاپ رسیده است.این کتاب کوچک دربردارنده توصیه‌ها و نکات ضروری برای درمان روح است....
دوست داشتن
من از عهده اش بر می آیم من از عهده اش بر می آیم
ناموجود
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
9,810 تومان 10,900 تومان
‎−10%
یک راه نیروبخش، برای متعهد کردن کودکان و قدرت بخشی به آنان میلیون‌ها انسان در سرتاسر جهان به کمک کتاب‌های این نویسنده اعتماد به‌نفس بسیاری کسب کرده‌اند.
دوست داشتن
داره فاجعه می آد ! داره فاجعه می آد !
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
59,310 تومان 65,900 تومان
‎−10%
ترس، غم و اندوه، از دست دادن عزیزان، خیانت و... ریچل هالیس همه این‌ها را تجربه کرده است و می‌داند که شما هم چنین مشکلاتی را در زندگی خود دارید و از این‌رو نشانتان می‌دهد که این بحران‌ها را چگونه پشت‌سر بگذارید.
دوست داشتن
چطور نه بگوییم و در جواب بله بشنویم چطور نه بگوییم و در جواب بله بشنویم
تجدید چاپ
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
179,910 تومان 199,900 تومان
‎−10%
تمركز كتاب «چطور نه بگوییم و در جواب بله بشنویم» بر خود تـوست؛ در واقع بر یادگیری این مسأله است كه چطور منافعت را بر زبان بیاوری و از آن‌ها دفاع كنی. از آنجا كه روند منطقی این است كه از خودت شروع كنی، من كتاب «چطور نه...
دوست داشتن
توان درونی تان را کشف کنید توان درونی تان را کشف کنید
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
197,910 تومان 219,900 تومان
‎−10%
برای بسیاری از مردم این پرسش پیش می‌آید که استعداد یا توان درونی واقعاْ یعنی چه و به‌ویژه چگونه آن را می توان کشف و استفاده کرد. کتاب توان درونی تان را کشف کنید ابزاری است که به شما کمک می‌کند توان درونی‌تان را پیدا و...
دوست داشتن
چیزهایی که آموخته ام چیزهایی که آموخته ام
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
44,910 تومان 49,900 تومان
‎−10%
این کتابچه متضمن 100 راهکار و کلمات قصار در خصوص راه و رسم زندگی و رسیدن به موفقیت است که در 8 بخش، با این مختصات فراهم آمده است: با خود صادق باش، به فکر دیگران باش، روراست باش و اعتماد به نفس داشته باش، دوراندیش و...
دوست داشتن
درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد بر پایه یوگا و ذهن آگاهی درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد بر پایه یوگا و ذهن آگاهی
دوست داشتن
پیشنهاد ویژه مدت محدود
179,910 تومان 199,900 تومان
‎−10%
این کتاب با استفاده از اصول شفقت و یوگا دیدگاه روشنی درمورد درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد (ACT) ارائه می‌دهد. این تمرین‌ها هم‌زمان ساده و قدرتمند هستند و به شما امکان می‌دهند با تجربه‌های مراجع ارتباطی عمیق برقرار کنید....
دوست داشتن

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم